Trinnov Altitude

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Αμερική (Καναδάς για Anthem) έχει 110v ρεύμα!!!! Θέλει άλλο κύκλωμα για Ευρώπη! Μου απάντησαν ότι θα στείλουν τα πρώτα κομμάτια Ευρώπη, Γαλλία, τέλη Μάρτη, εδώ άγνωστο
Αυτό το ξέρω. Αυτό που μόλις έμαθα είναι ότι μετά από τόσους μήνες ακόμα δεν έχουν έρθει Ελλάδα.

Τριμπούρδελο και αυτοί.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Φυσικά κ έχουν έρθει εκτός και αν εννοείς άμεση διαθεσιμότητα.
Φίλος παρέλαβε σήμερα 1140
 

Μηνύματα
796
Reaction score
853
Απάντηση απο Tom:
The specification for the HDMI 2.1 board is not fully finalised - but certain elements are. First the board will be 40Gbs as there are no 48Gbs chipsets on the market.

As for low latency mode - please remember that the Altitude 16 and 32 platform inherently has some amount of latency built in by design, as do all AV Processors so Low Latency Mode is sadly irrelevant.

We expect to release the boards in Q1 2023.

Οπότε περιμένουμε, τιμή θα ανέβει σίγουρα απο ότι ξέρω, επίσης είπαν σε φίλο στη cedia ότι το hdmi 2.1a λόγω νέων chip 48G που απαιτούν νέο κύκλωμα, δε θα μπαίνει με upgrade.........
 


Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Καλα ρε, αυτοι δεν εχουν ποτε αργια;
Εστειλα σημερα ενα μηνυμα να ρωτησω κατι και φτασαμε να μπαινει ο Antoine, να μου κοιταει το μηχανακι και να μου φιορθωνει κατι το οποιο με βασανιζε εδω και αρκετο καιρο.

Επισης το bass management σκοτωνει. 4.5 εγινε το συστηματακι μου.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
"Trinnov Audio will demonstrate its acoustic processing technology, based on years of research, at ISE 2023 (Stand 2D150). In partnership with Krix, Sony and Officina Acustica, this new digital sound field control system makes its debut in an active 13.16.6 channel home cinema system.

For the first time, Trinnov will demonstrate its new technology to the public. This innovation takes the fundamental research of Trinnov in acoustics and signal processing to the next level and is said to effectively eliminate room modes."

 



Μηνύματα
796
Reaction score
853
"Trinnov is looking forward to exhibit at Integrated Systems Europe in Barcelona at the end of the month and to start 2023 with the introduction of a new groundbreaking technology, after 6 years of research.


We will demonstrate and explain this new technology in more detail at the show, in partnership with Krix, Sony & Officina Acustica in an incredible active 13.16.6 channel home cinema system. "

Πάει να ξεφύγει το θέμα, 16 sub δε νομίζω ότι χρειάζονται σε οποιαδήποτε αίθουσα του κόσμου. Απλά πάνε να πουλήσουν κάτι νέο να δικαιολογήσουν τα νέα μηχανήματα. Σε τιμές super druper
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Μια χαρά. 8 πάνω 8 κάτω, τα μισά θα ακυρώνουν τα άλλα και τσουπ το active treatment που θα μαμάει. Φαντάσου λέει 16 δεκάιντσα in wall - in ceiling. Λουκούμι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.666
16 sub δε νομίζω ότι χρειάζονται
Αυτοί οι τρινοβίτες, προφανώς διαφωνούν με την εκτίμησή σου, νομίζουν ότι τόσα χρειάζονται, και το υλοποιούν κιόλας.

Τι α κανς; Α κατς α μαλώεις; 😜🤪😂😁
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Εγώ πάλι νομίζω πως έχουμε φτάσει σε τόσο καλό επίπεδο στο Room Eq τα τελευταία χρόνια, που πλέον ψειρίζουμε την μαϊμού.

Με 2+ Subs σε τυπικό δωμάτιο είμαστε σχεδόν άριστα, 1000 φορές καλύτερα από πριν 20 χρόνια.

Αυτό που θέλει βελτίωση είναι η αυτοματοποίηση του software, να μπορεί να το κάνει ο απλός χρήστης μόνος του χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις.
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Αυτό που θέλει βελτίωση είναι η αυτοματοποίηση του software, να μπορεί να το κάνει ο απλός χρήστης μόνος του χωρίς εξειδικευμένες γνώσεις.
Ναι, ναι , να σας δω όταν αρχίσει ο κοσμάκης να διαβάζει τις μαγνητικές και κάνει αρθροσκοπήσεις μόνος του αν θα λέτε τα ίδια... Άιιιιντε! :biggrin:
Software αυτόματα υπάρχουν ήδη μωρέ, τα βασικά τα κάνουν αν στηθεί το σύστημα αξιοπρεπώς. Το Dirac δε δουλεύει έτσι, σχετικά ευκολα; Δε ξέρω, ρωτάω.
Της Genelec πάντως είναι απλό αν δε θες να το ψειρίσεις παραπάνω. Εντάξει , είναι βέβαια μόνο για τα δικά της οπότε είανι πιο "ειδική" περίπτωση.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ναι, ναι , να σας δω όταν αρχίσει ο κοσμάκης να διαβάζει τις μαγνητικές και κάνει αρθροσκοπήσεις μόνος του αν θα λέτε τα ίδια... Άιιιιντε! :biggrin:
Software αυτόματα υπάρχουν ήδη μωρέ, τα βασικά τα κάνουν αν στηθεί το σύστημα αξιοπρεπώς. Το Dirac δε δουλεύει έτσι, σχετικά ευκολα; Δε ξέρω, ρωτάω.
Της Genelec πάντως είναι απλό αν δε θες να το ψειρίσεις παραπάνω. Εντάξει , είναι βέβαια μόνο για τα δικά της οπότε είανι πιο "ειδική" περίπτωση.
Με τα διπλά/πολλαπλά σαμπ είναι το θέμα...
Ναι γίνεται δουλειά και αυτομάτως, αλλά θέλει βελτίωση.
 



Μηνύματα
360
Reaction score
554
Εντάξει καλά τα λέει ο τυπάς, μεχρι την στιγμη που πεφτει η αγαπημενη μου ατακα ολων των εποχων:
Critical two channel analog audio listening

μέχρι εκεί διάβασα μετά έκλεισα το tab να μην τρώει τσάμπα ραμ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.666


Μηνύματα
115
Reaction score
235

(Ψιλό)ανακοινώθηκε και το αντίπαλο δέος της Τρινόφ έναντι του Dirac Active Treatment.

Δωρεάν σε όλους τους κατόχους Altitude. Αυτό είναι σεβασμός στον πελάτη.

Προς το παρόν θα είναι αποτελεσματικό μέχρι τα 80hz, αλλά το εξελίσσουν ακόμα. Το Dirac ART ανεβαίνει μέχρι τα 750hz (κατά το άρθρο).
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top