Tsakiridis Devices Greek Club




Μηνύματα
75
Reaction score
52
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε πείρα με τους παραπάνω ενισχυτές, αν θεωρείτε πως ο Αίολος Plus θα μπορούσε να οδηγήσει σωστά έ να ζεύγος ηχείων βιβλιοθήκης των 87 db και 6Ω αντίστασης (που κατά τον κατασκευαστή πέφτει ως και τα 4,4Ω). Τουλάχιστον σε χαμηλές ώς μέτριες εντάσεις. Ευχαριστώ.
 


Μηνύματα
75
Reaction score
52
....με τις Artemis οδηγούσα τα jbl-L166
με τον Αίολος Plus θα πετούσαν .

Φυσικά και μπορείς .
* ποιά είναι τα ηχεία σας ;
Αγόρασα πρόσφατα τα Revival Audio Atalante 3, που άκουσα στην πρόσφατη έκθεση στην Αθήνα το φθινόπωρο. Τώρα τα οδηγώ με τον Rotel A11 Tribute που ήδη είχα, αλλά πιστεύω πως τους αξίζει κάτι καλύτερο.
 

Μηνύματα
140
Reaction score
382
Ε΄ν μένεις Αθήνα τα πράγματα είναι απλά...παίρνεις τηλ τον Τσακιρίδη σου λεέι εάν έχει ετοιμο κάποιο Αίολο ...παίρνεις τα ηχεια σου παραμάσχαλα (είναι εύκολα στην μεταφορά) τα πάς στο studio των μαστόρων σου βάζουν να τα ακούσεις με τον Αίολο και απλά τον αγοράζεις!
 

Μηνύματα
188
Reaction score
179
Ότι λένε τα παιδιά από επάνω αν και νομίζω ότι θα εκπλαγείς πολύ ευχαριστα.
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω όλους εσάς που έχετε πείρα με τους παραπάνω ενισχυτές, αν θεωρείτε πως ο Αίολος Plus θα μπορούσε να οδηγήσει σωστά έ να ζεύγος ηχείων βιβλιοθήκης των 87 db και 6Ω αντίστασης (που κατά τον κατασκευαστή πέφτει ως και τα 4,4Ω). Τουλάχιστον σε χαμηλές ώς μέτριες εντάσεις. Ευχαριστώ.
απο την ερωτηση φαίνεται πως ξερεις και για ευαισθησια και για αντισταση αλλα και για μεταβολες αυτης. Οποτε ξερεις και την απαντηση (άλλωστε το λες μονος σου... χαμηλες σταθμες κλπ ωραια...)
 

Μηνύματα
75
Reaction score
52
απο την ερωτηση φαίνεται πως ξερεις και για ευαισθησια και για αντισταση αλλα και για μεταβολες αυτης. Οποτε ξερεις και την απαντηση (άλλωστε το λες μονος σου... χαμηλες σταθμες κλπ ωραια...)
Καταλαβαίνω κάποια πράγματα, αλλά δεν γνωρίζω καθόλου από το πως λειτουργούν οι λαμπάτοι σε συνδιασμό με ένα ηχείο, σε αντιδιαστολή με ένα τρανζίστορ που έχω καταλάβει πως σημαντικό είναι το ρεύμα που μπορεί να δώσει. Γι αυτό και ρωτάω αυτούς που έχουν πείρα με τους συγκεκριμένους. Απ' ότι καταλαβαίνω από τις απαντήσεις, δεν θα πρέπει θεωρητικά να έχω πρόβλημα οδήγησης..... Σωστά ?
 

D

Deleted member 50795

Guest
Ε΄ν μένεις Αθήνα τα πράγματα είναι απλά...παίρνεις τηλ τον Τσακιρίδη σου λεέι εάν έχει ετοιμο κάποιο Αίολο ...παίρνεις τα ηχεια σου παραμάσχαλα (είναι εύκολα στην μεταφορά) τα πάς στο studio των μαστόρων σου βάζουν να τα ακούσεις με τον Αίολο και απλά τον αγοράζεις!
και γιατι να μη γίνει το ανάποδο και να τον δοκιμάσει σπίτι του , ώστε να είναι πιο σίγουρος για το αποτέλεσμα?
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.689
Καταλαβαίνω κάποια πράγματα, αλλά δεν γνωρίζω καθόλου από το πως λειτουργούν οι λαμπάτοι σε συνδιασμό με ένα ηχείο, σε αντιδιαστολή με ένα τρανζίστορ που έχω καταλάβει πως σημαντικό είναι το ρεύμα που μπορεί να δώσει. Γι αυτό και ρωτάω αυτούς που έχουν πείρα με τους συγκεκριμένους. Απ' ότι καταλαβαίνω από τις απαντήσεις, δεν θα πρέπει θεωρητικά να έχω πρόβλημα οδήγησης..... Σωστά ?

-
mm.png
 


Μηνύματα
275
Reaction score
320
Γεια σας κύριοι.Μετά από χρόνια απωθημένο πήρα την απόφαση να μεταβώ σε λαμπάτο ολοκληρωμένο ενισχυτή.Ολο αυτόν τον καιρό ακούω για τα δύο αυτά αδέρφια, επομένως ανάλογα με το μπάτζετ που διαθέτω βέβαια καταλήγω στον Αίολο.Πηγή θα είναι πικ απ και ηχεία τα KLIPSCH KG4.5
Αν όλα πάνε καλά εύχομαι να βάλω και εγώ φωτό στο κλαμπ σας με το νέο μου απόκτημα.
Οποιαδήποτε συμβουλή σχετικά με τον Αίολο θα ήταν ευπρόσδεκτη.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και εδώ θα είμαστε να τα λέμε.
Αργύρης
 


Μηνύματα
275
Reaction score
320
Πώς μπορώ να έχω μια επικοινωνία με τον Τσακιρίδη μέσω email.ας το στείλει κάποιος
 


Μηνύματα
75
Reaction score
52
Τα καλώδια ρεύματος Medusa αξίζουν ? Ψάνω να αγοράσω για τον ενισχυτή μου και είναι μέσα στο μπάτζετ μου. Ποια η γνώμη σας ? Ευχαριστώ.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.689
Τα καλώδια ρεύματος Medusa είναι μια τίμια πρόταση απο τα αδέρφια Τσακιρίδη .
Όλα μου τα καλώδια ρεύματος είναι Medusa .
Για τα χρήματα τους είμαι Ευχαριστημένος .

-
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Καλησπέρα σας.Οι 'Τσακιριδης" υπάρχει περίπτωση να πουλούν μεταχειρισμένα προϊόντα.Εχετε ακούσει κάτι ανά καιρούς σχετικά με πώληση από τα αδέρφια;;;;;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.734
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top