"Vintage Decks & Amplifiers Club"

Μηνύματα
185
Reaction score
2
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Φίλε μου έχεις κάποιο λάθος εδώ, διότι έβγαιναν αποκωδικοποιητές CD-4 (ενσωματωμένοι η εξωτερικοί) από πολλές εταιρίες, όπως Panasonic-Technics, Sansui, Marantz, Toshiba, Grundig και άλλες. Οι δισκογραφικές εταιρίες δεν το υποστήριξαν, όπως την ίδια απήχηση (μικρή επίσης) έχουν σήμερα και τα πολυκάναλα μουσικά CD (SACD – DVDA κλπ.).
Εχεις δίκιο. Νόμιζα ότι η JVC δεν το είχε δώσει αλλού, μετά την παρατήρησή σου το έψαξα και είδα ότι έτσι ήταν. Μαζεύω τα βρεμμένα μου, ουρά στα σκέλια .... και πάω στη γωνία μου να γλύψω τις πληγές μου ..... Κάι, κάι, κάι......
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Φίλε μου... εδώ είμαστε μια παρέα και ο καθένας μας “κερδίζει” κάτι από τον άλλο... αλλά την άλλη φορά θα σε βάλω τιμωρία που με αμφισβήτησες :105: .... δηλαδή φουλ κέρασμα με φαγητά, ποτά κλπ. :619:και πάντα έρχομαι με συνοδεία, την εδώ παρέα μου :626:.
 

Μηνύματα
185
Reaction score
2
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Φίλε μου... εδώ είμαστε μια παρέα και ο καθένας μας “κερδίζει” κάτι από τον άλλο... αλλά την άλλη φορά θα σε βάλω τιμωρία που με αμφισβήτησες .... δηλαδή φουλ κέρασμα με φαγητά, ποτά κλπ. και πάντα έρχομαι με συνοδεία, την εδώ παρέα μου .

.... τιμωρία δεκτή......
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

.... δηλαδή φουλ κέρασμα με φαγητά, ποτά κλπ. και πάντα έρχομαι με συνοδεία, την εδώ παρέα μου.....
Δε φτάνει που θα του φας του ανθρώπου όλο το ψυγείο του (καθ' ότι φαγανός), θα του πας και το πουλί σου να μην ησυχάσει από τα τσίου???:111:
 

Μηνύματα
27.725
Reaction score
26.050
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Εχετε καταντήσει αηδία , εσείς οι δυο ? δεν νομίζετε?:116::116:
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Δε φτάνει που θα του φας του ανθρώπου όλο το ψυγείο του....
Βρε εσάς εννοούσα λέγοντας την εδώ παρέα... για τον Μ'άρκου τώρα θα το σκεφτώ... :421::410:
 



Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Technics επί τω έργω.

Πράσινο ledάκι αριστερά στο level δείχνει ότι οι μπαταρίες είναι full φορτισμένες.
Batt operation ενεργοποιημένο και ο προενισχυτής λειτουργεί αποκλειστικά με μπαταρίες!

Μετά από πολύωρη ακρόαση το αριστερό πράσινο led γίνεται πορτοκαλί και όταν τον σβήσουμε με πορτοκαλί τότε ξεκινάει η φόρτιση για να είναι έτοιμος για την επόμενη φορά.

Αν δεν τον σβήσουμε με πορτοκαλί και συνεχίζουμε να τον χρησιμοποιούμε, μετά από αρκετή ώρα θα γίνει κόκκινο, οπότε πλέον ενεργοποιείται το τροφοδοτικό για να παραμείνει ο προενεισχυτής σε λειτουργία και παράλληλα ξεκινάει και η φόρτιση των μπαταριών.

 

Μηνύματα
225
Reaction score
1
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

ετσι απο περιεργεια, ποσες ωρες κραταει με την μπαταρια και ποσο διαρκει η φορτιση?
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω μετρήσει, γιατί όταν τον σβήνω με πράσινο led δεν κάνει φόρτιση. Αφήνει τις μπαταρίες ως έχουν. Συνεπώς αναλόγως του πόσο έχει παίξει τις προηγούμενες φορές μπορεί να τον ανάψω και να παίξει πολλές ώρες μέχρι να γίνει πορτοκαλί, ή άλλη φορά μπορεί να γίνει πορτοκαλί σε μόλις 5 λεπτά. Πάντως υπολογίζω ότι καμμιά 10αριά ώρες τις κρατάει σίγουρα από full φορτισμένες μέχρι το πορτοκαλί led. Την επόμενη φορά που θα ενεργοποιηθεί και θα τις φορτίσει θα το βάλω να παίζει μια ολόκληρη ημέρα από το πρωί, να δω στις πόσες ώρες θα γίνει πορτοκαλί.

Η φόρτιση πάντως κρατάει γύρω στις 3 ώρες...
 

Μηνύματα
3.303
Reaction score
1.940
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Aiwa AD-W727

Τί ξέρετε για αυτό;
Τό έχει μια φίλη και θέλει να το πουλήσει μαζί με το υπόλοιπο ηχοσύστημα του πατέρα της.
Δεν έχει ιδέα όμως πόσα θα πρέπει να ζητήσει.
Είναι αξιόλογο player; Το έχει στην κατοχή της 15-18 χρόνια.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
0
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Καλησπερα.επεσε στην κατοχη μου ενα καινουργιο fidelity ua8.
Δεν μπορω να βρω καποιες πληροφοριες για το συγκεκριμενο π.χ. ετος κυκλοφοριας κτλ
Το εχετε υποψην σας;

 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Tα θέλω όλα!!!!!!!!!!!!!
Πέστε μου που είναι η ρημάδα η αποθήκη και πάω στο Ελ Βενιζέλ ...τώραααααααα!!!!!!!!
:609:


(εν τω μεταξύ ο τύπος που το παρουσιάζει, δεν έβγαλε ούτε το ταμπελάκι, από το vintage διαφημιστικό καπελάκι που βρήκε!):116:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
12.912
Reaction score
10.143
Όχι ρε!! Τι είναι αυτά!!!

Σταμάτη, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Απλά φαντάζομαι την ίδια αποθήκη γεμάτη φακούς και SLR NIKON!! ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!!!!
 

Μηνύματα
1.098
Reaction score
1.168
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

ήτααααααα,
πόσες ώρες θα αντέχατε χωρίς φαγητό εκεί μέσα;
Θα ήθελα να βρισκόμουν σε αυτό το χάος..........
 

Μηνύματα
147
Reaction score
16
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Φαγητό?Τι φαγητό?Και μόνο που θα άγγιζα αυτές τις παλιόκουτες με το σήμα το παλιομπλέ της PIONEER θα χόρταινα!Που να τις άνοιγα κιόλας!
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Σκέψου να χάιδευες τις κούτες της Accuphase τι θα πάθαινες!!!:404:
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: "Vintage Decks & Amplifiers Club"

Tα θέλω όλα!!!!!!!!!!!!!
Πέστε μου που είναι η ρημάδα η αποθήκη και πάω στο Ελ Βενιζέλ ...τώραααααααα!!!!!!!!
:609:


(εν τω μεταξύ ο τύπος που το παρουσιάζει, δεν έβγαλε ούτε το ταμπελάκι, από το vintage διαφημιστικό καπελάκι που βρήκε!):116:
Ωχ... Είδα κάτι Accuphase.... :624:
 
Last edited by a moderator:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.021
Μηνύματα
2.885.644
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top