Windows 11

D

Deleted member 35

Guest
Τα λεφτά μας πίσω. 4 μήνες μετά και δεν έχουμε δει 5G. 4 μέρες τώρα και καμία αναβάθμιση. Μπας και ήταν τζούφιο το εμβόλιο;
 



ika

News
Μηνύματα
13.671
Reaction score
12.772
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.024
Reaction score
20.403
w11desktop.png


Πολύ όμορφο το interface. Έχουν μετακινήσει στοιχεία μενού που προηγουμένως είχα σε άμεση χρήση, αλλά εντάξει, δεν με πειράζει ιδιαίτερα. Έχει δυσκολέψει το docking στη ράβδο εργασιών, ούτε αυτό με πειράζει ιδιαιτέρως...

Οι αμβλυμένες γωνίες των παραθύρων και κάποια χαρακτηριστικά της ράβδου εργασιών παραπέμπουν σε MacOS, αλλά στην Apple δεν έχουν δείξει να ενοχλούνται.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688
:headbang:
 



Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Εχει βρει καποιος τροπο να κλεισει την ενδειξη γλωσσας στην taskbar;
Εχω μπει στις ρυθμισεις Typing -> Advanced Keyboard Settings -> Language Bar Options και εχω επιλεξει το Hidden αλλα επιμενει να υπαρχει...

Το κακο δεν ειναι τοσο οτι υπαρχει στην taskbar, οσο οτι μου πεταει notification καθε φορα που κανω switch στις γλωσσες!
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Εμένα μου λέει, ότι δεν έχει ενεργοποιημένο το TPM!
 





Μηνύματα
2.666
Reaction score
1.382
Εχω κάνει εγκατάσταση με τον συγκεκριμένο τρόπο εδω και 1 μήνα περίπου σε εκείνο το pc (7ετίας) και μπορώ να επιβεβαιώσω οτι δουλευουν απροβλημάτιστα.
Να διευκρινισθεί οτι η αναβάθμιση εγκατέστησε Windows 11 Pro Insider Preview Evaluation Copy. Build 22478.rs_prerelease.211008-1414. Το πως θα προχωρήσω σε κανονική version δεν έχω ιδέα αλλά είμαι αισιόδοξος :rolleyes:
 

Μηνύματα
2.314
Reaction score
354
Άρα καλύτερα να παίξουμε με την registry και να κατεβάσουμε το media creation tool από την microsoft;
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.960
Βγήκε και το πολυαναμενόμενο update που διορθώνει μεταξύ άλλων τα προβλήματα απόδοσης με Ryzen:
Το είχα βάλει πριν λίγες μέρες ως insider αλλά μου χάλασε την οργάνωση των desktop icons. Κάθε εφαρμογή με διαφορετική ανάλυση της native, όταν κλείνει κάνει το desktop άνω-κάτω.

Βρήκα έμμεση λύση αλλά έφαγα μία ώρα.
 

Μηνύματα
2.314
Reaction score
354
To δοκίμασα και δεν λειτουργεί.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top