Yamaha HS8 & Dynaudio 18S : It's only...Monophonic (but I like it)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
ειδικώς για τα laptop έχει στηθεί ολόκληρο πάρεργο πάνω στο πώς θα εξατομικευόταν η εμφάνισή τους στα γούστα του εκάστοτε χρήστη,μέχρι και για τα π(λ)ηκτρολόγιο...Ιδού λ.χ. MacBook με μαρμάρινα νερά στο περίβλημα...
Εξαιρετικό παράδειγμα γελοιοτητας.
:lol:
 





Μηνύματα
112
Reaction score
127
Στο θέμα των ακροάσεων προ της αγοράς και βέβαια συμφωνω.
Όχι βέβαια..

Και ποιοι είναι αυτοί οι "πολλοί" που λεν αυτές τις αηδιες;



Οι μεγάλες καταξιωμένες φίρμες που βγάζουν οικιακές σειρές, έχουν φροντίσει για την εμφάνιση των συσκευών οικιακής χρήσης.

Δες ενεργά από Genelec, ATC, PMC, dynaudio, Focal, κλπ, τις οικιακές σειρές εφόσον δεν ταιριάζει με το γούστο σου η industrial εμφάνιση των Neumann ας πούμε, που δεν έχουν οικιακή σειρά στη γκάμα τους.

Ωστόσο, τα 310 της Neumann που προσωπικά διάλεξα, είναι πραγματικά πολύ οικονομικά, δίνουν πολύ περισσότερα από τα λεφτά τους, και το φινίρισμά τους είναι πολύ προσεγμένο, προσωπικά τα βρίσκω αποδεκτά για οποιοδήποτε σαλόνι. Σκούρο γκρι με πέρλα είναι το βάψιμο που έχουν, το βρίσκω ιδιαίτερο και εμπνέει ποιότητα.
 


Μηνύματα
112
Reaction score
127
Στο θέμα των ακροάσεων προ της αγοράς και βέβαια συμφωνω.
Αγαπητέ εαρ: Και οι δικές σου παρεμβάσεις είναι πάντα οφελιμότατες.Όσον αφορά την νύξη μου για το αν τα ενεργά αντενδύκνυνται για ακρόαση κλασικής,αν θυμάμαι καλά το διάβασα σε κάποιο θρεντ του av.site σε παρέμβασή του Χατζησταμου.Πρέπει να σου πω ότι εξεπλάγην θετικά διότι αυτός ο άνθρωπος μεταξύ άλλων πουλάει και ενεργα.Αμέσως σχεδόν το μυαλό μου πήγε στο ότι ( γι'αυτό ο Σταματακος ενώ κάλλιστα μπορούσε να πάρει τα ενεργά 50άρια της ATC ως αριστά εργαλεια για την δουλειά του κατέχει τα αντίστοιχα παθητικα).Αυτός ο συνηρμός με συντροφεύει και πιστεψεμαι ότι οφείλεται στο ότι δεν είδα κανένα σας να αντιδρα(στη θέση Χατζηστάμου).Ειδικά εσένα ,και ήθελα να σε ρωτήσω προσωπικά γι'αυτο.Τωρα,ψάχνοντας για την πρότασή σου ( Ne uman KH 310) αφενός δεν βρίσκω τιμες,και αφετέρου βλέπω 4-5 εκδόσεις του 310.Άλλη ερώτησή μου αφορά τα σαμπ που θα δέσουν το γλυκό.Σημειωτέον ότι είμαι του δυκάναλου δρομου,και πικαπακιας.Ενώ έχω και CD δεν εχω πλεγιερ.Έδω να πω ότι σε συνέντευξη του ενός εκ των συνεταίρων της Dynalab στον Σταματακο ειπε:Δεν βλέπω τον λόγο γιατί να αγοράση κάποιος σήμερα σιντι πλεγερ αφού το διαδύκτιο βρύθει από κάθε είδος μουσικής.Φυσικά δεν έμεινα εκτός πλεγερ από αυτή τη δήλωση,αλλά είναι μια άποψη.Θα μου πης κ γιατί ο τύπος δεν αφαίρεσαι κ το πικαπ απ την εξισωση?Θα απαντούσα( κακως).Αυτά τα ολίγα για αρχη,κ περιμένω τις απόψεις σου με ενδιαφερον
 




Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Μπουτχιαμ δεχόμεθα εισβολή από παράλληλο σύμπαν :biggrin:

Για δυο δορυφορακια κάποτε ξενύχτησα
ένιωσα ανατριχίλα μέχρι της καρδιάς τα φύλλα
με λαμπατο σαν τα πρωτοακουσα
για δυο δορυφορακια κάποτε ξενύχτησα

Περασμένες μου αγάπες του καιρού χαλάσματα
όσο μακριά κι αν πάτε στη ζωή μου τριγυρνάτε
σαν χλωμά φαντάσματα
περασμένες μου αγάπες του καιρού χαλάσματα
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Όσον αφορά την νύξη μου για το αν τα ενεργά αντενδύκνυνται για ακρόαση κλασικής,αν θυμάμαι καλά το διάβασα σε κάποιο θρεντ του av.site σε παρέμβασή του Χατζησταμου.Πρέπει να σου πω ότι εξεπλάγην θετικά διότι αυτός ο άνθρωπος μεταξύ άλλων πουλάει και ενεργα.
και τι ψαχνεις μετα απο αυτο..;
θελεις να παρεις ενεργα και θελεις υποστηριξη ; :lolsign:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αμέσως σχεδόν το μυαλό μου πήγε στο ότι ( γι'αυτό ο Σταματακος ενώ κάλλιστα μπορούσε να πάρει τα ενεργά 50άρια της ATC ως αριστά εργαλεια για την δουλειά του κατέχει τα αντίστοιχα παθητικα)
Αν είχε ενεργά δεν θα μπορούσε να κάνει τεστ σε ενισχυτές ;)
Αυτός ο συνηρμός με συντροφεύει και πιστεψεμαι ότι οφείλεται στο ότι δεν είδα κανένα σας να αντιδρα(στη θέση Χατζηστάμου)
Δεν θυμάσαι καλά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Πρέπει να ξαναδιαβάσεις την αντίδρασή μας σε κείνη την πρόταση του φίλου μου του Χατζησταμου.
 

Μηνύματα
112
Reaction score
127
Πρέπει να ξαναδιαβάσεις την αντίδρασή μας σε κείνη την πρόταση του φίλου μου του Χατζησταμου.
Βοηθήστε να θυμηθώ ρε παιδια!Αν έχετε να μου πείτε που είναι το θρεντ να το ξαναδω.Αλα μη τραβάτε κ μαχαιρι,αν κάτι έγραψα λες κ πρόσβαλα κανενα!Με το μαλακο.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Βοηθήστε να θυμηθώ ρε παιδια!Αν έχετε να μου πείτε που είναι το θρεντ να το ξαναδω.Αλα μη τραβάτε κ μαχαιρι,αν κάτι έγραψα λες κ πρόσβαλα κανενα!Με το μαλακο.
Ευκολάκι η εύρεσή του,αφού σχετίζεται με τις πιο πρόσφατες καταχωρήσεις μηνυμάτων από το μέλος ChrisHat...Διαβάζεις εννοείται και όσα επακολούθησαν...
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Βοηθήστε να θυμηθώ ρε παιδια!Αν έχετε να μου πείτε που είναι το θρεντ να το ξαναδω.Αλα μη τραβάτε κ μαχαιρι,αν κάτι έγραψα λες κ πρόσβαλα κανενα!Με το μαλακο.
Χαλαρά μιλάει ο Κώστας , απλά σκεψο6 ότι είμαστε στο καφενείο και μιλάμε ετσι οχι σε επιστημονικό συνέδριο

Εντελώς φιλικά
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top