Yamaha T-max 560 / Honda X-adv 750

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Θα το δω και αυτο ,αλλα δεν γουσταρω αλυσιδα-γραναζια :(
Ο ιμάντας στα CVT θέλει άλλαγμα συχνότερα απο αλυσίδα. :p :p
Και αν έχει (που έχει) παρόμοια σχεδίαση με τα Piaggio το CVT, rollers, ξεσκόνισμα θαλάμου, σταδιακή απώλεια επιδόσεων μέχρι να αλλαχτεί.


Υπάρχει και Μαλλόσσ':

 
Last edited:


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Αυτες οι ταπες στις δαγκανες υπαρχουν σαν ανταλλακτικο? Ξερει κανενας?
Εχει πολλα αλουμινενια addons ,απο yamaha και απο αλλους κατασκευαστες
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Ο ιμάντας στα CVT θέλει άλλαγμα συχνότερα απο αλυσίδα.
Εχω στο μυαλο μου μπερδεψει τον ιμαντα της κινησης με τον ιμαντα του cvt .
Θα ρωτησω λεπτομερως τα service intervals !
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Εχω στο μυαλο μου μπερδεψει τον ιμαντα της κινησης με τον ιμαντα του cvt .
Θα ρωτησω λεπτομερως τα service intervals !
Κι εγώ ξέχασα το τελικό, άλλος ένας ιμάντας. :p
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Update Σημερα εκανα test drive το BMW C 650 sport που κανει 2 χιλ ευρω λιγοτερο με τον ιδιο εξοπλισμο με το tech max 560 .
Ειναι ανετο με λιγο καλυτερη σταση οδηγησης, σχετικα πιο αργο απο το tmax και με λιγο ασαφεστερη αισθηση .
Το tmax ειναι πιο σβελτο πιο ζωηρο και με λιγοτερη δονηση απο το cvt στις χαμηλες στροφες , τα 60 αλογα που εχει το bmw δεν γινονται αντιληπτα .

Χθες πηγα να δω το honda integra σε εναν στην Μιχαλακοπουλου που για να μου το δωσει testdrive επρεπε να παρω καποιον απο το μαγαζι μαζι μου :geek:
Θα ψαξω να βρω καποιο σοβαρο μαγαζι να το δοκιμασω αν και εχει ελαχιστο χωρο κατω απο την σελα .
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
Χθες πηγα να δω το honda integra σε εναν στην Μιχαλακοπουλου που για να μου το δωσει testdrive επρεπε να παρω καποιον απο το μαγαζι μαζι μου :geek:
αν ήταν κανένα 2μετρο θα το έκανες θέμα?:p
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Στην αρχη καταλαβα πως θα με επαιρνε απο πισω καποιος με ενα αλλο μηχανακι και του ειπα βεβαιως να ερθουν και δυο και τρεις , πριν μου πει για το δικαβαλο σε test drive :geek: ,και του πω ευχαριστω αλλα οχι .
 


Μηνύματα
146
Reaction score
372
Update Σημερα εκανα test drive το BMW C 650 sport που κανει 2 χιλ ευρω λιγοτερο με τον ιδιο εξοπλισμο με το tech max 560 .
Ειναι ανετο με λιγο καλυτερη σταση οδηγησης, σχετικα πιο αργο απο το tmax και με λιγο ασαφεστερη αισθηση .
Το tmax ειναι πιο σβελτο πιο ζωηρο και με λιγοτερη δονηση απο το cvt στις χαμηλες στροφες , τα 60 αλογα που εχει το bmw δεν γινονται αντιληπτα .

Χθες πηγα να δω το honda integra σε εναν στην Μιχαλακοπουλου που για να μου το δωσει testdrive επρεπε να παρω καποιον απο το μαγαζι μαζι μου :geek:
Θα ψαξω να βρω καποιο σοβαρο μαγαζι να το δοκιμασω αν και εχει ελαχιστο χωρο κατω απο την σελα .
Μα Honta κ test Drive δεν διαβαζεις κ κανα ειδικο τυπο (moto) !!!!!
 



stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Στην αντιπροσωπεία της Honda δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα να κλείσω test drive neither ride ;)
Μήπως πήγες με μπλουζάκι καπελάκι μπρελοκάκι στο χέρι της ΗΟΝDA και μπαίνοντας μέσα είπαν αυτός δικός μας είναι! :lolsign:
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top