YELLOWBOX MAGAZINE - Το νέο περιοδικό για τον ήχο & την εικόνα!

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Βλέπουμε & ακούμε αυτά που γράφετε για την ηλεκτρονική έκδοση.
Η δημιουργία ηλεκτρονικής έκδοσης δεν είναι πολύ απλή υπόθεση όσο φαίνεται.
Για τη διανομή ηλεκτρονικής έκδοσης του περιοδικού δείτε την περίπτωση κάποιας πλατφόρμας όπως το Zinio (σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες αντίστοιχες).

Από το 2009 είμαι συνδρομητής στο Stereophile μέσω Zinio, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (διαβάζεται άνετα σε tablet και λοιπές ηλεκτρονικές συσκευές, έχεις πλήρες αρχείο χωρίς να "τρώει ο σκόρος" τα τεύχη σε κάποια ντουλάπα, δεν καταστρέφουμε δεντράκια, δεν μεταφέρουμε κοροναϊούς κ.α. οφέλη).
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Για τη διανομή ηλεκτρονικής έκδοσης του περιοδικού δείτε την περίπτωση κάποιας πλατφόρμας όπως το Zinio (σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες αντίστοιχες).

Από το 2009 είμαι συνδρομητής στο Stereophile μέσω Zinio, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα (διαβάζεται άνετα σε tablet και λοιπές ηλεκτρονικές συσκευές, έχεις πλήρες αρχείο χωρίς να "τρώει ο σκόρος" τα τεύχη σε κάποια ντουλάπα, δεν καταστρέφουμε δεντράκια, δεν μεταφέρουμε κοροναϊούς κ.α. οφέλη).
Βρε το ΚουΦουδάκι!
Welcome back.


Kαι δε με λές?
Το ΣΤΕΡΕΟΦΑΙΛ μέσω ΖΙΝΙΟ , μπορείς να το στείλεις και σε μένα ?
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Δεν έφυγα ποτέ. Πάντα ρίχνω κλεφτές ματιές. Απλά γέρασα και δεν έχω υπομονή. :p

Το ΣΤΕΡΕΟΦΑΙΛ μέσω ΖΙΝΙΟ , μπορείς να το στείλεις και σε μένα ?
Το κατεβάζεις τοπικά στη συσκευή σου (μόνο μέσα στην εφαρμογή, όχι κάποιο PDF που μπορώ να σου στείλω) ή το διαβάζεις κατευθείαν online στην ιστοσελίδα τους.
Δε με σταματάει κάτι από το να σου δώσω τα login details μου για να μπεις τα διαβάσεις, αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω αν κάνουν κάποιο IP tracking ώστε να βαράει καμπανάκι (πιθανό, αφού είναι πολύ εύκολο να γίνει).
Και το περιοδικό, βέβαια, μπορείς να το δώσεις σε ένα φίλο σου όταν το διαβάσεις. Κι εκεί δεν παίζει tracking. ;)

Γενικά είναι μάλλον αποδεκτό ρίσκο, εάν σκεφτούμε τα έξτρα έσοδα που φέρνει η ηλεκτρονική διάθεση με (φαντάζομαι) μικρό κόστος για το περιοδικό (η ψηφιακή μορφή ήδη υπάρχει, και μάλλον το Zinio τους κρατάει κάποιο ποσοστό επί των πωλήσεων).
 



blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξή σας σε αυτές τις δύσκολες στιγμές.
Να είστε σίγουροι ότι θα το ανταποδώσουμε κάνοντας το περιοδικό καλύτερο σε κάθε τεύχος.
Καλή δύναμη σε όλους.

ΥΓ: το περιοδικό είναι ήδη στα περίπτερα, αν κάποιος ΜΕΝΕΙ αυστηρά σπίτι μπορεί να το παραγγείλει και ηλεκτρονικά:
Αγορά YELLOWBOX
Σε μία εργάσιμη θα το έχει στην πόρτα του!
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
2.029
Μόλις έκανα ετήσια συνδρομή και ζήτησα αν γίνεται να μου σταλούν τα πρώτα δύο τεύχη μαζί. Γίνεται;
 

Μηνύματα
483
Reaction score
282
Ελπίζω να μην έχει κριτικές εκθέσεις ιδεών όπως :
"Το........ δείχνει «τέρας» και δεν το κρύβει, αποδίδοντας πολύ ισχυρό βαθύ χαμηλό, με πλούσια παρουσία και πολύ καλό έλεγχο, ενώ οι ανώτερες οκτάβες του είναι ουδέτερες προς γεμάτες, με πολύ καλή αποτύπωση των λεπτομερειών και του χώρου. Οι μεσαίες συχνότητες εμφανίζονται ουδέτερες, γεμάτες και ομαλές,με πολύ καλές μικροδυναμικές αντιθέσεις, συνοχή και ομοιογένεια στις μεταβατικέςκαι πολύ καλή ανάλυση. Το αρμονικό χρώμα διακρίνεται για τον κορεσμό του. Τα πρίμα είναι ουδέτερα, ίσως ελαφρά γλυκά, γρήγορα και σχετικά ζωηρά, με πολύ καλή αίσθηση της έκτασης στην τελευταία οκτάβα."
Από το περίπτερο και βλέπουμε .......
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Μόλις έκανα ετήσια συνδρομή και ζήτησα αν γίνεται να μου σταλούν τα πρώτα δύο τεύχη μαζί. Γίνεται;
Ευχαριστούμε για την συνδρομή!
Φυσικά και γίνεται - έχω κρατήσει τεύχος ήδη.
Καλή συνέχεια!
 

Μηνύματα
86
Reaction score
12
Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

Το πρώτο τεύχος του Yellow Box είναι γεγονός! Παρά την δύσκολη συγκυρία η εκδοτική ομάδα του YELLOWBOX σας παρουσιάζει το περιοδικό το οποίο θα αλλάξει το τοπίο και θα αναβαθμίσει τον χώρο του ήχου και της εικόνας.
Τι είναι όμως το νέο “κίτρινο κουτί” που έρχεται να ταράξει τα νέρα της αγοράς A/V; Μέσω αυτού ευελπιστούμε να κάνουμε τη διαφορά σε ήχο, μουσική, video και home entertainment με δοκιμές, νέα της αγοράς, δισκοκριτική & παρουσιάσεις βιβλίων, συνεντεύξεις και πολλές εκπλήξεις!

Αγοράστε πρώτοι απ'ολους το πρώτο τεύχος με δωρεάν παράδοση σε όλη τη χώρα!

Το πρώτο τεύχος του περιοδικού θα κυκλοφορήσει πανελλαδικά στα περίπτερα στις 27 Μαρτίου 2020.


ΑΓΟΡΑ YELLOWBOX MAGAZINE

ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ και προσπαθούμε να περνάμε δημιουργικά την ώρα μας.

View attachment 158379 View attachment 158380
Συγχαρητήρια και Ευχές για Δημιουργική Συνέχεια !!!
 

Μηνύματα
13.617
Reaction score
6.575
Καλα μολις τωρα το ειδα.......οταν παω μαρκετ το απογευμα θα το αγορασω.Υποθετω υπαρχει σε ολα τα κεντρικα περιπτερα σε καθε περιοχη,ετσι?
 


blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Καλα μολις τωρα το ειδα.......οταν παω μαρκετ το απογευμα θα το αγορασω.Υποθετω υπαρχει σε ολα τα κεντρικα περιπτερα σε καθε περιοχη,ετσι?
Καλημέρα
Ναι, θα το βρείτε στα κεντρικά περίπτερα - στην Αττική θα πρέπει να το βρείτε και στα περίπτερα της γειτονιάς.
Παρακαλώ ενημερώστε με αν δε το βρείτε - σας το στέλνουμε σπίτι με courier χωρίς να πληρώσετε κάτι επιπλέον (εκτός αν επιλέξετε αντικαταβολή και πρέπει να χρεώσουμε 1,50 Ευρώ επιπλέον, όσο μας κοστιζει)

Αγορά YELLOWBOX
Κολωνάκι χθες δεν το βρήκα, θα ψάξω σήμερα
Παρακαλώ ενημερώστε με για τυχός ελλείψεις στα περίπτερα. Δεν θα πρέπει να υπάρχουν ελλείψεις σύμφωνα με το πρακτορείο! Θα ήθελα να ξέρω παρακαλώ.

Ευχαριστώ
Καλα μολις τωρα το ειδα.......οταν παω μαρκετ το απογευμα θα το αγορασω.Υποθετω υπαρχει σε ολα τα κεντρικα περιπτερα σε καθε περιοχη,ετσι?
Καλημέρα

Ναι, υπάρχει στα περίπτερα αλλά όχι στα supermarket - εκεί μόνο τύπος (προς το παρόν)
 




Μηνύματα
397
Reaction score
446

Σχετικά με τη συνδρομή: το βινύλιο ή το cd, αποστέλλονται μαζί με το 1ο τεύχος αν κάποιος επιλέξει συνδρομή, σωστά?

Υπάρχουν πληροφορίες για το ποια cd θα είναι διαθέσιμα αν κάποιος επιλέξει ως δώρο cd?
 


blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566

Σχετικά με τη συνδρομή: το βινύλιο ή το cd, αποστέλλονται μαζί με το 1ο τεύχος αν κάποιος επιλέξει συνδρομή, σωστά?

Υπάρχουν πληροφορίες για το ποια cd θα είναι διαθέσιμα αν κάποιος επιλέξει ως δώρο cd?
Καλημέρα.
Το βινύλιο αποστέλεται αμέσως με το πρώτο τεύχος - υπάρχει ήδη απόθεμα. Για τα βινύλια θα έχω φροντίσει να έχω αρκετό απόθεμα πριν τα ανακοινώσω. Είναι όμως περιορισμένο το τιράζ όπως αντιλαμβάνεστε.
Για τα CD θα ενημερωθείτε σήμερα - είμαστε γενικά όμως πιο ευέλικτοι σε αυτό το θέμα (υπάρχουν περισσότερες επιλογές) μιας και τα CD βγαίνουν σε πολύ μεγαλύτερο τιράζ από τα βινύλια..

Να μην ξεχάσω ότι όλοι μας οι συνδρομητές θα έχουν μοναδικές προσφορές σε βινύλια και CD καθόλη την διάρκεια της συνδρομής τους! Επιπλέον για τους αναγνώστες μας θα υπάρξουν διαγωνισμοί - ήδη σχεδιάζουμε διαγωνισμό ο οποίος θα τρέξει από το 2ο τεύχος.
 

Μηνύματα
397
Reaction score
446
Επομένως θα υπάρξουν και διαφορετικοί τίτλοι και στο βινύλιο ή μόνο το live στο Κεραμείο;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.614
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top