YouTube. Χαλια ηχος. Σωστα;






Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.683
Θες διάβασμα.
Όλα τα ηλεκτρονικά (Χάι Φάι) είναι υπολογισμένα να πιάνουν μια θερμοκρασία σταθερότητας που εκεί εξάλλου τα έχει ακούσει και τα έχει κάνει και voiced ο κατασκευαστής τους. Σε άλλες θερμοκρασίες παίζουν διαφορετικά.

Και το cd player μου και ας μην είναι λάμπα θέλει κάποια ώρα για να ζεσταθεί για να αποδώσει τα μέγιστα ηχητικά. Εάν το αφήσω μάλιστα ημέρες ολόκληρες και μετά το κλείσω και ακούσω μουσική την άλλη μέρα, η διαφορά είναι αρκετά διακριτή. Κυρίως οφείλεται στους πυκνωτές.

Αυτοί που δεν ξέρουν ούτε κάν αυτό ... δεν ξέρουν τίποτε ή δεν ακούνε για κάποιο λόγο διαφορές γιατί έχουν kavourdistiri audio ή είναι τύποι που ακούνε μόνο καμια ώρα δυνατά μουσική για να ξεδώσουν ή να κάνουν εφέ σε τίποτε φίλους που έρχονται για επίσκεψη. 😀
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Ναι οφείλεται στους πυκνωτές , Μαϊ αςς.
Ναι ναι kavoyrdistiri audio μαϊ άςς εγκεϊν .
Ναι ναι ότι πείς δόκτωρ τζέκιλ , και μίστερ χαϊντ .
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Ναι σκέψου ότι αφήνει το cd αναμένο μέρες ολόκληρες και ακούει καλά , και αν το σβήσει την άλλη μέρα δεν παίζ καλά και φταίνε οι πυκνωτές.
Μαύρη μαγεία σου λέω.
Αν δεν πιάσει θερμοκρασίες να ανοίξει ο θερμοστάτης δεν παίζ καλά.
 

Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.683
Δηλαδή το dac στις 2 ώρες ανάματος είναι κρύο και στις 10 κρίνεται επαρκώς ζεστό;
Και αυτό ισχυρίζεστε ότι το ακούτε;

Το dac μου για κάποιο λόγο που δεν τον γνωρίζω δεν είναι τόσο (μην πω καθόλου) έντονο.

Το cd player μου έχει διαφορά. Βέβαια το cd έχει και 300.000 uF, τα τριπλά απο ενισχυτές. 😀

Ναι ακούμε και τις πιο παραμικρές διαφορές, πειράζει και αυτό ; 😀

 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Το cd player μου έχει διαφορά. Βέβαια το cd έχει και 300.000 uF, τα τριπλά απο ενισχυτές. 😀
Ναι γιατί τα χρειάζεται . Αλίμονο .
Αν δεν έχει το cd 300000μf , ποιός θα έχει ;
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.799
Reaction score
8.055
Ναι ακούμε και τις πιο παρμαικρές διαφορές. πειράζει ;
Εμένα προσωπικά καθόλου. Δεν πα να του βάζεις και θερμόμετρο...
Είναι όμως αληθινές διαφορές ή σου φαίνεται λογικό και το μυαλό σου το ακούει πλασιμπίστικα;
Γιατί δεν ακούς διαφορά π.χ. όταν ο θερμοσίφωνας του σπιτιού είναι αναμένος;
 

Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.683
Ναι σκέψου ότι αφήνει το cd αναμένο μέρες ολόκληρες και ακούει καλά , και αν το σβήσει την άλλη μέρα δεν παίζ καλά και φταίνε οι πυκνωτές.
Μαύρη μαγεία σου λέω.
Αν δεν πιάσει θερμοκρασίες να ανοίξει ο θερμοστάτης δεν παίζ καλά.
Μάστορα δεν τα έμαθες καλά στην ηλεκτροτεχνία και δεν ξέρεις να μας τα εξηγήσεις γιατί και πώς. Άσε θα ρωτήσουμε αλλού. 😀
 


Μηνύματα
12.539
Reaction score
14.683
Εμένα προσωπικά καθόλου. Δεν πα να του βάζεις και θερμόμετρο...
Είναι όμως αληθινές διαφορές ή σου φαίνεται λογικό και το μυαλό σου το ακούει πλασιμπίστικα;
Γιατί δεν ακούς διαφορά π.χ. όταν ο θερμοσίφωνας του σπιτιού είναι αναμένος;
Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Αυτό δεν σημαίνει ότι λέω ψέμματα ή θέλω να σε "παραπλανήσω".

Εσύ να πιστεύεις τον ηλεκτροτεχνίτη. 😀

Όχι δεν είναι placebo. Αυτά είναι χαζομάρες που λένε όσοι δεν μπορούν να εξηγήσουν κάποιες παρατηρήσεις μας.
Σιγά να μην καθόμουνα να σου εξηγήσω εσένα.
Σιγά μην καθόμουν και εγώ να σε ακούσω. 😀 Τα έχεις εξηγήσει κατά καιρούς. Τίποτε δεν λές. Όλο χαζαμάρες. 😀
 







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.268
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top