YouTube. Χαλια ηχος. Σωστα;


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το κομμάτι του άρθρου που αφορούσε αυτό που είπες (για τροφοδοτικά) είναι μόνο στο τέλος και δεν έχει να κάνει με τα bits per se .
Όλο το άρθρο είναι άσχετο για την προηγούμενη απάντηση μου γιατί αναφέρθηκε μετά το γιατί δεν λέω για το bits are bits :p

Οπότε ναι, όπως λέει κι ο @kapos παρaπάνω... είσαι εγκάθετος!!! και ...αντιπρόσωπος!!! :p
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
μετά το γιατί δεν λέω για το bits are bits
Τι λες ή δεν λές μετά ?? Δεν κατάλαβα όντως τι εννοείς. Για γραμμικά τροφοδοτικά δεν σου είπε ο tanto ? και λες τα bits are bits ?

Ε, να τι λέει το άρθρο :
Power supplies make a difference
Spend some time in audio, and you'll realize everything comes back to power supplies. Better power means better sound. It doesn’t matter what device is being improved; this a system, and an improvement to one device can mean better performance for other devices in the chain. The cheap SMPS (switch-mode power supply) of your network switch doesn’t know it’s powering a digital device. It’s still potentially injecting high-frequency switching noise into your home power supply, and this noise is ready to affect anything on the circuit, analog or digital.

Τι είμαι λέει ? Αντιπρόσωπος ? Τι εννοείς , μηχανημάτων ? χα χα
 

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Άσε, γουστάρουν , γουστάρουν .... :D Στην Ελλάδα για αυτά ζούμε όλοι. :)
Άσε με, έχω νεύρα. Αγόρασα πριν καιρό ένα ακριβούτσικο καλώδιο ρεύματος και ενώ είχε καλά επώνυμα φις από το εργοστάσιο είπα να βάλω καλύτερα. Ξεκίνησα με το αρσενικό. Όλα ok. Βελτιώθηκε ο ήχος. :rolleyes:
Πήγα να πάρω και το αντίστοιχο θυληκό και είναι out of stock. 😱
Είμαι να σκάσω.. :focus:
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Άσε με, έχω νεύρα. Αγόρασα πριν καιρό ένα ακριβούτσικο καλώδιο ρεύματος και ενώ είχε καλά επώνυμα φις από το εργοστάσιο είπα να βάλω καλύτερα. Ξεκίνησα με το αρσενικό. Όλα ok. Βελτιώθηκε ο ήχος. :rolleyes:
Πήγα να πάρω και το αντίστοιχο θυληκό και είναι out of stock. 😱
Είμαι να σκάσω.. :focus:
Θα ήταν τσακωμένα σαν ζευγάρι. :D πάρτα και τα δυο αρσενικά, στα αρχδ σου χα χα
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Παλιά ατάκα 90's νομίζω :p

Α, λέω και εγω, γιατί εαν νόμιζες ότι είμαι αντιπρόσωπος μηχανημάτων και τα λέω αυτά, δείχνει πόσο λάθος ξέρεις να κρίνεις εδω μέσα χα χα. Εγω φίλε wnet δεν ξέρω εδω ούτε το 5 % των μαρκών -εταιριών που ξέρετε εσείς (και εσυ) χα χα. Ωραίος αντιπρόσωπος :D Για να καταλάβεις, να λέτε κάτι και το γκουγκλάρω ύστερα μπας και καταλάβω τι είναι. χα χα
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ε, να τι λέει το άρθρο :
Και επειδή το λέει, σημαίνει ότι ισχύει; Οι συσκευές δεν έχουν noise rejection νομίζεις;

Α, λέω και εγω, γιατί εαν νόμιζες ότι είμαι αντιπρόσωπος μηχανημάτων και τα λέω αυτά, δείχνει πόσο λάθος ξέρεις να κρίνεις εδω μέσα χα χα.
Τόσο καιρό εδώ ακόμα να εγκλιματιστείς.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Και επειδή το λέει, σημαίνει ότι ισχύει; Οι συσκευές δεν έχουν noise rejection νομίζεις;



Τόσο καιρό εδώ ακόμα να εγκλιματιστείς.
Κάνε μας εσυ μια μικρή ανάλυση να καταρρίπτεις σαν ανακρίβειες και διαστρεβλωση point to point όλα τα αναγραφόμενα στο άρθρο.

Το τι αντίκτυπο έχουν επίσης ή δεν έχουν. Εσυ όμως με απλά λόγια, σημειακά, όχι να μου πετάξεις κανένα άσχετο pdf που και δεν αφορά κάτι σχετικό αλλά και δεν το κααλαβαίνω.

Να εγκλιματιστώ σε τί ?
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ναι άλλη δουλειά δεν έχω! :gotcha:
100 ευρώ.
Εαν δεν έχεις άλλη δουλειά, τότε μην λές τίποτε. Σιγα μην σε πληρώσουμε κιόλας χα χα. Χάρη θα σου κάνουμε και να διαβάσουμε τι λές ... χα χα
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Το τι αντίκτυπο έχουν επίσης ή δεν έχουν. Εσυ όμως με απλά λόγια, σημειακά, όχι να μου πετάξεις κανένα άσχετο pdf που και δεν αφορά κάτι σχετικό αλλά και δεν το κααλαβαίνω.
Πάντως έτσι για την ιστορία.... και συ ένα άρθρο πέταξες :p
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Πάντως έτσι για την ιστορία.... και συ ένα άρθρο πέταξες :p
Ε, ναι και ? Σημαίνει ότι το ενστερνίζομαι ? Δεν έχω τις γνώσεις , το πέταξα για να το κριτικάρετε εσεις οι μέγαλοι γνώστες χα χα με τα δέκα διδακτορικά. και τις 700 εργασίες :D
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Σκορ 2-1 ως τώρα.
thva μάθε μπαλίτσα αγόρι μου. :biggrin:
Τι χάνω ?? Πληρωμένε διαιτητή χα χα Πόσα πήρες βρε ? χα χα Για το θέμα του ανθρώπου με το you tube θα πούμε τίποτε σχετικό χα χα Εγω πάντως του είπα τι πρέπει να κάνει, αυτός δεν με ακούει , τι να κάνω ? χα χα
 




Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Όταν πήγαινες εσύ εγώ ξαναρχόμουν έγραφε κάποιος άλλος εδώ.
Μόνο αυτός θα μπορούσε να απαντήσει σε ενα ερώτημα που με καίει χα χα. To silver coated copper καλώδια οι υψηλές συχνότητες όταν παίζει ένα όργανο, φτάνουν πρώτες στο αυτί και μετά οι χαμηλές (και τονισμένες στα >7 -8 Κ). Το έχεις παρατηρήσει ποτέ αυτό ?
 
Last edited:

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Μόνο αυτός θα μπορούσε να απαντήσει σε ενα ερώτημα που με καίει χα χα. To silver coated copper καλώδια οι υψηλές συχνότητες όταν παίζι ένα όργανο, φτάνουν πρώτες στο αυτί και μετά οι χαμηλές. Το έχεις παρατηρήσει ποτέ αυτό ?
Σε ποιο αυτί; νομίζω ότι δουλεύουν σαν τα μάτια. Το ένα πιάνει το βάθος. :prankster:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top