YouTube

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.799
Reaction score
8.058
Κύριοι, τα πράγματα είναι απλά. Κόψτε το γιουτουμπου (όπως έκανα εγώ) ή πληρώστε ένα δεκάρικο το μήνα. Αυτό μας λένε. Η εποχή του αντμπλοκ έχει παρέλθει. Ότι και να βγει θα το μπλοκάρουν.
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Δεν υπαρχει αλλη πλατφορμα που να το πλησιαζει
σε ποσοτητα και ποιοτητα οσον αφορα στο περιεχομενο.
Θα εχεις ενα ελλειμμα χωρις να το γνωριζεις.
Αξιζει οσα ζηταει με το παραπανω!
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.799
Reaction score
8.058
Δεν υπαρχει αλλη πλατφορμα που να το πλησιαζει
σε ποσοτητα και ποιοτητα οσον αφορα στο περιεχομενο.
Θα εχεις ενα ελλειμμα χωρις να το γνωριζεις.
Αξιζει οσα ζηταει με το παραπανω!
Τις ίδιες βλακείες άκουγα παλιότερα για την τιβι. Είναι ένα μέσο το ΥΤ στο οποίο η αποβλάκωση πάει σύννεφο. Αν δεις 10 τυχαία βίντεο τα 9 θα έιναι ΓΤΠΚ. Καλή τύχη να κυνηγάς το άλλο ένα.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Τις ίδιες βλακείες άκουγα παλιότερα για την τιβι. Είναι ένα μέσο το ΥΤ στο οποίο η αποβλάκωση πάει σύννεφο. Αν δεις 10 τυχαία βίντεο τα 9 θα έιναι ΓΤΠΚ. Καλή τύχη να κυνηγάς το άλλο ένα.
Το YouTube με λίγη παραμετροποίηση είναι το πιο χρήσιμο διαδικτυακό site. Ειδικά αν έχεις συγκεκριμένα ενδιαφέροντα και κάνεις τα ανάλογα subscriptions. Το κακό είναι ότι ποτέ δεν φτάνει ο διαθέσιμος χρόνος αφού το υλικό είναι αστείρευτο.

Σε 2-3 μέρες ξοδεύω πιο πολύ χρόνο απ' όσο στο Netflix σ' ένα μήνα.
 
Last edited:

Μηνύματα
19.370
Reaction score
13.578
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ακριβές, αλλά έχει ενδιαφέρον...

 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ακριβές, αλλά έχει ενδιαφέρον...

Μόλις είδα Alexander Hanff κατάλαβα. Ο τύπος είναι άρρωστος με την ιδιωτικότητα σε σημείο που του φταίνε όλοι και όλα. Από αυτό ζει εξάλλου ως data privacy expert. Κάτι σαν τον Δημητρά (εθνικό μηνυτή) με τα ρατσιστικά.

Το YouTube προστατεύει το προϊόν του με τον καλύτερο εφικτό τρόπο. Δεν μας αρέσει γιατί συνηθίσαμε στο τζάμπα. Λογικό. Το να επικεντρωνόμαστε όμως στα αντίμετρα δείχνει ότι το μόνο που θα μας ικανοποιούσε θα ήταν να συνεχίσει το τζάμπα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Στη σελιδα του youtube συνηθως κανω δεξι κλικ open link in new window .
Απο σημερα δεν δουλευει και στους δυο browsers . Ουτε το copy paste απο τον ενα στον αλλο.
Αυτη την στιγμη και με τους δυο browsers βλεπω ελευθερα χωρις το Ad blockers are not allowed .

Και απο τους δυο κανω δεξι κλικ open link in new private window και δουλευει μια χαρα !
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Πάει και το Brave... >:( Μείναμε με το Firefox.

Μ' έχει πιάσει τρέλα. :biggrin:
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Βγήκε ένα νέο addon για τις διαφημίσεις. Δεν τις κάνει block αλλά skip μόλις φορτώσουν. Σε κλάσματα δευτερολέπτου.
Άρα δεν είναι adblocker σύμφωνα με τον αυστηρό ορισμό του όρου.


GitHub - 0x48piraj/fadblock: Friendly Adblock for YouTube: A fast, lightweight, and undetectable YouTube Ads Blocker for Chrome, Opera and Firefox.
Φαίνεται να λειτουργεί, θα δούμε στη πορεία!
 


TGD

Μηνύματα
7.209
Reaction score
7.233
Το ενδιαφέρον είναι πώς εμένα μου βγαίνουν συχνά μηνύματα να απενεργοποιήσω το adblocker τα embedded στο avsite, ενώ δεν έχω adblocker.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Το ενδιαφέρον είναι πώς εμένα μου βγαίνουν συχνά μηνύματα να απενεργοποιήσω το adblocker τα embedded στο avsite, ενώ δεν έχω adblocker.
Οι νέες εκδόσεις browsers (εκτός Chrome) έχουν ενσωματωμένο adblocker ενεργοποιημένο by default.



---------------------
Αν δεν ενδιαφέρεστε να μπαίνετε YouTube με το account σας υπάρχει το FreeTube για desktop.


FreeTube - The Private YouTube Client (freetubeapp.io)
 

Μηνύματα
208
Reaction score
166
Εγώ πάντως σε Firefox επειδή χρησιμοποιώ uBlock Origin έτσι κι αλλιώς, έκανα τη μέθοδο 2 από εδώ και δουλεύει κανονικά εδώ και μια εβδομάδα. (μέχρι στιγμής τουλάχιστον)

 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Εγώ πάντως σε Firefox επειδή χρησιμοποιώ uBlock Origin έτσι κι αλλιώς, έκανα τη μέθοδο 2 από εδώ και δουλεύει κανονικά εδώ και μια εβδομάδα. (μέχρι στιγμής τουλάχιστον)

Το uBlock Origin είναι το πιο ικανό adblocker από τα απλά. Δεν υπάρχει λόγος να αλλάζουμε browsers και να παιδευόμαστε. Κι αν κάποια στιγμή αστοχήσει σύντομα βγαίνει η διόρθωση.
 




Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top