Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΕΙΣΜΩΝ ΟΠΟΥ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΛΟΓΩ ΠΕΤΣΙΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΚΑΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ!!!!!
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟ.....
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Διαπίστωση.
Ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει πάντα.
πασιγνωστο απο αρχαιοτατους χρονους....

Συμβουλή.
Όταν είσαστε μέσα στο σπίτι εκτός από το τετραπλό κλείδωμα θα πρέπει να βάζετε και τον μεταλλικό σύρτη που επιτρέπει στην πόρτα να ανοίγει λίγα εκατοστά μόνο.
μπαααα.....
ο Ευαγγελατος ειχε αποδειξει οταν εκανε εκπομπη,οτι παραβιαζεται πανευκολα και αυτο με μια πετσετα....
στις θωρακισμενες ειχε επισης αποδειξει πω το κλειδι δε πρεπει να μενει πανω στην πορτα σε αντιθεση με τις παλιες που αποτρεπουν τα αντικλειδια με αυτον τον τροπο....
 

Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

ΜΙΧΑΛΗ 50-50 ΕΣΥ ΤΙΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΕΣ.
ΘΑ ΣΕ ΠΕΙΣΩ ΕΑΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΘΑ "ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ" ΜΟΝΟ ΝΤΕΛΙΚΑΤΕΣΕΝ?:103:
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Το θέμα ειναι τουλάχιστον να ξυπνήσεις, μη σε ναρκώσουν, οπότε κλειδώνεις και τη πόρτα του δωματιου που κοιμάσαι! :116:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.229
Reaction score
27.818
Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

ο Ευαγγελατος ειχε αποδειξει οταν εκανε εκπομπη,οτι παραβιαζεται πανευκολα και αυτο με μια πετσετα....
Αυτό δεν το ξέρω, δεν βλέπω πολλή TV και μάλιστα Ευαγγελάτο.
Καμιά έξτρα πληροφορία έχεις;
Κανένα βιντεο στο YouTube μήπως;
 

Μηνύματα
7.223
Reaction score
1.210
Επειδή την είχα δει την εκπομπή, δεν εξηγούσε πως γίνεται (για προφανείς λόγους). Απλά έδειχνε έναν τύπο που έχωνε το πανί γύρω από το μάνταλο και μετά από λίγο άνοιγε.

Πάντως η δική μου εμπειρία "διάρρηξης" λέει ότι ξεκλείδωτες ανοίγουν για πλάκα, και από τον πιο άπειρο (π.χ. εμένα). Σε τρεις πόρτες που το δοκίμασα (στο πατρικό μου στην αρχή για πλάκα, και άλλες δυο φορές που είτε εγώ είτε άλλος είχε κλειστεί απέξω, μη νομίσετε ότι το έκανα για... επάγγελμα!:116:) άνοιξε με μια ταυτότητα σε δευτερόλεπτα...

Από τότε ποτέ δεν αφήνω την πόρτα ξεκλείδωτη.
 

Μηνύματα
14.617
Reaction score
1.525
Όταν είσαστε μέσα στο σπίτι εκτός από το τετραπλό κλείδωμα θα πρέπει να βάζετε και τον μεταλλικό σύρτη που επιτρέπει στην πόρτα να ανοίγει λίγα εκατοστά μόνο.
2 έχω βάλει, ο ένας με αλυσίδα. Επίσης, στο σπίτι υπάρχει σφυρί και ηλεκτρικό κατσαβίδι :142:


Πέραν της πλάκας, η μητέρα μου περπατούσε μεσημέρι και ήρθαν 2 τύποι από πίσω και της τράβηξαν την αλυσίδα από τον λαιμό.
 



Μηνύματα
14.617
Reaction score
1.525
Re: Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Το θέμα ειναι τουλάχιστον να ξυπνήσεις, μη σε ναρκώσουν, οπότε κλειδώνεις και τη πόρτα του δωματιου που κοιμάσαι! :116:

Άσε και έχω την απορία γιατί στο σπίτι που μένω δεν υπάρχουν κλειδιά για τις πόρτες... Και ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να κλειδωθώ στο μπάνιο γιατί είναι μια σταλιά :140:
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Re: Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Άσε και έχω την απορία γιατί στο σπίτι που μένω δεν υπάρχουν κλειδιά για τις πόρτες... Και ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να κλειδωθώ στο μπάνιο γιατί είναι μια σταλιά :140:
Προφανώς έχουν χαθεί. Είναι το πρώτο πράγμα που χάνεται σε ένα σπίτι. Αλλά τα κλειδιά για τις εσωτερικές πόρτες δεν είναι εξατομικευμένα όπως αυτά για τις εξώπορτες. Αν βγάλεις μια φωτογραφία την πλάκα της κλειδαριάς για να δει ο κλειδαράς τον τύπο, θα σου δώσει για τα δωμάτια που χρειάζεσαι (αρκεί βέβαια να μην είναι χαλασμένες...)
 

Μηνύματα
14.617
Reaction score
1.525
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Προφανώς έχουν χαθεί. Είναι το πρώτο πράγμα που χάνεται σε ένα σπίτι. Αλλά τα κλειδιά για τις εσωτερικές πόρτες δεν είναι εξατομικευμένα όπως αυτά για τις εξώπορτες. Αν βγάλεις μια φωτογραφία την πλάκα της κλειδαριάς για να δει ο κλειδαράς τον τύπο, θα σου δώσει για τα δωμάτια που χρειάζεσαι (αρκεί βέβαια να μην είναι χαλασμένες...)

Ναι, θα το κάνω.
 

Μηνύματα
14.617
Reaction score
1.525
Μαρία, ρώτησα τον κλειδαρά και μου είπε πως κατά 99% δε θα ταιριάζει ένα κλειδί σε όλες τις πόρτες και πως θα χρειαστούν αλλαγή όλες οι κλειδαριές για να γίνει κάτι τέτοιο (κάτι το οποίο δεν πρόκειται να κάνω).

Πάντως, έχω 2 σύρτες στην πόρτα και ο ένας μπαίνει στον τοίχο. Άσε που υπάρχουν στο σπίτι αρκετά -εν δυνάμει- φονικά όπλα :137:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Re: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Άσε που υπάρχουν στο σπίτι αρκετά -εν δυνάμει- φονικά όπλα :137:

Mόνο το φερμουάρ να κατεβάσεις... θέστηκαν!:142:
 




Μηνύματα
1.513
Reaction score
1.844
Απάντηση: Re: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Μαρία, ρώτησα τον κλειδαρά και μου είπε πως κατά 99% δε θα ταιριάζει ένα κλειδί σε όλες τις πόρτες

Γιώτα έχε υπ όψιν σου πως υπάρχει το πασπαρτού , ένα κλειδί που κάνει για όλες τις εσωτερικές πόρτες (εννοείται με την απλή κλειδαριά ), δεν ρωτάς σε .................άλλο κλειδαρά όμως ?
 

Μηνύματα
14.617
Reaction score
1.525
Re: Απάντηση: Re: Έχετε θωρακισμένη πόρτα;

Γιώτα έχε υπ όψιν σου πως υπάρχει το πασπαρτού , ένα κλειδί που κάνει για όλες τις εσωτερικές πόρτες (εννοείται με την απλή κλειδαριά ), δεν ρωτάς σε .................άλλο κλειδαρά όμως ?
Αυτό του είπα αλλά μου έδωσε την παραπάνω απάντηση.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.111
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top