Δοκιμή του Mede8er MED400X


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Χαίρομαι που σας αρέσει η παρουσίαση παιδιά!
2 πράγματα μόνο:

Είμαι πολύ κακός φωτογράφος,το έχω πει και στο παρελθόν άλλωστε.Οι φωτογραφίες μου πραγματικά αδικούν την εικόνα του Med400x,αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό!Sorry!:203:

Είμαι εμπειρικός χρήστης και με τεχνικούς όρους δεν τα πάω πολύ καλά,ελπίζω όμως οι εντυπώσεις μου να είναι κατανοητές σε όλα τα μέλη.
Thanks!:126:
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Όλα μέλι γάλα μην ανησυχείς για τίποτα keep up the good work :447:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
Re: Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Χαίρομαι που σας αρέσει η παρουσίαση παιδιά!
2 πράγματα μόνο:

Είμαι πολύ κακός φωτογράφος,το έχω πει και στο παρελθόν άλλωστε.Οι φωτογραφίες μου πραγματικά αδικούν την εικόνα του Med400x,αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό!Sorry!:203:

Είμαι εμπειρικός χρήστης και με τεχνικούς όρους δεν τα πάω πολύ καλά,ελπίζω όμως οι εντυπώσεις μου να είναι κατανοητές σε όλα τα μέλη.
Thanks!:126:
Μπράβο Λεωνίδα!! Οι παρουσιάσεις όσων players έχεις κάνει είναι ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΕΣ.

Για βάλε και μια αγγελία "Ζητείται φωτογράφος για παρουσιάσεις προϊόντων υψηλής τεχνολογίας" στα νοτιότερα τμήματα του site, και θα ψάχνονται όλοι οι διαχειριστές!!:136:

Το κομμάτι με την χρήση των mede8er σαν NAS server έγραψε. Περιμένω μόνο συγκρίσεις ποιότητας εικόνας και οπωσδήποτε τη συμπεριφορά του με εξωτερικό usb BD-drive.

Άντε παληκάρι μου, πάντα τέτοια. Ά, γνωρίζεις την τιμή του ή να ρωτήσω τον oppoστόλη?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Στην επόμενη παρουσίαση θα βάλω πριν αγγελία Γιάννη για φωτογράφο,έχεις απόλυτο δίκιο.:105:
Σύγκριση ποιότητας εικόνας με το prime εννοείς έτσι?Γιατί τόσο το med500x όσο και το med400x έχουν ακριβώς την ίδια εικόνα.
Θα γίνει όμως η σύγκριση στο τέλος της παρουσίασης,με πολύ προσοχή όμως!

Η τιμή απ'ότι μου είπε ο Αποστόλης είναι περίπου στα 120 ευρώ για το Med400X,ας το επιβεβαιώσει ο ίδιος όμως καλύτερα!
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
Κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω: τί τσιπάκι φοράει και τις εισοδο-εξόδους του. Πάντως είναι τουλάχιστον εντυπωσιακό τί μπορεί ένα μηχανάκι 120€ να κάνει σήμερα!:111:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Ενα μεγάλο μπράβο στο Λεωνίδα για την άψογη παρουσίαση.Δείχνει πάντα ότι χρειάζεται ο μέσος χρήστης.Και πάλι μπράβο :107:
 

Μηνύματα
1.974
Reaction score
4
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Μην με παρεξηγήσετε αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΑΛΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΑ :405: χαχαχαχα
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Τα specs του Med400X εδώ είναι παιδιά:

Processor: Realtek RTD1073 DD+ - 128MB SPI Flash - 128MB DDR2 SDRAM
Video Formats Supported: AVI / BDMV Light / BDISO Light / MKV / TS / TP / TRP / M2TS / MPG / MP4 / MOV / M4V / VOB / ISO / IFO / DAT / WMV / ASF / RM / RMVB / FLV resolution up to 720p / 1080i / 1080p
Video Codecs Supported: MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 SP /ASP /AVC (H.264) / XviD / DivX / WMV9 (VC-1) / RealVideo 8/9/10 (up to 720P)
Audio Codec Supported: Mp3 / Mp2 / OGG Vorbis / PCM / LPCM / AAC / RA / Dolby True HD Passthrough / DTS MA Passthrough to Core 5.1 on HDMI only / Dolby AC3 Downmix & Passthrough / DTS Downmix & Passthrough / FLAC up to 24bit 192Khz /
WAV, WMA Standard (DRM, & Advanced Profile not supported)
Photo format Supported: JPEG, BMP, PNG
File System Supported: FAT32, NTFS
Video output resolution: NTSC, PAL, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1080p. 24hz
Input / Output
• HDMI 1.3, Composite Video
• Stereo RCA audio for analog audio connection
• SD / Sony Pro Duo Card Slot
• SPDIF Optical Output
• USB - 2.0 HOST port x 2
General
• Fanless design
• Mede8er Video Wall
• Watched Movie Indicator
• Folder Lock (Pin Code)
• Built in NFS Client
• Time Bar FF/FR
• In folder JPEG preview feature
• Easy navigation button use (excl DVD files)
• Resume playback feature
• Firmware Update via USB
• Photo slide show with background music
• Network - Ethernet 10/100 Mbps
• Optional Wi-Fi (802.11b/g/n) - MED10WFB
• A/V streaming via UPnP Media Server
• Internet Radio (SHOUTcast)
• File Manager Copying - Card, USB, and Network • Subtitle: SRT, SSA, SUB, SMI format
• Size: 140 X 105 X 36 mm
Contents: MED400X, RC, 2 x AAA Batteries, AC Adapter, AV Cables, User Instructions.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω: τί τσιπάκι φοράει και τις εισοδο-εξόδους του. Πάντως είναι τουλάχιστον εντυπωσιακό τί μπορεί ένα μηχανάκι 120€ να κάνει σήμερα!:111:

Το ίδιο με το 500Χ φοράει Γιάννη το Realtek 1783DD+ και από εισόδους-εξόδους είναι κομπλέ απ' ότι είδα, νομίζω μόνο η coaxial λείπει.Εκπληκτικά μηχανάκια για τα πάντα όλα ! εγώ είμαι κατευχαριστημένος με το 500 μου έχει λύσει τα χέρια, με μόνη διαφορά ότι παίρνει εσωτερικό σκληρό...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.891
Δεν ξέρω για σένα Νίκο, αλλά με μένα ισχύει το "η φτήνεια τρώει τον παρά".

Έχω ένα Dune Prime και ένα Base, αλλά τρώγομαι μου φαίνεται να βάλω ένα Mede8er στη δουλειά.:138:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Δεν ξέρω για σένα Νίκο, αλλά με μένα ισχύει το "η φτήνεια τρώει τον παρά".

Έχω ένα Dune Prime και ένα Base, αλλά τρώγομαι μου φαίνεται να βάλω ένα Mede8er στη δουλειά.:138:


Ε τότε βρε φίλε δεν το χρειάζεσαι !!!! αφού έχεις εξαιρετικά μηχανάκια που κάνουν την ίδια δουλειά :126:
Εμένα ας πούμε μου το επέβαλαν οι ανάγκες μου, να έχω τη μουσική μου μαζεμένη να μη χρειάζεται να ψάχνω δισκάκια, να βλέπει η γυναίκα τις ταινίες που της αρέσουν χωρίς να χρειάζεται δισκάκια, να βλέπουν τα παιδιά ότι θέλουν χωρίς να με ενοχλούν...

Αν τον τρώει τον παρά η φτήνια ; Βρε τον ξεσκίζει σου λέω :142:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Δεν ξέρω για σένα Νίκο, αλλά με μένα ισχύει το "η φτήνεια τρώει τον παρά".

Έχω ένα Dune Prime και ένα Base, αλλά τρώγομαι μου φαίνεται να βάλω ένα Mede8er στη δουλειά.:138:
Δεν είναι πάντα έτσι Γιάννη!Στη δική του κατηγορία τιμής το Med400x είναι πολύ μπροστά,όπως και το Med500x.

Είδα το Med500X σε προβολέα στην twin digital την Παρασκευή που μας πέρασε για πάνω από 2 ώρες και με κάθε είδους αρχείο και έπαθα πλάκα τόσο με την εικόνα του,όσο και με τον ήχο!
Πέραν του ότι σιγουρεύτηκα πλέον ότι δεν έχω rainbow με τους dlp προβολείς (ένας Optoma 720p παλιό μοντέλο υπήρχε στην twin digital)

Αυτό που μπορώ να πω για τα mede8er είναι πως είναι τίμια μηχανάκια και γι αυτά που προσφέρουν αξίζουν κατά πολύ παραπάνω τα λεφτά τους!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Λεωνίδα, σε τι τιμή παίζει το εργαλειάκι?
Γιατί το WD TV μου, μου κάνει νερά σε αρκετά 1080 και εκνευρίζομαι :141:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

120 ευρώ έχει απ'ότι ξέρω.Από το wdtv είναι πολύ καλύτερο δε το συζητάω!
 

Μηνύματα
76
Reaction score
86
Re: Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Οσα αρχεία και αν υπάρχουν στο med500x θα τα δει και θα τα διαβάσει κανονικά χωρίς πρόβλημα το med400x και το αντίθετο βέβαια,αν βάλουμε το nas mode στο on και στο 400αρι.Μπορούμε να έχουμε και τα 2 mede8er ταυτόχρονα ως server και το ένα να παίζει τα αρχεία του άλλου.Προσοχή όμως,όχι με το ίδιο hostname(MEDE8ER & MEDE8ER) γιατί μπορεί να υπάρξουν προβλήματα.
Αφού τελειώσαμε με τις ρυθμίσεις απολαμβάνουμε την ταινία μας!
εδώ λέει οτι το 400 δεν είναι NAS server.
http://www.mede8er.com/mede8er_product_matrix.html

επειδή φαντάζομαι ότι είναι θέμα firmware και όχι hardware, μήπως το έχουν ανοικτό τώρα και το κλείσουν αργότερα?
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Ενα μπραβο στο Λεωνιδα και απο μενα, για το κοπο του και την ενημερωση....:444:

Τις τιμες των player μπορειτε να τις δειτε εδω : link...
 

Μηνύματα
3.190
Reaction score
774
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Στα χρηματα του , απλα δεν υπαρχει καλυτερο media player.
Εξαιρετικο το μικρουλι!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

...Είδα το Med500X σε προβολέα στην twin digital την Παρασκευή που μας πέρασε για πάνω από 2 ώρες και με κάθε είδους αρχείο και έπαθα πλάκα τόσο με την εικόνα του,όσο και με τον ήχο!

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ πριν τα Χριστούγεννα που πήγα να το παραγγείλω !!!!!!! δεν το πίστευα πως έπαιζε έτσι !!! ...




Ρε μπας και μας έριξε τίποτα στον καφέ ο Απο...:142::143::142:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.122
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top