Δοκιμή του Mede8er MED400X

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ πριν τα Χριστούγεννα που πήγα να το παραγγείλω !!!!!!! δεν το πίστευα πως έπαιζε έτσι !!! ...




Ρε μπας και μας έριξε τίποτα στον καφέ ο Απο...:142::143::142:
Λες?:142:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

εδώ λέει οτι το 400 δεν είναι NAS server.
http://www.mede8er.com/mede8er_product_matrix.html

επειδή φαντάζομαι ότι είναι θέμα firmware και όχι hardware, μήπως το έχουν ανοικτό τώρα και το κλείσουν αργότερα?
Παντως με το υπάρχον firmware γίνεται κανονικά nas server.
Εδώ τώρα βλέπουμε το med500x που βρίσκεται σε άλλο δωμάτιο να βλέπει τα αρχεία usb δίσκου συνδεδεμένου στα med400x




 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Δοκιμάστηκε και με usb bd/dvd rom,από dvd παίζει τα πάντα original & rip,με μενού κανονικά.Blu ray κλειδωμένα δεν παίζει.
Εχω τραβήξει και φωτό,τώρα φορτίζω όμως την μπαταρία της κάμερας γιατί άδειασε και θα τις ανεβάσω αύριο!
Επίσης αύριο που θα έχω πιο πολύ χρόνο θα σετάρουμε το NFS,καθώς και τη σύνδεση με το Wifi usb stick.
 

Μηνύματα
1.220
Reaction score
3
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Γιά μένα έχει κάποια θεματάκια, δηλαδή
Η AAC υποστήριξη είναι προβληματική και Apple Lossless δεν παίζει. Βέβαια είναι beta firmware οπότε μπορεί να διορθωθούν κάποια πράγματα.
Δεν υποστηρίζει dlna που για μένα με έχει βολέψει γιατί πηγαίνεις πιό γρήγορα σε τραγούδια, φωτό και video ενώ τώρα πρέπει κάθε φορά να μπαίνεις στα διάφορα directories
Επίσης φαίνεται το NFS να έχει κάποια θεματάκια στη beta έκδοση και ενώ θα έπρεπε να παίρνεις καλύτερο performance μέσα από nfs μου έκανε σπασίματα που μέσα από την επιλογή network δεν έκανε.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Θεματάκια έχει και θα τα πούμε τις επόμενες μέρες.
Με aac εμένα δε μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής.
για το NFS θα το δούμε αύριο.Apple Lossless θα δοκιμάσω και θα σου πω.
Dlna δεν υποστηρίζει ως τώρα,αλήθεια είναι1
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Ape παίζει;
θα το δω και θα σου πω αύριο!

Ρωτήστε ότι θέλετε παιδιά,με τι αρχεία να το δοκιμάσω τώρα που το έχω στα χέρια μου,για να τα δούμε όλα1
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Ετσι βρε παιδια...πειτε και κατι που δε κανει...ειμαι sold-out μεσα σε 2 μερες...:137:.
( εκτος απο αυτο του φιλου που θα ερθει το Σαββατο...:126: ).

Επισης, να θυμαστε ( γιατι εγω ξεχναω ) οτι το 400αρι δεν εχει καλωδια εκτος απο ενα A/V stereo/composite ( ασπρο-κοκκινο-κιτρινο ).
Αν θελετε καλωδια HDMI η και stereo, να μου το λετε.
Τα WireWorld Island 6, ειναι ειδικα για media players, video servers, gaming consoles and home computers.
 



Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Περι jukebox, yamj και λοιπων ευκολιων που ομορφαινουν τη περιηγηση :
Απλα να ξερετε οτι το λιγοτερο και πιο ευκολο πραγμα που μπορειτε να κανετε ειναι να βαλετε μια φωτο ( jpg ) του εξωφυλλου της ταινιας η του CD, μεσα στο φακελλο που ειναι τα αρχεια και αυτη θα εμφανιζεται αυτοματα κατα τη περιηγηση στους φακελλους.

Παραγειγμα :
Φακελλος : AVATAR
περιεχομενα :
avatar.mkv
avatar.srt
avatar.jpg

τιποτε αλλο....:126:
Οταν περασετε απο το φακελλο AVATAR, χωρις να τον ανοιξετε, θα εμφανιστει η εικονα avatar.jpg στα δεξια της οθονης.
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
1.393
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Περι jukebox, yamj και λοιπων ευκολιων που ομορφαινουν τη περιηγηση :
Απλα να ξερετε οτι το λιγοτερο και πιο ευκολο πραγμα που μπορειτε να κανετε ειναι να βαλετε μια φωτο ( jpg ) του εξωφυλλου της ταινιας η του CD, μεσα στο φακελλο που ειναι τα αρχεια και αυτη θα εμφανιζεται αυτοματα κατα τη περιηγηση στους φακελλους.

Παραγειγμα :
Φακελλος : AVATAR
περιεχομενα :
avatar.mkv
avatar.srt
avatar.jpg

τιποτε αλλο....:126:
Οταν περασετε απο το φακελλο AVATAR, χωρις να τον ανοιξετε, θα εμφανιστει η εικονα avatar.jpg στα δεξια της οθονης.

οκ, αυτό απο όσο καταλαβαίνω ειναι η πιο απλή προσθήκη που μπορουμε να κάνουμε manual. Απο imdb μπορούν να γίνονται ενημερώσεις ?
 


Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

οκ, αυτό απο όσο καταλαβαίνω ειναι η πιο απλή προσθήκη που μπορουμε να κάνουμε manual. Απο imdb μπορούν να γίνονται ενημερώσεις ?
Αυτοματα δεν νομιζω.
Δεν ξερω και δεν εχω δοκιμασει το yamj.
Ισως ο Λεωνιδας ξερει περισσοτερα.

Οταν δουλευα με το παλιο προγραμμα, απλα αν ειχες τη περιγραφη της ταινιας ακριβως ιδια με αυτη του imdb, εμπαινε αυτοματα και τα εφιαχνε μονο του.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Δοκιμάστηκε και με usb bd/dvd rom,από dvd παίζει τα πάντα original & rip,με μενού κανονικά.Blu ray κλειδωμένα δεν παίζει.
Εχω τραβήξει και φωτό,τώρα φορτίζω όμως την μπαταρία της κάμερας γιατί άδειασε και θα τις ανεβάσω αύριο!
Επίσης αύριο που θα έχω πιο πολύ χρόνο θα σετάρουμε το NFS,καθώς και τη σύνδεση με το Wifi usb stick.
Εδώ με usb bd/dvd recorder.Επαιξε τα πάντα εκτός από original blu ray.
Εδώ με original dvd:




 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Ape παίζει;
Παίζει κανονικά με το αρχείο που δοκίμασα.Στο φόρουμ του Mede8er κάποιοι έχουν αναφέρει ότι σε music folder με ape files μετά το τελευταίο κομμάτι κρασάρει ο player (εδώ αναφέρομαι στο med500x)

 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Ας δούμε τώρα βήμα βήμα τη σύνδεση με το wifi stick.Οι ρυθμίσεις που θα δείτε στις φωτό που ακολουθούν αφορούν DHCP με WPA:




Εδώ με τη μπλε γραμμή μαρκαρισμένο το δικό μου ρούτερ
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή του Mede8er MED400X

Εδώ το επιλέγω για τεστ



Εδώ βάζω το password του ρούτερ (ελπίζω να μην το διαβάζει το νήμα κανένας γείτονας:103: )

 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.507
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top