Εν εξελίξει...

dcure

Επαγγελματίας
Μηνύματα
763
Reaction score
349
Καλημέρα, σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι σαφέστατα στην περίοδο στρωσίματος, ακόμα και εγώ (που αυτόν τον καιρό δεν έχω πολύχρόνο για ακροάσεις) ακούω βελτίωση σε βάθος (του) λίγου χρόνου (που έχω ξοδέψει μαζί τους). Είμαι πολύ ευχαριστημένος αυτήν τη στιγμή αλλά θα μπορούσε να "πέσει" το σχετικά έντονο αυτό φαινόμενο. Το οποίο, σημειωτέον, είναι πολύ πιο έντονο όταν παίζω με πηγή το πικάπ!
Μία γνώμη.Κορυφαίο πλατώ ,όμως το φαινόμενο που σε ανησυχεί προέρχεται απο την στήριξη ,πρέπει όπως βλέπω να το βάλεις πάνω σε βάση τοίχου( οπωσδήποτε όχι γρανίτες ή μάρμαρα) ώστε να απομονωθεί απο το υπόλοιπο σύστημα.¨Δεύτερον η κεφαλή σου είναι απόλυτη και αναλύτική,εάν θέλεις κάτι πιό ζεστό πάς σε άλλη εταιρία ,ψάξτο.Το αναλογικό θέλει γνώσεις ωριμότητα και όχι εντυπωσιασμούς!Καλή τύχη!
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Καλησπέρα σε όλους, έτσι για τη "φωτιά" της κουβέντας να πω ότι εδώ και μια εβδομάδα παίζουν τα Roister Steles με τον Unico 100, παραπάνω από αξιοπρεπή, έτσι μπας και ηρεμήσει το σσσσσσ :p
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Τα Roister, σημειωτέον, έχουν αλλάξει τουίτερ και κροσόβερ και έγιναν ολοκαίνουρια, επίσης διορθώθηκαν και τα 4 γούφερ. Είχα να τα ακούσω από πολύ μικρός, όταν δηλαδή τα είχε αγοράσει ο πατέρας μου. Εγώ τα έχω στο σπίτι λιγότερο από μισό χρόνο, διάστημα στο οποίο τα είχα απαξιώσει!
 





Μηνύματα
470
Reaction score
513
Παιδιά, κουράστηκα με την αναζήτηση αυτή και φαίνομαι... "μηχανάκιας" που σιχαίνομαι όσο τίποτα. Με μεγάλη δυσκολία συγκέντρωσα αυτά και τα προηγούμενα μηχανήματα, ξοδεύοντας όλα μου τα χρήματα (και με δυσανάλογο οικονομικό βεληνεκές) και δίχως να έχω ευχαριστηθεί τη μουσική μου όσο θα ήθελα. Αποφάσισα, αν όλα πάνε καλά, να πάω σε μια ασφαλή λύση που θα μου επιτρέψει αφενός καλό ήχο στα σίγουρα, αφετέρου ήρεμη και ψύχραιμη αναζήτηση των επιμέρους. Ένα μηχάνημα που μπορείς να το πας εδώ κι εκεί με ασφάλεια προκειμένου να βρεις με την ησυχία σου τα ηχεία που πραγματικά σου αρέσουν και δεν είσαι αναγκασμένος να τα ακούσεις ούτε με ενισχυτές των 20 χιλιάδων ούτε με συνοδά που δεν θα μπορέσεις να πλησιάσεις ποτέ και, γυρνώντας σπίτι να έχεις εκπλήξεις... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, όλα για καλό, μην ανησυχείτε :)
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Παιδιά, κουράστηκα με την αναζήτηση αυτή και φαίνομαι... "μηχανάκιας" που σιχαίνομαι όσο τίποτα. Με μεγάλη δυσκολία συγκέντρωσα αυτά και τα προηγούμενα μηχανήματα, ξοδεύοντας όλα μου τα χρήματα (και με δυσανάλογο οικονομικό βεληνεκές) και δίχως να έχω ευχαριστηθεί τη μουσική μου όσο θα ήθελα. Αποφάσισα, αν όλα πάνε καλά, να πάω σε μια ασφαλή λύση που θα μου επιτρέψει αφενός καλό ήχο στα σίγουρα, αφετέρου ήρεμη και ψύχραιμη αναζήτηση των επιμέρους. Ένα μηχάνημα που μπορείς να το πας εδώ κι εκεί με ασφάλεια προκειμένου να βρεις με την ησυχία σου τα ηχεία που πραγματικά σου αρέσουν και δεν είσαι αναγκασμένος να τα ακούσεις ούτε με ενισχυτές των 20 χιλιάδων ούτε με συνοδά που δεν θα μπορέσεις να πλησιάσεις ποτέ και, γυρνώντας σπίτι να έχεις εκπλήξεις... Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, όλα για καλό, μην ανησυχείτε :)
Αφού είναι όλα για καλό..άντε καλες αγοραπωλησίες λοιπον!! 8-)
 


Μηνύματα
470
Reaction score
513
Αν τα καταφέρω, ένα Devialet. Το έχω ακούσει, είναι πολύ κοντά σε αυτό που μου αρέσει, είναι εύκολο, compact για το μικρό μου χώρο και μπορώ με την ησυχία μου να βρω ηχεία. Ακριβό για μένα, όμως αν φύγουν τα πράγματα που ήδη έχω, δεν θα είναι τόσο...
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
737
Φίλε, δεν ξέρω αν είσαι μηχανάκιας ή όχι και ούτε είναι βέβαια κακό να είσαι .. επειδή όμως παρακολουθώ τα δύο φόρα, έχω διαπιστώσει ότι κάθε φορά με ενθουσιασμό (που τον χαίρομαι) κάνεις τις αγορές σου, πάντα στην αρχή εκστασιάζεσαι, πετάς, αποθεώνεις κλπ., σύντομα όμως 'ξεφουσκώνεις' & υπερ-απογοητεύεσαι με τα ίδια πράγματα που πριν λίγο καιρό προσκυνούσες, και ξανά προς την δόξα τραβάς ...

Το πράγμα θέλει πιο ψύχραιμη αντιμετώπιση, μέσες γραμμές, όχι μόνο ζενίθ και ναδίρ ... το χόμπυ αυτό έχει την πλάκα του, είναι όμως και απίστευτα ψυχαναγκαστικό, σε σημείο που εκεί απ' όπου έπρεπε να εκπορεύεται χαρά, να κυλά άγχος και στο τέλος ούτε μουσικές να χαιρόμαστε ούτε τίποτε ... συνιστώ λοιπόν χαλάρωση, πιο καθαρή ματιά και ίσως και κάποια αποχή ... πάρε για ένα διάστημα ένα ζευγαράκι ενεργά ηχειάκια και κάποια ακουστικά, ασχολήσου με τις μουσικούλες που αγαπάς και αν τελικά αντιληφθείς πως σου λείπει οδυνηρά το χάι-φάι, κάνε πιο ήρεμα και προσεκτικά τις σωστές κινήσεις, όπως εσύ, αποφορτισμένος, τις αποφασίσεις ...

δεν θέλω να κάνω τον έξυπνο, συμπάθα με, απλά έχω και προσωπικά περάσει από τέτοια στάδια, όπως και πολλά φιλαράκια μου και προσπαθώ να βοηθήσω ...

ας σου βάλω και κάτι ωραίο :

 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Έβαλες αγαπημένη δισκάρα και έβαλες και μπόλικες σκέψεις, εκτιμώ πολύ όσα μου λες και έχω αποφασίσει να το δω αρκετά πιο ψύχραιμα, έτσι κι αλλιώς όπως έχω γράψει ξανά αυτήν τη στιγμή είμαι πολύ πιο ικανοποιημένος από όλες τις φορές και ο ενθουσιασμός πηγάζει από τη βελτίωση που βλέπω κάθε φορά. Τα μακροπρόθεσμα αποτελέσματα δεν ικανοποιούν πάντα και έτσι βρίσκομαι σε αναζήτηση. Κάθε πρόταση δεκτή όπως η δική σου και την εκτιμώ στο έπακρο. Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Ξαναλέω, το σπίτι είναι ανοιχτό σε όποιο φίλο θέλει να ακούσει αν είμαι τρελός ή όχι και σε όποιον θέλει να βοηθήσει :)
 



Μηνύματα
731
Reaction score
616
Τοτε τι να ακούσει οποιοσδήποτε φίλε μου. Αν δεν σου κανει εσένα ..Προχώρα παρακατω.
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Τοτε τι να ακούσει οποιοσδήποτε φίλε μου. Αν δεν σου κανει εσένα ..Προχώρα παρακατω.
ε, κάτσε ρε φίλε, δεν μας σκέφτεσαι και εμάς που δουλεύουμε εξάρχεια?
Μπορεί να θέλουμε να περάσουμε μια βόλτα με ένα μπουκάλι κρασί και να το συζητήσουμε το θέμα!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.321
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top