Ποιο τα παιζει ΟΛΑ????

Μηνύματα
7.247
Reaction score
4.629
Εαν δεν σε απασχολεί το θεμα των iso καλύτερο απο το oppo 103 δεν υπαρχει .
Το οποιο λύνεται με μετατροπή των αρχείων για όποιον θέλει η με άλλον τροπο που δεν γράφετε !
 


Μηνύματα
7.247
Reaction score
4.629
Με ε για να αλλάξει το νόημα !
Βέβαια εγω δεν ξερω τίποτα διότι ειναι παράνομο ...
 


Μηνύματα
7.366
Reaction score
2.554
Μου γυάλισε το OSCAR II και πάω να το δώ μεθαύριο.

Με τα Turbo X τα πράγματα είναι απλά: Υπάρχουν κινεζιές και υπάρχουν εξαιρετικές κινεζιές. Σαν αυτή και τύφλα νάχουν οι Γαλαξίες της Κορέας που κάνουν τα τριπλά και δεν πιάνουν μπάζα μπροστά του!

Και κάτι έχει αλλάξει στο Πλαίσιο τελευταία. Το νοιώθω στον αέρα (μετά από 20 χρόνια επιθεωρήσεις στη διαχείριση ποιότητας έχω ευάισθητη μύτη).

Στις αξιολογήσεις λένε για μέτριο χειριστήριο (το αντέχω) και για θόρυβο (δεν το αντέχω).
Ξέρεις τίποτα;
 
Last edited:

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Thanks.
Αν και δεν εμπιστεύομαι και πολύ πολύ τα TurboX προϊόντα του πλαισίου, διότι είναι κινεζιές και ψιλοσαβούρες με πολλά προβλήματα, μάλλον αξίζει να του ρίξω μια ματιά για έναν φίλο που θέλει κάτι οικονομικό.
Αν είναι τυχερός και του κάτσει κανένα κομμάτι χωρίς προβλήματα καλώς.
να ρωτησω κατι αν δεν θελει καποιος κατι οικονομικο κ θελει κατι ποιοτικο, καλο και να παιζει ολα τα αρχεια που παιζει πχ το turbo x τι θα επρεπε να παρει δηλαδη;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.479
Reaction score
75.021
Med. Τα παίζει σχεδόν όλα, είναι φθηνό και ποιοτικό.
Για 'μένα δεν είναι κατάλληλο γιατί αντίθετα απ' το Dune και το Oppo, δεν επιτρέπει το shift των εσωτερικών υποτίτλων στην 2.35 οθόνη.
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Εαν δεν σε απασχολεί το θεμα των iso καλύτερο απο το oppo 103 δεν υπαρχει .
Το οποιο λύνεται με μετατροπή των αρχείων για όποιον θέλει η με άλλον τροπο που δεν γράφετε !
Αν θες πες μου περισσοτερα για το τι εννοεις,ειμαι στα αρχικα σταδια ολων αυτων κ δεν σε επιασα ακριβως :)
[DOUBLEPOST=1452068269][/DOUBLEPOST]
Med. Τα παίζει σχεδόν όλα, είναι φθηνό και ποιοτικό.
Για 'μένα δεν είναι κατάλληλο γιατί αντίθετα απ' το Dune και το Oppo, δεν επιτρέπει το shift των εσωτερικών υποτίτλων στην 2.35 οθόνη.
Επισης δεν σε επιασα τι εννοεις για τους υποτιτλους
Εγω παιζω με προτζεκτορα ταινιες σε 16:9 110 ιντσες οθονη ή σε 55 tv
Αυτο εννοεις ε;
http://www.mediamarkt.gr/el/product...tcc_par=Price Search Engine&et_cid=3&et_lid=5
 
Last edited:

Μηνύματα
7.247
Reaction score
4.629
Το oppo 103 ειναι εκτός απο γρήγορο και ενα απο τα καλύτερα player που έχουν βγει στην αγορα . Αν και ειναι στην παραγωγή 3 χρόνια περίπου πιστεύω οτι δεν υπαρχει αλλο με καλύτερες προδιαγραφές .
Πάνω σε αυτό έχουν φτιάξει και πατήσει άλλες εταιρείες (primare , electrocompaniet κλπ ) και τα πουλάνε 3 με 6 φορές πάνω στην τιμη .
Μοναδικό μειονέκτημα οτι αναγκάστηκαν να προσθέσουν cinavia λόγω πειρατείας .
Εαν δεν βρίσκεις η κατεβάζεις blu Ray iso που ειναι παράνομο δεν υπαρχει κατα την προσωπική μου αποψη καλύτερο player για να αγορασεις .
Μοναδικό μειονέκτημα η τιμη του που ξεφεύγει
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Το oppo 103 ειναι εκτός απο γρήγορο και ενα απο τα καλύτερα player που έχουν βγει στην αγορα . Αν και ειναι στην παραγωγή 3 χρόνια περίπου πιστεύω οτι δεν υπαρχει αλλο με καλύτερες προδιαγραφές .
Πάνω σε αυτό έχουν φτιάξει και πατήσει άλλες εταιρείες (primare , electrocompaniet κλπ ) και τα πουλάνε 3 με 6 φορές πάνω στην τιμη .
Μοναδικό μειονέκτημα οτι αναγκάστηκαν να προσθέσουν cinavia λόγω πειρατείας .
Εαν δεν βρίσκεις η κατεβάζεις blu Ray iso που ειναι παράνομο δεν υπαρχει κατα την προσωπική μου αποψη καλύτερο player για να αγορασεις .
Μοναδικό μειονέκτημα η τιμη του που ξεφεύγει
Να μαι ειλικρινης δεν με καλυπτει λογω του τελευταιου χαρακτηριστικου που ανεφερες (οχι της τιμης)
 


Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Παρε με τηλ να σε ρωτήσω κάτι στο 6973039009
Δυστηχως δεν μπορω αυτη τη στιγμη
Ομως μου κανει εντυπωση που δινεις το τηλεφωνο σου τοσο ευκολα σε φορουμ
Μου χες ξαναζητησει να σου τηλεφωνησω παλιοτερα σε ενα thread για προβολεα...:)
 

Μηνύματα
7.247
Reaction score
4.629
Ειμαι απο νησί και εχω μάθει να σκέπτομαι διαφορετικά δυστηχως η ευτυχώς .
Τέλος πάντων εαν θέλεις να μάθεις περισσότερα χτυπά τηλ να σου πω .
Εγω να βοηθήσω ηθελα ...
Καλη χρόνια να έχουμε με υγεία και τύχη !
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Ειμαι απο νησί και εχω μάθει να σκέπτομαι διαφορετικά δυστηχως η ευτυχώς .
Τέλος πάντων εαν θέλεις να μάθεις περισσότερα χτυπά τηλ να σου πω .
Εγω να βοηθήσω ηθελα ...
Καλη χρόνια να έχουμε με υγεία και τύχη !
Οχι με παρεξηγησες δεν το πα κακοπροαίρετα προς θεου
Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τομις συμβουλες σου μολις μπορεσω θα σου τηλεφωνησω
Να σαι καλα καλη χρονια :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.479
Reaction score
75.021
Επισης δεν σε επιασα τι εννοεις για τους υποτιτλους
Εγω παιζω με προτζεκτορα ταινιες σε 16:9 110 ιντσες οθονη ή σε 55 tv
Αυτο εννοεις ε;
http://www.mediamarkt.gr/el/product/_mede8er-med800x3d-wp-2000-1162143.html?outlet=1256&etcc_cmp=Productlisting&etcc_med=Price Search Engine&etcc_ori=skroutz.gr&etcc_par=Price Search Engine&et_cid=3&et_lid=5
Εννοώ το 600 που κοστίζει 150€. Δεν το πουλάνε πιά;

Οι υπότιτλοι σε 2.35:1 οθόνη μπορεί να βρίσκονται πολύ ψηλά ή συνηθέστερα εκτός οθόνης. Το shift τους μετακινεί. Με 1.78:1 σε αφορά μόνο στο βαθμό που ενοχλείσαι αν είναι πολύ ψηλά στην εικόνα.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Κανένα. Απο τα players που έχω, υπάρχουν μερικά αρχεία που δεν παίζει το Dune, υπάρχουν λίγα αρχεία που δεν παίζει το Mede8er και υπάρχουν ελάχιστα (2) αρχεία που δεν παίζει το Oppo, που παίζει τα περισσότερα αλλά με χονδροειδή τρόπο λόγω των βασικών δυνατοτήτων του σαν media player (έχει θέματα με FF-Rew).
Καλημέρα , δεν παίζει κάποια αρχεία το mede8er ?ποιο έχεις δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο ποτέ και το έχω νο1 όταν πάρω player (όταν δεν θα με καλύπτει ποια το ΙON 330)
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Φ
Ναι! Τα σύγχρονα HTPC, εκτός από αθόρυβα και μικρής κατανάλωσης σε ρεύμα, μπορούν να παίζουν και 4K υλικό με λιγότερα χρήματα από όσα κάνει κάποιο ανάλογο player. Για να μην αναφέρω τις δυνατότητες σε radio streaming και browsing απο το internet.
Φίλε καλημέρα σε ποια πχ μοντέλα αναφέρεσε πχ τύπου nuc?
Γιατί δεν έχω δει κανένα οικονομικό κάτω απο 350ε
Έχω το ION 330 βλέπω μια χαρα αρχεία 20-30gb ,με τα πλεονεκτήματα που ανέφερες περί browsing ,αρχειοθέτησης στο σκληρό ταινιών, αρχείων ,μουσικές κτλ.
Στα μείον σε φορμάτ θέλει όλως όλα τα pc να ασχοληθείς με τα σεταρίσματα με codecs κτλ και το περιβάλλον είναι windows σε σχέση με άλλα πχ τύπου kodi.
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Και εγω σκεφτομαι το
http://www.mediamarkt.gr/el/product...tcc_par=Price Search Engine&et_cid=3&et_lid=5
Αν κ τα 240 αυτη τη στιγμη λογω αγορας ενα καρο αλλω πραγματων μου φαινονται καπως
Παντως μ αρεσει το interface του που ναι σχεδον ιδιο με του xbmc που ναι το καλυτερο...
Αν και σε reviews δεν εχει κ 5 στα 5 αστερια
Τελικα το καλυτερο media player ειναι να εχεις πολλα player....:)
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Παντως το Med που εχω, δεν εχει και την καλυτερη εικονα .
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.837
Μηνύματα
2.877.962
Members
37.953
Νεότερο μέλος
simera2805
Top