ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Δεν κατακρίθηκε κανένα μηχάνημα σου, αντιθέτως.

Η επιλογή είναι καθαρά προσωπική και υποκειμενική, αλλιώς όπως έχω ξαναπεί, θα είχαμε όλοι το ίδιο ηχοσύστημα, το ίδιο αυτοκίνητο, έως και την ίδια γυναίκα.
εγά αντίθετα με οσα γράφεις θέλω να εχω γνώμες γιά τις προσωπικές μου επιλογές
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Το οτι γράφεις με αυτό το επιθετικό - προβλητικό και απειλητικό υφος με κάνει και ....:120: για λογαριασμό σου
Να ντρέπεσαι, αλλά όχι για τις απαντήσεις που πήρες, γι αυτά που έχεις γράψει ο ίδιος και δεν ζήτησες ακόμη συγγνώμη.

...
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Να ντρέπεσαι, αλλά όχι για τις απαντήσεις που πήρες, γι αυτά που έχεις γράψει ο ίδιος και δεν ζήτησες ακόμη συγγνώμη.

...
Νομίζω οτι εχω ζητήσει συγνώμην εκεί που νομίσω οτι έχω κάνει λάθος και ζητώ επίσημα συγνώμην αν έβλαψα κάποιους εν αγνοία μου...
σε θεωρώ ανεπαρκή-προσβλητικό -επιθετικό -κακοπροαίρετο-ικλπ κλπ κλπ
δεν μπορώ να ασχοληθώ με εσένα τώρα
βαριέμαι
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Νομίζω οτι εχω ζητήσει συγνώμην εκεί που νομίσω οτι έχω κάνει λάθος και ζητώ επίσημα συγνώμην αν έβλαψα κάποιους εν αγνοία μου...
σε θεωρώ ανεπαρκή-προσβλητικό -επιθετικό -κακοπροαίρετο-ικλπ κλπ κλπ
δεν μπορώ να ασχοληθώ με εσένα τώρα
βαριέμαι
Ποσώς με ενδιαφέρει η άποψή σου. Είσαι άλλος ένας απλά γραφικός τυπάκος με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό του και πλήρη άγνοια για το αντικείμενο που νομίζει ότι γνωρίζει. Η αδιαφορία μου είναι και ο λόγος που δεν έχεις αποβληθεί ακόμη από το site. Ένα άτομο που θίγει βάναυσα κάποιον που προσπαθεί να τον βοηθήσει - ξεστραβώσει, (διαδίδοντας ψευδώς ότι πουλάει καλώδια), είναι βαθύτατα προβληματικό. Η ευθιξία αλλά και η ευθυκρισία δεν είναι ένα ζευγάρι ηχεία να τα αγοράσεις. Άλλωστε, παρά το γεγονός ότι πιστεύεις το αντίθετο, hi end δεν γίνεσαι αγοράζοντας μηχανάκια, γίνεσαι αλλάζοντας συμπεριφορά και θεώρηση των πραγμάτων.

...
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.260
Reaction score
8.157
Φίλε Νίκο..( επιτρεψε μου το φίλε λόγω αγαθών προθέσεων απέναντι σου) εσύ πιστευεις οτι θα αλλάξει το ηχόχρωμα της μουσικής αν το κάνω αυτό???
το οτι θα ακούσω τα ηχεία διαφορετικά το δέχομαι
το ηχόχρωμα πιστευω οτι θα είναι το ιδιο
τι ειναι παλι το ηχοχρωμα της μουσικης? :139:
φυσικα και θα αλλαξει η τονικη ισσοροπια εαν εννοεις αυτο. το δεσιμο σαμπ με κορνες ειναι τοσο δυσκολο που τουλαχιστον κανε αυτα που προτεινει η εταιρια.
τωρα εαν ψαχνεις να αλλαξεις "ηχοχρωματα" ασε καλυτερα...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

...
Το νήμα δεν το άβαλα για να ακούσω στερεότυπες γνώμες
περί χώρου...βραχιονα πικάπ κλπ
αλλά σαν πρόκληση ολων μας για να αναθεωρήσουμε κάποια πράγματα στον ήχο....
κανένας δεν μπήκε στην διαδικασία να σκεφθεί και να κρίνει την κάθε συσκευή και γιά ποιό λόγο την διάλεξα
κανένας μας ΔΕΝ σκέφθηκε τα μηχανήματα σαν σύνολο
Η καλή πρόθεση πάντα υπάρχει απο μέρους μου
Είναι παράλογος ο ψόγος γιά το απλό γεγονός ότι αρκετοί δεν συγκινούμαστε ιδιαίτερα από τις συγκεκριμένες συσκευές ή/και το σύμπλεγμα αυτών.Η καλή πρόθεση έχει ήδη πιστοποιηθεί ακριβώς απ'όσους μπήκαν σε συμβουλευτική διαδικασία μολονότι τα δικά τους κριτήρια διαμόρφωσης συστήματος δεν ταυτίζονται με τα δικά σου.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
τι ειναι παλι το ηχοχρωμα της μουσικης? :139:
φυσικα και θα αλλαξει η τονικη ισσοροπια εαν εννοεις αυτο. το δεσιμο σαμπ με κορνες ειναι τοσο δυσκολο που τουλαχιστον κανε αυτα που προτεινει η εταιρια.
τωρα εαν ψαχνεις να αλλαξεις "ηχοχρωματα" ασε καλυτερα...
To ηχόχρωμα της μουσική είναι η τονική ισορροπία με ολίγον από τις παραμοφρώσεις του συστήματος και ολίγον από ανακλάσεις χώρου. :144:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.260
Reaction score
8.157
To ηχόχρωμα της μουσική είναι η τονική ισορροπία με ολίγον από τις παραμοφρώσεις του συστήματος και ολίγον από ανακλάσεις χώρου. :144:
και λιγη φετα και ελιες...
:139:
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Φίλε Νίκο..( επιτρεψε μου το φίλε λόγω αγαθών προθέσεων απέναντι σου) εσύ πιστευεις οτι θα αλλάξει το ηχόχρωμα της μουσικής αν το κάνω αυτό???
το οτι θα ακούσω τα ηχεία διαφορετικά το δέχομαι
το ηχόχρωμα πιστευω οτι θα είναι το ιδιο
o.k IRON καταλαβαινω!

Ο σκελετος υπαρχει αναγκαστικα για τη στηριξη των μοναδων, και δεν πρεπει να παταει στο πατωμα. Αν τοποθετησεις τις ακιδες στο subwoofer και δεν παταει πια ο σκελετος στο δαπεδο θα ακουσεις ακομα καλυτερα ολο το φασμα, θα επιτυχεις βελτιωση στις χαμηλες οπως καλυτερο ελεγχο των χαμηλων , ατακα, δυναμικα,χτυπημα και ρυθμο, διατηρωντας τα καλα στοιχεια του συστηματος σου, οπως αυτα που λες..και που δεν ξερω γιατι δεν το εχω ακουσει το συστημα σου.


Γενικα θα βοηθησει το συστημα να ακουστει ακομα καλυτερα,ειδικα σε ενα περιορισμενο χωρο.
 

Μηνύματα
501
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

το σύστημα δεν το αγόρασα τώρα για να το βλέπω
το εφτιαξα μετά απο πολύ κόπο και πολλά χρόνια αναζήτησης
λαμβάνοντας υπ οψιν πολλές λεπτομέροιες για οσα τώρα κάποιοι φίλοι γράφουν σαν να εχουν ανακαλύψει την Αμερική[/QUOTE]

Ρε φιλε,συγνωμη δηλαδη,μετα απο χρονια αναζητησης εστησες τετοιο συστημα σε τελειως λαθος χωρο????? Δεν κανουν τα συγκεκριμενα ηχεια σε αυτον ΤΟΝ ΧΩΡΟ!!!!!!Εαν ανακαλυψεις και εσυ ο ιδιος τι ηταν τελικα αυτο που δεν σου αρεσε και το βελτιωσες με τα καλωδια ,πες μας........
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Πολλοι απο εμας δεν διαθετουμε τον καταλληλο η τον ιδανικο χωρο για να στησουμε ενα συστημα που ηταν το ονειρο μας και τελικα με κοπο αποκτησαμε και που μπορει για εμας να αποτελει κομματι της ζωης μας (που την εκαναν χειροτερη...τελευταια....).Αλλά τι να κανουμε να μη το παρουμε?Ολοι εχουμε παντως ενα μελοντικο σχεδιο αποκτησης καλυτερου-ιδανικου χωρου.Τα ονειρα για τους ανθρωπους ειναι.

Μπορει τελικα να αποκτησαμε ενα γρηγορο αυτοκινητο που ηταν ενα ονειρο ζωης και να το οδηγουμε σε μια πολη με κινηση, στενα κια παραστενακια, με σαμαρια και λακουβες . Σιγουρα δεν το απολαμβανουμε οσο εαν το οδηγουσαμε στην εθνικη και σε ανοικτους ασφαλεις δρομους η σε καμμια ..οτοστρατα! αλλά τι νακανουμε?Να μη το παρουμε?

Το θελουμε το..προστυχο:121::126: και ας μην παιρνουμε ολα τα καλα του και τα σουπερ''γκαζια'' του.
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Μπορει τελικα να αποκτησαμε ενα γρηγορο αυτοκινητο που ηταν ενα ονειρο ζωης και να το οδηγουμε σε μια πολη με κινηση, στενα κια παραστενακια, με σαμαρια και λακουβες αλλά τι νακανουμε?Να μη το παρουμε?
Nα το πάρουμε αν θέλουμε, αλλά η αγορά του, με κανένα κριτήριο δεν θεωρείται έξυπνη κίνηση...
Κάπως έτσι κι εδώ...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Πολλοι απο εμας δεν διαθετουμε τον καταλληλο η τον ιδανικο χωρο για να στησουμε ενα συστημα που ηταν το ονειρο μας και τελικα με κοπο αποκτησαμε και που μπορει για εμας να αποτελει κομματι της ζωης μας (που την εκαναν χειροτερη...τελευταια....).Αλλά τι να κανουμε,να μη το παρουμε?
Θα έκανες αυτήν την ερώτηση εάν ήσουν σίγουρος περί του...αντιθέτου;:126:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.260
Reaction score
8.157
Πολλοι απο εμας δεν διαθετουμε τον καταλληλο η τον ιδανικο χωρο για να στησουμε ενα συστημα που ηταν το ονειρο μας και τελικα με κοπο αποκτησαμε και που μπορει για εμας να αποτελει κομματι της ζωης μας (που την εκαναν χειροτερη...τελευταια....).Αλλά τι να κανουμε να μη το παρουμε?Ολοι εχουμε παντως ενα μελοντικο σχεδιο αποκτησης καλυτερου-ιδανικου χωρου.Τα ονειρα για τους ανθρωπους ειναι.

Μπορει τελικα να αποκτησαμε ενα γρηγορο αυτοκινητο που ηταν ενα ονειρο ζωης και να το οδηγουμε σε μια πολη με κινηση, στενα κια παραστενακια, με σαμαρια και λακουβες . Σιγουρα δεν το απολαμβανουμε οσο εαν το οδηγουσαμε στην εθνικη και σε ανοικτους ασφαλεις δρομους η σε καμμια ..οτοστρατα! αλλά τι νακανουμε?Να μη το παρουμε?

Το θελουμε το..προστυχο:121::126: και ας μην παιρνουμε ολα τα καλα του και τα σουπερ''γκαζια'' του.
ημαρτον....
εαν ερχοταν ο συγκεκριμενος κυριος να αγορασει τα ηχεια σας, και σας ελεγε για τον χωρο, θα του τα πουλαγατε?
απλη ερωτηση, θελω απλη απαντηση...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Το δικαίωμα να μαθαίνει κάποιος από τα παθήματά του είναι ιερό...
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Γι αυτό και ακράδαντα πιστεύω ότι οι αντιπρόσωποι High End πρέπει να είναι και μεσίτες ακινήτων... :143:
 

Μηνύματα
501
Reaction score
2
Απάντηση: Re: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Πολλοι απο εμας δεν διαθετουμε τον καταλληλο η τον ιδανικο χωρο για να στησουμε ενα συστημα που ηταν το ονειρο μας και τελικα με κοπο αποκτησαμε και που μπορει για εμας να αποτελει κομματι της ζωης μας (που την εκαναν χειροτερη...τελευταια....).Αλλά τι να κανουμε να μη το παρουμε?Ολοι εχουμε παντως ενα μελοντικο σχεδιο αποκτησης καλυτερου-ιδανικου χωρου.Τα ονειρα για τους ανθρωπους ειναι.

Μπορει τελικα να αποκτησαμε ενα γρηγορο αυτοκινητο που ηταν ενα ονειρο ζωης και να το οδηγουμε σε μια πολη με κινηση, στενα κια παραστενακια, με σαμαρια και λακουβες . Σιγουρα δεν το απολαμβανουμε οσο εαν το οδηγουσαμε στην εθνικη και σε ανοικτους ασφαλεις δρομους η σε καμμια ..οτοστρατα! αλλά τι νακανουμε?Να μη το παρουμε?

Το θελουμε το..προστυχο:121::126: και ας μην παιρνουμε ολα τα καλα του και τα σουπερ''γκαζια'' του.
Nα απαντησω?????ΟΧΙ.Επρεπε να προβληματιστει περισσοτερο και να παρει ενα συστημα που να μπορει να το αξιοποιηση οσο περισσοτερο μπορει......Οταν αγοραζεις κατι ,(ειδικα οταν << τα σκας χοντρα>>,η το αγοραζεις επειδη εισαι γνωστης η το αγοραζεις για να λες οτι το εχεις.....Αυτο ακριβως συμβαινει και με τα αυτοκινητα.Να παρω μια ferrari για πιο λογο??να την κανεις τι?? (εκτος και εισαι αραβας και τα κανεις συλλογη),για μουρη? παρε μια porche,παρε τουλαχιστον κατι που να μπορεις εστω και λιγο να το ευχαριστηθεις,εστω και λιγο.......Δεν εχω κατι με τον φιλο iron αλλα κατανταει γελοιο να ρωταει τι δεν αρεσει σε εμας οταν ουτε ο ιδιος δεν ξερει,να λεγονται καποιες αποψεις -διαπιστωσεις στα οποια σε ολα και ολους λεει οτι δεν ειναι ετσι και δεν εχει προβλημα...Τελικα ο λογος που εγραψε μηπως ηταν για διαφημηση και μονο αυτων που εχει??γιατι αλλο λογο δεν βλεπω!!!!!!!!!!!!! Και το κερασακι στην τουρτα οτι το μονο προβλημα ηταν στα καλωδια...............ολα ταλλα.......
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.260
Reaction score
8.157
Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

Το δικαίωμα να μαθαίνει κάποιος από τα παθήματά του είναι ιερό...
για αυτο ειμαστε εδω μεσα μερα νυχτα...
για να μην παθουμε αυτα που επαθε ο Β.Τσαντουλης και ο Καυτιας, να μαθουμε απο τα παθηματα ΤΟΥΣ...
:138:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ????

για αυτο ειμαστε εδω μεσα μερα νυχτα...
για να μην παθουμε αυτα που επαθε ο Β.Τσαντουλης και ο Καυτιας, να μαθουμε απο τα παθηματα ΤΟΥΣ...
:138:
Μα γι αυτό παθαίνουμε,επειδή μαθαίνουμε από τα παθήματα των...άλλων:126:
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.277
Reaction score
1.357
ημαρτον....
εαν ερχοταν ο συγκεκριμενος κυριος να αγορασει τα ηχεια σας, και σας ελεγε για τον χωρο, θα του τα πουλαγατε?
απλη ερωτηση, θελω απλη απαντηση...

Απο την αλλη ομως, ΑΝ..............

του ελεγε οτι για το χωρο του (ακομα και αν ηθελε και μπορουσε να αγοραση τα Νανο) καλυτερα θα ηταν τα ΣΟΛΟ, εισαι σιγουρος οτι θα ηταν ικανοποιημενος ο πελατης?
Δεν θα ειχε την απορια παντα, μηπως θα ηταν καλυτερα με τα Νανο?

αν ο διαβολος εσπαγε το ποδι του και ακουγε σε εναν ιδιων τετραγωνικων χωρων το Νανο και του αρεσε περισσοτερο τελικα?

τελος ξαναλεω οτι τα χαμηλα του ηχειου ειναι σχεδον πληρως
ρυθμιζομενα και προς τα πανω, αλλα και προς τα κατω
(subsonic sta 20-30-40 hz).

Αυτα τα λεω γιατι τα δικα μου εχουν ηδη δοκιμαστει σε τρεις χωρους.
Ο πρωτος (και καλυτερος) ηταν 4.20 χ 6.50
ο δευτερος 3.20 χ 4.90
και ο τωρινος, 4.00 χ 6.50
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.959
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top