Τι είδαμε, τι θα δούμε


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Silent Hill 2006 8/10 μου ειχε κανει εντυπωση στη μικρη ,ηταν στη λιστα για τη μεγαλη οθονη και φυσικα δε με απογοητευσε , στα συν ο εξαιρετικος ηχος που εδενε πολυ ομορφα δεινοντας την αναλογη ατμοσφαιρα...
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Ευχαριστω πολύ!:)


Μολις μου ηρθε στο μυαλο...Οπωσδηποτε Nebraska!
Θα επανερχομαι μολις θυμαμαι κατι που να πληρει τις προυποθεσεις - πληροι των προυποθεσεων - που εθεσες φιλε Σωτηρη.
Υ.Γ.Ειδα το Lemon tree.Εξαιρετικο!Μπραβο για την ανακαλυψη! :hi:
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Χθες βραδυ ειδα Whiplash.7/10

-Μια προταση προς τους αξιοτιμους κυριους διαχειριστες που ανεχονται την μπαρουφα του καθενος μας:
Μηπως μπορει να δημιουργηθει ενα θεμα με λιστα ταινιων (ταξινομημενες ανα κατηγορια) που να ανανεωνεται απο τα μελη με νεες προσθηκες και οπου ο καθενας μας να βαθμολογει,ετσι ωστε μεσω καποιου προγραμματος να υπαρχει ο μεσος ορος βαθμολογιας για την καθε ταινια;Πιστευω θα μας διευκολυνε πολυ στην επιλογη ή αποφυγη ταινιας.
Αν υπαρχει κατι τετοιο και δεν το εχω αντιληφθει να με συγχωρειτε.
Merci!
Καλα να ειστε!
 

Μηνύματα
511
Reaction score
454






xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Σήμερα είχε κινηματογράφο.

Run All Night



Μια χαρά ταινία δράσης, καλύτερη από το Taken 3.

Τα αρνητικά σημεία ήταν δύο:

1ον. Η εμμονή στις σχέσεις της οικογένειας που είναι πια must σε όλες τις αμερικάνικες ταινίες, όλων των ειδών. Έχω πια συνηθίσει και αδιαφορώ.

2ον. Η προσπάθεια, με αρκετή επιτυχία, για σοβαρό σενάριο και ηθοποιία. Αυτό βέβαια είναι θετικό για άλλους, τρώει όμως πολύτιμο χρόνο από τη περιπέτεια και ασχολούμαστε με πράγματα που, προσωπικά, δεν έχω μεγάλη σκασίλα.

Ευτυχώς, όλα τα υπόλοιπα ήταν καλοδουλεμένα, τόσο οπτικά όσο και ηχητικά. Μου άρεσε αρκετά.

6,5/10
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.940
Reaction score
41.206
αν οι ταινίες που βασίζονται σε αληθινές ιστορίες σας κάνουν λίγο κλικ δείτε και αυτή, περνάει το βραδάκι ευχάριστα, πιο πολύ προς το 6/10 ο δικός μου βαθμός.
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Solaris (1972) του Tarkovsky και Solaris (2002).

Η παλιά ταινία ήταν πολύ αργή. Αγγελόπουλος σα να λέμε. Τα τελευταία 20 λεπτά τα είδα σε ταχύτητα 2x και πάλι με κούρασαν. Η ηχητική μπάντα άδεια. Ακόμα και από ήχους που έπρεπε να ακούγονται.
Η καινούρια πολύ καλύτερη, με κορύφωση της αγωνίας στο τέλος. Τουλάχιστον εδώ είχαν προσθέσει και το βουητό μέσα στο σκάφος.

Για πείτε εσείς οι γνώστες, τί παίζει με τον Tarkovsky. Να τον ξανααγγίξω ή μακριά;
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.612
Die Wannseekonferenz

Τηλεταινία γυρισμένη το 1984, η οποία αναπαριστά τη συγκεκριμένη διάσκεψη, κατά την οποίαν υψηλόβαθμα στελέχη του NSDAP συζήτησαν την "τελική λύση" του "εβραϊκού προβλήματος" - και μάλιστα, μέσα σε ένα κλίμα χαλαρότητας με χάχανα και πειράγματα, σαν να συζητούσαν για γυναίκες ή ποδόσφαιρο. Βέβαια, αυτό εκ πρώτης όψεως μπορεί να φαντάζει παράξενο, φρικιαστικό ή ό,τι άλλο, αλλά αν δει κανείς το θέμα εκ των έσω, έτσι ήταν το κλίμα, το οποίον ο σκηνοθέτης αναπαρέστησε με απόλυτη επιτυχία. Άλλωστε, αυτή καθ' εαυτήν, η ταινία διαρκεί όσο και η πραγματική σύνοδος, γύρω στα 90 λεπτά. Δύο χαρακτηριστικά που διαφαίνονται αμέσως είναι, πρώτον, η ρητή πρόθεση του περί τον Χίτλερ ηγετικού πυρήνα να διασπείρει την ευθύνη του συγκεκριμένου εγχειρήματος προς τα κατώτερα ιεραρχικά κλιμάκια, και δεύτερον, η (φαινομενική ή και ουσιαστική) σπουδή, ακόμη και ενός τόσο συγκεντρωτικού ηγέτη, όπως ο Χίτλερ, επί της τακτικής του συναποφασίζειν, ώστε τα κατώτερα στελέχη να μην αισθάνονται απλώς εκτελεστικά όργανα, κάτι που ενδομύχως επιφέρει μιαν αίσθηση αποξένωσης.

Ειδική ταινία, μάλλον για λίγους. Δεν έχει δράση και τα τοιαύτα, είναι όμως πολύ ενδιαφέρουσα υπό συνθήκην. Εξαιρετικός ο Ντήτριχ Ματάους στο ρόλο του προέδρου της διάσκεψης, αντιστρατήγου Χάιντριχ.

(Αν δεν τη βρείτε όπου αλλού, μπορείτε να τη δείτε on line στο YT).
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Εχθές είδα "the boy next door" το οποίο ήταν πολύ καλό και του βάζω 8/10.Είχε πολύ αγωνία!
Είχε να κάνει με ένα νεαρό γείτονα της JLO,ο οποίος ήτανε ψυχάκιας και της έκανε τη ζωή πατίνι.
Πάντως πιο πολύ απολαυσα την JLO παρά τον Liam Neeson ο οποίος έχει εντυπωσιακά τρέϊλερ αλλά στο τέλος οι ταινίες του μου βγαίνουν μέτριες...
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
sunshine 2007 5/10 , το βασικοτερο δε σε κρατουσε σε αγωνια δεν ειχε ροη και γενικα δε με ενοιαζε αν θα αποτυχαινε η αποστολη :D, ουτε και πλαισιονοταν απο αναλογο μουσικο περιεχομενο, βεβαια αμα εχεις προσφατα δει το interstellar τι περιμενεις...στα συν καποια εντυπωσιακα πλανα...

a million times to die in the west 6/10 αργησα να τη δω και ο λογος ηταν η αφισα , το καστ πως να το πω κατι δε μου καθοταν καλα, και τελικα δεν ειχα και αδικο, κωμικους σε κωμωδια και μονο!!! επειδη ειναι παρωδια κατα κυριο λογο και εχουν το κοινο τους , βαζεις καποιον τυπου leslie nielsen να κανει ατακες η γκριματσες, ας πουμε τον galifianaki που ειναι και της μοδος ;) ετσι θα ειχε παει πολυ καλυτερα...

 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Εχθές είδα "the boy next door" το οποίο ήταν πολύ καλό και του βάζω 8/10.Είχε πολύ αγωνία!
Είχε να κάνει με ένα νεαρό γείτονα της JLO,ο οποίος ήτανε ψυχάκιας και της έκανε τη ζωή πατίνι.
Πάντως πιο πολύ απολαυσα την JLO παρά τον Liam Neeson ο οποίος έχει εντυπωσιακά τρέϊλερ αλλά στο τέλος οι ταινίες του μου βγαίνουν μέτριες...
οντως παραδειγμα ενος εξαιρετικου ηθοποιιου με πολλεςλαθος επιλογες ,ας πει και κανα οχι δε θα πεινασει:D
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.271
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top