EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???


Μηνύματα
108
Reaction score
0
Με γεια σας παιδιά !!!!
Το συγκεκριμένο μηχανάκι είναι όντως όλα τα λεφτά !
Από τις καλύτερες επιλογές που μπορεί να κάνει κανείς !
Αυτοί που το έχουν ...ξέρουν !!! :107:
 

jjx

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Απο χθες εχω μεινει απλα αφωνος!
Επαιξε χωρις σκαλισμα ολα οσα δοκιμασα!!! Μεσω usb flash το βρηκε αμεσως, ολα μια χαρα!

Και το μεγεθος? Απιστευτα μικρο!! (οποιος θελει να το πηγαινοφερνει σε 2 σπιτια ειναι οτι πρεπει)
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Καλησπέρα... Να κάνω μία ερώτηση... Λέτε να μπορώ να αναπαράγω κανονικά ταινίες μέχρι 720 μέσω του ασύρματου LAN μου(802.11g to router mou, και ενας LACIE 1T συνδεδεμένος πάνω σε αυτό);; υπάρχει τρόπος να έχω τα ΝΜΤ apps χωρίς να χρησιμοποιήσω εξωτερικό δίσκο SATA, πχ σε USB stick....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!!!!
 

Μηνύματα
349
Reaction score
0
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Λέτε να μπορώ να αναπαράγω κανονικά ταινίες μέχρι 720 μέσω του ασύρματου LAN μουυπά
Λίγο δύσκολο, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις...

υπάρχει τρόπος να έχω τα ΝΜΤ apps χωρίς να χρησιμοποιήσω εξωτερικό δίσκο SATA, πχ σε USB stick....
http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/NMT_Apps:Alternative_Installation
 

Μηνύματα
4.876
Reaction score
3.980
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Το δικο μου χαλασε αλλα επειδη ειναι στην εγγυηση μπορω για την χρηματικη αξια του μηχανηματος να παρω το ιδιο η κατι αλλο. Απο τα Egreat το 34 ειναι το καλυτερο η βγηκε και τιποτα αλλο?
 

Μηνύματα
242
Reaction score
1
Σε υψηλά bitrate (>20mbps) μου κάνει φοβερά σπασίματα. π.χ. στο dark knight σε 1080p στις σκηνές με το κυνηγητό στις γέφυρες με το batmobile. Υπάρχει κάποιος που να του τα παίζει απροβλημάτιστα? Θα έχει ρόλο εάν αυτά τα παίξω μέσω esata κ όχι usb?
 

Μηνύματα
24
Reaction score
0
Απάντηση: Re: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Σε υψηλά bitrate (>20mbps) μου κάνει φοβερά σπασίματα. π.χ. στο dark knight σε 1080p στις σκηνές με το κυνηγητό στις γέφυρες με το batmobile. Υπάρχει κάποιος που να του τα παίζει απροβλημάτιστα? Θα έχει ρόλο εάν αυτά τα παίξω μέσω esata κ όχι usb?
Με bitrate 40mbps(σταθερό) σε m2ts αρχείο μέσω LAN100 και από usb η αναπαραγωγή είναι τέλεια.
Με δεδομένο ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των BR που κυκλοφορούν έχουν bitrate γύρω στα 25mbps και μερικά μόνο να πλησιάζουν τα 40 δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.Δοκίμασε και με άλλα αρχεία.
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Μεσω LAn100 σε αρχειο με πολυ υψηλο bitrate πχ G.I.joe εκανε οχι παλι κοψιματα κατι σαν slow motion.

Με το myiHome πηγαινε σφαιρα :107:
 

Μηνύματα
24
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Oντως!Σοβαρό streaming χωρίς προβλήματα γίνεται μόνο μέσω του myihome.Άρα κάποιος λόγος υπάρχει που το έφτιαξαν.
 

Μηνύματα
61
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Μην ξεχνάμε βέβαια ότι είναι ένα linux box και όταν τραβάει απο windows βλέπει αρχεία μέσω samba που σημαινεί πολύ πιο αργή μεταφορά. Έχοντας δοκιμάσει με NFS είδα τεράστια διαφορά. Ερώτηση. Προσπαθώ να εγκαταστήσω τα nmt tools για να βάλω τις εφαρμογές που έχει όπως torrents κτλ . υπάρχει κάποιος αξιόπιστος οδηγός για αυτό το θέμα?
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Μια ερώτηση για να μην ψάχνω και τις 92 σελίδες του forum:

Σκέφτομαι να βάλω έναν δίσκο SATA. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιον δίσκο πρέπει να βάλω.

π.χ. αυτός κάνει; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.346701

ή αν έχετε να μου προτείνεται κάποιον

ευχαριστώ
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα και καλή χρονιά
Ρε παιδιά πως στήνετε αυτό το NFS? Ότι κι αν έχω κάνει δε μπορώ με τίποτα να δω τους φακέλους που μοιράζω στο NMT στο PC (Windows 7). :140:
 

Μηνύματα
24
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Παιδιά έχει κανείς σας παρατηρήσει αν παίζει αρχεία dvd iso μέσω δικτύου (και myihome)?
Εμένα ενώ τα παίζει κανονικά μέσω usb, από δίκτυο ενώ ολα τα άλλα αρχεία τα παίζει τέλεια (μέχρι 40mbps bitrate που έχω δοκιμάσει) τα iso ούτε καν τα βλέπει.
Συμβαίνει σε κάποιον άλλον αυτό?
 


Μηνύματα
24
Reaction score
0
Απάντηση: Re: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

ISOs μόνο αν φτιάξεις shares, δεν γίνεται streaming με το myiHome.
Ευχαριστώ και καλή χρονιά!
Δυστυχώς δεν μπορώ να δω κοινόχρηστους φακέλους στό egreat από τότε που έβαλα τα windows 7.Δεν ξέρω το γιατί.Αναγκαστικά βλέπω μέσω του myihome το οποίο όμως για να λέμε την αλήθεια είναι ταχύτατο στο streaming.Σίγουρα κάτι δεν εχω κάνει σωστά στα windows 7 όπως είπα πρίν αλλά δεν ξέρω τι!
Ελπίζω σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση του myihome να υποστηρίξουν και τα iso .


Kαλή χρονιά σε όλους τους συνφορουμίτες νά ήσαστε όλοι καλά!
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Παιδιά.....Μετά από μια εβδομάδα χρήσης μπορώ να πω ότι έχω μείνει ΚΑΤΑΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ.
Παίζει τα πάντα και συμφέρει ;););)
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Μια ερώτηση για να μην ψάχνω και τις 92 σελίδες του forum:

Σκέφτομαι να βάλω έναν δίσκο SATA. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς ποιον δίσκο πρέπει να βάλω.

π.χ. αυτός κάνει; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.346701

ή αν έχετε να μου προτείνεται κάποιον

ευχαριστώ
Όποιο θες από τους παρακάτω

http://www.e-shop.gr/search_per.pht...%D3+%C4%C9%D3%CA%CF%D3&category2=SERIAL%20ATA
 

Μηνύματα
17
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Εχω το εξης προβλημα
σε HD ταινιες που το εχω παρατηρησει, σε καποιες απο αυτες δεν εχω καθολου ηχο.
Μηπως ξερει καποιος τι φταιει;

Υποψιν το εχω συνδεμενο με την τηλεοραση μονο με HDMI
 

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Παίδες λίγη βοήθεια!
Αγόρασα κι εγώ το usb wi-fi stick της TP-Link (το recommended από εσάς σε προηγούμενα post...και με ψήσατε ρε μπαγάσες) και τώρα ψήνομαι εγώ ο ίδιος!
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι, ενώ από τη μια συνδέεται κανονικά με το router μου ασύρματα και με το ακόλουθο μήνυμα να εμφανίζεται στην καρτέλα Network>Connection>Wi-Fi Connected, τα Web Services του Menu δεν δουλεύουν καθόλου...
Επιχείρησα να συνδεθώ πολλές φορές ακόμα και με διαφορετικά κλειδιά ασφαλείας μέσα από το router μου και το menu του egreat στην επιλογή network αλλά τίποτα παραπάνω...
Τα NMT Application δεν δουλεύουν καθόλου...
Υπόψη ότι με ενσύρματο δίκτυο που χρησιμοποίησα την προηγούμενη εβδομάδα όλα πήγαιναν μια χαρά!
Έχει κανείς σας να προτείνει κάτι παραπάνω;
Λέτε να δοκιμάσω να περάσω τα NMT applications ξανά από την αρχή;
Θα κερδίσω κάτι;
Περιμένω τις ιδέες σας!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.713
Μηνύματα
2.873.411
Members
37.936
Νεότερο μέλος
kazdem
Top