pioneer room cor

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: pioneer room cor

Καλά το ποιός αρμενίζει στραβά φαίνεται απο τις πράξεις του καθενός.:119:
Ασε εμένα να αρμενίζω όπως αρμενίζω χωρίς audyssey mccac και καλώδια , και εσύ αρμένιζε όπως επίσης γουστάρεις με όλα αυτά.
Και ελα να μου πεις ποιός παίζει καλύτερα , ο στραβός αρμενιστής (εγω) η ο στραβός γυαλός (εσυ).:125:
αν ηξερες (που ξερεις απο μονος σου)
ποσο μπαζα ειναι τα ηχεια σου
και ποσο χαλια ειναι ρυθμισμενο το χρεπι σου δεν θα μιλαγες
και δεν το λεω μονο εγω το λενε και καμποσοι που ακουσαν το συστημα σου.Απλα δεν στο λενε καταμουτρα
αυτη ειναι η αληθεια , αν σου αρεσει βεβαια, αν δεν σου αρεσει ζησε με την ψευδαισθηση (που δινεις) οτι και καλα εχεις ηχειαρες
και ρυθμισμενο συστημα.
Στο ξαναλεω, πισω απο την πλατη σου αλλα λενε, βεβαια θα μου πεις δεν σε νοιαζει , απλα γελανε μαζι σου, ξαναβεβαια παλι δεν σε νοιαζει .Ζησε με τις ψευδαισθησεις σου.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: pioneer room cor

Να ξαναθυμισω αλλη μια φορα οτι το θεμα ειναι σχετικα με τις βελτιωσεις που κανει γενικα στον ηχο η pioneer.Και οτι αφορα και αλλα πραματα πλην ισοσταθμισης.
Στις ποσες φορες θα γινει κατανοητο αυτο ?
ή δεν θελουν καποιοι να γινει κατανοητο?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: pioneer room cor

Θα ήθελα να ήξερα που το βρήκες το νεο firmware και πως το πέρασες στο δικό σου , αφου ο κυριακάκης λεει οτι μπαίνει μόνο σε καινούρια μασίνια .

οταν γινετε εγκαταστατες θα μπορειτε να κανετε λογκιν και να δειτε μαγικα πραματα που τωρα δεν μπορειτε

MultEQ Pro 3.3 update released


Posted on July 27, 2010
By Audyssey Laboratories

Audyssey is pleased to announce the release of MultEQ Pro 3.3. This update supportsMultEQ XT 32 comes το ΧΤ512 , and all previous Pro-enabled AVRs and adds the Denon 3311 and improved functionality for Wisdom installers. In addition, MultEQ Pro 3.3 supports Windows 7. Click on Downloads at left to get the update and release notes. Note: Installers who do not have MultEQ Pro 3.0 will need to upgrade before downloading version 3.3.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: pioneer room cor

Να θυμισω οτι η αναβαθμιση περνιεται στο laptop , και οχι στην μοναδα.Και αυτη ηταν η αιτια που αλλαξα πριν ενα χρονο + laptop μιας και το μονο πυρινο δεν σηκωνε την βαρεια αναβαθμιση
 

Μηνύματα
27.495
Reaction score
25.680
Απάντηση: pioneer room cor

Μόνος σου γράφεις , μόνος σου απαντάς στον εαυτό σου.
Ο μονόλογος οταν καταντάει μονότονος είναι επικύνδυνος.
Κινδυνεύεις να χαρακτηρισθείς τρελός η γραφικός.
Να το κοιτάξεις αυτό.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: pioneer room cor

εσυ κοιτα τα μπαζα σου και τις μπαζορυθμισεις σου.
Ρωτα κανενα για αυτο , και μετα ξερεις , πες του να το κοιταξει.
Οταν το πεις αυτο στους περισοτερους που εχουν ακουσει το συστημα σου ,
ή θα καταλαβεις τι γινεται
ή απλα θα πρεπει να τους βγαλεις και αυτους αρρωστους.
Διαλεξε :126:
 

Μηνύματα
27.495
Reaction score
25.680
Απάντηση: pioneer room cor

Εγω αυτό κάνω κοιτάω και ακούω το ΔΙΚΟ ΜΟΥ σύστημα με τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.
Το οποίο εχει φιαχτεί για να αρέσει σε μένα , και οχι σε σένα η σε κάποιους άλλους.
Το τι άποψη εχει ο καθένας που το εχει ακούσει....... ε ξέρεις οι απόψεις είναι σαν τις
κ.........δες που έλεγε και ο clint eastwood.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: pioneer room cor

καλα κανεις
απλα επειδη κανεις δεν στα λεει μπροστα σου,για να μην σε στεναχωρησει,
ειπα να γινω εγω ο κακος για ακομα μια φορα.:126:
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: pioneer room cor

Ντροπη ρε παιδια,αρχισατε παλι?μεταξυ φιλων αυτα ειναι...........
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: pioneer room cor

οταν γινετε εγκαταστατες θα μπορειτε να κανετε λογκιν και να δειτε μαγικα πραματα που τωρα δεν μπορειτε

MultEQ Pro 3.3 update released


Posted on July 27, 2010
By Audyssey Laboratories

Audyssey is pleased to announce the release of MultEQ Pro 3.3. This update supportsMultEQ XT 32 comes το ΧΤ512 , and all previous Pro-enabled AVRs and adds the Denon 3311 and improved functionality for Wisdom installers. In addition, MultEQ Pro 3.3 supports Windows 7. Click on Downloads at left to get the update and release notes. Note: Installers who do not have MultEQ Pro 3.0 will need to upgrade before downloading version 3.3.


Ax Θεε μου! Το ρημάδι το Software στο λαπτοπ κάνει ότι θες. Τα "Tiμημενα" τα DSP το standalone και των παλαιών AVRs ΔΕΝ θα σηκωνουν την πλήρη ανάλυση και αυτό είναι μέχρι στιγμής το δεδομένο.

Αυτά τα είπε ο Κυριακάκης που μπορούμε να μιλήσουμε απευθείας μιας και γράφει στο AVS που θεωρείς μάπα.

Είπε δε οτι ΙΣΩΣ σκεφτούν αναβάθμιση για το δικό σου. ΙΣΩΣ. ΙΣΩΣ. ΙΣΩΣ! Τα έγραψα με quotes παραπάνω.

Οποιος ενδιαφέρεται ας το ψάξει.
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: pioneer room cor

αν ηξερες (που ξερεις απο μονος σου)
ποσο μπαζα ειναι τα ηχεια σου
και ποσο χαλια ειναι ρυθμισμενο το χρεπι σου δεν θα μιλαγες
και δεν το λεω μονο εγω το λενε και καμποσοι που ακουσαν το συστημα σου.Απλα δεν στο λενε καταμουτρα
αυτη ειναι η αληθεια , αν σου αρεσει βεβαια, αν δεν σου αρεσει ζησε με την ψευδαισθηση (που δινεις) οτι και καλα εχεις ηχειαρες
και ρυθμισμενο συστημα.
Στο ξαναλεω, πισω απο την πλατη σου αλλα λενε, βεβαια θα μου πεις δεν σε νοιαζει , απλα γελανε μαζι σου, ξαναβεβαια παλι δεν σε νοιαζει .Ζησε με τις ψευδαισθησεις σου.
Νομίζω πως είσαι άδικός. Άλλο μπάζα κι άλλο να μην σου αρέσουν. Αλλά τι να λέει τώρα μια ή δυο ή τρεις απόψεις? Και για τα δικά μου αν ρωτήσεις τον Huston μπάζα θα τα πει. Ε και?
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: pioneer room cor

Να θυμισω οτι η αναβαθμιση περνιεται στο laptop , και οχι στην μοναδα.Και αυτη ηταν η αιτια που αλλαξα πριν ενα χρονο + laptop μιας και το μονο πυρινο δεν σηκωνε την βαρεια αναβαθμιση
Σιγά τη βαριά εφαρμογή εκτός κι αν είχες Celeron του 1996.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

Νομίζω πως είσαι άδικός.

η αληθεια πρεπει να λαμπει αλλα και να σφαζει
κωστης παλαμας
Άλλο μπάζα κι άλλο να μην σου αρέσουν.
καλα τα λες αλλα ηχεια χωρις σταθμες τι ειναι στο hc

Αλλά τι να λέει τώρα μια ή δυο ή τρεις απόψεις?

σωτηρη αν 3 πουν οτι το ηχειο (οποιδηποτε ) δεν εχει σταθμες (κατι που μετριεται )
ποιος μπορει να αποδειξει το αντιθετο , και πως ?

Και για τα δικά μου αν ρωτήσεις τον Huston μπάζα θα τα πει. Ε και?
ο χιουστον δεν εχει ερθει στον χωρο μου, αν νομιζει οτι εξ αποστασεως μπορει να κανει κριτικη , δικαιωμα του.
Απλα δεν υπαρχουν πολλα μπαζα που να ουρλιαζουν σαν τις βουβουζελες μου.Και αν υπαρχουν θα πρεπει να ματωσει καποιος για να τα αποκτησει, αν μπορει βεβαια.

Ξερεις καποιος γατος του επαγγελματος μου ειχε πει καποτε:
Πισω απο καθε ηχειο βλεπεις τις παραξενιες του ιδιοκτητη του.
Η δικια μου ειναι να παιζει δυνατα , και πεντακαθαρα, χωρις να μωτωσω στο μετρο του δυνατου μου.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

Σιγά τη βαριά εφαρμογή εκτός κι αν είχες Celeron του 1996.
σελερον του 07 μονοπηυνο με βιστα.
Στο παλιο μου λαπτοπ
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

Ax Θεε μου! Το ρημάδι το Software στο λαπτοπ κάνει ότι θες. Τα "Tiμημενα" τα DSP το standalone και των παλαιών AVRs ΔΕΝ θα σηκωνουν την πλήρη ανάλυση και αυτό είναι μέχρι στιγμής το δεδομένο.

Αυτά τα είπε ο Κυριακάκης που μπορούμε να μιλήσουμε απευθείας μιας και γράφει στο AVS που θεωρείς μάπα.

Είπε δε οτι ΙΣΩΣ σκεφτούν αναβάθμιση για το δικό σου. ΙΣΩΣ. ΙΣΩΣ. ΙΣΩΣ! Τα έγραψα με quotes παραπάνω.

Οποιος ενδιαφέρεται ας το ψάξει.
δεν πειραζει ματια μου
καποια στιγμη θα το καταλαβεις
οπως και το οτι υπαρχουν και αλλα πραματα πλην της ισοσταθμισης που κανουν τον ηχο καλυτερο
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

δεν πειραζει ματια μου
καποια στιγμη θα το καταλαβεις
οπως και το οτι υπαρχουν και αλλα πραματα πλην της ισοσταθμισης που κανουν τον ηχο καλυτερο
Δεν είπα ποτέ το αντίθετο.
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

ο χιουστον δεν εχει ερθει στον χωρο μου, αν νομιζει οτι εξ αποστασεως μπορει να κανει κριτικη , δικαιωμα του.
Απλα δεν υπαρχουν πολλα μπαζα που να ουρλιαζουν σαν τις βουβουζελες μου.Και αν υπαρχουν θα πρεπει να ματωσει καποιος για να τα αποκτησει, αν μπορει βεβαια.

Ξερεις καποιος γατος του επαγγελματος μου ειχε πει καποτε:
Πισω απο καθε ηχειο βλεπεις τις παραξενιες του ιδιοκτητη του.
Η δικια μου ειναι να παιζει δυνατα , και πεντακαθαρα, χωρις να μωτωσω στο μετρο του δυνατου μου.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεως είπα ότι ο Huston δεν γουστάρει τα B&W που έχω! Για τα δικά σου δεν είπε τίποτα.


Σχετικά με τις στάθμες αν γουστάρεις τρελές δικαίωμα σου αλλά οι στάθμες αναφοράς είναι συγκεκριμένες κι απο ΄κει και πέρα αρχίζει το ¨γουστάρω παραπάνω.

Δεν είναι όμως και δύσκολο να σου βγάλουν τα ηχεία 105db που είναι η στάθμη αναφοράς. Είναι όμως δύσκολο να πάρεις τα 115db στο LFE σε όλο το συχνοτικό φάσμα κι εκεί ότι μπορεί ο καθένας κάνει.


Τα ηχεία του Γιάννη όμως βγάζουν και με το παραπάνω αυτές τις στάθμες στις ταινίες και όποτε θες έλα να τις μετρήσουμε γιατί το έχω κάνει.

Με την τελευταία δε ρύθμιση του SMS-1 έχει ακόμη καλύτερα αποτελέσματα από αυτά που είχες ακούσει. Και αν έρθεις να ακούσεις και πόσο καλά δυναμικά έχει.

Δεν το λέω επειδή είναι φίλος αλλά ξέρω πολύ καλά το σύστημα του.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

Δεν είπα ποτέ το αντίθετο.
να αλλα σου ειπα ποσες φορες οτι και το θεμα ειναι για τα pio και τι αλλο εχουν πανω τους
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: pioneer room cor

Προς αποφυγή παρεξηγήσεως είπα ότι ο Huston δεν γουστάρει τα B&W που έχω! Για τα δικά σου δεν είπε τίποτα.


Σχετικά με τις στάθμες αν γουστάρεις τρελές δικαίωμα σου αλλά οι στάθμες αναφοράς είναι συγκεκριμένες κι απο ΄κει και πέρα αρχίζει το ¨γουστάρω παραπάνω.

Δεν είναι όμως και δύσκολο να σου βγάλουν τα ηχεία 105db που είναι η στάθμη αναφοράς. Είναι όμως δύσκολο να πάρεις τα 115db στο LFE σε όλο το συχνοτικό φάσμα κι εκεί ότι μπορεί ο καθένας κάνει.


Τα ηχεία του Γιάννη όμως βγάζουν και με το παραπάνω αυτές τις στάθμες στις ταινίες και όποτε θες έλα να τις μετρήσουμε γιατί το έχω κάνει.

Με την τελευταία δε ρύθμιση του SMS-1 έχει ακόμη καλύτερα αποτελέσματα από αυτά που είχες ακούσει. Και αν έρθεις να ακούσεις και πόσο καλά δυναμικά έχει.

Δεν το λέω επειδή είναι φίλος αλλά ξέρω πολύ καλά το σύστημα του.
εγραφα μια σελιδα και χαθηκε ας γιζιουαλ.
Δεν βαριεσαι δεν ξαναγραφω , θα στα πω απο κοντα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.795
Μηνύματα
2.876.249
Members
37.949
Νεότερο μέλος
tzino
Top