Νέο design

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
Η πρώτη μου παρατήρηση θα ήταν να μπούν πιο ουδέτερα χρώματα στα παρακάτω σημεία.
Τόσο πολλά πολύχρωμα "μπλιμπλίκια" δεν βοηθούν το user experience και τραβάνε το μάτι δεξια/αριστερα/πανω/κατω... γενικώς τραβούν πολύ την προσοχή.
Ίσως αν έπαιζε ένα γκρι... ή κάποιο πιο κοντά στο φόντο που ναι μεν θα έκανε highlight αλλά δεν θα έβγαζε και μάτι.






Το 20 σημείο που θα ήθελα να σταθώ είναι πως υπάρχουν πολλές μπάρες/κουτιά/πλαίσια.
Επίσης κατά την γνώμη μου δεν βοηθάνε στο UX. Αν πέφτανε τονικά τα πλαίσια, ίσως βελτιωνόταν και εδώ η κατάσταση... ανεβάζω και ένα ενδεικτικό screen...





Κάθε προσπάθεια είναι καλή και πρέπει να χειροκροτείται πάντως.
Απαιτεί και εργασία και πολύτιμο χρόνο... οπότε όλες οι προτάσεις μας καλές είναι αλλά αν μπεί το AVSite στο τριπάκι να ακούει το κάθε μέλος, άκρη δεν βγαίνει.

Κρατήστε αυτά που θεωρείται εσείς σημαντικά και κάντε το όποιο fine tuning.


Keep the good work!
 

Μηνύματα
2.885
Reaction score
50
Στο AVsite αποφασίσαμε (με εντολή του ιδρυτή :)) να αλλάξουμε το design της πλατφόρμας σε κάτι σαφώς πιο σύγχρονο, αλλά και πολύ κοντά στην χρωματική επιλογή του σάιτ, που τα παλιότερα μέλη θα θυμούνται.

Δυστυχώς πολλοί λόγοι, με κυριότερο τον οικονομικό, δεν επιτρέπουν την ύπαρξη και υποστήριξη και ενός ανοιχτόχρωμου design.

Θα θέλαμε λοιπόν τις προτάσεις σας, ώστε να βελτιώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερο την εμφάνιση και λειτουργικότητα του παρόντος design.
Περιεκτική και ξεκάθαρη τοποθέτηση, ευχαριστώ.
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Κάθε προσπάθεια είναι καλή και πρέπει να χειροκροτείται πάντως.
Απαιτεί και εργασία και πολύτιμο χρόνο... οπότε όλες οι προτάσεις μας καλές είναι αλλά αν μπεί το AVSite στο τριπάκι να ακούει το κάθε μέλος, άκρη δεν βγαίνει.

Κρατήστε αυτά που θεωρείται εσείς σημαντικά και κάντε το όποιο fine tuning.


Keep the good work!


Να αγιασει το στομα-πληκτρολογιο σου!!!!
 
Last edited:



Μηνύματα
12.879
Reaction score
10.100
Καλώς η κακώς η τάση στο design πάει προς τα εκεί που την οδηγεί το λειτουργικό σύστημα. Όλα αυτά τα κουτάκια και τα πλαίσια θυμίζουν windows 8. Κι εγώ έχω ξεμείνει με winXP...
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Καλώς η κακώς η τάση στο design πάει προς τα εκεί που την οδηγεί το λειτουργικό σύστημα. Όλα αυτά τα κουτάκια και τα πλαίσια θυμίζουν windows 8. Κι εγώ έχω ξεμείνει με winXP...
Αν πας στα 8 θα πανηγυριζεις που ξεμεινες στα XP;)
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.862
Reaction score
95.218
Ναι ναι, βάλτε μιλένιουμ... :whistling:
 


Μηνύματα
7.366
Reaction score
2.554
Πάω να διαβάσω τα αγαπημένα μου θέματα, και τα παρατάω. Είναι πάρα πολύ κουραστικό στην οθόνη του Laptop μου.

Έχει και τα καλά του όμως: Γλυτώνω χρόνο μπροστά απο το κομπιούτερ και πάω και καμμιά βόλτα που κάνει καλό...

Δώστε μας λίγο φως!!!
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.385
Reaction score
94.203
δεν ξεχωρίζουν και τα bold στα posts
Μωρέ μάτια βγάζουν, όχι απλά ξεχωρίζουν. Κατέβασε λίγο φωτεινότητα και contrast, γιατί θα στραβωθείς. :p
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.039
Reaction score
41.421
Μωρέ μάτια βγάζουν, όχι απλά ξεχωρίζουν. Κατέβασε λίγο φωτεινότητα και contrast, γιατί θα στραβωθείς. :p
Είμαι καλιμπραρισμένος κύριε και στην οθόνη του υπολογιστή με spyder4pro :p

Στα μενού στο πάνω μέρος της σελίδα είναι λίγο άθλια η γραμματοσειρά, για τα κεφαλαία λέω HOME, FORUM κτλ, το ίδιο και τέρμα πάνω δεξιά που δείχνει το όνομα του μέλους με κεφαλαία (MELINA).

τρίτη μέρα και δεν...ακόμη...μήπως να το ξανασκεφτείτε; :whistling:
 

Μηνύματα
123
Reaction score
227
δεν θέλω να προσβάλω κανέναν αλλά sorry παιδιά , το θέμα που έχετε αγοράσει , υποστηρίζει multi layouts που αλλάζει και το background και τα χρώματα! , οπότε απλά ενεργοποιήστε την επιλογή από το admin panel ώστε να μπορεί ο κάθε χρήστης να αλλάξει από τα background που θα έχετε εσείς επιλέξει σαν Admins!

εδώ στο demo του template που έχετε αγοράσει στο τέλος έχει την επιλογή να αλλάξεις το background

http://www.audentio.com/demo/xf/index.php
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Δεν προσβάλεις κανέναν (γιατί άλλωστε?) αλλά σκοπός είναι το σάιτ να έχει ενιαία εμφάνιση για όλους, όχι διαφορετική για κάθε μέλος :)

Παρόλα αυτά, έχω κάτι στο μυαλό μου, αφήστε με να το δω το σ/κ ;)
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Δεν προσβάλεις κανέναν (γιατί άλλωστε?) αλλά σκοπός είναι το σάιτ να έχει ενιαία εμφάνιση για όλους, όχι διαφορετική για κάθε μέλος :)

Παρόλα αυτά, έχω κάτι στο μυαλό μου, αφήστε με να το δω το σ/κ ;)
Μπραβο σου ρε Defkalion!Ο τροπος που αντιμετωπιζεις την παραξενια του καθενος μας,ειναι πραγματικα παροιμιωδης.
Σου βγαζω ταπεινα το καπελο!Ευγε!
 

Μηνύματα
7.366
Reaction score
2.554
Δεν προσβάλεις κανέναν (γιατί άλλωστε?) αλλά σκοπός είναι το σάιτ να έχει ενιαία εμφάνιση για όλους, όχι διαφορετική για κάθε μέλος :)

Παρόλα αυτά, έχω κάτι στο μυαλό μου, αφήστε με να το δω το σ/κ ;)
Αγαπητέ Δευκαλίωνα περιμένουμε εναγωνίως!
Όπως είναι τώρα είναι πολύ ωραίο αλλά (για μένα) πολύ κουραστικό.
Ευχαριστούμε για την προσπάθεια...
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.862
Reaction score
95.218
Το μαύρο χρώμα πού το βλέπετε βρε παιδιά; :D

Μαύρο είναι το παρακάτω: :whistling:

 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.587
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top