Bullying (Kii Audio Three)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.553
Reaction score
126.286
Κατσε βρε να ξαραχνιασουμε λίγο, να κλειδώσει κανα θέμα, να θυμηθούμε τα παλιά, τι δγιαλο γκρικ λοβερς είμαστε;
 

Μηνύματα
12.874
Reaction score
10.094
Ε, μα! Διαχειριστή έπρεπε να με κάνουν!
[DOUBLEPOST=1471373233][/DOUBLEPOST]Κοίτα η αλήθεια είναι ότι άμα δε γυρίσει ο Σκαλ, δεν πρόκειται να φτάσουμε τις παλιές δόξες.
[DOUBLEPOST=1471373298][/DOUBLEPOST]Να γυρίσει και ο ψηφιακός αλητάμπουρας και ο Λεξοτανίλ-Στεντόν!
 


Μηνύματα
4.006
Reaction score
3.852
Δε μιλάμε για δρόμους ζωής σε αυτό το νήμα. Για συγκεκριμένα ηχεία σε οικιακό χώρο μιλάμε και όποιος δεν μπορεί να το καταλάβει, να ανοίξει άλλο νήμα να τα πει εκεί.
Ουόη, εγώ θα τα πω εδώ, αμα πιά!! Χαλάρωσε μπρε, δεν έβρισκα ανθρωπάκια να βάλω στις προτάσεις γιατί έγραφα απο το κινητό!!
:)
[DOUBLEPOST=1471380189][/DOUBLEPOST]
Επισης ξεχασα να το γραψω
Ειχα ρωτησει τον κ γκιονη τι τον οδηγησε στο να κανει αυτη την επιλογη
Δεν μου απαντησε και θα το θελα να πολυ
Θα ειχε πολυ ενδιαφερον η απαντηση του για μενα
[DOUBLEPOST=1471368629][/DOUBLEPOST]
Μαλλον ηταν αυτοχαρακτηρισμοι :p:D
Αυτοχαρακτηριστικαμε αυτα τα 3
Γκόνης βρέ που με τον έκανες πλί!!
 



gonis

Luger
Μηνύματα
4.237
Reaction score
11.536
Εάν πραγματοποιούν στο ακέραιο όσα υπόσχονται,τότε θα ενταχθούν σε κατηγορία οπλοσυστημάτων αντί... οικοσυστημάτων.:D
Όπως διαπιστώνεται,υπάρχει ήδη αντιπρόσωπος στην Ελβετία....Δε μένει παρά να ενεργοποιηθεί κι ένα ομαδικό lobbying στη γνωστή Athens Pro....
Να μη το ξεκινήσω τώρα το θέμα για τα κι, κάθε πράγμα στον καιρό του.

Πάκηδες πάντως, θα μείνουμε όλοι από τον μπρούνο, αυτό είναι αναπόφευκτο.

Οι παλιοί θα αρχίσουν να θυμούνται το καρδιοειδές που λέγαμε κάποτε..



ΥΓ: (εντελώς φιλικό τιπ) Για το καλό σας, αρχίστε καλού κακού να πουλάτε ό,τι έχετε, όσο όσο. δι φάκιν φάκτς οφ λάιφ...
Για τον φίλο @Dimitrisnt που με έκανε πλι όπως λέει και ο geomiat(γκιωνης αντί γκονης) αυτά τα δυο ποστ με είχαν επηρεάσει τον τελευταίο ενα + χρόνο.
Τα Magnepan με τους ογκώδης Krell είχαν "μπουκώσει" κυριολεκτικά το σαλόνι και το ηχητικό αποτέλεσμα δεν ηταν αυτό που θα ήθελα.Υπηρχε ενα μόνιμο "μπουμαρισμα" ,αυτό επηρέαζε αρνητικά όλο το συχνοτικό φάσμα (αυτό τέλος πάντων που ακούω ) και δεν ειχα την διάθεση πλέον να προσπαθήσω να το διορθώσω με δοκιμές-αλλαγές καλωδίων :o,συσκευών....
Έτσι λοιπόν αποφάσισα να τα πουλήσω( έφυγαν για καλή μου τύχη αμέσως ) και ξεκίνησα την αναζητηση απο λευκή κόλλα η οποία κράτησε ελάχιστα;)
Στην πορεία θα γράψω και αλλα-αφού με προκάλεσε ο geomiat-κυρίως για τους νεότερους στο χόμπι και στο φόρουμ.:drinks:
 

Μηνύματα
4.006
Reaction score
3.852
Ωραίος Χρήστο, θενκς, τώρα είδα κ γω ότι ο Δημήτρης "μπήκε" το '15, οπότε δεν έζησε τις αμφιβολίες σου αλλά και τα πρώτα "σκιρτήματα" μετά το φανερό σχολιό του φορουμ απο τους γνωστοί-γνωστοί.8-)

Επίσης το καλό με σένα είναι ότι -πλην της πετρηάς- γουστάρεις και τη μουσική και τα μηχανήματα.:D
 


Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.467
Για τον φίλο @Dimitrisnt που με έκανε πλι όπως λέει και ο geomiat(γκιωνης αντί γκονης) αυτά τα δυο ποστ με είχαν επηρεάσει τον τελευταίο ενα + χρόνο.
Τα Magnepan με τους ογκώδης Krell είχαν "μπουκώσει" κυριολεκτικά το σαλόνι και το ηχητικό αποτέλεσμα δεν ηταν αυτό που θα ήθελα.Υπηρχε ενα μόνιμο "μπουμαρισμα" ,αυτό επηρέαζε αρνητικά όλο το συχνοτικό φάσμα (αυτό τέλος πάντων που ακούω ) και δεν ειχα την διάθεση πλέον να προσπαθήσω να το διορθώσω με δοκιμές-αλλαγές καλωδίων :o,συσκευών....
Έτσι λοιπόν αποφάσισα να τα πουλήσω( έφυγαν για καλή μου τύχη αμέσως ) και ξεκίνησα την αναζητηση απο λευκή κόλλα η οποία κράτησε ελάχιστα;)
Στην πορεία θα γράψω και αλλα-αφού με προκάλεσε ο geomiat-κυρίως για τους νεότερους στο χόμπι και στο φόρουμ.:drinks:
Με συγχωρείς για το ονομα...
Ναι ειμαι καινουργιος σε αυτο σαν κατοχος ομως και αγοραστης
Παιζει ρολο για μενα το καλυτερο συστημα για τον συγκεκριμενο χωρο μου απο το καλυτερο συστημα συνολικα
Γιατι αν διαβασει κανεις τα σχολια απο τους συναδελφους εδω μπορει ευκολα να αισθανθει τελειως χαζος που εχει το οτιδηποτε αλλο εκτος απ τα kii
Και που βεβαια μακαρι να ταν ετσι δηλαδη πολυ ευκολο να παρεις το απολυτο η σχεδον συστημα με 10000€ να το στησεις,στρωσεις κ thats it
Για αυτο ρωτω εσενα που μονο η δικη σου γνωμη κ οσων εχουν αγορασει μετρα για εμενα.
Ειναι ετσι?
Αναμενω νεοτερα
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.817
Reaction score
11.093
Το active wave focusing σημαινει απλα οτι ειναι χρ. ευθυγραμμισμενο και καρδιοειδες μεχρι περιπου τα 100-200hz (καπου αναφερουν την ακριβη συχνοτητα αλλα τωρα απο την παραλια δεν το βρισκω) Στις πολυ χαμηλες συχνοτητες ειναι κλασσικο μονοπολο. Αρα δεν υπαρχει κανενας λογος να μην ταιριάζει με κλασσικο σαμπ. Αν καποιος ειναι μερακλης μπορει να φτιαξει και u-frame sub και να το κανει και αυτο καρδιοειδες για super αποτέλεσμα.

Φυσικα τα παραπανω θελουν καλο μικροφωνο, μετρησεις και καλο dsp. Αλλιως καθεται κανεις στα αυγα του και απολαμβανει το kii ως εχει, με τους όποιους συμβιβασμούς στις πολυ χαμηλες.
Λοιπον, γυρισα απο την παραλια (κορυφη η Μηλος, σταθερη αξια) και ψαχνωντας στο διαδικτυο διαπιστωσα οτι λανθασμενα ειχα μεινει με την εντυπωση οτι η καρδιοειδης εκπομπη ηταν σε περιορισμενο ευρος (με ειχε παρασυρει ο γερο linkkwitz που ανεφερε σαν οριο τα 80Hz). Tο manual αναφερει σαν κατω οριο τα 40Hz πραγμα που σημαινει οτι ξεχναμε το κλασσικο σαμπ σε καθε περιπτωση. Δεν ξερω ποσο αντιληπτη γινεται σε ολους η καινοτομια αυτου του ηχειου και τα ουσιαστικα οφελη που εχει...
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.237
Reaction score
11.536
Με συγχωρείς για το ονομα...
Ναι ειμαι καινουργιος σε αυτο σαν κατοχος ομως και αγοραστης
Παιζει ρολο για μενα το καλυτερο συστημα για τον συγκεκριμενο χωρο μου απο το καλυτερο συστημα συνολικα
Γιατι αν διαβασει κανεις τα σχολια απο τους συναδελφους εδω μπορει ευκολα να αισθανθει τελειως χαζος που εχει το οτιδηποτε αλλο εκτος απ τα kii
Και που βεβαια μακαρι να ταν ετσι δηλαδη πολυ ευκολο να παρεις το απολυτο η σχεδον συστημα με 10000€ να το στησεις,στρωσεις κ thats it
Για αυτο ρωτω εσενα που μονο η δικη σου γνωμη κ οσων εχουν αγορασει μετρα για εμενα.
Ειναι ετσι?
Αναμενω νεοτερα
Φίλε Δημήτρη,
Αρχικά χαλάρωσε!
Είμαστε όλοι εδώ μέσα στο ίδιο καράβι και δεν είμαστε αντίπαλοι-εχθροί-σύζυγοι :D κλπ.
Οταν πρώτο μπήκα ενεργά στο φόρουμ, πριν 4 χρόνια περίπου,έχοντας και εγώ τις αντιλήψεις μου,τα στεγανά μου,τις προτιμήσεις μου ένοιωσα οτι εδώ μέσα υπάρχουν και "παπαγάλοι" που αναπαράγουν συγκεκριμένα "φωνήεντα" που ειναι αντίθετα με αυτά που εγώ ειχα ορίσει μέχρι τοτε.Μπορει και να υπήρχαν-υπάρχουν,σήμερα πιστεψέ με μου ειναι αδιάφορο.
Εδώ μέσα υπάρχει άπειρο υλικό απο συγκεκριμένους ανθρώπους οι οποίοι εχουν αφιερώσει άπειρες ώρες για να μοιραστούν τη γνώση τους,πιστεύω- είμαι σίγουρος,αφιλοκερδώς.
Τώρα αν το στυλακι τους ειναι χιουμοριστικό,ειρωνικό,απόλυτο,ισωπαιδωτοικο...αυτό ο καθένας απο εμάς το διαχειρίζεται όπως θέλει.
Για τα Kii στην παρούσα χρονική στιγμή δεν έχω να σου πω κάτι γιατί εξακολουθώ να μην τα έχω ακουσει,απλά σε παραπέμπω...
http://www.avsite.gr/forum/threads/kii-audio.145121/
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.237
Reaction score
11.536
Προέκυψε διανυκτέρευση στην Αθήνα και είπα να αρχίσω το στήσιμο:o

image.jpeg



image.jpeg



image.jpeg



image.jpeg



η πίσω όψη με τις ρυθμίσεις ειναι τόσο μικρή που λες οτι απευθύνεται μόνο σε μικροκαμωμένους... χειρουργούς... Ασιάτες :roflmao:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.029
Reaction score
20.577
Προέκυψε διανυκτέρευση στην Αθήνα και είπα να αρχίσω το στήσιμο:o

View attachment 62366


View attachment 62367


View attachment 62368


View attachment 62369


η πίσω όψη με τις ρυθμίσεις ειναι τόσο μικρή που λες οτι απευθύνεται μόνο σε μικροκαμωμένους... χειρουργούς... Ασιάτες :roflmao:
Ωραίος! Απορία: χρειάζεται να έχουν κλίση "προς τα μέσα" για να "βλέπουν" προς το σημείο ακρόασης ή λόγω των τεχνολογιών που υιοθετούν δεν είναι απαραίτητο;
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Επίσης το καλό με σένα είναι ότι -πλην της πετρηάς- γουστάρεις και τη μουσική και τα μηχανήματα.:D
Το κακό είναι οτι γουστάρει ΑΕΚ και ουχί ΑΕΛ:D

ΥΓ Το παιδικό ποδηλατάκι θα συντονίζει στα τσιριχτά....να το βάλεις στο άλλο μπαλκόνι :p
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.265
Reaction score
8.171
Για αυτο ρωτω εσενα που μονο η δικη σου γνωμη κ οσων εχουν αγορασει μετρα για εμενα.
Ειναι ετσι?
Αναμενω νεοτερα
Πάντως Δημήτρη η γνώμη αυτών που αγοράζουν δεν θα είναι ποτέ υποκειμενική.
Από τώρα σου λέω πως όλοι θα γράψουν διθυράμβους και πολλοί μετά θα μετανιώσουν....
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.237
Reaction score
11.536
Ωραίος! Απορία: χρειάζεται να έχουν κλίση "προς τα μέσα" για να "βλέπουν" προς το σημείο ακρόασης ή λόγω των τεχνολογιών που υιοθετούν δεν είναι απαραίτητο;
Απλώς συναρμολόγησα τις βάσεις και τα τοποθέτησα τυχαία.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.029
Reaction score
20.577
A, OK, άρα έχει "ψωμί" η υπόθεση "τοποθέτηση" ακόμα...!
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Πρέπει να τα ακούσεις για να έχεις άποψη;
Ο πρωτος που ακουει και αξιολογει στην πραξη ενα μηχανημα ειναι αυτος που το σχεδιαζει !!!
Γιατι οι υποψηφιοι αγοραστες του μηχανηματος του να αγοραζουν χωρις να το ακουσουν?
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.743
Μηνύματα
2.874.578
Members
37.942
Νεότερο μέλος
koniklos
Top