Analog vs Digital poll

Ψηφιακος Αναλογικος η και τα δυο?


  • Total voters
    148
Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Με διαθεση μετρησης δυναμεων αλλακαι φιλοσοφιας αλλα χωρις καμια διαθεση για τσακωμους
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.402
Reaction score
79.606
Έβαλα μονο ψηφιακά, αν και εχω βινύλια+πικαπ αλλα και κασετόφωνο, και αυτο επειδή τα χρησιμοποιώ λιγοτερο απο 5 φορές ανα έτος.

Μηπως έπρεπε να βάλω "υβριδικός";
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Αν εχει συμμετοχη η ψηφοφορια (και εαν βγει το σωστο αποτελεσμα:D)

κ αν μπορουν να δουν οι διαχειριστες ποιοι εχουν ψηφισει

κανω δωρο εγω αν μπορεσω να το βρω μετα απο κληρωση παλι των διαχειριστων για ευνοητους λογους
ενα

LP the dark side of the moon
σε μια καποια συναντηση καποια στιγμη του φορουμ μεταξυ αναλογικαριων και ψηφιακων που ψηφισαν!!:drinks:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.402
Reaction score
79.606
Δημήτρη νομίζω πως πρέπει να διευκρινιστεί καλύτερα η επιλογή "υβριδικος" με κριτήριο την συχνότητα χρήσης.
 



Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
εγω παντως βαζοντας αυτην την επιλογη αναφερομαι σε καποιον ο οποιος εχει και τα δυο στο συστημα του και τα χρησιμοποιει πχ δεν εχει να αγορασει βινυλιο 10 χρονια
η δεν εχει το παλιο του πικαπ στο σπιτι απλα για να μην το πεταξει
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Εγώ παιδιά και cd και βινύλια αγοράζω ακόμα:).
Ακούω επίσης και spotify premium , μάλλον είμαι υβριδικός όπως και ψήφισα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.402
Reaction score
79.606
εγω παντως βαζοντας αυτην την επιλογη αναφερομαι σε καποιον ο οποιος εχει και τα δυο στο συστημα του και τα χρησιμοποιει πχ δεν εχει να αγορασει βινυλιο 10 χρονια
η δεν εχει το παλιο του πικαπ στο σπιτι απλα για να μην το πεταξει
ΟΚ
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.794
Reaction score
83.744
Ψήφισα την τελευταία επιλογή. Μ' ενδιαφέρει κυρίως η μουσική. Οι απαιτήσεις υψηλής πιστότητας που έχω είναι πολύ ελαστικές. Εξάλλου η μουσική που κυρίως ακούω είναι ηλεκτρονική με χρήση samples από παλιά φθαρμένα βινύλια και soul/funk/disco ηχογραφήσεις των 60s και 70s, οπότε η πιστότητα είναι πολύ σχετική. Κλασική μουσική δεν μπορώ να ακούσω για πάνω από λίγα δευτερόλεπτα...

Με ντροπή δηλώνω ότι τα χιλιάδες βινύλια που έχω είναι σκορπισμένα σε αποθήκες και ντουλάπες, μαζί με αρκετά (!!!) MKII και μίκτες όλων των ειδών και εποχών. To 80% των ακροάσεων γίνεται στο αυτοκίνητο μέσω Spotify και MP3 συλλογών. Στο σπίτι ακούω τα παλιά (αυτά που έχω σε βινύλια αλλά βαριέμαι να τα βρω και να τα παίξω) από το Youtube και τα υπόλοιπα από το Souncloud, Beatport κλπ.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ψήφισα την τελευταία επιλογή. Μ' ενδιαφέρει κυρίως η μουσική. Οι απαιτήσεις υψηλής πιστότητας που έχω είναι πολύ ελαστικές. Εξάλλου η μουσική που κυρίως ακούω είναι ηλεκτρονική με χρήση samples από παλιά φθαρμένα βινύλια και soul/funk/disco ηχογραφήσεις των 60s και 70s, οπότε η πιστότητα είναι πολύ σχετική. Κλασική μουσική δεν μπορώ να ακούσω για πάνω από λίγα δευτερόλεπτα...

Με ντροπή δηλώνω ότι τα χιλιάδες βινύλια που έχω είναι σκορπισμένα σε αποθήκες και ντουλάπες, μαζί με αρκετά (!!!) MKII και μίκτες όλων των ειδών και εποχών. To 80% των ακροάσεων γίνεται στο αυτοκίνητο μέσω Spotify και MP3 συλλογών. Στο σπίτι ακούω τα παλιά (αυτά που έχω σε βινύλια αλλά βαριέμαι να τα βρω και να τα παίξω) από το Youtube και τα υπόλοιπα από το Souncloud, Beatport κλπ.
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
ναι το ρημαδι το spotify και στο αμαξι μεσω bluetooth εχει χρηση
οποτε ομως εγω εχω μερακλωσει και εχω δυναμωσει ενταση στο αυτοκινητο με καποιο κομματι παντα κατι γινεται στο δρομο πεφτει μπινελικι και βγαινω απο το mood:p
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
και μείκτες όλων των ειδών και εποχών
Θέλω να τους δω!


Προσωπικά, ακούω πολύ youtube και spotify.
Cd καθόλου, βινύλιο πολύ συχνά , με τελευταία φορά χθες που αγόρασα 2 δίσκους των Cheepskates.
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Εγώ δε θα ξαναασχολούμουν με CD, αν το αμάξι που πήρα πριν λίγους μήνες δεν είχε μόνο 6πλη CDέρα. Βέβαια θα μπορούσα με 50 ευρώ να πάρω ένα player και να παίζω από USB, αλλά τελικά θα το πουλήσω.
 



Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Εγώ δε θα ξαναασχολούμουν με CD, αν το αμάξι που πήρα πριν λίγους μήνες δεν είχε μόνο 6πλη CDέρα. Βέβαια θα μπορούσα με 50 ευρώ να πάρω ένα player και να παίζω από USB, αλλά τελικά θα το πουλήσω.
Πήρες πριν λιγους μηνες καινούργιο αμαξι και θα το πουλήσεις????
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.798
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top