Ποιο πρόγραμμα περιήγησης διαδικτύου χρησιμοποιείτε;

Ποιο πρόγραμμα περιήγησης στο διαδίκτυο χρησιμοποιείτε?


  • Total voters
    215




Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Γρήγορος είναι αλλά..

Firefox vs Opera.JPG


μετά από καιρό που τον ξαναέβαλα να τον δοκιμάσω,ξανάκουσα το ανεμιστηράκι του laptop να ανεβάζει στροφές!
Το screenshot είναι από τα αποδυτήρια.Χωρίς να έχουν ανοιχτές καρτέλες και ειδικά στον firefox χωρίς add-ons φορτωμένα εκτός του uBlock Origin!
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
:eek: :eek:
Τί του έχεις φορτωμένο ρε φίλε?
11 απλά tabs. Add-ons δεν υπάρχουν πιά με το Quantum, αλλά δεν σβήνει συχνά.

Το πισί έχει 16GB RAM και δε σβήνει ποτέ, οπότε... :p
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.868
Reaction score
20.360
Είχα Vivaldi και τον ξήλωσα. Δεν με ικανοποίησε, εκκινούσε αργά και (νομίζω ότι) έκανε και το laptop πιο αργό.

Επιστροφή σε Chrome, μέχρι να "ζεσταθεί" ο Edge με add-ons που θέλω.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
σήμερα έγινε αναβάθμηση firefox quantum και ναί είναι πιο γρήγορος με 20% cpu νορμάλ -τον λάτρεψα!
Ανέκαθεν χρησιμοποιούσα Firefox για κάποια add-ons που τελείωσαν και δεν νομίζω να επανέλθουν.
Αν ήθελα ξενέρωτο γυμνό browser το Chrome είναι μιά χαρά, όπως και το Vivaldi που έχω για δευτερεύον με σταθερά ανοιχτά 5 tabs.

Να πρέπει μετά απο τόσα χρόνια να ανοίγω bookmark in new tab με middle click; >:(
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.868
Reaction score
20.360
Γιατί το θέλεις;
Θέλω συγκεκριμένα add-ons να δουλεύουν απρόσκοπτα στον Edge έτσι ώστε να μπορέσω να τον χρησιμοποιώ πλήρως και να μπορέσω να κάνω ασφαλείς συγκρίσεις με Chrome και Firefox. Εάν περάσει το "test", δεν έχω πρόβλημα να χρησιμοποιώ τον Edge ως default/κύριο browser στο PC μου.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
FirefoxQuantum.jpg


Και οι πέντε έχουν ανοικτή την παρούσα σελίδα μόνον, ένα ενεργό add-on (το "ίδιο" όλοι), ενώ ο Firefox έχει το Turn off the lights εγκατεστημένο και απενεργοποιημένο, και ο Edge ενεργοποιημένο και το Office Online. Μια χαρά είναι ο Firefox, αν συνυπολογίσει κανείς πως έχει πολύ φρέσκο κώδικα με εκτεταμένη παγίδευση σφαλμάτων, μέρος της οποίας μπορεί εν καιρώ να αφαιρεθεί.

Το στιγμιότυπο αποτελεί ένδειξη και μόνον. Η σελίδα είναι δυναμική και περιλαμβάνει και διαφημίσεις που εναλλάσσονται, και επομένως "παίζει" και το βάρος του browser.

Είναι πολύ ταχύτερος από προχτές, προφανώς είναι πλέον άλλος browser. Ευτυχές είναι και το γεγονός της απλοποίησης των bookmarks.

Όσοι τον χρησιμοποιούν συστηματικά, θα μείνουν πολύ ικανοποιημένοι. Όσοι περιστασιακοί χρήστες, που βολεύονται με τον Chrome και την Opera, ε, δε νομίζω να ξεκουβαληθούν στον Firefox - δεν υπάρχει λόγος δηλαδή...
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Έβαλα χτες τον Quantum. Καλός φαίνεται.
Άμα θέλω να προσθέσω ένα TAB στα Bookmarks, πώς το κάνω;
[DOUBLEPOST=1510829194][/DOUBLEPOST]Θέλω να πω, ότι με τον προηγούμενο, είχα βγάλει πάνω δεξιά το αστεράκι, που όταν το πάταγα, μου έβαζε στα bookmarks το TAB που έβλεπα. Επίσης είχε drop Down menu που επέλεγα σε ποιο φάκελο από τα bookmarks μου θα πήγαινε. Τώρα δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Άμα βγάλω το αστεράκι έξω, έχει διαφορετική λειτουργία.
[DOUBLEPOST=1510829252][/DOUBLEPOST]Άκυρο, το βρήκα. Πόσο ζώων είμαι μερικές φορές...:p
 


Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Εδώ και αρκετό καιρό σταμάτησα να χρησιμοποιώ τον firefox γιατί τα έβρισκε σκούρα το ταπεινό laptopάκι μου και πήγα στον opera.
Εντάξει,δε λέω,μια χαρά είμαι.Τον έχω συνηθίσει πλέον και είμαι εντάξει.
Το μόνο που μου λείπει είναι η δυνατότητα να ανοίγει αντί να σώνει τα .pdf files.Αν το έκανε και αυτό δε θα ψαχνόμουν να τον αλλάξω.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top