Πχοιό SUV(οειδές) ως 15Κ;

A

AKARL

Guest
Καλησπέρα!:hi:

Είναι πολύ πιθανό να χρειαστεί σύντομα αγορά νέου αυτοκινήτου για το έτερον ήμισυ. Ο τύπος που ψάχνω είναι SUV ή παρόμοιο με μπάτζετ τα 15Κ.

Τι προτείνετε με βάση τα παρακάτω κριτήρια (με σειρά προτεραιότητας):

1) Ασφάλεια
2) Αξιοπιστία
3) Οικονομία λειτουργίας και συντήρησης (τακτικής και απρόβλεπτης)
4) Αξιοπιστία αντιπροσωπείας και δικτύου συνεργατών

Παράγοντες όπως μάρκα, μοντέλο, πρεστίζ κλπ. είναι παντελώς αδιάφοροι.

Ευχαριστώ.
 







Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.053
Reaction score
20.466

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Kia Stonic, στα 1.2 και 1.4 λιτρα πρεπει να βγαινει κατω απο 15Κ. Φρεσκο μοντελο, απιστευτα ευρυχωρο για τις εξωτερικες του διαστασεις, 7 χρονια εγγυηση.
Συμφωνω με τον Παντελη. Το ειδα απο κοντα οταν πηγα να παραλαβω το picanto της αδερφης μου απο την αντιπροσωπεια.

Οι Κορεατες εχουν παει πολυ μπροστα φιλε μου.

Αααα....και μακρυα απο τα γαλλικα,αν δεν θες να γινεις πελατης. Απο τον συγγενικο κυκλο εχουν περασει αρκετα γαλλικα αυτοκινητα.Παθων και μαθων.
 

A

AKARL

Guest
Συμφωνω με τον Παντελη. Το ειδα απο κοντα οταν πηγα να παραλαβω το picanto της αδερφης μου απο την αντιπροσωπεια.

Οι Κορεατες εχουν παει πολυ μπροστα φιλε μου.

Αααα....και μακρυα απο τα γαλλικα,αν δεν θες να γινεις πελατης. Απο τον συγγενικο κυκλο εχουν περασει αρκετα γαλλικα αυτοκινητα.Παθων και μαθων.
Γενικά από τα Γαλλικά ή από το συγκεκριμένο 2008 SUV, το οποίο φαίνεται (στα χαρτιά) πολύ καλό;
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Επειδη ενδιαφερομαι για suvοειδες (crossovers λεγονται) κα ψαχνω την αγορα (εχω ανοιξει σχετικο θεμα στους 4τ), ιδου οι προτασεις:
- εφ οσον το θελεις για τη συζυγο ενα citroen c4 θα ηταν μια χαρα
- μεχρι τις 20-22000€ υπαρχουν πολλες προσφορες, ιδιαιτερα σε downsizing turbo κινητηρες, αλλα νομιζω πως (για γυναικα και πολη) τα arona, t-roc, captur κλπ θα ηταν μαλλον υπερβολη Αν επιμενεις το renault captur ειναι εξαιρετικο, πολυ ...σικε:)
Ξεχασα το suzuki sx4 cross -καλο και τιμιο, σωστα τιμολογημενο ( κι οχι σαν το 3008 που ζηταει δυο γκαρσονιερες για 1200 κυβικα;))

Κ.Κ. οδηγησα το 2008 ντιζελ 120 ιππων, εξαιρετικο, αλλα το εσωτερικο παλαιικου στυλ -λιγο πιο ευχαριστο (και ...μοδερνο) να ηταν ισως το επελεγα (το αλλαζουν φετος αργα). Μαθημενος ομως απο το περιβαλλον του insignia cosmo, δεν με συγκινει κανενα -ολα με σκουρα, καταμαυρα ταμπλο, με χειροτερο απο ολα του ford kuga που εχει ολοκληρο μπαουλο μπροστα απο τον οδηγο, ελεος! Παντως εχουν καλλιτεχνες φωτογραφους για τα προσπεκτους.
AKARL το peugeot 2008 δενειναι μονο στα χαρτια καλο -ΕΙΝΑΙ πολυ καλο! Κι αφου ανεφερες το Toyota, το Yaris υβριδικο 1500κε αυτοματο ειναι οτι πρεπει και "φθηνο". Μονο που σε επιταχυνση κανει πολυ θορυβο το αυτοματο κιβωτιο (τερματιζει στροφες λενε),
 
Last edited:

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740


Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
http://www.zougla.gr/automoto/news/article/korifea-piotita-ke-aksiopistia-apo-tis-kia-ke-hyundai
https://www.newsbeast.gr/car/arthro/2756313/deftero-vravio-axiopistias-gia-tin-kia

Απο φιλο επαγγελματια οδηγο σε οδικες βοηθειες,εμαθα οτι το μεγαλυτερο ποσοστο αυτοκινητων που μαζευε απο τους δρομους ηταν γαλλικα. Το πρωτο που θα κοιταξεις ειναι να ειναι αξιοπιστο σε βλαβες,και οικονομικο σε ανταλλακτικα.

Μεχρι προσφατα ειχα γαλλικο αυτοκινητο. Με το χερι στην τσεπη και πανακριβα ανταλλακτικα.
 




A

AKARL

Guest
Εφχαριστώ πολύ παιδγιά για όλες τις γνώμες.
Keep 'em comin'! :hi::thumbsup:

Με βοηθάτε πολύ να καταλήξω σε ένα σόρτλιστ 3-4 μοντέλων που να τα παρουσιάσω στο έτερον ήμισυ (α, καλό θα ήταν να βγαίνουν και σε κουλά χρώματα εκτός από μάβρο και γκρι).

Πετάγομαι για λίγο δίπλα να εκσηγήσω τη σύνδεση του φθόνου του πέους με την επιλογή ακριβών ηχείων και επιστρέφω πρόντο.
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
στις τιμές που παίζουν είναι άπαιχτα.. να μην εχεις πολλες οδηγικές απαιτήσεις βέβαια..
αν και το ΚΙΑ σε επιδόσεις είναι ταχύτατο ειδικά σε ρεπρίζ.
έψαχνα κ εγώ, τελικά της πήρα clio κουτιού- πιστός στην παράδοση να υπάρχει πάντα ένα clio στο σπίτι
(είχα 6 μέχρι σήμερα, αυτό ειναι το 7ο)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
?..........
με την επιλογή ακριβών ηχείων και επιστρέφω πρόντο.
Έμ.... γι αυτο δωριζεις αυτοκινητο;;;;)

Ωραια χρωματα εχει το ρενω κα(π)τουρ(ατο)

Οι γυναικες λογω ...πρεστιζ δεν κυκλοφορουν με Κια Χουντάι κλπ . Κανεις φιγουρα με αυτα; :)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.537
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top