Τι είδαμε, τι θα δούμε





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.424
Reaction score
74.789
72 μέτρησα εγώ... :tongue:
Πόσα είναι σειρές* και documentaries ρε σπασίκλα; :p



*Οι (πολύ λίγες) σειρές που έχω δει, έχουν άλλο rating system. Ηπιότερο. :)
 
Last edited:


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.797
Reaction score
83.750
https://www.imdb.com/user/ur8927852...r=0&mode=detail&ref_=undefined&lastPosition=0


Ευκαιρία να σφαχτούμε για κάτι σοβαρό. :party:
Το δικό μου βαθμολογικό σύστημα:

10. του ...Θεού (sorry spylab)
9. Κορυφαία ταινία δεκαετίας που θυμάμαι με την πρώτη (π.χ. Heat)
8. το "συνηθισμένο" άριστα
7. η ευχάριστη έκπληξη
6. η τίμια πρόταση
5. όταν το Fast Forward πιάνει δουλειά
4. θέαση με διάρκεια trailer
3,2,1, 0 εκτόξευση... :D


Από το τοπ 50 του ζιζίκου, μία στις 4 είναι πολύ καλή και οι υπόλοιπες έτοιμες για εκτόξευση. :p
 








xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.797
Reaction score
83.750
Darkest Hour

MV5BNTU4MjMwOTgyMV5BMl5BanBnXkFtZTgwODQzNjY2NDM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg


Το είδα κι εγώ.
Να δηλώσω ότι είμαι θαυμαστής του Churchill και τον θεωρώ έναν από τους 5-6 μεγαλύτερους πολιτικούς του 20ου αιώνα. Το αναφέρω γιατί παίζει τον ρόλο του στο πώς δέχεται κάποιος την ταινία.
Οι εντυπώσεις μου είναι ανάμεικτες προς καλές. Είναι ακατόρθωτο να χωρέσεις μέσα σε δύο ώρες πρόσωπα και γεγονότα μίας πολύ δύσκολης και πολυτάραχης περιόδου, φροντίζοντας ταυτόχρονα να προσθέσεις έντεχνα στοιχεία ώστε η ταινία να μη θυμίζει ντοκιμαντέρ. Οι ανθρώπινες στιγμές του Churchill, η φανταστική σκηνή στο μετρό και τα κουτσομπολιά στο υπόγειο αρχηγείο, συνδυάζονται με τα ιστορικά δεδομένα και την καταπληκτική ερμηνεία του Gary Oldman. Όποιος ψάχνει ιστορικές ακρίβειες και κολλάει στις λεπτομέρειες θα απογοητευτεί. Όποιος θέλει να δει τις κοινωνικές συνθήκες της εποχής και το δύσκολο έργο που ανέλαβε ο Churchill θα μείνει ευχαριστημένος.

6,5/10
 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.468
Reaction score
50.676
COPYING BEETHOVEN - 2006



- μία μαθητευόμενη μουσικός , αντιγράφοντας την παρτιτούρα ενός έργου του Μπετόβεν , προβαίνει σε μία αυθαίρετη διόρθωση κάνοντας έξαλλο στην αρχή τον συνθέτη , πείθοντάς τον όμως εν συνεχεία για την ευστοχία της εν λόγω πράξης

- και από εκεί ξεκινάει μία ιδιόμορφη σχέση ανάμεσά τους , η οποία δεν είναι ερωτική , ούτε φιλική , ούτε πατρική . . . δεν είναι ευχάριστη ούτε δυσάρεστη , απλά κάτι άλλο . . . πολύ καλές ερμηνείες ( ειδικά ο Ed Harris είναι αγνώριστος ) , αλλά και η Diane Kruger είναι πιεστική και αξιαγάπητη , ωραία αποτύπωση της εποχής , εικόνα και ήχος επίσης καλά

- ok δεν είναι σαν την υπερπαραγωγή Amadeus ( 9 /10 ) , αλλά ούτε προσπαθεί να του μοιάσει , εστιάζοντας περισσότερο στην μουσική άποψη των καλλιτεχνών ( με θρησκευτική σχεδόν αφοσίωση ) , στον χαρακτήρα αλλά και την ταπεινή καθημερινότητά τους . . . εκεί όπου το Amadeus είναι ποιο λουσάτο - ιντριγκαδόρικο - εκκεντρικό αλλά και ποιο πλήρες











- καλή θέαση . . . 6,5/10 . . .


Copying Beethoven HD Quality Movie Trailer




 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.684
Μηνύματα
2.869.880
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top