Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.120
"Many countries across the European continent hold the title of being the most expensive places for an iPhone X screen replacement. In Belgium, Denmark, Germany, Spain, France, Ireland, Italy, Luxembourg, The Netherlands, Austria, Finland and the United Kingdom, a shattered display costs approximately US$ 373, (€ 321)."

Η Ελλάδα όπως πάντα έχει τα πρωτεία. 8-)

screenshot-www.euronews.com-2018.03.13-20-10-59.png
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
δεν είχες πάρει προφανώς τη γ@μωασφάλεια ε;
τι να πω; κόψε από το μηνιάτικο το δικό μου και του Γιώργου και πήγαινε να την αλλάξεις την οθόνη γρήγορα.
Τι τα θες; ζημιές γίνονται :oops: αλλά εσύ έχεις φίλους δεν έχεις ανάγκη :neo:
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.415
Reaction score
94.029

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.120
Κοίτα τι παίρνεις φιλαράκι με την τιμή μιας οθόνης!

Την ναυαρχίδα της Xiaomi! :)

https://www.skroutz.gr/s/12947334/Xiaomi-Mi-Mix-2-128GB.html
Δίκιο έχεις αλλά αυτή η συζήτηση είναι φιλοσοφική.
Όπως μου είπε και η υπάλληλος του Γερμανού τόσο έχουν 3 συσκευές σαν τη δική της (δεν θυμάμαι τι είχε).
Και με την τιμή ενός καλού rib-eye τρως 25 χοιρινά καλαμάκια. Κρέας είναι και τα δύο, αλλά... :D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Δίκιο έχεις αλλά αυτή η συζήτηση είναι φιλοσοφική.
Όπως μου είπε και η υπάλληλος του Γερμανού τόσο έχουν 3 συσκευές σαν τη δική της (δεν θυμάμαι τι είχε).
Και με την τιμή ενός καλού rib-eye τρως 25 χοιρινά καλαμάκια. Κρέας είναι και τα δύο, αλλά... :D
έτσι ρε φίλε!
δοκίμασες να στείλεις email σε κάποιο service στην Ιρλανδία, Ιταλία, Γερμανία και να τους πεις να το στείλεις με courier να το φτιάξουν και να στο στείλουν πίσω με έξοδα παραλήπτη. Ισως σου βγει πιο φθηνά και πιο γρήγορα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.120
έτσι ρε φίλε!
δοκίμασες να στείλεις email σε κάποιο service στην Ιρλανδία, Ιταλία, Γερμανία και να τους πεις να το στείλεις με courier να το φτιάξουν και να στο στείλουν πίσω με έξοδα παραλήπτη. Ισως σου βγει πιο φθηνά και πιο γρήγορα.
Απαπά! Δεν κάνω τέτοια. Βαρέθηκα και μόνο που το σκέφτηκα! :D

Μπορώ να το στείλω σε φίλους και συγγενείς σε διαφορά μέρη της Ευρώπης και να το πάνε οι ίδιοι για επισκευή. Αλλά στην καλύτερη θα γλιτώσω 50-70 ευρώ και θα πρέπει να τους μιλήσω. :confused:
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Απαπά! Δεν κάνω τέτοια. Βαρέθηκα και μόνο που το σκέφτηκα! :D

Μπορώ να το στείλω σε φίλους και συγγενείς σε διαφορά μέρη της Ευρώπης και να το πάνε οι ίδιοι για επισκευή. Αλλά στην καλύτερη θα γλιτώσω 50-70 ευρώ και θα πρέπει να τους μιλήσω. :confused:
Δες και ired
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.120
Δες και ired
Τα original ανταλλακτικά της Apple δεν διατίθενται σε τρίτους επισκευαστές. Αυτοί χρησιμοποιούν OEM parts διαφόρων ποιοτήτων. Αν επρόκειτο για ένα πιο απλό ανταλλακτικό, όπως η μπαταρία, δεν θα είχα πρόβλημα να ρωτήσω. Όμως η οθόνη είναι τόσο πολύπλοκη (αισθητήρες, δυναμικό press, amoled, ισορροπία χρωμάτων κτλ) που δεν ξέρεις τι θα σου βγει για να ρισκάρεις μαϊμουδιά.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Τα original ανταλλακτικά της Apple δεν διατίθενται σε τρίτους επισκευαστές. Αυτοί χρησιμοποιούν OEM parts διαφόρων ποιοτήτων. Αν επρόκειτο για ένα πιο απλό ανταλλακτικό, όπως η μπαταρία, δεν θα είχα πρόβλημα να ρωτήσω. Όμως η οθόνη είναι τόσο πολύπλοκη (αισθητήρες, δυναμικό press, amoled, ισορροπία χρωμάτων κτλ) που δεν ξέρεις τι θα σου βγει για να ρισκάρεις μαϊμουδιά.
Ρωτά τους, νομίζω οτι έχουν και καποια γνήσια και δίνουν εγγύηση, θα σου πουν αν είναι ή όχι.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.120
Ρωτά τους, νομίζω οτι έχουν και καποια γνήσια και δίνουν εγγύηση, θα σου πουν αν είναι ή όχι.
Όλως τυχαίως, η σύζυγος μπήκε το πρωί σε ένα iRed για να ρωτήσει. Της είπαν ότι ακόμα δεν έχουν ανταλλακτικά για το iPhone X.

Εγώ πήγα στα Public και μου είπαν ότι την αλλάζουν με 349€. Στέλνουν τη συσκευή στην Apple, άρα δεν μπλέκουμε με ΟΕΜ.

Κοίτα που τα 349€ φαντάζουν ως ευκαιρία! :roflmao:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.415
Reaction score
94.029
Εγώ πήγα στα Public και μου είπαν ότι την αλλάζουν με 349€
Πήγαινε στο Γερμανό και πες τους ότι δίνεις 200€ :rolleyes:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.120
Η λύση σε αυτό το θέμα για τις ακριβές συσκευές είναι η ασφάλεια θραύσης/βλάβης που προσφέρουν αρκετά καταστήματα. Όταν το είχα αγοράσει από τον Γερμανό δεν την παρείχε. Τώρα υπάρχει η επιλογή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top