Dune HD Pro 4K


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.919
Reaction score
7.992
Και να σημειωθεί ότι, η φωτογραφία ξεγελά. Η ποιότητα κατασκευής είναι καθαρά χαμηλού κόστους. Φτηνή πλαστική πρόσοψη, λαμαρίνα στο υπόλοιπο σώμα.

Πάντως αν κρίνουμε από το hd base 3d, το οποίο ήταν ένα απλό σε δυνατότητες player, που όμως σε γλίτωνε από τις γνωστές ταλαιπωρίες ως προς την σταθερότητα των ανταγωνιστών. Άρα για τον σκοπό που προορίζεται είναι μία σοβαρή, τίμια, σταθερή επιλογή. Όχι όμως στα 700 και κάτι δολάρια που έχει κοστολογηθεί. Αν ήταν το κόστος, κοντά στις προηγούμενες επιλογές της, τότε το συζητάμε.
 
Last edited:


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τώρα για απαντήστε μια ερώτηση, DUNE HD ME 350, ή ZIDOO X9, με 170; οι διαφορές είναι ισάξιες με την τιμή;
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Τώρα για απαντήστε μια ερώτηση, DUNE HD ME 350, ή ZIDOO X9, με 170; οι διαφορές είναι ισάξιες με την τιμή;
Σε ποιο dune αναφέρεσαι?
200€ έχει το αντίστοιχο (dune) του x9s.
 


Μηνύματα
625
Reaction score
577
Τώρα για απαντήστε μια ερώτηση, DUNE HD ME 350, ή ZIDOO X9, με 170; οι διαφορές είναι ισάξιες με την τιμή;
To zidoo x9s μεχρι και πριν μια εβδομαδα με κουπονι εβγαινε στα 94€.
To Dune θα το δουμε στην πραξη τι θα κανει αλλα προσωπικα δεν περιμενω κατι περισσοτερο απο το x9s.
Προσωπικα εαν δεν ειναι πραγματικα πολυ καλυτερο του 'κινεζου' δεν θα ασχοληθω καθολου και θα παραμεινω με το πολυ καλο x9s.
Στα 204 που ζηταει υπαρχουν πολυ καλυτερες προστασεις, πχ σε android, το nvidia shield ή ακομα καλυτερα το Apple TV 4k.
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Το καλύτερο είναι υποκειμενικό, με αυτή τη λογική να προτείνουμε μόνο το Xbox One S που έχει και UHD drive στα ίδια χρήματα!
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Το καλύτερο είναι υποκειμενικό, με αυτή τη λογική να προτείνουμε μόνο το Xbox One S που έχει και UHD drive στα ίδια χρήματα!
Οταν αρχισει και γινει λειτουργικο σε αυτο το KODI τοτε θα συγκινισει πολυ κοσμο
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Θέλω να συνδυάσω το Dune με ένα NAS; Είναι προτιμότερο να διαλέξω ένα με το ίδιο Realtek chip από κάποιο άλλο που να υποστηρίζει Plex transcoding?
 
Last edited:

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Απο τη στιγμη που το player υποστηριζει 4Κ και δε θα γινεται transcoding στο NAS, οι απαιτησεις ειναι πολυ χαμηλες. Αν τωρα σε ενδιαφερει να βλεπεις τις 4Κ ταινιες σε διαφορες συσκευες που δεν υποστηριζουν το format (κινητα, ταμπλετς, κλπ), τοτε η δυνατοτητα του transcoding ειναι απαραιτητη.
 





Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Να το πάρω καλέ Χρήστο; Μετακινεί εσωτερικούς υπότιτλους;
Δύσκολα μου βάζεις :p

Το review εγινε και μεταμεσονύκτια! Αν και το θεωρώ δύσκολο (να το κάνει) θα προσπαθησω να το δοκιμάσω να σου πω. Δυστυχως ο ελευθερος χρόνος πλέον ειναι ελάχιστος.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Όταν μπορέσεις πουλάκι μου, δεν σε πιέζω. :smg:

Subtitles -> Setup είναι στα παλιά. Μήπως δε θυμάσαι με τόσα που περνούν. :D
 



loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Δύσκολα μου βάζεις :p

Το review εγινε και μεταμεσονύκτια! Αν και το θεωρώ δύσκολο (να το κάνει) θα προσπαθησω να το δοκιμάσω να σου πω. Δυστυχως ο ελευθερος χρόνος πλέον ειναι ελάχιστος.
Χρήστο για την ώρα uhd menu παίζουν μόνο zidoo και egreat;
Παιζ' αυτό;
Έχεις τη δυνατότητα να δεις το zidoo x10; Το egreat από metadata σε bdmv folders στέλνει μόνο mastering display στοιχεία (πχ min 0,005 cd/m2 max 4000 cd/m2). Καθόλου maxcll και maxfall. Τι γίνεται με dune και zidoo;
Όταν μπορέσεις πουλάκι μου, δεν σε πιέζω. :smg:

Subtitles -> Setup είναι στα παλιά. Μήπως δε θυμάσαι με τόσα που περνούν. :D
Τι βιάζεσαι βρε εσύ; Αφού δεν έχεις μπει ακόμα στο τριπάκι του uhd, περίμενε και για media player. Το τοπίο είναι ακόμα θολό.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.182
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top