Κάτι ψήνεται

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
Το pb13 ειναι consumer δεν ειναι pa...εγω που εχω και pa ενισχυτη ομως με 1,2v ειμαι τερμα κλειστος στην προενισχυση του av και ενα κλικ κατω (δηλ.πανω την ευαισθησια του ενισχυτη qsc cinema series) :thumbsdown:.αλλα αμα ειναι να το υποβαθμιζει τι συζηταμε τωρα..
https://www.minidsp.com/images/documents/MiniDSP kit - User Manual v1.6.pdf
Εδω ειναι για το κιτ πιστευω οτι δε θα εχει διαφορες με το ετοιμο,βλεπω άλλα εδω οτι default ερχεται με 0.9v:thumbsdown: tsek 2.4.2.
αλλα η 2.4.3 με μπερδευει,γιατι γραφει για τασεις στην εξοδο πιθανης τοποθετησης ποντεσιομετρου 0-3.3v:fuckyou: :thumbsdown: ....
 









Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις μετά από μια ψιλο - ισοστάθμιση που έκανε ο termagazi με το odyssey....
Πως άκουγα μουσική τόσο καιρό ρε φίλε; Πόσο γαμάτα ακούγεται το Cassandra των Theatre of Tragedy που ακούω τώρα; Θα ακολουθήσει απομόνωση από το πάτωμα και εκουαλάιζινγκ με odyssey app και minidsp έτσι ώστε να πάρω το 100%. Παρακαλείται ο "μάστορας" Μάριος να βάλει καμιά φωτό ή video.... :p . O Kωτσό έτσι κάτι έλεγε για κάμπιες και σκουλήκια με sub, εγώ θα πω 1 18-άρι για κάθε 10m2. Οπότε είμαι οριακά..... :fuckyou:
Τα πάνελ που έχω βάλει (12 σύνολο) έχουν παίξει καρα καταλυτικό ρόλο σε σχέση με πριν που είχα ένα δεκαράκι χωρίς στον ίδιο χώρο.
Όποιος νιώθει γενναίος ας το τολμήσει... Και σχέδια έχουμε και μάστορα και τεχνογνωσία (ο μάστορας.... :p)

Στρώσιμο με basstronics (και τα 3 άλμπουμ) που τελικά τα βρήκα 8-)
 
Last edited:

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.414

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.938
Reaction score
77.617
Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις μετά από μια ψιλο - ισοστάθμιση που έκανε ο termagazi με το odyssey....
Πως άκουγα μουσική τόσο καιρό ρε φίλε; Πόσο γαμάτα ακούγεται το Cassandra των Theatre of Tragedy που ακούω τώρα; Θα ακολουθήσει απομόνωση από το πάτωμα και εκουαλάιζινγκ με odyssey app και minidsp έτσι ώστε να πάρω το 100%. Παρακαλείται ο "μάστορας" Μάριος να βάλει καμιά φωτό ή video.... :p . O Kωτσό έτσι κάτι έλεγε για κάμπιες και σκουλήκια με sub, εγώ θα πω 1 18-άρι για κάθε 10m2. Οπότε είμαι οριακά..... :fuckyou:
Τα πάνελ που έχω βάλει (12 σύνολο) έχουν παίξει καρα καταλυτικό ρόλο σε σχέση με πριν που είχα ένα δεκαράκι χωρίς στον ίδιο χώρο.
Όποιος νιώθει γενναίος ας το τολμήσει... Και σχέδια έχουμε και μάστορα και τεχνογνωσία (ο μάστορας.... :p)

Στρώσιμο με basstronics (και τα 3 άλμπουμ) που τελικά τα βρήκα 8-)
ασ'τα αυτά βρε χαμένε...και πάρε μια μέτρηση να δούμε πως παίζει σε φροντισμένο χώρο να λυσσιάξουν οι νοτιοελλαδίτεςSVSάδες:p:D:party:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.993
Reaction score
20.523
Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις μετά από μια ψιλο - ισοστάθμιση που έκανε ο termagazi με το odyssey....
Πως άκουγα μουσική τόσο καιρό ρε φίλε; Πόσο γαμάτα ακούγεται το Cassandra των Theatre of Tragedy που ακούω τώρα; Θα ακολουθήσει απομόνωση από το πάτωμα και εκουαλάιζινγκ με odyssey app και minidsp έτσι ώστε να πάρω το 100%. Παρακαλείται ο "μάστορας" Μάριος να βάλει καμιά φωτό ή video.... :p . O Kωτσό έτσι κάτι έλεγε για κάμπιες και σκουλήκια με sub, εγώ θα πω 1 18-άρι για κάθε 10m2. Οπότε είμαι οριακά..... :fuckyou:
Τα πάνελ που έχω βάλει (12 σύνολο) έχουν παίξει καρα καταλυτικό ρόλο σε σχέση με πριν που είχα ένα δεκαράκι χωρίς στον ίδιο χώρο.
Όποιος νιώθει γενναίος ας το τολμήσει... Και σχέδια έχουμε και μάστορα και τεχνογνωσία (ο μάστορας.... :p)

Στρώσιμο με basstronics (και τα 3 άλμπουμ) που τελικά τα βρήκα 8-)
Που να ακούσεις και το Poppaea...:cool:
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Δεν έχω φωτογραφίες του χώρου, αυτές θα τις ανεβάσει ο Γιώργος όταν θα τελειώσει με τα Ατμος.
Γιώργο με γειά σου και πάλι, σε ευχαριστώ για την φιλοξενία και άντε με ενα δεύτερο!! (Είπε ο Τερμαγκάζι:)!!!)
 

Attachments


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.414
[
ασ'τα αυτά βρε χαμένε...και πάρε μια μέτρηση να δούμε πως παίζει σε φροντισμένο χώρο να λυσσιάξουν οι νοτιοελλαδίτεςSVSάδες:p:D:party:
Έχεις κάτι με τους νοτιοελλαδίτεςSVSάδες; Γιατί δεν το κάνεις πανελλαδικά!:lol:
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.938
Reaction score
77.617
Άσε κι η υπόθεση subwoofers στην Κύπρο, είναι πονεμένη ιστορία...:(
ωπ...για πες...:o
δεν ταιριάζουν τα ρεύματα?:p:D
ή είστε όλοι χαιενδάδες και απαγορεύουν την εισαγωγή?:laugh::lol:
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
ευχαριστω τον Γιωργο για την φιλοξενια του (και καφεδες και καλαμακια:tongue: και οτι ηθελε η ψυχουλα μας)
ο χωρος παιζει πολυ ωραια με τις κατασκευες (μια καλη πορτα να σφραγισει και λιγο διαχυση και θα ειναι super)
ειπα για δευτερο αμεσα αλλα καθε τετραγωνος χωρος θελει 4 τεσσερα για να στρωσει.(και κρυσταλιερα)
στην σκηνη edge of tomorrow τον ρουφηξε τον crown (δεν το περιμενα)
παιζει πολυ ωραια , στακατα και γεμιζει τον χωρο ομορφα και σε χαμηλες σταθμες αλλα το θελει το mini dsp του για να κατεβει χαμηλα.
στην τιμη του ειναι οτι πιο vfm υπαρχει.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.993
Reaction score
20.523
ωπ...για πες...:o
δεν ταιριάζουν τα ρεύματα?:p:D
ή είστε όλοι χαιενδάδες και απαγορεύουν την εισαγωγή?:laugh::lol:
Όχι ρε, ποια ρεύματα. Εμείς εδώ έχουμε λύσει και το θέμα της φάσης, εξ ορισμού.

Απλώς, οι αντιπροσωπείες είναι ελάχιστες. Εάν δεν απατώμαι, τα subwoofers που αντιπροσωπεύονται τοπικά είναι τα REL και τα B&W. Πέραν τούτων, "ξηρασία"...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.636
Μηνύματα
2.870.362
Members
37.924
Νεότερο μέλος
daemon76
Top