Ποδήλατο




Μηνύματα
18.954
Reaction score
13.317
Ευχαριστώ, σε λίγους μήνες θα κλείσει τα 5 χρόνια αυτό το εργαλείο.
Εχω ήδη μαζί του 15.000+
Πέντε χρόνια! Wow, μοιάζει της κούτας όμως! Μπράβο! :):cool:
 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.048
Reaction score
41.332
Πού είναι αυτό;
Κοιλάδα Τεμπών Θεσσαλία.

Screenshot_20180609-135547.png


Πάντα ήθελα να πάω με το ποδήλατο αλλά μέχρι πριν λίγο καιρό αυτό το πράμα θεωρούνταν εθνική οδός.
Πλέον είναι ήσυχα από θέμα κίνησης διότι η Εθνική Οδός είναι παράλληλα και μέσα από σήραγγα.
Σε όλο το μήκος του ποταμού η φύση οργιάζει και σαν ποδηλατική βόλτα είναι κορυφή εάν είσαι από τη γύρω περιοχή.
Κάνω διακοπές σε αυτή τη περιοχή και άρπαξα την ευκαιρία.
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.048
Reaction score
41.332
Παίδες στα 1500€ είναι καλή τιμή για το παραπάνω ποδήλατο?, είναι 2012 μοντέλο με group ultegra di2 και αλλαγμένους τροχούς και κέντρα mavic (δεν προσεξα σειρά)
Στη βόλτα που το έκανα μου άρεσε πολύ, είναι επιθετικό, ανάλαφρο και γρήγορο.
Δεν είχα ποτέ δική μου κούρσα, βόλτες έχω κάνει αρκετές αλλά τούτο εδώ είναι πύραυλος.
Το πλαίσιο λόγια είναι της ideal.
Η μπαταρία κρατάει όντως 2000 χιλιόμετρα?

Τα φώτα σας οι γνώστες παρακαλώ...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Για τα λεφτά του, μια χαρά! Απλώς, πάρε το σε έναν τεχνικό να το δει πριν το πάρεις.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.048
Reaction score
41.332
Για τα λεφτά του, μια χαρά! Απλώς, πάρε το σε έναν τεχνικό να το δει πριν το πάρεις.
Είναι της γυναίκας του ποδήλατά μού, έχει χλμ. Αλλά δεν είναι καθόλου ταλαιπωρημένο, μια άλλη σέλα θέλει επειδή αυτή είναι γυναικεία.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.125
Και μόνο που έχει την ηλεκτρονική σειρά Ultegra κερδίζει σε αξία.

Το μέγεθος του σκελετού σου ταιριάζει;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.048
Reaction score
41.332
Και μόνο που έχει την ηλεκτρονική σειρά Ultegra κερδίζει σε αξία.

Το μέγεθος του σκελετού σου ταιριάζει;
Ναι κομπλέ είναι το μέγεθος, ίσως ένα 10cm λαιμό τιμονιού να χρειαστώ γιατί αυτός είναι 12cm και το νιώθω μακριά το τιμόνι.
Αυτό με τις αλλαγές ταχυτήτων πραγματικά εντυπωσιάζει και απλοποιεί την διαδικασία χωρίς καθόλου δύναμη στις μανέτες.
Αν όντως η μπαταρία κρατάει και τα χλμ. που λέει η Shimano θα είναι απλα γ@μω.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
Μόνο να μην ξεχνάς να τη φορτίζεις, γιατί με άδεια μπαταρία δεν θα μπορείς να αλλάζεις ταχύτητες - το έπαθε φίλος συν-ποδηλάτης κι "έφτυσε αίμα" για να ολοκληρώσει τη διαδρομή.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.048
Reaction score
41.332
Μόνο να μην ξεχνάς να τη φορτίζεις, γιατί με άδεια μπαταρία δεν θα μπορείς να αλλάζεις ταχύτητες - το έπαθε φίλος συν-ποδηλάτης κι "έφτυσε αίμα" για να ολοκληρώσει τη διαδρομή.
Ναι αυτό είναι ένα θέμα, άλλο ένα pet μπριζας και αυτό, περνάς και update λέει στο ηλεκτρονικο σύστημα di2....:o
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.527
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top