Ποδήλατο

Μηνύματα
18.931
Reaction score
13.306
Νομίζω ότι με σωστό καλιμπράρισμα, δείχνει σωστά (κάνοντας και κάποιες συγκρίσεις με αντίστοιχα αποτελέσματα άλλων). Τώρα πόση ακριβώς ακρίβεια έχει είναι δύσκολο να καταλάβω, αφού αυτό μόνο με σύγκριση με DFPM θα μπορούσε να φανεί.

ΥΓ. Ποιο είναι το θέμα με το auto pause του bryton; Και στο garmin έχω ενεργοποιημένη αντίστοιχη λειτουργία, ώστε να μην γράφει σε στάσεις ή σε πολύ χαμηλή ταχύτητα (και χαλάνε όλα τα δεδομένα μετά, όταν σταματάς σε φανάρια πχ).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
ΥΓ. Ποιο είναι το θέμα με το auto pause του bryton; Και στο garmin έχω ενεργοποιημένη αντίστοιχη λειτουργία, ώστε να μην γράφει σε στάσεις ή σε πολύ χαμηλή ταχύτητα (και χαλάνε όλα τα δεδομένα μετά, όταν σταματάς σε φανάρια πχ).
Ενώ τη έχω ενεργοποιημένη τη ρύθμιση δεν λειτουργεί.
Όταν σταματάω το ride time συνεχίζει να γράφει γι'αυτό κάνω χειροκίνητα pause και όταν ξεκινάω μερικές φορές κατά λάθος πατάω στοπ και τα κάνω όλα μαντάρα.
Που θα με πάει θα το βρώ, δεν πολύ ασχολήθηκα ακόμα με τα settings, έμπλεξα με το di2 και το ant+ στη σύνδεση του bryton και άφησα όλα τα άλλα.
Τώρα όμως συνεργάζονται όλα καμπάνα :party:
20180806_223401.jpg
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Βάρκιζα σήμερα, πολύ αέρα στη επιστροφή, επίσης ήταν θαύμα που δεν με έφαγαν στη Ποσειδώνος, κάτι είχε η μέρα σήμερα....:mad:
5-6 φορές πήγε να γίνει φάση και όλο τους ξέφευγα:neo:

20180810_195818.jpg
Screenshot_20180810-233123_Bryton.jpg
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Βάρκιζα σήμερα, πολύ αέρα στη επιστροφή, επίσης ήταν θαύμα που δεν με έφαγαν στη Ποσειδώνος, κάτι είχε η μέρα σήμερα....:mad:
5-6 φορές πήγε να γίνει φάση και όλο τους ξέφευγα:neo:

View attachment 102657 View attachment 102660
Έχεις γίνει γρήγορος πλέον κ δεν σε προλαβαινουν...
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Γνωριζετε εαν υπαρχει καποια ζωνη-παλμογραφος που να συνδεεται με την εφαρμογη Samsung health που εχει το κινητο μου;
Εαν οχι, μηπως υπαρχει καποια που να συνδεεται με το endomondo;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Γνωριζετε εαν υπαρχει καποια ζωνη-παλμογραφος που να συνδεεται με την εφαρμογη Samsung health που εχει το κινητο μου;
Εαν οχι, μηπως υπαρχει καποια που να συνδεεται με το endomondo;
Μια οποιαδήποτε διαθετει ant+ θα συνδεθεί με την εφαρμογη της Samsung.
Η Garmin και bryton διαθέτουν το πρωτόκολλο αυτό αλλά και άλλες εταιρίες.
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Μια οποιαδήποτε διαθετει ant+ θα συνδεθεί με την εφαρμογη της Samsung.
Η Garmin και bryton διαθέτουν το πρωτόκολλο αυτό αλλά και άλλες εταιρίες.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Για να μην κανω καποια βλακεια, θα μπορουσες να μου προτεινεις ενδεικτικα καναδυο προιοντα; Οικονομικα θα ηθελα........
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Για να μην κανω καποια βλακεια, θα μπορουσες να μου προτεινεις ενδεικτικα καναδυο προιοντα; Οικονομικα θα ηθελα........
Σου πρότεινα ήδη ;)
Κοίτα και πως eBay μεριά, υπάρχουν κινέζικα προϊόντα που κάνουν καλή δουλειά και πάνω απ' όλα οικονομικά.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.364
Μια σημείωση: οι ΑΝΤ+ ζώνες μέτρησης καρδιακών παλμών θα συνδεθούν να το κινητό σου εάν αυτό διαθέτει ΑΝΤ+ δέκτη.

Εάν δεν διαθέτει, υπάρχουν δύο λύσεις:
1) Αγορά ζώνης η οποία να βασίζεται στο πρωτόκολλο Bluetooth (που έχουν όλα τα κινητά). Θα πρέπει να προσέξεις η έκδοση Bluetooth του κινητού σου να είναι συμβατή με της ζώνης.

2) Αγορά καλωδίου USB OTG κι ενός ΑΝΤ+ πομπού σε USB για σύνδεση με το κινητό.

Η πρώτη λύση είναι οικονομικότερη. Η δεύτερη εφαρμόζεται κυρίως σε περιπτώσεις οι οποίες υπάρχει όλος ο εξοπλισμός σε ANT+ κι υπολείπεται η σύνδεση με κινητό ή/και tablet.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Συνονοματε...έχω ζωνη/παλμογράφο της polar που δουλεύει με Bluetooth.
Την χρησιμοποιούσα με τις εφαρμογές Strava & Polar beat, μέσω κινητού, και έβλεπα παλμούς κανονικά, και νομίζω και με το Endomondo που είχα εγκαταστήσει παλιοτερα.

Απλά αγόρασα και ζώνη της Garmin, που έχει πρωτοκολο αντ+, γιατί αγόρασα και bike computer της ίδιας εταιρείας, και έτσι σταμάτησα να την χρησιμοποιω.

Είσαι Αθήνα ή επαρχια;
 



Μηνύματα
553
Reaction score
994
Συνονοματε...έχω ζωνη/παλμογράφο της polar που δουλεύει με Bluetooth.
Την χρησιμοποιούσα με τις εφαρμογές Strava & Polar beat, μέσω κινητού, και έβλεπα παλμούς κανονικά, και νομίζω και με το Endomondo που είχα εγκαταστήσει παλιοτερα.

Απλά αγόρασα και ζώνη της Garmin, που έχει πρωτοκολο αντ+, γιατί αγόρασα και bike computer της ίδιας εταιρείας, και έτσι σταμάτησα να την χρησιμοποιω.

Είσαι Αθήνα ή επαρχια;
Σαλαμινα βρισκομαι! Θα ψαξω απο αυριο σε amazon και ebay να δω τι θα βρω με βαση οσα μου ειπατε!
 


Μηνύματα
553
Reaction score
994
Και συνομοματος και συντοπίτης....
Ναι! Και μετά από μια φλασια θυμήθηκα ότι τα δούμε ξαναπεί κάπου στη σελίδα 64 του νήματος!

Τώρα για το θέμα μου... Το κινητό μου είναι το Samsung s8 plus. Εδώ είναι μια λίστα από συμβατά προϊόντα
https://www.thisisant.com/directory/samsung-s-health-app/

Εγώ από skroutz βρίσκω αυτή
https://www.skroutz.gr/s/4505104/Garmin-Soft-Strap-Premium-Heart-Rate-Monitor.html

Γίνεται δουλειά η θέλει κανέναν έξτρα ανταπτορα;
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Ναι! Και μετά από μια φλασια θυμήθηκα ότι τα δούμε ξαναπεί κάπου στη σελίδα 64 του νήματος!

Τώρα για το θέμα μου... Το κινητό μου είναι το Samsung s8 plus. Εδώ είναι μια λίστα από συμβατά προϊόντα
https://www.thisisant.com/directory/samsung-s-health-app/

Εγώ από skroutz βρίσκω αυτή
https://www.skroutz.gr/s/4505104/Garmin-Soft-Strap-Premium-Heart-Rate-Monitor.html

Γίνεται δουλειά η θέλει κανέναν έξτρα ανταπτορα;
Με βάση τις συμβατές συσκευές, γινεται δουλειά.
Επειδή έχω και τις 2 ζώνες, polar k garmin, μπορώ να σε εξυπηρετησω και να τις δοκιμάσεις.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top