Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα




Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Τsk tsk tsk...Παρέλειψες τη δημιουργική του συμβολή στο μνημειώδες "LΕΤ ΙΤ ΒLEED" των Rolling Stones.Ήταν εκείνος που είχε πάρει για να δοκιμάσει το κομμάτι που έλειπε στο οπισθόφυλλο....;)
Είναι πολλά ακόμη αυτά που πρέπει να ειπωθούν φίλτατε Μπούτχια, αλλά πού να χωρέσουν όλα σε λίγα ποστς;
Θα' θελα πχ να σας διηγηθώ την ιστορία του Αγάπιου του Ολντάκη , του αηδονιού απ' τσι Αρχάνες του Ηρακλείου που και αυτόν τον ανακάλυψε ο μεγάλος Κώστας Κογιατζής και του δωσε ό,τι ζητούσε για να υπογράψει συμβόλαιο με τη Zizikfone, όχι τόσο για να μην τον πάρει άλλη δισκογραφική, όσο κυρίως γιατί ο φέρελπις Κρητικός ερμηνευτής μιλούσε μόνο την αρχανοζανή διάλεκτο και ούτε ο Κογιατζής , ούτε ο Δημήτρης Μερακλής καταλάβαιναν γρι, με αποτέλεσμα να απηυδήσουν και να του πούνε ναι σε όλα.
 
Last edited by a moderator:






VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
- Free the niple now !!!!!!!!!
- Η ωρα δεν ειναι κανενος
- Υπαρχει στατιστικη που να συνδεει την χρηση λαμπατων συσκευων με διαφορες ασθενειες ????
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Τη Μελίνα να την προσέχετε. Τη Μελίνα...
Εσύ είσαι ο Αλκμανιδης ρε αδερφέ;
Δε θυμάμαι να έχουμε μαλλιοτραβηχτεί καθόλου!
Αν και λίγο που έψαξα τα μηνύματα σου, είδα πως είσαι κομματάκι Τζημερος-friendly!
Πώς μου κσεφυγες;
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Με συγχωρείτε που σας χαλάω τον ύπνο, αλλά στον προηγούμενο χώρο μου, είχα φτιάξει άψογους χρόνους αντήχησης με λιγότερα από το 1/3 του ποσού που αναφέρετε, και τα έχω εξηγήσει όλα, με το νι και με το σίγμα.:angel:
Κάτσε τώρα, μιλάς για DIY τα πάντα με κοπροπρέν, μετρήσεις και τοποθέτηση ο ίδιος, με γνώσεις που έχεις αποκτήσει μετά από κόπο και διάβασμα υποθέτω.

Η θέση μου αφορούσε την περίπτωση ανάθεσης σε επαγγελματία του χώρου της ηχητικής φροντίδας τυπικού Ελληνικού σαλονιού, όπου και βρίσκονται τα συστήματά της πλειοψηφίας των ακροατών μελών φαντάζομαι.
 

Μηνύματα
393
Reaction score
201
Εσύ είσαι ο Αλκμανιδης ρε αδερφέ;
Δε θυμάμαι να έχουμε μαλλιοτραβηχτεί καθόλου!
Αν και λίγο που έψαξα τα μηνύματα σου, είδα πως είσαι κομματάκι Τζημερος-friendly!
Πώς μου κσεφυγες;
Χαχαααα.

...και λαμπάτος...
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Εσύ είσαι ο Αλκμανιδης ρε αδερφέ;
Δε θυμάμαι να έχουμε μαλλιοτραβηχτεί καθόλου!
Αν και λίγο που έψαξα τα μηνύματα σου, είδα πως είσαι κομματάκι Τζημερος-friendly!
Πώς μου κσεφυγες;
Ούτε ένα φακέλωμα της προκοπής δεν κάνουν πια τα όργανα. Εκεί φτάσαμε!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.144
Reaction score
26.717
η Λολα παραπεμπει σε γυναικα και μαλιστα ηλιθια.
Εδώ υπάρχει παρεξήγηση. Ο τίτλος παραπέμπει σαφέστατα στο "Λόλα να ένα μήλο" από κείνο το παλιό Αναγνωστικό της Α΄ Δημοτικού. Συνεπώς, το φύλο, το όνομα και κάθε σχετικός συνειρμός είναι παντελώς άσχετα.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Τα τυφλά τεστ έχουν το χαβαλέ τους αλλά πρακτικά καμμία αξία. Αν δεν βιώσεις το κάθε σύστημα σε βάθος χρόνου τα όποια συμπεράσματα είναι πρόχειρα. Πρόσφατα μου έφερε φίλος ψηφιακό ενισχυτή εξαιρετικά υλοποιημένο. Εντυπωσιακός τις 2-3 πρώτες μέρες σε βάζει σε τρυπάκι. Στις 10 μέρες έχασε τη λάμψη του (τον συνήθισα κιόλας). Στις 15 στεγνός και άψυχος. Δεν θα ζούσα μαζί του παραπάνω.
Σε blind test θα τσίμπαγα εύκολα.
Ισως μια καλη λυση είναι τρεις μερες ν ακους και δυο μερες αποχη, μ αυτό τον τροπο δεν θα τον βαρεθείς!
 

Μηνύματα
393
Reaction score
201
Αααα οκ!
Το τρίτο κακό της μοίρας σου ποιο είναι;:p
Αν μου πεις πως είσαι και γάβρος, μπαίνεις αυτόματα στο ignore list:D:D:D
1. Δε θα με έλεγα Τζημερικό. Αντικρατιστή καλυτερα
2. Μόνο σε προ η λάμπα. Τελικοί τρανζίστορ. Μην καίει και εντελώς τσάμπα
3. ΚρυφοΑΕΚτζής θα έλεγα

Καλημέρες!

ΥΓ.
ουφ. Συστήθηκα...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
jimman said:
...
Τα τυφλά τεστ έχουν το χαβαλέ τους αλλά πρακτικά καμμία αξία. Αν δεν βιώσεις το κάθε σύστημα σε βάθος χρόνου τα όποια συμπεράσματα είναι πρόχειρα. Πρόσφατα μου έφερε φίλος ψηφιακό ενισχυτή εξαιρετικά υλοποιημένο. Εντυπωσιακός τις 2-3 πρώτες μέρες σε βάζει σε τρυπάκι. Στις 10 μέρες έχασε τη λάμψη του (τον συνήθισα κιόλας). Στις 15 στεγνός και άψυχος. Δεν θα ζούσα μαζί του παραπάνω.
Σε blind test θα τσίμπαγα εύκολα...
Μιας και πιάνουμε ιδιαίτερα βιώματα,έχω να σημειώσω πως ανάδρομο φαινόμενο υφίσταμαι και ο ίδιος με την πλειοψηφία των λαμπάτων.Εκεί που ευφραίνομαι με το αρμονικό περιεχόμενο των μεσαίων σε χώρο που δεν προβάλλει προσκόμματα,προσέχω σταδιακά ότι η ρυθμική βάση σε πληθώρα αγαπημένων κομματιών από όλα τα ιδιώματα περί άλλων τυρβάζει.

Στα δε λαμπάτα στάδια εξόδου σε χαμηλό σήμα ή buffer,ενοχλούμαι προοδευτικά από τις θορυβικές συνιστώσες και την άμβλυνση των μεταβατικών συμβάντων σε σύγχρονα ιδιώματα.

Απορώ κιόλας σε ποιο παράλληλο Σύμπαν θεωρείται ως έχουσα ανώτερη ΄΄φυσικότητα΄΄ μια ακροαματική απόδοση όπου δεν θα μεταδίδεται με τη δέουσα ευκρίνεια το ρυθμικό μέρος των κομματιών.Οπότε αλλάζω setup από ήδη διαθέσιμα...

Ομολογώ πάντως,η συμβίωση με λάμπες με παρακίνησε εδώ και πολύν καιρό να εξερευνήσω τα διάφορα ζητήματα πάνω στη συμπεριφορά του χώρου,επειδή ακριβώς αρνούμην εξαρχής να παραδεχτώ ότι οι λάμπες ΄΄έφταιγαν΄΄ αποκλειστικώς για όσα δεν με ικανοποιούσαν.

Επομένως μπορεί να συμπεράνει κανείς ότι η επιχειρηματολογία του υποφαινομένου οφείλεται πριν απ'όλα στη διάδοση των λυχνιακών υλοποιήσεων.
Ποιος ξέρει άραγε με ποιον τρόπο θα είχε εξελιχθεί η διαδρομή του άμα δεν...του άρεσαν οι λάμπες,άμα τις αποχωριζόταν στην ψύχρα,ή άμα είχε πετύχει εξαρχής κάποιον ενισχυτή που θα συνιστούσε εξαίρεση στον κανόνα;
 
Last edited:

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
ποιο-α λαμπατα περασαν απο το σύστημα σου?
Και με τι τα αντικατεστησες?

Απορώ κιόλας σε ποιο παράλληλο Σύμπαν θεωρείται ως έχουσα ανώτερη ΄΄φυσικότητα΄
Δεν εχω διαβάσει τουλάχιστον εδω κανεναν μας να εχει υποστηριξει αυτο το πράγμα?
Το εχεις εσυ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.591
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top