Panasonic UB9000 UHD 4K Player vs;

Μηνύματα
415
Reaction score
998
Εάν μπορείς δοκίμασε iso αρχείο
Αυτό απασχολεί πολύ κόσμο εδώ μέσα κ εμένα προσωπικά
Μόνο έτσι θα δούμε εάν είναι καλύτερο από το oppo
Αρχεία .iso δεν τα βλέπει. Αρχεία AVCHD με υλικό full bluray δεν βλέπει υπότιτλους και Dolby Atmos, DTSX.
Αρχεία MKV τα παίζει με υπότιτλους Dolby Digital και Dolby Digital +.
 


Μηνύματα
415
Reaction score
998
Εγώ καλού κακού, το έστειλα το μήνυμα στα κεντρικά:
Hello,
my name is Kostas Tziavaras and i am very happy with my purchase that was "Top Class UHD player" Panasonic UB9000 .
The player is excellent about its performance and worth's the 999,00 euros that i spend to buy it.
But there is a complain from almost all of the owners with the Player!
It doesn' t play (recognize) Dolby Atmos, DTS HD and DTS:X from MKV and mts2 files!
It doesn't play (recognize) any type of subtitles from mts2 files also!
Other cheaper players can do that like a piece of cake.
Please move forward these complains to managers or to engineers or wherever it is necessary, in purpose, to try to solve these problems that concerns almost all of the owners.
And believe me, that the player will hit more and more sales than now, because many people can't decide to buy it of these weaknesses!!!
Thank you very much!
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.638
Reaction score
966
Εγώ καλού κακού, το έστειλα το μήνυμα στα κεντρικά:
Hello,
my name is Kostas Tziavaras and i am very happy with my purchase that was "Top Class UHD player" Panasonic UB9000 .
The player is excellent about its performance and worth's the 999,00 euros that i spend to buy it.
But there is a complain from almost all of the owners with the Player!
It doesn' t play (recognize) Dolby Atmos, DTS HD and DTS:X from MKV and mts2 files!
It doesn't play (recognize) any type of subtitles from mts2 files also!
Other cheaper players can do that like a piece of cake.
Please move forward these complains to managers or to engineers or wherever it is necessary, in purpose, to try to solve these problems that concerns almost all of the owners.
And believe me, that the player will hit more and more sales than now, because many people can't decide to buy it of these weaknesses!!!
Thank you very much!
Καλημερα,καποιες αμιγως ιαπωνικες φιρμες,ακολουθουν πιστα τις παραδοσεις τους
Δηλαδη η Πανασονικ και η Πιονιρ,η σονυ πιθανως να εξαιρειται,δεν ειμαι σιγουρος,μπορει να επιβεβαιωθει
Στα κονσουμερ ηλεκτρονικα, τα μπλουρει ειναι καθαρα τετοια,και οχι μιντια πλευερ,οπως κανουν οι κορεατες(samsung-lg) και οι κινεζοι(oppo-οσο υπηρχε γραμμη παραγωγης)
Μπορει να ειναι περιεργο για τους χρηστες σε παγκοσμιο επιπεδο ,αλλα ειναι τυπολατρες,και ακαμπτοι στο θεμα αυτο
Μακαρι να δουμε καποια διαφορετικη εξελιξη,αλλα μεχρι και σημερα δεν εχει υπαρξει
Πιστευεις οτι δεν εχουν δεχθει αντιστοιχες προτασεις η παρατηρησεις απο αλλους χρηστες,για τα θεματα που θιγεις,μεχρι τωρα?
Σιγουρα ναι,αλλα δεν αλλαζουν τακτικη
 

Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Τέτοιες ευκολίες δεν τις προσφερουν οι μεγάλες εταιρείες. Ακόμα περισσότερο όταν έχουν άμεσο όφελος από τις πωλήσεις αυθεντικων δίσκων (sony).
Βασικά με αυτόν τον τρόπο σου λένε πως αγόρασες κορυφαίο disc player, όχι media player.
Θεωρώ απίθανο να δοθεί τέτοιο update.
 


Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Καλά έκανε και το έστειλε. Ναι ο μοναδικός είναι που το έστειλε και δεν θα του δώσουν σημασία.
Σίγουρα πολύ καλά έκανε και το έστειλε.
Απλά δεν είναι κομμάτι που αφορά τη συγκεκριμένη κατηγορία. (hi end disc players)
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ενώ το oppo δεν είναι hi end... Καταλαβαίνω βέβαια τι εννοείς..αλλα...
Χωρίς καν να μπω στη διαδικασία να κοιτάξω τα ποιο οικονομικά που υπάρχουν περνάνε ενώ στα ακριβότερα είναι μπλοκαρισμενα;
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
Είπα να μιλήσω και να μην το κρατάω μέσα μου κρυφό και έτσι έπραξα. Τώρα, αν δώσουν σημασία, ή αν δεν δώσουν, τι μπορώ να κάνω; Εγώ τους λέω την αλήθεια για το τι συμβαίνει.
Θα μου πείτε....λες να μην το σκέφτηκαν;
Πρόβλημα δικό τους στο κάτω κάτω, μιας και όπως αναφέρω, οι πωλήσεις τους θα χτυπήσουν ταβάνι με μια τέτοια κίνηση.
Και όπου υπάρχει κέρδος.........καλά είναι να το ξανασκεφτούν.
 
  • Like
Reactions: PPG




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top