Marantz SR7010 - SR7011


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Δεν κατάλαβα, σου δούλεψε? Δε λέω στο menu speakers να βάλεις το lfe + main. Οταν διαλέξεις stereo. Στο menu audio να ενεργοποιήσεις το sub στο surround parameters.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Δεν κατάλαβα, σου δούλεψε? Δε λέω στο menu speakers να βάλεις το lfe + main. Οταν διαλέξεις stereo. Στο menu audio να ενεργοποιήσεις το sub στο surround parameters.
Αυτό δεν το είχα πειράξει. Μόλις το έκανα. Όποτε πιθανότατα να ήταν αυτό το πρόβλημα μου ε;
[DOUBLEPOST=1560784235][/DOUBLEPOST]Από εδώ πάντως λειτουργεί αλλά πρέπει να μπαίνω κάθε φορά
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Τελικα το προβλημα παραμενει. Το sub ειναι stand by και δεν αναβει μεχρι να παω απο options>all stereo. Αγνωστος ο λογος!
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Τελικα το προβλημα παραμενει. Το sub ειναι stand by και δεν αναβει μεχρι να παω απο options>all stereo. Αγνωστος ο λογος!
το sub έχει απενεργοποίηση του stand by?
έχεις άλλο καλώδιο rca να δοκιμάσεις?
το audyssey το έχεις τρέξει?
η ένταση του sub πόσα db είναι στον μαραντζ?
την ρυθμιστικό έντασης του Klipsch που το έχεις?
έκανες τα update του μαραντζ μήπως έχεις κάποιο Bug?
κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στον ενισχυτή και ξανα τρέξε το setup
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
το sub έχει απενεργοποίηση του stand by?
έχεις άλλο καλώδιο rca να δοκιμάσεις?
το audyssey το έχεις τρέξει?
η ένταση του sub πόσα db είναι στον μαραντζ?
έκανες τα update του μαραντζ μήπως έχεις κάποιο Bug?
κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στον ενισχυτή και ξανα τρέξε το setup
Μπορεί και να κάνω και λάθος αλλά μου φαίνεται πως δεν έχει τρέξει το setup μμε το μικρόφωνο κλπ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Μπορεί και να κάνω και λάθος αλλά μου φαίνεται πως δεν έχει τρέξει το setup μμε το μικρόφωνο κλπ.
αν όχι ΚΑΚΩΣ!!>:(
Αλλά ας μας πει...πριν του βάλουμε τις φωνές:p:laugh:
μια φορά θυμάμαι είχε συμβεί σε κάποιον και έφταιγε η χαμηλή στάθμη του sub
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
αν όχι ΚΑΚΩΣ!!>:(
Αλλά ας μας πει...πριν του βάλουμε τις φωνές:p:laugh:
μια φορά θυμάμαι είχε συμβεί σε κάποιον και έφταιγε η χαμηλή στάθμη του sub
Ισχυει οτι δεν εχω τρεξει το audyssey γιατι ειμαι σε φαση μετακομισης και δεν το χω σπιτι! Θα προσπαθησω αυριο να το φερω μηπως βοηθηθει η κατασταση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Ισχυει οτι δεν εχω τρεξει το audyssey γιατι ειμαι σε φαση μετακομισης και δεν το χω σπιτι! Θα προσπαθησω αυριο να το φερω μηπως βοηθηθει η κατασταση.
τσάμπα τυραννιέσαι τότε...:)
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
τσάμπα τυραννιέσαι τότε...:)
το ελεγε και ο bonepeeler για να ειμαι ειλικρινης και απλα δεν βρηκα χρονο να το βρω και να το εγκαταστησω. λαθος μου λοιπον! Με τη πρωτη ευκαιρεια θα το τρεξω και θα ενημερωσω ;)
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Έχεις δηλώσει τα κυρίως ηχεία small;
Όταν ενεργοποιείς κάποιο dsp παίζει το sub;
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
To yamaha Μου Yst 515 που δεν μπορούμε να το πούμε και σοβαρό ή ισχυρό τέλος πάντων, ο marantz απαιτεί κατά την μέτρηση το volume να βρίσκεται κάτω από το 1/4!!! αλλιώς δεν προχωρά στην διαδικασία.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
To yamaha Μου Yst 515 που δεν μπορούμε να το πούμε και σοβαρό ή ισχυρό τέλος πάντων, ο marantz απαιτεί κατά την μέτρηση το volume να βρίσκεται κάτω από το 1/4!!! αλλιώς δεν προχωρά στην διαδικασία.
καλα κανει....αν θες εσυ λιγο χαμηλο ακομα, ανεβασε το λιγο (εννοειτε μετα την ισοσταθμιση που θα κανει )
 


Μηνύματα
152
Reaction score
53
Έτρεξα (επιτέλους) το audyssey αλλά το πρόβλημα παραμένει! Όποτε θεωρώ ότι έχω κάνει κάποιο λάθος σε κάποια ρύθμιση παρόλο που τις ξανά κοιτάω και δεν βρίσκω κάτι. Όποτε, για να μην κουράζω και τους υπόλοιπους με το ίδιο θέμα, αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και έχει καμμία ιδέα, ήρθε η ώρα! :help::lolsign:
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top