Κατευθυντικότητα καλωδίων

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Για σόρρυ ρε μάγκες. Από πού κι ως πού δηλαδή κρίνετε εξ ιδίων για τους άλλους!

Μπήκατε στην πέμπτη, έκτη, εβδόμη, ογδόη δεξερωτί δεκαετία της ζωής σας, έχετε να πάτε γυμναστήριο από τότε που ο Ντίνος Ηλιόπουλος είχε μαλλιά, η τελευταία φορά που χρησιμοποιήσατε τον προστάτη σας ήταν δυό μήνες πριν το Τσερνόμπιλ, το 80% των αιμοσφαιρίων σας είναι απασχολημένο με τη νικοτίνη, χάφτετε με τη σέσουλα τη δυσαρέσκεια που σας πουλάνε οι πολιτικοί, έχετε πάει την τεστοστερόνη σας στον πάτο, πίνετε πέντε μπύρες τη μέρα κι έχετε πάει τα οιστρογόνα σας στο ρετιρέ, παίρνετε κορτιζόνη για ψύλλου πήδημα, δεν μπορείτε -ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ- να διαβάσετε μια απλή κωλοκαμπύλη σε ορθοκανονικό σύστημα, πασχίζετε να κουβαλήσετε το προκοίλι σας σε έναν απλό πωγωνίσιο στα τρία, και μου θέλετε και σωστό στήσιμο - κι από πάνω και συναισθηματική εμπλοκή;

Ρε είστε καλά;
Αυτο με τσι πεντε μπυρες πονεσε Κωστα ... καλοκαιρι ειναι ... ελεος ... :drinks:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ο Αλέξανδρος Λαμποκορνάτος πρέπει να 'χει γερό κονέ για να βρει ασφάλειες από πορδοκλάνιο.. επειδή ο Μπουτίας δεν τα εξηγεί καλά, θα σας τα πω εγώ, το καρα-σπάνιο αυτό μέταλλο βρέθηκε σε μια και μοναδική κουράδα Πορδόσαυρου η οποία για 7 αιώνες εμπλουτιζόταν από τις αέριες εκτονώσεις όλων των μελών της αγέλης, ενέργεια που επειδή είχε φορά, έσωθεν προς έξωθεν, τροποποίησε αυτό το υλικό ώστε να άγει μονοκατευθυντικά!! 120 ασφάλειες κατασκευάστηκαν όλες κι όλες, οι 117 απ' ότι γνωρίζω πήγαν Θεσσαλονίκη σε κάτι τύπους που δεν αποκάλυψαν την ταυτότητά τους, απλά είπαν στον ντήλερ να πάρει 28 ενεργά και 12 σαμπ, και τις τρεις της τσίμπησε ο Αλέξανδρος.. αυτό.. 8-)
αμ .έτσι εξηγείται...:p:p:p
[DOUBLEPOST=1561477907][/DOUBLEPOST]
, και μου θέλετε και σωστό στήσιμο - κι από πάνω και συναισθηματική εμπλοκή;
είμαστε αθεράπευτοι αισθηματίες τι να κάνουμε??
Αγαπάμε δικάναλο!!
Αν δεν είμασταν...θα παίρναμε ενεργά...πολλά ενεργά!!;);)
....Και σάμπ..πολά σαμπ..συστοιχίες λέμε!!:p:p:p
 
Last edited:

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.054
Reaction score
20.466
Αυτο με τσι πεντε μπυρες πονεσε Κωστα ... καλοκαιρι ειναι ... ελεος ... :drinks:
Οκ, αλλά το ημόσιοναλ ηνγκέιτζμεντ, όταν δεν είσαι πλέον 16άρης και δεν τους γ.μάς τα λύκεια, προϋποθέτει συγκεκριμένες συνθήκες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Τουλάχιστον με αυτά που λέει ο Κογιας, δεν θίγονται οι γκέι. Δηλαδή, όλες εμείς με τις υψηλές μας ορμόνες και το φουλ ιμοσιοναλ τετχιο.:D:p
 

I

iason

Guest
Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει τελευταία είναι ότι το φόρουμ έχει ατονήσει εντελώς, μα εντελώς. :oops:
Βγαίνει ο άλλος θέλω βοήθεια για στήσιμο πι Καπ, και φεύγει με δύο Κλάιν Μάιν αγκαλιά .....:hunter:
Εάν δεν υπήρχαν και τα Καλώδια κάπου κάπου, να υπάρχει αυτή η ένταση, η αντιπαράθεση τι θα λέγατε ?
Πόσο ποιά να γράψετε για τα Harbeth του αγαπητού φίλου του Λάκη?
Ευτυχώς μας ενώνουν και μας απογειώνουν τα Καλώδια :king:
Έτσι για νά'χαμε να λέγαμε .
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Οκ, αλλά το ημόσιοναλ ηνγκέιτζμεντ, όταν δεν είσαι πλέον 16άρης και δεν τους γ.μάς τα λύκεια, προϋποθέτει συγκεκριμένες συνθήκες.
το 'χω... το 'χω ...
(εχει και ρουμκορεξιον)
:drinks:
 

Μηνύματα
1.665
Reaction score
1.501
Για σόρρυ ρε μάγκες. Από πού κι ως πού δηλαδή κρίνετε εξ ιδίων για τους άλλους!

Μπήκατε στην πέμπτη, έκτη, εβδόμη, ογδόη δεξερωτί δεκαετία της ζωής σας, έχετε να πάτε γυμναστήριο από τότε που ο Ντίνος Ηλιόπουλος είχε μαλλιά, η τελευταία φορά που χρησιμοποιήσατε τον προστάτη σας ήταν δυό μήνες πριν το Τσερνόμπιλ, το 80% των αιμοσφαιρίων σας είναι απασχολημένο με τη νικοτίνη, χάφτετε με τη σέσουλα τη δυσαρέσκεια που σας πουλάνε οι πολιτικοί, έχετε πάει την τεστοστερόνη σας στον πάτο, πίνετε πέντε μπύρες τη μέρα κι έχετε πάει τα οιστρογόνα σας στο ρετιρέ, παίρνετε κορτιζόνη για ψύλλου πήδημα, δεν μπορείτε -ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ- να διαβάσετε μια απλή κωλοκαμπύλη σε ορθοκανονικό σύστημα, πασχίζετε να κουβαλήσετε το προκοίλι σας σε έναν απλό πωγωνίσιο στα τρία, και μου θέλετε και σωστό στήσιμο - κι από πάνω και συναισθηματική εμπλοκή;

Ρε είστε καλά;
Συκοφαντίες. Λάσπη στον ανεμιστήρα!

Οι μπύρες είναι τέσσερεις
 


Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Αισθητικα το θεμα μπηκε σε καλυτερο δρομο.Καποια στιγμη διαβαζοντας προηγουμενα ποσταρισματα,καπως μου ηρθε και βγηκα στο μπαλκονι κι εψαχνα.Τελικα ο γειτονας εχει ενα θεματακι στην αποχετευση.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Τουλάχιστον με αυτά που λέει ο Κογιας, δεν θίγονται οι γκέι. Δηλαδή, όλες εμείς με τις υψηλές μας ορμόνες και το φουλ ιμοσιοναλ τετχιο.:D:p
Δεν ειμαι και απολυτα σιγουρος.........εκεινο με την χρηση του προστατη μπορει να κρυβει παγιδες......:D:p
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Για σόρρυ ρε μάγκες. Από πού κι ως πού δηλαδή κρίνετε εξ ιδίων για τους άλλους!

Μπήκατε στην πέμπτη, έκτη, εβδόμη, ογδόη δεξερωτί δεκαετία της ζωής σας, έχετε να πάτε γυμναστήριο από τότε που ο Ντίνος Ηλιόπουλος είχε μαλλιά, η τελευταία φορά που χρησιμοποιήσατε τον προστάτη σας ήταν δυό μήνες πριν το Τσερνόμπιλ, το 80% των αιμοσφαιρίων σας είναι απασχολημένο με τη νικοτίνη, χάφτετε με τη σέσουλα τη δυσαρέσκεια που σας πουλάνε οι πολιτικοί, έχετε πάει την τεστοστερόνη σας στον πάτο, πίνετε πέντε μπύρες τη μέρα κι έχετε πάει τα οιστρογόνα σας στο ρετιρέ, παίρνετε κορτιζόνη για ψύλλου πήδημα, δεν μπορείτε -ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ- να διαβάσετε μια απλή κωλοκαμπύλη σε ορθοκανονικό σύστημα, πασχίζετε να κουβαλήσετε το προκοίλι σας σε έναν απλό πωγωνίσιο στα τρία, και μου θέλετε και σωστό στήσιμο - κι από πάνω και συναισθηματική εμπλοκή;

Ρε είστε καλά;
Ίσως το πιο αστοχο και θλιβερό ποστ εδώ και πολύ καιρό.
Το μόνο που δηλώνει είναι, η εικόνα και το άγχος
που έχει ο συντάκτης του για το πέρασμα του χρόνου.
Το σπουδαιότερο είναι ότι δεν εξηγεί απολύτως τίποτα.
Αναφορές στον ταξικό εχθρό και πέταγμα της μπάλας στην εξέδρα όπως παντα.
 

ika

News
Μηνύματα
13.773
Reaction score
12.840
........Ξετύλιξε το αλουμινόχαρτο από ένα σάντουιτς που είχε παρασκευάσει και πρόσεξε το ανεπαίσθητα χαραγμένο βέλος πάνω στο μακρόαστενο ψωμάκι...."
Είχε τυλίξει το σάντουιτς με την σωστή μεριά του αλουμινόχαρτου όμως?
Διότι ακούγονται φωνές ότι και το αλουμινόχαρτο έχει φορά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Καλά, γελάτε σεις, αλλά το καημένο το ηλεκτρόνιο μέσα στο καβλώδιο, είναι πολύ προβληματισμένο μη γνωρίζοντας προς ποια κατεύθυνση να κινηθεί, υποφέρει.

Κάθεται και ξύνει το κεφάλι του μπας και κατεβάσει καμιά ιδέα προς τα πού να πάει:

Screenshot_20190626_071952.jpg


Και χρειάζεται σαφείς οδηγίες για να μπορέσει να ξεμπλέξει, όχι απλώς μια ταμπέλα των διαθέσιμων επιλογών για τα ουράνια της μουσικής απόλαυσης:

2239.jpg


Ούτε ανάποδες ταμπέλες αναλόγως κατεύθυνσης, διότι άμα το δεις ανάποδα, δείχνει προς τα κάτω:

images.png


Πρέπει να του δείξεις με βελάκι, έστω και με το χέρι που να πάει, να βρει την έξοδο:

this_way_watch_out.png


Μπορείς να του μιλήσεις κι άσχημα, αλλά να είσαι σαφής, να καταλάβει πού να πάει, τι να κάνει σε αυτή τη ζωή:

images (1).jpeg


Ένα βελάκι θέλει όλο κι όλο. Βάλτο το ρημαδι.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
το στρώσιμο την αυξάνει την κατευθυντικότητα, ή τη μειώνει
Αααααααα, το στρώσιμο, λόγω διαδικασίας, είναι εντελώς άλλο θέμα, αξίζει δικό του θρεντ.

Γιατί λοιπόν δε ξεκινάς ένα θρεντ για το στρώσιμο των καλωδίων;

Το οποίο, κανονικά δηλαδή, θέλει μηχανήματα ειδικά για να γίνει, συσκευή στρωσίματος επώνυμη, προσεγμένη. Ειδάλλως, ααααα, δε ξέρω, μπορεί να μη στρώσει και ποτέ.

Στρώσιμο πάντως, έτσι για να δώσω ένα στίγμα των θεμελιωδών αρχών, σημαίνει ενίσχυση και σταθεροποίηση της κατευθυντικότητας. Ανοίγει διάπλατα η λεωφόρος των ηλεκτρονίων προς μια κατεύθυνση, και σταματάει εντελώς από την άλλη. Αν το γυρίσεις ανάποδα, στην αρχή δε περνάει τίποτα, αν επιμείνεις όμως, τι να κάνει, θα περάσει, και τσουπ! Χάνεται εντελώς το στρώσιμο. Μετά θέλει πάλι από την αρχή.
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.054
Reaction score
20.466
Ίσως το πιο αστοχο και θλιβερό ποστ εδώ και πολύ καιρό.
Το μόνο που δηλώνει είναι, η εικόνα και το άγχος
που έχει ο συντάκτης του για το πέρασμα του χρόνου.
Το σπουδαιότερο είναι ότι δεν εξηγεί απολύτως τίποτα.
Αναφορές στον ταξικό εχθρό και πέταγμα της μπάλας στην εξέδρα όπως παντα.
Μμμμ, καλά. Να σου πω! Καλού - κακού, πάρε και μια δεύτερη γνώμη...

IMG_20190626_081945.jpg
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.054
Reaction score
20.466
Το οποίο, κανονικά δηλαδή, θέλει μηχανήματα ειδικά για να γίνει, συσκευή στρωσίματος επώνυμη, προσεγμένη. Ειδάλλως, ααααα, δε ξέρω, μπορεί να μη στρώσει και ποτέ.
Ντεντηκέιτεντ στρωτήρι δέ μπαίρνω. Και συγνώμη δηλαδή, με λίγη μουσική δε γίνεται τίποτα; Και τί μουσική να βάλω; Ρούραλ ή έρμπαν; Καζαντζίδη ή Μπιθικώτση;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Τρελαίνομαι με ασθενείς που μου έρχονται για δεύτερη γνώμη.
Τρελαίνομαι.

Αλλά είμαι εντελώς χαλαρός, όταν μετά από μένα, λεν πως θα ήθελαν να πάρουν και δεύτερη γνώμη. Συμφωνώ μαζί τους, και τους στέλνω στη γραμματεία να κλείσουν ένα ακόμα ραντεβού από βδομάδα, να τους ξαναδώ.
[DOUBLEPOST=1561528062][/DOUBLEPOST]
Ντεντηκέιτεντ στρωτήρι δέ μπαίρνω. Και συγνώμη δηλαδή, με λίγη μουσική δε γίνεται τίποτα; Και τί μουσική να βάλω; Ρούραλ ή έρμπαν; Καζαντζίδη ή Μπιθικώτση;
Αααααααα, έχει μουσική στρωσίματος.
Ειδικά σιντί.
Ειδικοί τόνοι για αυτή τη δουλειά, όπως και για απομαγνητισμό της πορ(ν)είας του σήματος.
Αμέ.

Αλλά αυτά είναι μπαλώματα.
Κανονικά πρέπει να αγοράσεις συσκευή στρωσίματος, ή να τα πας σε μαγαζί να στα στρώσουν, εφόσον έχουν ανάλογο εξοπλισμό.
 
Last edited:


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top