Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.131
Είσαι στη δουλειά τώρα αφου..
Το απόγευμα που θα γυρίσεις ,θα είμαστε καλά παιδγιά!!! :tongue:
Δεν υποσχόμαστε πράγματα μη εξαρτώμενα αποκλειστικώς...από εμάς τους ίδιους... :p
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Αυτό λέω κι εγώ μάνα μ...
f@ck ψηφιακή ισοστάθμιση!
Να έχει το σηματάκι μας και τα βουναλάκια του και τις χαραδρίτσες του!!
Φυσικά πράματα!...όχι να τα κάνουμε όλα ίσιωμα!..
Αυθεντικότητα κύριοι!..αυθεντικότητα!! :wink: :wink: :wink:
Μα το χώρο σου διορθώνεις, σπανίως το ίδιο σου το σύστημα, εκτός λίγο του κρος. Φάκ τις χαράδρες στο μπάσο, ξου ξου ξου
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.577
Reaction score
126.357
Ρε παιδια,εχει αλλαξει κατι στο θεμα μου και γραφετε για μουσικη αντι του θεματος του τιτλου;
Τώρα συ γιατί πετάγεσαι και τους χαλάς τον ειρμό;




:lol: :lol: :lol: :lol:



Get used man, εδώ είναι χαλαρό το καφενείο. ;)
 

P

PMC

Guest
Απορώ, αφού ακούτε τέτοιες σαβούρες (ηχοκάγκουρες) ,γιατί δεν αγοράζετε PA speakers και καμιά 4άδα pro sub, να ακούσετε να κουφαθείτε και να το ευχαριστηθείτε.:roflmao:...τι highend & hifi , μου τσαμπουνάτε.o_O
Ρε παιδιά έχετε πληρώσει ένα σκασμό λεφτά για να ακούτε αυτές τις αηδίες; Κράζετε δε εμάς που ακούμε "εύκολα" μικρά μουσικά σύνολα... Συγγνώμη αλλά χρειάζεστε επειγόντως μαθήματα από τον Dimifoot. Μέχρι τότε αφαίρεση trinov για 3 μήνες και 50 ΕΥΡΩ 8-)
Πέρα από την πλάκα ....
Σε κάθε είδος μουσικής υπάρχουν αξιόλογα δείγματα!
Μόνο που για να μας αρέσουν θα πρέπει και να ακούγονται καλά !
Αυτή είναι και η διαφορα . Σε ένα σωστό σύστημα θα ακούγονται καλά οοοοολα έκεινα που κατά καιρούς έχουμε απορρίψει ως είδη μουσικής επειδή μας ακούγονται σαν βαβούρα η μπερδεμένα η εντελώς χάλια στα αυτιά μας....
( γιαυτο τον λόγο μας αρέσουν πιο εύκολα μικρά και ξεκάθαρα σύνολα )
Εγώ για παράδειγμα δεν άκουγα ποτέ r&b.......ε,τώρα μπορώ και ακούω ! Και μάλιστα μου αρέσει κιόλας !!!!
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.577
Reaction score
126.357
Κι εγώ, ενώ ήθελα να ακούω deep house, πριν το sub δεν μπορούσα, έχανα μεγάλο ποσοστό από τη μουσική.
Έτσι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι.

Το γτπκ ηχοσύστημα, παίζει ότι "αντέχει" να παίξει, τα υπόλοιπα τα κάνει σκατά, δεν ακούγονται...

Όσο βελτιώνονται οι προδιαγραφές του ηχοσυστηματος χώρου, τόσο διευρύνεται το πλήθος των μουσικών που μπορεί να αποδώσει ικανοποιητικά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.131
Πέρα από την πλάκα ....
Σε κάθε είδος μουσικής υπάρχουν αξιόλογα δείγματα!
Μόνο που για να μας αρέσουν θα πρέπει και να ακούγονται καλά !
Αυτή είναι και η διαφορα . Σε ένα σωστό σύστημα θα ακούγονται καλά οοοοολα έκεινα που κατά καιρούς έχουμε απορρίψει ως είδη μουσικής επειδή μας ακούγονται σαν βαβούρα η μπερδεμένα η εντελώς χάλια στα αυτιά μας....
( γιαυτο τον λόγο μας αρέσουν πιο εύκολα μικρά και ξεκάθαρα σύνολα )
Εγώ για παράδειγμα δεν άκουγα ποτέ r&b.......ε,τώρα μπορώ και ακούω ! Και μάλιστα μου αρέσει κιόλας !!!!
Και το upmixing είμαι βέβαιος ότι ...θα σου αρέσει,έστω και αν...δεν το ξέρεις καλά ακόμα. ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.577
Reaction score
126.357
Και το upmixing είμαι βέβαιος ότι ...θα σου αρέσει,έστω και αν...δεν το ξέρεις καλά ακόμα. ;)
Το "θα" έχει ξεπεραστεί πλέον, καθώς ήδη τα ακούει με upmixing. ;)
 
  • Like
Reactions: PMC


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.838
Reaction score
31.335
Αυτή είναι και η διαφορα . Σε ένα σωστό σύστημα θα ακούγονται καλά οοοοολα έκεινα που κατά καιρούς έχουμε απορρίψει ως είδη μουσικής επειδή μας ακούγονται σαν βαβούρα η μπερδεμένα η εντελώς χάλια στα αυτιά μας....
( γιαυτο τον λόγο μας αρέσουν πιο εύκολα μικρά και ξεκάθαρα σύνολα )

Το βρήκες. Η έλλειψη υψηλής πιστότητας φταίει που δεν μπορώ τη μέταλ. Το ότι την πρωτοάκουσα μέσα από τα φορητά ραδιοκασσετόφωνα των συμμαθητών μου .... ΝΟΤ!
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.577
Reaction score
126.357
Αυτά τα καλώδια του Γιάννη τι είναι;

Τα είδε κανείς;

Λέανδρε; Σε σένα στηριζόμαστε. Για πες..


ΥΓ. Και γω δεν αντέχω το μέταλ, το θρας, όλα αυτά τα βάρβαρα ουρλιαχτά και την τρελή φασαρία που θεωρούν μουσική (χαχαχαχαχαχαχα) αλλά είναι γεγονός πως πρόκειται για δύσκολο φορτίο για τα ηχοσυστήματα. Στα γούστα πολύ κόσμου πάντως, και ιδίως στο δικό μου, δεν χωράνε τέτοια μουσικά είδη, διότι απλώς δε μου αρέσουν. Καθόλου.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.321
Reaction score
27.351
Το βρήκες. Η έλλειψη υψηλής πιστότητας φταίει που δεν μπορώ τη μέταλ. Το ότι την πρωτοάκουσα μέσα από τα φορητά ραδιοκασσετόφωνα των συμμαθητών μου .... ΝΟΤ!
Περίπου. Για την ακρίβεια, αν κάτι το ακούσεις "θολά", θα είναι "θολή" και εντύπωση γι αυτό.
 



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αυτά τα καλώδια του Γιάννη τι είναι;

Τα είδε κανείς;

Λέανδρε; Σε σένα στηριζόμαστε. Για πες..
Δεν ανεφερα καπου τα υπολοιπα καλωδια.Να τα περιγραψω η να αναμενω μαντεψια;
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.838
Reaction score
31.335
Περίπου. Για την ακρίβεια, αν κάτι το ακούσεις "θολά", θα είναι "θολή" και εντύπωση γι αυτό.

μήπως πιο καθαρά καταστεί έτι αποκρουστικότερη η, ας την πούμε, μουσική αυτού του είδους;

Γιατί και ο Κουασιμόδος πίσω από μια κουρτίνα είναι απλώς ένας καμπούρης.
 




leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Στηρίγματα έχει?
Είναι ήδη σε καλό δικαναλο παθητικό δρόμο, με τα αντικραδασμικα του στα μηχανήματα του, θα βάλει και τέτοια!
Αλίμονο στους ... κουφούς που ακούν διαβάζοντας!! ;) ;)
Post automatically merged:

monkeys-donkeys πολυ κοντα, μπορεις να τα διασκευασεις ελευθερα.. 8-)
Πωωω ρε φίλε.... φαντάσου διασταύρωση!! :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.766
Μηνύματα
2.875.580
Members
37.951
Νεότερο μέλος
theo tzio
Top