Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Δεν ουρλιάζει, φίλε Κώστα, δεν ουρλιάζει. Τραγουδάει ο άνθρωπος! Να, κάτι τέτοια θα φέρω να ακούσουμε στο σύστημά σου, δεν πειράζει, ε; :biggrin:
Oχι βεβαια, γιατι να πειραζει; Θα φερεις τα συλλεκτικα σου βινυλιακια, θα τα ακουσεις στου Κωστακη και φευγοντας θα του τα αφησεις, συμφωνα με το πρωτοκολλο. Να ' χει κατι να πουλησει να βγαλει τα σπασμενα το παιδι για...ψυχικη οδυνη:p:p:p
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Oχι βεβαια, γιατι να πειραζει; Θα φερεις τα συλλεκτικα σου βινυλιακια, θα τα ακουσεις στου Κωστακη και φευγοντας θα του τα αφησεις, συμφωνα με το πρωτοκολλο. Να ' χει κατι να πουλησει να βγαλει τα σπασμενα το παιδι για...ψυχικη οδυνη:p:p:p
Πριτς! Σε usb stick θα τα φέρω! Σιγά μην του αφήσω βινύλια του ψηφιακοφρίκουλα!
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.442
Reaction score
50.535
. . . εγώ θα πάω σε απόσταση ασφαλείας, στην αυλή να παίζω με τα σκυλιά.
. . . εννοείς μάλλον πως θα κάθεσαι πίσω από το τζάμι και θα βλέπεις τις αντιδράσεις τους :o
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
ποπο μπλοφα!! δεν ειναι ??
Dismembered, μεταξύ...πνευματιστών ενόρασις,δεν θα μπορούσα ποτέ να ήμουν αυτό που θα...πίστευαν οι άλλοι. ;)

Επεκτείνεται δε αυτό το στοιχείο και στο σκεπτικό να μη δημοσιεύω φωτογραφίες από δικούς μου ιδιωτικούς χώρους.

Διότι τα αξιότιμα μέλη και οι αναγνώστες θα καταδικάζονταν αναιτίως σε...εσφαλμένες εντυπώσεις και συμπεράσματα...
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Επειδή έχεις αρχίσει να γίνεσαι προσβλητικός, μήπως, λέω μήπως, θέλεις να σου στείλω τη μελέτη του χώρου αντί για φωτογραφίες;
Στο ειπα απο την αρχη οτι δε θελω να σε προσβαλω και η προταση μου ειναι σοβαρη.

Επειδη εχω εμπειρια να βλεπω και να καταλαβαινω απευθειας τη φροντιδα ενος χωρου,απο τη μια φωτο που μου προτεινες,βλεπω μια πιθανως full range ηχοαποροφηση-τιποτα παραπανω.Αυτο απο μονο του δεν καλυπτει με τιποτα τη ρεαλιστικη αναπαραγωγη στερεοφωνιας 2 ηχειων.

Αν θελεις φιλικα-το λεω ξανα-θα σου προτεινω τι μετρα να παρεις και στο τελος θα φωναξεις τον τεχνικο σου να κανει μονο μετρηση.Θα μου δειξεις ΕΚΕΙΝΑ τα αποτελεσματα και θα σου πω πως και αν θα προχωρησεις.

Προς το παρων θελω μονο φωτογραφιες.Ειμαι σιγουρος για αυτο που βλεπω,οπως επισης και για το αποτελεσμα.

Αν προσβαλλεσαι με μια παραγωγικη κριτικη του χωρου σου,τοτε παω πασο...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Επειδη εχω εμπειρια να βλεπω και να καταλαβαινω απευθειας τη φροντιδα ενος χωρου,
Θέλω να πιστέψω, αλλά δεν με αφήνεις. Στις φωτογραφίες που ανέβασε ο @alexis φαίνονται πολύ περισσότερα, αλλά είτε δεν έδωσες σημασία είτε δεν μπορείς να τις ερμηνεύσεις (θυμήσου τι σου λέω κάθε φορά για την κατασκευαστική μορφολογία του ταβανιού). Όπως και να έχει, θα σου στείλω φωτογραφίες στις οποίες θα φαίνεται το τελικό αποτέλεσμα (χωρίς να φαίνεται τι υπάρχει από πίσω).
 



Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Λοιπόν. Το επόμενό μου ηχείο κλείδωσε. Είναι αυτό. Μην ακούσω μόνο ότι έχει μικρό γούφερ. 8-)
Θες τουλάχιστον 2 υποτρομποφωνα ανά κανάλι και 2850 watts ενισχυτή μονομπλοκ-σινεμπλοκ-τοκ-τοκ!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Θέλω να πιστέψω, αλλά δεν με αφήνεις. Στις φωτογραφίες που ανέβασε ο @alexis φαίνονται πολύ περισσότερα, αλλά είτε δεν έδωσες σημασία είτε δεν μπορείς να τις ερμηνεύσεις (θυμήσου τι σου λέω κάθε φορά για την κατασκευαστική μορφολογία του ταβανιού). Όπως και να έχει, θα σου στείλω φωτογραφίες στις οποίες θα φαίνεται το τελικό αποτέλεσμα (χωρίς να φαίνεται τι υπάρχει από πίσω).
΄΄Ακούγοντας΄΄ από τις δημοσιευμένες φωτογραφίες,θεωρώ ότι ο W - καμία σχέση με την πολιτική ταινία - έχει κάνει ΄΄μαγκιά΄΄ στην ακουστική φροντίδα,αφού διατάξεις που οι περισσότεροι βάζουν εκ των υστέρων ΄΄απέξω΄΄,εκείνος τις εγκατέστησε εκ των προτέρων ΄΄από μέσα΄΄.
Χώρια και η ολική μελέτη στο σχήμα των τοιχωματικών ορίων.
Χώρια και οι πιστοποιημένες με κάθε επισημότητα μετρήσεις - ούτε Athens Mastering Studio να ήταν... :drinks:
Σκέφτομαι το εξής πάνω στους διαπληκτισμούς, είτε για ευνοϊκή παρέμβαση είτε όχι,το πιο σημαντικό έγκειται στο ότι βρισκόμαστε όλοι εδώ κι ΄΄έχουμε΄΄ ο ένας τον άλλον,έτοιμοι πάντα να κατανοήσουμε στοιχεία σε μια ενασχόληση που ίσως να μη γίνονταν κατανοητά από κοντινά μας πρόσωπα που δεν θα ήταν συνεπαρμένα από τα ίδια πράγματα μ'εμάς - ή στο ίδιο τουλάχιστον επίπεδο δράσης.
Είναι πραγματικά κρίμα να χαλούσε άνευ ουσιαστικού λόγου ένα τέτοιο καθεστώς.
Θες τουλάχιστον 2 υποτρομποφωνα ανά κανάλι και 2850 watts ενισχυτή μονομπλοκ-σινεμπλοκ-τοκ-τοκ!
Είναι μακρύς ο δρόμος προς τη μακαριότητα της ψυχής. :laugh:
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
΄΄Ακούγοντας΄΄ από τις δημοσιευμένες φωτογραφίες,θεωρώ ότι ο W - καμία σχέση με την πολιτική ταινία - έχει κάνει ΄΄μαγκιά΄΄ στην ακουστική φροντίδα,αφού διατάξεις που οι περισσότεροι βάζουν εκ των υστέρων ΄΄απέξω΄΄,εκείνος τις εγκατέστησε εκ των προτέρων ΄΄από μέσα΄΄.
Χώρια και η ολική μελέτη στο σχήμα των τοιχωματικών ορίων.
Χώρια και οι πιστοποιημένες με κάθε επισημότητα μετρήσεις - ούτε Athens Mastering Studio να ήταν... :drinks:
Κατάλαβες @Γιάνννης; Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Είναι πραγματικά κρίμα να χαλούσε άνευ ουσιαστικού λόγου ένα τέτοιο καθεστώς.
:thumbsup:

Είναι επίσης κρίμα να χαλάσει αυτή η όμορφη συλλογική προσπάθεια να ξεπεράσουμε τις 100 σελίδες. Όλοι μαζί, ενεργοί και παθητικιές, ψηφιακές κι αναλογικοί, κλασς ντιάτοι και λαμπάτοι, κλασσικοί και σάπιοι, κουβερτένιοι και διαχυτικοί, ας μη προσβάλλουμε άλλους χρήστες γιατί θ' αγριέψω.
Νιάρ
.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
΄΄Ακούγοντας΄΄ από τις δημοσιευμένες φωτογραφίες,θεωρώ ότι ο W - καμία σχέση με την πολιτική ταινία - έχει κάνει ΄΄μαγκιά΄΄ στην ακουστική φροντίδα,αφού διατάξεις που οι περισσότεροι βάζουν εκ των υστέρων ΄΄απέξω΄΄,εκείνος τις εγκατέστησε εκ των προτέρων ΄΄από μέσα΄΄.
Χώρια και η ολική μελέτη στο σχήμα των τοιχωματικών ορίων.
Χώρια και οι πιστοποιημένες με κάθε επισημότητα μετρήσεις - ούτε Athens Mastering Studio να ήταν... :drinks:

Σκέφτομαι το εξής πάνω στους διαπληκτισμούς, είτε για ευνοϊκή παρέμβαση είτε όχι,το πιο σημαντικό έγκειται στο ότι βρισκόμαστε όλοι εδώ κι ΄΄έχουμε΄΄ ο ένας τον άλλον,έτοιμοι πάντα να κατανοήσουμε στοιχεία σε μια ενασχόληση που ίσως να μη γίνονταν κατανοητά από κοντινά μας πρόσωπα που δεν θα ήταν συνεπαρμένα από τα ίδια πράγματα μ'εμάς - ή στο ίδιο τουλάχιστον επίπεδο δράσης.
Είναι πραγματικά κρίμα να χαλούσε άνευ ουσιαστικού λόγου ένα τέτοιο καθεστώς.

Είναι μακρύς ο δρόμος προς τη μακαριότητα της ψυχής. :laugh:
Φιλε παντως εισαι και γαμω τα ατομα εδω μεσα!Σοβαρα τωρα!
Post automatically merged:

Θέλω να πιστέψω, αλλά δεν με αφήνεις. Στις φωτογραφίες που ανέβασε ο @alexis φαίνονται πολύ περισσότερα, αλλά είτε δεν έδωσες σημασία είτε δεν μπορείς να τις ερμηνεύσεις (θυμήσου τι σου λέω κάθε φορά για την κατασκευαστική μορφολογία του ταβανιού). Όπως και να έχει, θα σου στείλω φωτογραφίες στις οποίες θα φαίνεται το τελικό αποτέλεσμα (χωρίς να φαίνεται τι υπάρχει από πίσω).
Θες να μου ξαναστειλεις τις φωτογραφιες και να σου ερμηνευσω τι βλεπω;Και μετα με διορθωνεις ανοιχτα!
Post automatically merged:

Κατάλαβες @Γιάνννης; Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα!
Καταλαβα,καταλαβα...Χεχε.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
Οκ καραμ, τώρα σειρά μου:

Λοιπόν. Το επόμενό μου ηχείο κλείδωσε. Είναι αυτό. Μην ακούσω μόνο ότι έχει μικρό γούφερ. 8-)
Screenshot_20191022_182113_com.google.android.apps.docs.jpg


Όχι, έχει ωραιότατο γουφερ, που αντέχει και 400 βατ στιγμιαία, άρα θες τελικό να βγάζει 800 για να έχει 3 ντεσιμπελ δυναμικό εύρος στις κορυφώσεις των 400 βατ που θα δώσει στο ηχείο. ;)

Στα -4 ντεσιμπέλ βρίσκεται στους 34, οπότε στους 40 κύκλους θα παίζει σχεδόν φλατ, άρα θα είναι τέλειο το κρος στους 80 κύκλους με το σαμπ.

Μια χαρά ηχείο. Με γειά.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Θες να μου ξαναστειλεις τις φωτογραφιες και να σου ερμηνευσω τι βλεπω;Και μετα με διορθωνεις ανοιχτα!
Στείλε του μερικές με εσώρουχα να τελειώνουμε :roflmao: :roflmao:

Έχουμε και την εργοδοσία να μας πιέζει για 100 σελίδες :cry:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
:thumbsup:

Είναι επίσης κρίμα να χαλάσει αυτή η όμορφη συλλογική προσπάθεια να ξεπεράσουμε τις 100 σελίδες. Όλοι μαζί, ενεργοί και παθητικιές, ψηφιακές κι αναλογικοί, κλασς ντιάτοι και λαμπάτοι, κλασσικοί και σάπιοι, κουβερτένιοι και διαχυτικοί, ας μη προσβάλλουμε άλλους χρήστες γιατί θ' αγριέψω.
Νιάρ
.
Τα έχω όλα άντερ κοντρόλ αφεντικό ,ντοντ γουόρρυ! :biggrin:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top