Home cinema professional (susano lx90)

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
View attachment 143601 View attachment 143602 View attachment 143603
'Ο σκελετος της ψευδοροφης''
Δοκαρια απο ξυλο πευκο 7χ5cm, στους πλαινους τοιχους βιδωθηκε με ενισχυμενο ουπα κ 13 ποντους βιδα και στο κεντρο βιδωθηκαν πανω στο δοκαρι χωρις ουπα κατευθειαν πανω στο μπετο με μπετοβιδα, εννοειται κρεμαστηκα και να τραβαω προς τα κατω αλλα τιποτα, ουτε κρακ δεν εκανε :party:
Post automatically merged:


Εννοειτε σταυρο, καλοδεχουμενος:) αλλα ειμαι βορεια
Και μιας κ αναφερθηκε, θελω να πω οτι τα ενεργα μελη το site ολα ειναι καλοδεχουμενα, πλην του νταχαρη.......:lol::laugh::tongue: να γνωριστουμε να τα πουμε απο κοντα κ να πιουμε φυσικα......












Μονο ΕΧΩ 3 ορους;)
1) Βγαζουμε ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ
2) ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΟΥΜΕ!!!!! ΟΥΤΕ ΑΤΜΟ!
Και 3 οποιος ερχεται λεει εντυπωσεις για αυτα που ειδε κ ακουσε για λοιπα μελη που δεν θα μπορεσουν να ερθουν, Π.Χ οπως ο νταχαρης.........:gotcha::laugh::lolsign:
θα μπω από την μπαζωμένη μπαλκονόπορτα ρε κ@λόπαιδο να σου κατουρήσω τα ξύλα :fuckyou: :roflmao: :lol:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695
βορεια
Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα, γιατί κάθε φορά έρχομαι μόνο για 2,3 μέρες. Θα δούμε.

να σου κατουρήσω τα ξύλα
Πρόσεχε, μην έχει βάλει παγίδες :lol:

ΕΝΤΙΤ Αφαίρεσα τη δ/νση γιατί μόλις τώρα το απέσυραν... Πάω αλλού να το βρώ.
οκ, νάτο!!
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
θα μπω από την μπαζωμένη μπαλκονόπορτα ρε κ@λόπαιδο να σου κατουρήσω τα ξύλα :fuckyou: :roflmao: :lol:
Μην ξεχάσεις να βγάλεις παπούτσια μόνο :lol:
Εγώ νόμιζα ότι θα πεις: θα μπω από την μπαζωμενη μπαλκονόπορτα με τα παπούτσια, θα κάτσω στην κυρία θέση και θα κάψεις ένα πακέτο τσιγάρα :roflmao:
Δεν πειράζει το κατούρημα γούρι :lolsign:
Σιγά μην ξεκουνηθεις Εσύ από Αλεξανδρούπολη.........
Έλα εσύ και θα σε αφήσω να μπεις με παπούτσια :laugh::gotcha:
Post automatically merged:

Αυτό είναι το μόνο πρόβλημα, γιατί κάθε φορά έρχομαι μόνο για 2,3 μέρες. Θα δούμε
Ααα Τώρα πέφτει μακριά εεε??? :tongue: είδες τούς κανόνες γι'αυτό; :laugh: όταν δεις το τελικό αποτέλεσμα πιστεύω να σε πείσω ;)
 
Last edited:



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Σειρά έχουν τα πάνελ DIY διαστάσεις 60χ122 από MDF 10 χιλιοστών διατρητα, μόνος μού άνοιξα της τρύπες με τρυπάνι 8 κ 10αρι, ίσως έπρεπε να κάνω συνδυασμό μια σειρά με το 8αρι κ μια με το δεκάρι αλλά βαριόμουν της αλλαγές στο τρυπάνι, πρπει άνοιξα κοντά στης 20000 τρύπες :gotcha: :hunter: o_Oo_O

Κοίταξα στο ίντερνετ για πάνελ ψευδοροφης και έπεσα σε ένα που ήταν Και αυτό mdf 10ρακι με τρύπες 8 χιλιοστών 60χ60 και αν τα αγόραζα αντί να τα κάνω εγώ μού έβγαινε που το υπολόγισα γύρο στο χιλιάρικο μόνο τα πάνελ. Εγώ πήρα 4 φύλλα mdf που το φύλλο έχει διαστάσεις 305χ122 κ μού έβγαζε ακριβός 5 πάνελ τον 60χ122 κ χρειαζόμουν 21 φύλλα κ κατι, είχα κ 4 από πέρσι, οπότε ήμουν κομπλέ με 4 φύλλα mdf τα οποία μού στοίχισαν 80 € με τα κοψίματα.

Ότι απορίες ρωτάτε μπορεί να ξεχάσω η να παραλείψω να αναφέρω
IMG_20190922_104019.jpg

Στην παρακάτω φώτο φαίνεται πώς μπόρεσα κ τα τοποθέτησα μόνος μου τελείως τα πάνελ και γενικά όλα , ( η μόνη βοήθεια πού είχα από την γυναίκα μού ήταν να με βοηθήσει να πάρω την ευθεία της ψευδοροφης ) Η βίδες ήταν πάνω στα πάνελ βιδομενες λίγο, στήριζα γωνιές πάνω στα δοκάρια κ μετά πέρναγα το πάνελ συρτάροτο και είχα κοντά ένα σφυχτηρα το έπιανα από την άλλη κ βίδωνα με την ησυχία μού
IMG_20190922_121716.jpg

IMG_20190922_102519.jpg
IMG_20190922_142731.jpg
IMG_20190922_144620.jpg
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Εάν δεν το έχεις σκεφτεί, πέρνα ένα φαρδύ σωλήνα ως χρέη καναλιού για να περνάς hdmi, ρευματα κλπ προς προτζέκτορα...
Το αυτό για ηχεία atmos οροφής..;
Παρεπιπτοντως Πολύ καλή δουλειά!
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Παρεπιπτοντως Πολύ καλή δουλειά!
Σε ευχαριστω αγορι, για να το λες εσυ που κατεχεις.....:hi:
Εάν δεν το έχεις σκεφτεί, πέρνα ένα φαρδύ σωλήνα ως χρέη καναλιού για να περνάς hdmi, ρευματα κλπ προς προτζέκτορα.
Ουπς δεν το σκεφτηκα, τωρα που το λες μπορει να χρειαζωταν, αν και εχει περαστη hdmi 2.0 για αναβαθμιση προτζεκτορα και τα καλωδια για ατμος, σιγουρα μπορει να χρειαζοταν, καλο θα ηταν να υπηρχε:headbang:
Post automatically merged:

τωρα ειναι αργα:(
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Άσε με τα κωλοκλειδωματα και μελλοντικά 8κ, (τα πάντα τρέχουν ποιο γρήγορα αποσο μπορούμε να σκεφτούμε...) ή ακόμη και βγάλε βάλε βισμα μια στραβή κάτι τέλοςπάντων....
Γιατι δεν ξεβιδώνει το πρώτο και το άλλο επίμαχο πάνελ κοντά στον προτζέκτορα;
 


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
Άσε με τα κωλοκλειδωματα και μελλοντικά 8κ, (τα πάντα τρέχουν ποιο γρήγορα αποσο μπορούμε να σκεφτούμε...) ή ακόμη και βγάλε βάλε βισμα μια στραβή κάτι τέλοςπάντων....
Γιατι δεν ξεβιδώνει το πρώτο και το άλλο επίμαχο πάνελ κοντά στον προτζέκτορα;
Ναι ξεβιδωνει, να σού πω την αλήθεια πέρασα δύσκολα, δεν ήταν τα καλώδια κτλ....... άλλα θα αναφερω πιο μετά, Πάντος όλα καλά έχω πρόσβαση εύκολα και όταν έρθει η ώρα για τα ατμός εύκολα θα μπουν, 4 πάνελ θα βγάλω θα τα κόψω στο σχήμα των ηχείων συνδέω καλώδια κ όλα σούπερ
Post automatically merged:

Θέλω να μού προτείνετε χρώμα για απέξω από το dedicated είναι ένας χώρος 1.5χ2 και θα μπουν αφίσες λογότυπα κτλ σε σχέση με τον κινηματογράφο και έχω σκεφτεί να το κάνω γκρι με κόκκινο αλλά πολύ κλισέ θα ήθελα κάτι πιο μαστ.
Η πόρτα είναι μαύρη
Υ.Γ μαύρο χρώμα με αποκλείεται
 
Last edited:




susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
καλα τελειωματα ......ωραιος !!!!! :party:
.... μην ξεχασεις να αλλαξεις το susano lx90 πλεον ;)
Σε ευχαριστώ, γίνεται; μού είχαν πει ότι μάλλον δεν γίνετε......
τι να το κάνω λες; o_O:tongue:
Αλλά με ξέρουν ός σουσανο
 



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.547
Reaction score
5.052
σιγά μωρή φίρμα.... :tongue: :roflmao:


Υ.Γ. Για πες...ταβάνι τι ύψος είχε και πόσο πήγε τώρα?
Μωρι ζηλιαρα μην δεις Κανένα να προκοβει, αμέσως να πεις :laugh: :lolsign:
ΥΓ ρε δεν διαβάζεις μελα;:lol::lol::lol: 308 και κατεβεικε 270
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
γινεται βρε...... ;)
....οι παλιοι θα σε φωναζουμε πρωην...σκετο :biggrin::tongue:
susano ο μάστορας της τρύπας :roflmao:
Post automatically merged:

Μωρι ζηλιαρα μην δεις Κανένα να προκοβει, αμέσως να πεις :laugh: :lolsign:
ΥΓ ρε δεν διαβάζεις μελα;:lol::lol::lol: 308 και κατεβεικε 270
ξεκίνησα είναι η αλήθεια....αλλά άρχισα να νυστάζω....
και είχα 2 επιλογές...

ή να τα διαβάσω και να με πάρει ο ύπνος.....ή να σταματήσω και να πάω να ξεβρομίσω στη μπανιέρα:biggrin:

για υγειονομικούς λόγους επέλεξα το 2ο :laugh::roflmao:
Post automatically merged:

Μωρι ζηλιαρα μην δεις Κανένα να προκοβει, αμέσως να πεις :laugh: :lolsign:
ΥΓ ρε δεν διαβάζεις μελα;:lol::lol::lol: 308 και κατεβεικε 270
έχεις κ άλλα να ανεβάσεις....μην ξεχνιόμαστε :party:
 
Last edited:



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top