Bad sound kills good music

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αυτός που χρησιμοποιεί το ηχοσυστημα του, όπως και το σπίτι του, τα αυτοκίνητά του, τις γκόμενές του και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, για να τονώσει το αλαζονικό εγώ του, έχει σημασία αν το κάνει με λάμπες ή με ένα άριστα στημένο σύγχρονο σύστημα?
Αποκλείεις την πιθανότητα να χρησιμοποεί το ηχοσύστημά του για να απολαμβάνει μουσική;
Και αντιστοίχως την οδήγηση, το σεχ, ή ο,τι άλλο;

Απαγορεύεται ο εύπορος να απολαμβάνει μουσική; Εχει κάτι πάνω του που το αποκλείει; Είναι ας πούμε καπιταλιστικό γουρούνι και άρα δεν εχει την ικανότητα να απολαμβάνει τις τέχνες; Ντε και καλά είναι όλα για επίδειξη εξ ορισμού επειδή είναι πλούσιος;

Ή να πάρει Μάραντζ για να μην προκαλεί;
Ή να μην τα δείχνει γιατι μας τη σπάει, να δείχνουν μόνο τα Μάραντζ, άντε και κανα λαμπάτο γιατι έτσι κι αλλιως αυτούς τους κοροϊδεύουμε;
Ή να βάλει το κράτος ενα όριο, πες 10000€, μόνο μεχρι τόσα επιτρέπεται να ξοδευτούν σε στέρεα ανα νοικοκυριό, να τα κρύβουν οι υπόλοιποι;
Τι;
Κρίμα, δε σου το χα..
Ολα τα νομίσματα εχουν δυο όψεις. Οποιος κατηγορεί τον εύπορο για επίδειξη, θα κατηγορηθεί για φθόνο.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αποκλείεις την πιθανότητα να χρησιμοποεί το ηχοσύστημά του για να απολαμβάνει μουσική;
Και αντιστοίχως την οδήγηση, το σεχ, ή ο,τι άλλο;
Όχι δεν το αποκλείω, κάθε άλλο. Και με αυτό σου απαντάω και σε όσα γράφεις παρακάτω. Είναι προφανές ότι δεν γενικευω, ότι δεν υπονοώ πως ο οποιοσδήποτε που θα διαθέσει ένα σεβαστό πόσο για ένα σωστό ήχο σύστημα θα το κάνει για επίδειξη. Και απορώ που δεν το κατανοείς.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Όχι δεν το αποκλείω, κάθε άλλο. Και με αυτό σου απαντάω και σε όσα γράφεις παρακάτω. Είναι προφανές ότι δεν γενικευω, ότι δεν υπονοώ πως ο οποιοσδήποτε που θα διαθέσει ένα σεβαστό πόσο για ένα σωστό ήχο σύστημα θα το κάνει για επίδειξη. Και απορώ που δεν το κατανοείς.
Ολα οκ λοιπόν. Μπορεί να το έχει.
Επιτρέπεται να μιλάει για αυτό στα αντίστοιχα φόρα; Ή δεν εχει δικαίωμα γιατι προκαλεί;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ολα οκ λοιπόν. Μπορεί να το έχει.
Επιτρέπεται να μιλάει για αυτό στα αντίστοιχα φόρα; Ή δεν εχει δικαίωμα γιατι προκαλεί;
Φυσικά!
Όπως κάποιος άλλος εχει το δικαίωμα να μοστράρει τις λάμπες του. Καμία αντίρρηση. Ειδικά στα φόρα, ο καθένας κρίνεται εκ της συνολικής του παρουσίας. Και εύκολα καταλαβαίνεις αν κάποιος είναι ένας σοβαρός άνθρωπος που έχει την τύχη να έχει γνώσεις, χρόνο και χρήμα ώστε να στήσει κάτι σωστό, ή αν ειναι ένας τενεκες που κάνει επίδειξη.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Που είναι το κατακριτέο;
Αν τα έλεγε αυτά κάποιος που είχε δυο KH310 και ενα ντακ του πεντακοσάρικου θα προκαλούσε τόση αντίδραση;

Χάνεις το δικαίωμα να εκφέρεις άποψη αν ξοδέψεις πάνω από ενα ποσό; Και ποιο είναι το όριο;

Με λίγα λόγια ο Τζιοβάνι δεν γουστάρει να ακούει μουσική αναπαραγόμενη άσχημα.
Και εγω δεν γουστάρω καθόλου. Μισώ τα ραδιοφωνάκια, θέλω να τα σπάσω. Οπως και πολλές συσκευές πολλαπλάσιας αξίας...

Προτιμώ ησυχία. Δεν θέλω μουσικούλα, δεν γουστάρω.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
ΌΧΙ καλέ ΜΗ!
Τώρα που τα πήρε.... τράβα της και ένα
''ο κουμπαρος της συνυφαδαςτου ξαδερφου του γειτονα μου, τρωει 2 κατσικια την ημερα και δεν εχει τιποτα ''

να φριζάρει η ισιωτική :cry: :roflmao: :lol:
Εσυ παντως δε μπορεις να μου το κανεις αυτο διοτι δεν...με φτανεις, κοντοπούτανη φλωρατζα.:p:p:p:p:p:p
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Το να ειναι καποιος ξεκαθαρος
για τις αναγκες του και τα θελω του στην εποχη των σειρηνων
καθως και για τα μεσα που θα χρησιμοποιησει για την εκπληρωση τους
Αυτος και οχι αλλος
Ειναι απο τις πιο σπουδαιες ικανοποιησεις
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Που είναι το κατακριτέο;
Αν τα έλεγε αυτά κάποιος που είχε δυο KH310 και ενα ντακ του πεντακοσάρικου θα προκαλούσε τόση αντίδραση;

Χάνεις το δικαίωμα να εκφέρεις άποψη αν ξοδέψεις πάνω από ενα ποσό; Και ποιο είναι το όριο;

Με λίγα λόγια ο Τζιοβάνι δεν γουστάρει να ακούει μουσική αναπαραγόμενη άσχημα.
Και εγω δεν γουστάρω καθόλου. Μισώ τα ραδιοφωνάκια, θέλω να τα σπάσω. Οπως και πολλές συσκευές πολλαπλάσιας αξίας...

Προτιμώ ησυχία. Δεν θέλω μουσικούλα, δεν γουστάρω.
Βρε γιατρέ καταντάει κουραστικό να μου χρεώνεις πράγματα που δεν έχω πει.

Το κόβω εδώ. Αν κατάλαβες πως έβαλα τον Τζιοβάνι στο στόχαστρο, δεν έχει νόημα να το συνεχίσω.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Εσυ παντως δε μπορεις να μου το κανεις αυτο διοτι δεν...με φτανεις, κοντοπούτανη φλωρατζα.:p:p:p:p:p:p
φλωράτζα ναι...αλλά όχι και κοντοπ0υτανη μωρή! :headbang: >:(
1.90 είμαι 8-):p
 

P

PMC

Guest
Ειδικά στα φόρα, ο καθένας κρίνεται εκ της συνολικής του παρουσίας. Και εύκολα καταλαβαίνεις αν κάποιος είναι ένας σοβαρός άνθρωπος που έχει την τύχη να έχει γνώσεις, χρόνο και χρήμα ώστε να στήσει κάτι σωστό, ή αν ειναι ένας τενεκες που κάνει επίδειξη.
Νομίζω είναι δύσκολο να συναντήσεις σε φόρουμ κάποιους από αυτούς που περιγράφεις....
Συνήθως κάποιος που έχει λεφτά βρίσκει έναν ειδικό και του χτίζει το σύστημα χωρίς να τον ενημερώνει ούτε για την τελική του αξία ....
Το παιρνει έτοιμο !
Στα φόρουμ μπαίνουν άνθρωποι που ψαχνουν οικονομικές λύσεις η γνώση.....
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Αν κατάλαβες πως έβαλα τον Τζιοβάνι στο στόχαστρο, δεν έχει νόημα να το συνεχίσω.
Γενικά γράφεις; Για κάποιον άγνωστο;
Άντε, εσύ δεν εννοείς κάποιον συγκεκριμένα. Και όλοι οι υπόλοιποι θιγμένοι το ίδιο;
Γενικές απόψεις;

Δεν την ψώνισε κανείς με αυτόν που ξοδεύει πιο πολλά χρήματα στα μηχανάκια και τολμάει και μιλάει;
Ελάτε, παραδεχτείτε το :tongue:
 
Last edited:



Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Γενικά γράφεις; Για κάποιον άγνωστο;
Άντε, εσύ δεν εννοείς κάποιον συγκεκριμένα. Και όλοι οι υπόλοιποι θιγμένοι το ίδιο;
Γενικές απόψεις;

Δεν την ψώνισε κανείς με αυτόν που ξοδεύει πιο πολλά χρήματα στα μηχανάκια; Και τολμάει και μιλάει;
Ελάτε, παραδεχτείτε το :tongue:
Εχεις δικιο. Ακομα και πριν γραφτω στο φορουμ, παρατηρησα οτι χυνεται πολυ δηλητηριο σε αυτους που ξοδευουν 5 φραγκα παραπανω για τη διασκεδαση τους. Ειναι μεγαλο λαθος να στοχοποιουνται ανθρωποι που εχουν πιο πολλα χρηματα για κατι από εμας. Κυριως στην περιπτωση του Τζιο, ο οποιος ειναι ψυχουλα και φαινεται απ' τα γραπτα του, του επιτρεπω να παρει ο,τι θελει και καλα θα κανει. Ορμα Τζιο, ασ' τους να κουρεουονται... :p
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Γενικά γράφεις; Για κάποιον άγνωστο;
Άντε, εσύ δεν εννοείς κάποιον συγκεκριμένα. Και όλοι οι υπόλοιποι θιγμένοι το ίδιο;
Γενικές απόψεις;

Δεν την ψώνισε κανείς με αυτόν που ξοδεύει πιο πολλά χρήματα στα μηχανάκια; Και τολμάει και μιλάει;
Ελάτε, παραδεχτείτε το :tongue:
Ναι, γιατρέ το βρήκες.
Κρεμαστάρια!
Φθονω τον Τζιοβάνι, τον εαρ, εσένα, τον Ζιζικ, και γενικότερα όποιον έχει δώσει έστω και ένα ευρώ παραπάνω από εμένα για μηχανήματα, δηλαδή τα τρία τέταρτα και βάλε των μελών του αβουσαιτ. Κρεμαστάρια, η κατσίκα του γείτονα κλπ..
Ο Λεανδρισμος είναι ανίκητος τελικά, είτε εκφράζεται με καλώδια, είτε με τον Τουλ.
Φιλουθκια!
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ας το πάρουμε απο την αρχή, να καταλάβουμε όλοι:

Δεν γουστάρω να ακούω μουσική αν αυτή δεν ακούγεται αξιοπρεπώς, το θεωρώ κακοποίηση. Προτιμώ ησυχία.

Ποιος έχει πρόβλημα μαζί μου και γιατί;

Άντε να δούμε.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Ας το πάρουμε απο την αρχή, να καταλάβουμε όλοι:


Δεν γουστάρω να ακούω μουσική αν αυτή δεν ακούγεται αξιοπρεπώς, το θεωρώ κακοποίηση. Προτιμώ ησυχία.


Ποιος έχει πρόβλημα μαζί μου και γιατί;


Άντε να δούμε.

Κανένας μάλλον, μαγκιά σου (ή/και πρόβλημα σου), γούστο σου και καπέλο σου.


Εμένα μου αρκεί να έχει μια καλή απόκριση και αδιαφορώ για τη στερεοφωνική εικόνα...
Στις ταινίες δε, γουστάρω να βλέπω στο tablet με το mono creative bluetooth speaker... :p

Πρέπει να αλλάξω τακτική αλλιώς να μην ακούω μουσική και να μη βλέπω ταινίες;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.050
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top