Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.404
Reaction score
79.622
Αυτο βέβαια απέχει πολύ απο το να ισχυρίζεσαι πως ξέρεις πως μετράει καλά και δεν έχει προβλήματα. Εγω πάντως προβλέπω τρελές τραμπάλες, minimum +-6db στο μπασο. 12db τραμπάλα και βλέπουμε. Μακάρι να κάνω λάθος.
Το αυτι μου λεει οτι δεν εχω τα θεματα που λες.Ελαφρυ τονισμο σε 62 και 93 hz που ειναι και τα σοβαρα στασιμα μου.
265082_0d23424b481ae0b12656ceed57b75a51.jpg



Τι θυμήθηκα τώρα :biggrin:

Ο "ελαφρύς τονισμός" στα 62 είναι περίπου 12db. :biggrin:
Η τραμπάλα είναι περίπου 20db.

Το αυτί σου, σου έλεγε μπούρδες.
Η αλήθεια φαινόταν με το μάτι, χωρίς να το ακούσω καν.

Η πραγματικότητα είναι σκληρή.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ο Γιανννης να δίνει συμβουλές στον dapost.

Τι άλλο θα διαβάσουμε :headbang::headbang::headbang::headbang:
Λαλησεν ο τσομπανης...

Δηλαδη εχεις βγαλει συμπερασμα για τις γνωσεις μου,ε...;

Σορρυ-δε θα ξαναγινει,μιστερ!
Post automatically merged:

View attachment 146578


Τι θυμήθηκα τώρα :biggrin:
Τα ακουστα αποτελεσματα ειναι πολυ λιγοτερο βλαβερα απο οτι μετρανε.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.404
Reaction score
79.622
Τα ακουστα αποτελεσματα ειναι πολυ λιγοτερο βλαβερα απο οτι μετρανε.
Αμα είσαι ανεκτικός και βολικός άνθρωπος ίσως.
Εγώ δεν είμαι.

Το θέμα είναι πως υπάρχει πρόβλημα το οποίο δεν δεχόσουν πως υπάρχει, ενώ ήταν προφανές.

Γιαυτό σου έλεγα πως
Αν εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του φορουμ θα βγει πολύ ευνοημένος, όσο λίγοι.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αμα είσαι ανεκτικός και βολικός άνθρωπος ίσως.
Εγώ δεν είμαι.

Το θέμα είναι πως υπάρχει πρόβλημα το οποίο δεν δεχόσουν πως υπάρχει, ενώ ήταν προφανές.

Γιαυτό σου έλεγα πως
Με αυστηρα κριτηρια παντα!Σκεψου οτι σε μερικα ανεκπαιδευτα αυτια που προσπαθησα να αναδειξω το προβλημα ακουστικα,δυσκολευοντουσαν να το ακουσουν και να το κατανοησουν.

Μη ξεχνας οτι μιλαμε για πολυ περιορισμενο ευρος συχνοτητων.Καθε νοτα ενος οργανου απεχει αρκετα HZ απο την αλλη.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.404
Reaction score
79.622
Καλό θα ήτανα λοιπόν οι διάφοροι καλοθελητές που μας έχουν δαιμονοποιήσει, να ανοίξουν τα μάτια τους με την επιβεβαίωση των προβλέψεων που κάνουμε για έναν ηχητικά άγνωστο σε εμάς χώρο, και με τις συμβουλές που δώσαμε 150 σελίδες πριν. Τα ίδια και στου αστροναύτη που μας έπρηζε πριν δυο χρόνια με τα υπερκαλώδια του. Ιδιες μετρήσεις και εκεί.

Ας ρωτήσουν και την γνώμη όσων μετά την προτροπή μας αγόρασαν σαμπ, και κυρίως όσων αγόρασαν και δεύτερο σαμπ.
Όσων έβαλαν διάχυση στο ταβάνι.
κτλ κτλ

Και θα μπορούσα να συνεχίζω με παραδείγματα...

Μέχρι και πως έχουμε οικονομικό όφελος λέγεται απο εδώ κι από εκεί, μαθαίνονται αυτά :o>:(

Δηλαδή τι;
Μας στέλνει επιταγές η Roon απο την Αμερική;
H Dirac από την Σουηδία;
Ολοι οι κατασκευαστές σαμπ και ολοι οι κατασκευαστές ενεργών του πλανήτη; (στον Εαρ μόνο :tongue:)
Η minidsp απο δενξερωπου;

Ντροπή σας >:( >:( >:(
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Καλό θα ήτανα λοιπόν οι διάφοροι καλοθελητές που μας έχουν δαιμονοποιήσει, να ανοίξουν τα μάτια τους με την επιβεβαίωση των προβλέψεων που κάνουμε για έναν ηχητικά άγνωστο σε εμάς χώρο, και με τις συμβουλές που δώσαμε 150 σελίδες πριν. Τα ίδια και στου αστροναύτη που μας έπρηζε πριν δυο χρόνια με τα υπερκαλώδια του. Ιδιες μετρήσεις και εκεί.

Ας ρωτήσουν και την γνώμη όσων μετά την προτροπή μας αγόρασαν σαμπ, και κυρίως όσων αγόρασαν και δεύτερο σαμπ.
Όσων έβαλαν διάχυση στο ταβάνι.
κτλ κτλ

Και θα μπορούσα να συνεχίζω με παραδείγματα...

Μέχρι και πως έχουμε οικονομικό όφελος λέγεται απο εδώ κι από εκεί, μαθαίνονται αυτά :o>:(

Δηλαδή τι;
Μας στέλνει επιταγές η Roon απο την Αμερική;
H Dirac από την Σουηδία;
Ολοι οι κατασκευαστές σαμπ και ολοι οι κατασκευαστές ενεργών του πλανήτη; (στον Εαρ μόνο :tongue:)
Η minidsp απο δενξερωπου;

Ντροπή σας >:( >:( >:(
Οταν προσπαθεις να ανοιξεις τα ματια καποιου πολλακις και δεν το καταλαβαινει....

Αλλα σοβαρα τωρα;Μεχρι και οτι τα παιρνετε ισχυριζονται;Προσπαθουν να βγαλουν ακυρα τα αποδεδειγμενα;
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.721
Reaction score
10.537
Λαλησεν ο τσομπανης...

Δηλαδη εχεις βγαλει συμπερασμα για τις γνωσεις μου,ε...;

Σορρυ-δε θα ξαναγινει,μιστερ!
Ναι Γιαννννη δίκαιο σε όλα έχεις.
Σε δικαίωσαν οι μετρήσεις, βρε πως το έκανες αυτό;
Σε όλα μέσα;

Οι υπόλοιποι γράφαμε μπούρδες γιατί σε ζηλεύουμε.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ναι Γιαννννη δίκαιο σε όλα έχεις.
Σε δικαίωσαν οι μετρήσεις, βρε πως το έκανες αυτό;
Σε όλα μέσα;

Οι υπόλοιποι γράφαμε μπούρδες γιατί σε ζηλεύουμε.
Ποτε δεν ειπα οτι καποιος απο τους διαβασμενους εδω μεσα λενε μπουρδες.Αλλα προσεχε πως απευθυνεσαι σε καποιον χωρις να εχεις καταλαβει το θεωρητικο και τεχνικο του υποβαθρο...Φιλικα παντα.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.911
Reaction score
77.531
Ντροπή σας >:( >:( >:(
εμ όλη την ώρα με τα 50άρια είσαι....ποιος σε φταίει?:p:roflmao:

Υ.Γ. Ποιός μλκας το είπε αυτό? για πες να γνωριζόμαστε σιγά σιγά >:(
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.721
Reaction score
10.537
Ποτε δεν ειπε οτι καποιος απο τους διαβασμενους εδω μεσα λενε μπουρδες.Αλλα προσεχε πως απευθυνεσαι σε καποιον χωρις να εχεις καταλαβει το θεωρητικο και τεχνικο του υποβαθρο...Φιλικα παντα.
A5zaaNtCIAA1tML.jpg
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.404
Reaction score
79.622
Υ.Γ. Ποιός μλκας το είπε αυτό? για πες να γνωριζόμαστε σιγά σιγά >:(
Αυτοί ξέρουν.
Κάποιοι απο αυτούς μάλιστα έχουν αφήσει σαφέστατα υπονοούμενα με ποσταρίσματά τους. Δεν τα έχεις δει;

Μου τα έχουν μεταφέρει κάποιοι απολύτως ειλικρινείς άνθρωποι που τα άκουσαν απο πρώτο χέρι. Αθηναίοι.
Post automatically merged:

εμ όλη την ώρα με τα 50άρια είσαι....ποιος σε φταίει?:p:roflmao:
Καλά, εκτός απο αυτά, έξτρα λέμε :lolsign:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.714
Reaction score
28.071
Ναι έχει γραφτεί παλαιότερα ότι είναι και καλά "μεσάζοντες" κλπ.

Θα έλεγα ότι θα πρέπει να λέμε και ευχαριστώ σε αυτούς που έχουν τη γνώση και τη θέληση, και βάζουν εδώ χρόνο από την προσωπική τους ζωή για να μας ανοίξουν τα μάτια και να μας γλιτώσουν αρκετά έως πολλά χρήματα από άχρηστες αγορές.
Να καταλάβουμε όλα αυτά τα παραμύθια της μαγείας της χαϊεντοσύνης.

Εκτός από προσωπικό όφελος (πωλήσεις στους άσχετους), δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να λέει διάφορα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.911
Reaction score
77.531
Αυτοί ξέρουν.
Κάποιοι απο αυτούς μάλιστα έχουν αφήσει σαφέστατα υπονοούμενα με ποσταρίσματά τους.

Μου τα έχουν μεταφέρει κάποιοι απολύτως ειλικρινείς άνθρωποι που τα άκουσαν απο πρώτο χέρι. Αθηναίοι.
Ουφ....και το χα άγχος...ποιος π0στης με έδωσε.... :laugh:

Υ.Γ. Δεν έχει αυτοί ξέρουν.....εμένα κάποτε με έκανε ένας μλκας σκηνικό-ριπορτ επειδή υπονόησα κάτι αντίστοιχο για τον αβγδ στα πλαίσια της πλάκας

όποιος έχει τέτοια θέματα στο κεφάλι του....καλό είναι να τον ξέρουμε...και απομόνωση.....
δεν έχει νόημα να συνομιλούμε με τέτοια άτομα....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.784
Γιάνννη έμπλεξες εδώ μέσα.

Μπήκες σε σφηκοφολιά πολύ πολύ διαβασμενων ανθρώπων πάνω στο όντιο.

Προφανώς, στα ελευθέρας βοσκής παιδιά που συναντάς έξω, είσαι ο μέγας μάγιστρος, ο μεγάλος γνώστης, έχεις και μπασοπαγιδες. Οκ.

Εδώ μέσα όμως, καταρχήν σταμάτα να δίνεις συμβουλές, για καναδυό χρόνια άκου μόνο τι σου λενε, πάνε να σου κάνει ιδιαίτερα ο τσομπανης αν δεχτεί, με 59€ την ώρα, σε 5-6 μήνες θα μάθεις το 1/10 από αυτά που ξέρει ο τσομπανης, ενώ για να πλησιάσεις σε γνώσεις τον νταποστ πιθανώς να θες πάνω από 25 χρόνια διάβασμα σε εντατικούς ρυθμούς.

Σε κανέναν από τους ανωτέρω, κι άλλους που μπήκαν στον κόπο να σου που δγιό κουβέντες, δε δικαιούσαι να τους λες "ξέρεις ποιος είμαι γω και τι ξέρω γω" γιατί δε ξέρεις τίποτα σε σχέση με αυτούς, φαίνεται από μακριά, κάνει μπαμ, δε χρειάζεται να στο αναλύσω πως φαίνεται, πίστεψέ με, λέω αλήθεια.

Μην φέρνεις αντιρρήσεις, είναι εις βάρος σου. Να είσαι ευγενικός ακόμα κι όταν κάποιοι είναι εριστικοί, δεν έχουν κακή πρόθεση, βοηθάνε. Άκου τι σου λένε, κάνε τι σου λένε, κι όλα θα παν καλά.

Εντάξει παιδί μου;

Άντε μέτρα τώρα, μας γκάστρωσες.



ΥΓ. Τα παίρνω από όλες τις εταιρίες, κανονικά. Τώρα τελευταία από την Κάλι. Και ξεκινάω να τα παίρνω χοντρά από την γκειθαιν. Έχω βαρεθεί, δεν ασχολούμαι άλλο με τετχιους, ας λένε ότι θέλουν, στα 3 μου.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ρε σεις,απο μ@λ@κι@ σε μ@λ@κι@ συμπερασματα παμε!

Προσπαθησα εγω ποτε να μειωσω καποιον απο το φορουμ;Ή προσπαθησα να δειχτω σε καποιον που φαινεται οτι δε γνωριζει πολλα;

Ειναι κακο εδω μεσα να λες τη γνωμη σου σε καποιον που ισως ξερει περισσοτερα απο σενα;

Ανθρωποι ειμαστε και ξεχναμε ή κολλαμε στο κατω κατω.

Νομιζεις εγω δεν εχω ακουσει υπερμ@λ@κιες εδω μεσα;Κανω μοκο ομως και δεν καθομαι να καβγαδισω.Οποιος ξερει-ξερει.Δεν πιστευω οτι χρειαζεται να δειχνομαστε εδω μεσα...

Τωρα αν νομιζετε οτι ειναι κακο να συμβουλευω καποιους ενω το συστημα μου δε μετραει καλα και αυτο σημαινει οτι δε ξερω τι κανω-οπως νομιζετε....
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.404
Reaction score
79.622
ενώ για να πλησιάσεις σε γνώσεις τον νταποστ πιθανώς να θες πάνω από 25 χρόνια διάβασμα σε εντατικούς ρυθμούς.
και ο νταπόστ να μην διαβάζει καθόλου στο μεταξύ
Post automatically merged:

Τωρα αν νομιζετε οτι ειναι κακο να συμβουλευω καποιους ενω το συστημα δε μετραει καλα-οπως νομιζετε....
Το πρόβλημα δεν είναι πως δεν μετράει καλά το σύστημα. Το πρόβλημα είναι πως ήσουν σιγουρος πως μετρούσε καλά, ενώ σου είχαμε πει με ακρίβεια πως μετράει, πριν μετρήσεις ;)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.911
Reaction score
77.531
Καλά, εκτός απο αυτά, έξτρα λέμε :lolsign:
τώρα που μου το θύμησες....
βρήκα και μόντα να σου κάνω.....να τα κονομήσεις πάλι :cry:

θα πω τον ασφαλιστή μου να μου κανονίσει επέμβαση στο διαβαλκανικό....
θα κάνω εισαγωγή ντεμέκ για αφαίρεση κοτσιού....
και εσύ θα μου μιλάς για την τεχνική dimissey:lol::lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.431
Reaction score
125.784
Γιάνννη παιδί μου, ως Πυθία θα σου πω το μέλλον, κοίτα, αφού μετρήσεις καμιά 500-αρια φορές κι όλα στρώσουν, δηλαδή αφού ενσωματώσεις ντιρακ ισοστάθμιση στο σεταπ και 2 σαμπ, μετά θα σου πω ένα μυστικό: θα πας να αγοράσεις ένα ζευγάρι ενεργά Κάλι, και συγκεκριμένα αυτά:


Θα βγάλω γω μια μίζα από τον τομαν, οκ, αλλά εσύ θα βγάλεις πιο μεγάλο κέρδος διότι αυτά είναι οικονομικά και ενεργά, και θα παίζουν καλύτερα τις μουσικές σου, οπότε θα μπορείς να πουλήσεις ενισχυτικά και ηχεία και καλώδια και να πάρεις πίσω λεφτά που έδωσες στο παρελθόν.

Σου είπα το μέλλον. Κοίτα πόση δύναμη σου έδωσα. ;)
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.954
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top