Ενεργά Ηχεία

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.982
Reaction score
20.501
Επειδή δεν θα στο πει αυτό ο wizzy ( όπως δεν θα στο έλεγα κι εγώ αν ήμουν στη θέση του ), έχεις σκεφτεί ότι το σετάπ σου είναι μια τρίχα απο τα @@ του συστήματος του wizzy...? για τη δε περιποίηση του χώρου δεν το συζητώ, μιλάνε οι μετρήσεις.
Έλα ρε, μην πέφτεις στο επίπεδό του... Εγώ κατρακύλησα, δεν έχω σωτηρία...
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
αυτή ακριβώς είναι και η διαφορά του συστήματος του @maiknight από το σύστημα του Γιάνννη στον οποίο και αρχικώς απάντησε ο Γιάνννης...αλά μη το κάνουμε θέμα! :sneaky:
Ναι, αλλά δεν νομίζεις ότι είναι άδικο όταν κάποιος έχει αντίθετη άποψη, να δέχεται κριτική για το σύστημά του...? Ρωτάς αν μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο; Όχι. Καθόλου όμορφο.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.982
Reaction score
20.501
καλά εδώ...μλκιάρα έκανε...αλλά δεν είναι αυτό το νήμα για να το αναλύσουμε :p :lol:
Πιτσιρικάς, υιός οικογενειακής φίλης, νεούδι στη μουσική, μου ζήτησε ό,τι έχω από Rock και Metal σε mp3. Μετά χαράς του τα έδωσα. Μετά από λίγο καιρό, μέσω Viber, μου στέλνει link με μια λίστα με σπάνιους metal δίσκους (LP). Παραθέτω την απάντησή μου:
"Υπάρχει πολύ "παιχνίδι" πίσω από τα λεγόμενα "σπάνια" albums σε δίσκους. Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θα σου πω κάποια πράγματα. Αυτό που θέλω να καταλάβεις είναι το εξής: Μείνε μακριά από δίσκους βινυλίου. Πολύ μακριά. Όσο πιο μακριά γίνεται. Μόνο από ψηφιακά αρχεία και streaming audio services θα ακούς. Απορίες επ' αυτού, θα στις λύσω από κοντά. Προς το παρόν: Μακριά από δίσκους βινυλίου"

Είπαμε, μπορεί να κάνουμε μαλακίες, δεν είναι ανάγκη να ξεκινήσουν κι άλλοι...
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Επειδή δεν θα στο πει αυτό ο wizzy ( όπως δεν θα στο έλεγα κι εγώ αν ήμουν στη θέση του ), έχεις σκεφτεί ότι το σετάπ σου είναι μια τρίχα απο τα @@ του συστήματος του wizzy...? για τη δε περιποίηση του χώρου δεν το συζητώ, μιλάνε οι μετρήσεις.
Οπως διδασκει ο Τουλ,οτι μηχανηματα εχεις στον χωρο σου,ο τελευταιος ειναι που οριζει αν θα παιξουν καλα!

Και ο Wizzy δεν βλεπω να εχει και τον καλυτερο...
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Ναι, αλλά δεν νομίζεις ότι είναι άδικο όταν κάποιος έχει αντίθετη άποψη, να δέχεται κριτική για το σύστημά του...? Ρωτάς αν μπορεί να πάρει κάτι καλύτερο; Όχι. Καθόλου όμορφο.
Αυτό όμως πρέπει να ισχύει αμφίδρομα ε?
... όχι επιλεκτικά!!
Δε μπορεί λοιπόν κάποιος που προ διμήνου οδηγούσε το προενισχυτη του... από την έξοδα ακουστικών ενός.. παιχνιδιού .. γιατί κατά δήλωση του δε γνωρίζε ούτε τι είναι το Ντακ ούτε τι κάνει.. και να κριτικάρει κιόλας!!!
Ούτε εννοείται ότι ο κάθε Γιάννης είναι υποχρεωμένος να δέχεται το τρολαρισμα του κάθε τυχαίου χωρίς να μπορεί να απαντήσει..
 
Last edited:

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
Οπως διδασκει ο Τουλ,οτι μηχανηματα εχεις στον χωρο σου,ο τελευταιος ειναι που οριζει αν θα παιξουν καλα!

Και ο Wizzy δεν βλεπω να εχει και τον καλυτερο...
Και που συνάδει ο δικός σου χώρος με αυτά που λέει ο Τουλ; Ο wizzy έχει στα χέρια του μετρήσεις που αποδεικνύουν την επιτυχία του εγχειρήματος. Σε αντίθεση με τη δική σου περίπτωση που η τραμπάλα πάει σύννεφο. Και καλά να μη μπορείς να επενδύσεις σε αυτό που προτίμησε ο wizzy, απόλυτα σεβαστό. Αλλά το να κάνεις υποδείξεις, να λες ότι - το αποδεδειγμένα - λειτουργικό είναι άχρηστο και ότι εσύ - με το αποδεδειγμένα μη ή λιγότερο λειτουργικό - ξέρεις καλύτερα, είναι πως να το πω; Μέγιστη πατάτα.
Κριτικάρεις την επιλογή ενεργών, subs και επεξεργαστή. Έχεις θεοποιήσει το δικό σου σετάπ και δεν σου περνάει απο το μυαλό μάλλον ότι όσο πιθανώς χάνουν απο τα υλικά, το κερδίζουν απο την ομοιογένεια του αποτελέσματος, απο την αρμονική λειτουργία με τον χώρο και τις μικρορυθμίσεις που κάνει ο επεξεργαστής, συν το γεγονός ότι εκεί που ξεκινάνε να ζεσταίνονται οι ενισχυτές των ενεργών, ο δικός σου ενισχυτής παραδίδει πνεύμα. Δεν ακούς σε υψηλές εντάσεις, δεν σε ενδιαφέρουν τα πολύπλοκα μουσικά προγράμματα, άρα για τις δικές σου ανάγκες το δικό σου σύστημα είναι μια χαρά. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και το καλύτερο ή ότι είναι καν value for money.

Αυτό όμως πρέπει να ισχύει αμφίδρομα ε?
... όχι επιλεκτικά!!
Δε μπορεί λοιπόν κάποιος που προ διμήνου οδηγούσε το προενισχυτη του... από την έξοδα ακουστικών ενός.. παιχνιδιού .. γιατί κατά δήλωση του δε γνωρίζε ούτε τι είναι το Ντακ ούτε τι κάνει.. και να κριτικάρει κιόλας!!!
Ούτε εννοείται ότι ο κάθε Γιάννης είναι υποχρεωμένος να δέχεται το τρολαρισμα του κάθε τυχαίου χωρίς να μπορεί να απαντήσει..
Μόνο που ο Γιάννης δεν δέχεται το τρολάρισμα μόνο απο έναν "τυχαίο", αλλά απο το μεγαλύτερο μέρος των συμμετεχόντων και όχι επί προσωπικού, αλλά επί των εσφαλμένων - αποδεδειγμένα - απόψεών του. Που - πέραν του χαβαλέ - δεν νομίζω ότι πρόκειται καν για τρολάρισμα. Ο "τυχαίος" του φταίει και αυτός πρέπει να υποστεί τη κριτική για τα μηχανήματά του, ειδικά όταν ο κανένας "τυχαίος" δεν σχολίασε τα μηχανήματα του Γιάννη; Δηλαδή, όταν δεν μας παίρνει, πετάμε τη μπάλα στη κερκίδα και χτυπάμε σε όποιο τρωτό σημείο βρούμε; Νοt good.
Με άλλα λόγια, όταν έχουμε καλύψει όλα μας τα επιχειρήματα, υποβιβάζουμε το επίπεδο του συνομιλητή;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Μόνο που ο Γιάννης δεν δέχεται το τρολάρισμα μόνο απο έναν "τυχαίο", αλλά απο το μεγαλύτερο μέρος των συμμετεχόντων και όχι επί προσωπικού, αλλά επί των εσφαλμένων - αποδεδειγμένα - απόψεών του. Που - πέραν του χαβαλέ - δεν νομίζω ότι πρόκειται καν για τρολάρισμα. Ο "τυχαίος" του φταίει και αυτός πρέπει να υποστεί τη κριτική για τα μηχανήματά του, ειδικά όταν ο κανένας "τυχαίος" δεν σχολίασε τα μηχανήματα του Γιάννη; Δηλαδή, όταν δεν μας παίρνει, πετάμε τη μπάλα στη κερκίδα και χτυπάμε σε όποιο τρωτό σημείο βρούμε; Νοt good.
Με άλλα λόγια, όταν έχουμε καλύψει όλα μας τα επιχειρήματα, υποβιβάζουμε το επίπεδο του συνομιλητή;
ρε Νικόλα, τι λες???
τη μπάλα στην εξέδρα δε τι πετάει ο Γιάνννης που σ'όλους θα ανταπαντήσει ευγενικά με τεράστια υπομονή...μήπως αρχίζεις να την πετάς εσύ???
έχεις δει τι έχει γράψει ο @maiknight νωρίτερα στα ποστ του κι αν τρολάρει ή όχι??
μήπως έχεις δει τα ποστ του 639, 641, 692 που αναφέρεται στο Γιάνννη κι εμένα, ή μήπως έχεις δει το τρόπο που απάντησε στο @jiovani75 στο ποστ 658???
τι λες τώρα!!!...ειλικρινά δηλαδή!!
 
Last edited:

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Βρε συ Γιάνννη, δε νομίζεις οτι είναι "λίγο" άτοπο να βγάζεις συμπέρασμα περί ακουστικής του χώρου του Wizzy, ιδίως όταν έχει γίνει επαγγελματική επιμέλεια; Με αποδεδειγμένες μετρήσεις, όχι με γνώμες. Το τί μπορεί να σου φαίνεται είναι άλλο θέμα, εδώ υπάρχει υλικό, 1+1=2. Ο καθένας κινείται στο budget που θεωρεί αυτός σωστό, αλλά όταν κάνεις κριτική πάνω σε δουλειά επαγγελματία, και ιδίως όταν έχει αποδείξεις περί του αποτελέσματος, χάνεις εσύ σε αξιοπιστία στα μάτια των συμφορουμιτών. Δεν υπάρχει λόγος.
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
ρε Νικόλα, τι λες???
τη μπάλα στην εξέδρα δε τι πετάει ο Γιάνννης που σ'όλους θα ανταπαντήσει ευγενικά με τεράστια υπομονή...μήπως αρχίζεις να την πετάς εσύ???
έχεις δει τι έχει γράψει ο @maiknight νωρίτερα στα ποστ του κι αν τρολάρει ή όχι??
μήπως έχεις δει τα ποστ του 639, 641, 692 που αναφέρεται στο Γιάνννη κι εμένα, ή μήπως έχεις δει το τρόπο που απάντησε στο @jiovani75 στο ποστ 658???
τι λες τώρα!!!...ειλικρινά δηλαδή!!
Απαντά όντως ευγενικά, προσπαθώντας όμως να τους βγάλει όλους άσχετους και τρελούς. Σημασία για εμένα δεν έχει το πως το λέει κάποιος, αλλά τι λέει.
Είδα τις αναρτήσεις που αναφέρεις. Σας αποκάλεσε τραγικούς και αναρωτήθηκε αν είστε bots. Για μια συζήτηση που είχατε ανοίξει, όπου - όπως το βλέπω τουλάχιστον - αποδείχτηκε ακόμα και με μαθηματικούς τύπους ότι δεν τα λέγατε σωστά. Εγώ τουλάχιστον, αυτό το συμπέρασμα έβγαλα. Προφανώς το ίδιο συμπέρασμα έβγαλε και ο συμφορουμίτης. Άρα, προς τί η "επίθεση" ως προς το σύστημα, δεν καταλαβαίνω. Δηλαδή, κάποιος που μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχε το γ@μάτο σύστημα ( ή και εξακολουθεί να μην έχει ) δεν έχει το δικαίωμα ή τη δυνατότητα να αξιολογεί τα δεδομένα που του παρέχονται;
Δεν μπορώ να κρίνω τους χαρακτηρισμούς καθώς δεν είμαι αναμάρτητος. Αλλά μπορώ να κρίνω το υπόβαθρό τους.
 


Μηνύματα
15.059
Reaction score
20.843
λογικο
σκεψου ποσες μερες μπορει να λειψει για να παει απλα μεχρι τον διεθνη διαστημικο σταθμο και σε τι περιβαλλον κινειται.
αμα δεν ειχε υπομονη θα ανοιγε την θυριδα και θα το παιζε gravity
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Απαντά όντως ευγενικά, προσπαθώντας όμως να τους βγάλει όλους άσχετους και τρελούς. Σημασία για εμένα δεν έχει το πως το λέει κάποιος, αλλά τι λέει.
Είδα τις αναρτήσεις που αναφέρεις. Σας αποκάλεσε τραγικούς και αναρωτήθηκε αν είστε bots. Για μια συζήτηση που είχατε ανοίξει, όπου - όπως το βλέπω τουλάχιστον - αποδείχτηκε ακόμα και με μαθηματικούς τύπους ότι δεν τα λέγατε σωστά. Εγώ τουλάχιστον, αυτό το συμπέρασμα έβγαλα. Προφανώς το ίδιο συμπέρασμα έβγαλε και ο συμφορουμίτης. Άρα, προς τί η "επίθεση" ως προς το σύστημα, δεν καταλαβαίνω. Δηλαδή, κάποιος που μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχε το γ@μάτο σύστημα ( ή και εξακολουθεί να μην έχει ) δεν έχει το δικαίωμα ή τη δυνατότητα να αξιολογεί τα δεδομένα που του παρέχονται;
Δεν μπορώ να κρίνω τους χαρακτηρισμούς καθώς δεν είμαι αναμάρτητος. Αλλά μπορώ να κρίνω το υπόβαθρό τους.
προφανώς και πλέον έχεις πετάξει τη μπάλα έξω απ'το γήπεδο!!
Για πιο υπόβαθρο μιλάς??
Ποιός θα κρίνει τι??
ο @maiknight ??
σοβαρά τώρα??
δείτε μόνοι σας!!
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
προφανώς και πλέον έχεις πετάξει τη μπάλα έξω απ'το γήπεδο!!
Για πιο υπόβαθρο μιλάς??
Ποιός θα κρίνει τι??
ο @maiknight ??
σοβαρά τώρα??
δείτε μόνοι σας!!
Ναι,και? Να σου θυμήσω ότι λίγο πριν τα σχόλια που σε έθιξαν, απαντούσες με συνταγές μαγειρικής; Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον το σύστημά του έχει κάποια σχέση με τη συζήτηση. Η φασολάδα, όπως και να το δεις, δεν έχει.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
Ναι,και? Να σου θυμήσω ότι λίγο πριν τα σχόλια που σε έθιξαν, απαντούσες με συνταγές μαγειρικής; Αν μη τι άλλο, τουλάχιστον το σύστημά του έχει κάποια σχέση με τη συζήτηση. Η φασολάδα, όπως και να το δεις, δεν έχει.
εκτός νομού πλέον!!
ούτε καν εκτός γηπέδου!!
συγκρίνεις παντελώς ανόμοια πράγματα και καταστάσεις!!
..από τη μία πλευρά βάζεις το χιούμορ μέσα από κουβέντα του νταχάρη με μένα, κι απ την άλλη τη συμπεριφορά ενός...να μη χαρακτηρίσω καλύτερα απέναντι ακόμα και στο @jiovani75 αν δε θες να πω για μένα και το Γιάνννη...πραγματικά..έχεις ξεφύγει!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Βρε συ Γιάνννη, δε νομίζεις οτι είναι "λίγο" άτοπο να βγάζεις συμπέρασμα περί ακουστικής του χώρου του Wizzy, ιδίως όταν έχει γίνει επαγγελματική επιμέλεια; Με αποδεδειγμένες μετρήσεις, όχι με γνώμες. Το τί μπορεί να σου φαίνεται είναι άλλο θέμα, εδώ υπάρχει υλικό, 1+1=2. Ο καθένας κινείται στο budget που θεωρεί αυτός σωστό, αλλά όταν κάνεις κριτική πάνω σε δουλειά επαγγελματία, και ιδίως όταν έχει αποδείξεις περί του αποτελέσματος, χάνεις εσύ σε αξιοπιστία στα μάτια των συμφορουμιτών. Δεν υπάρχει λόγος.
Φιλε μου,εβγαλα το συμπερασμα βλεποντας οτι δεν εχει ληφθει μετρο για την αποφυγη των πρωιμων ανακλασεων.Δε θελει πανω απο μια φωτογραφια για να φανει αυτο!Αν διαφωνεις εσυ ή οποιοσδηποτε αλλος,αποδειξτε μου τεχνικα το αντιθετο και οπως παντα οταν ειμαι λαθος,θα ζητησω δημοσια συγγνωμη!

Χειροτερη συμπεριφορα ειχαν ομως πολλοι απεναντι μου,βλεποντας κιολας οτι ο χωρος ειναι πολυ καλα φροντισμενος και τα μηχανηματα επαξια!Δεν βγαζεις το συμπερασμα οτι ολοι αυτοι ειναι ζηλιαρηδες και μισοδικαναλοι,οταν τους ανεβαζεις μεχρι και Psychoacoustic FR και συνεχιζουν να με αποκαλουν αμπασσο;

Θα ευχαριστιομουν μια τεχνικα λογικη και ευγενικη απαντηση σου.Αν θελεις ελα να το συνεχισουμε στο θεμα μου.Η στο θεμα του wizzy.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.665
Ακούει τη μουσικουλα του από το κινητό του
Αυτό θα ήταν μια πολύ μεγάλη αναβάθμιση για σένα.
Όπως έχω ξαναπεί.

Δες μετρήσεις και κλάψε ελεύθερα.


Υπ'οψιν, πως με $9 έχει κι άλλο τέτοιο μηχανάκι τεσταρει, του οποίου τις μετρήσεις δεν πρόκειται ποτέ να πιάσει κανένα πικάπ στο γνωστό σύμπαν, κι ας κοστίζει όσο ένα εξωτικό νησί.

Εν έτει 2020 ακούτε υποδεέστερα από ότι παίζει μια ευτελής συσκευή των $9 και χωρίς σαμπ και χωρίς ισοστάθμιση χώρου και χωρίς καμία μέτρηση της προκοπής, κι έχετε το θράσος να μιλάτε για το σετάπ του γουιζι...

Είναι εξοργιστικό.

Και να υποστηρίζετε αυτές τις αηδιες που λέτε. Ειλικρινά, αν ήταν στο χέρι μου, θα είχατε μπαν μεγαλύτερο του σκαλουμπακα.

Δεν έχετε καμία θέση στο φόρουμ στα θρεντς που αφορούν όντιο.

Μόνο στις λοιπές κατηγορίες, ανέκδοτα και πολιτικά, φαγητά και ποτά.

Αυτή είναι η πραγματικότητα, όχι η "άποψή μου".
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
εκτός νομού πλέον!!
ούτε καν εκτός γηπέδου!!
συγκρίνεις παντελώς ανόμοια πράγματα και καταστάσεις!!
..από τη μία πλευρά βάζεις το χιούμορ μέσα από κουβέντα του νταχάρη με μένα, κι απ την άλλη τη συμπεριφορά ενός...να μη χαρακτηρίσω καλύτερα απέναντι ακόμα και στο @jiovani75 αν δε θες να πω για μένα και το Γιάνννη...πραγματικά..έχεις ξεφύγει!
α) ο άλλος δεν καταλαβαίνει το χιούμορ και όταν σου γίνονται αρκετές ερωτήσεις στα σοβαρά ( απο άτομα πέραν του νταχάρη ) και συνεχίζεις τη συνταγή της φασολάδας, λογικό να αναφωνήσει κανείς "όοοοοχι άλλο κάρβουνο!!"
β) Εγώ σε ρωτούσα απόλυτα σοβαρά εάν είδες τις μετρήσεις του Μπούτχια και πάλι στη πλάκα το έριχνες. Ε, ή θα κάνουμε σοβαρή κουβέντα ή θα το τρομπάρουμε ομαδικώς. Αλλά να οργανωθούμε,ε?
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.101
α) ο άλλος δεν καταλαβαίνει το χιούμορ και όταν σου γίνονται αρκετές ερωτήσεις στα σοβαρά ( απο άτομα πέραν του νταχάρη ) και συνεχίζεις τη συνταγή της φασολάδας, λογικό να αναφωνήσει κανείς "όοοοοχι άλλο κάρβουνο!!"
β) Εγώ σε ρωτούσα απόλυτα σοβαρά εάν είδες τις μετρήσεις του Μπούτχια και πάλι στη πλάκα το έριχνες. Ε, ή θα κάνουμε σοβαρή κουβέντα ή θα το τρομπάρουμε ομαδικώς. Αλλά να οργανωθούμε,ε?
δε ξέρω για σένα..εγώ πάντως όχι!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αυτό θα ήταν μια πολύ μεγάλη αναβάθμιση για σένα.
Όπως έχω ξαναπεί.

Δες μετρήσεις και κλάψε ελεύθερα.


Υπ'οψιν, πως με $9 έχει κι άλλο τέτοιο μηχανάκι τεσταρει, του οποίου τις μετρήσεις δεν πρόκειται ποτέ να πιάσει κανένα πικάπ στο γνωστό σύμπαν, κι ας κοστίζει όσο ένα εξωτικό νησί.

Εν έτει 2020 ακούτε υποδεέστερα από ότι παίζει μια ευτελής συσκευή των $9 και χωρίς σαμπ και χωρίς ισοστάθμιση χώρου και χωρίς καμία μέτρηση της προκοπής, κι έχετε το θράσος να μιλάτε για το σετάπ του γουιζι...

Είναι εξοργιστικό.

Και να υποστηρίζετε αυτές τις αηδιες που λέτε. Ειλικρινά, αν ήταν στο χέρι μου, θα είχατε μπαν μεγαλύτερο του σκαλουμπακα.

Δεν έχετε καμία θέση στο φόρουμ στα θρεντς που αφορούν όντιο.

Μόνο στις λοιπές κατηγορίες, ανέκδοτα και πολιτικά, φαγητά και ποτά.

Αυτή είναι η πραγματικότητα, όχι η "άποψή μου".
Ντοκτορ,εσυ εισαι μια κατηγορια απο μονος σου!

Υπαρχει τοσο καλο και φτηνο μπιχλιμπιδι που πεταξες τοσα χιλιαρικα για τη Ρωσσικη σαβουρα!Δωσε ενα 50αρικο και παρε 5-6 τετοια και παλι θα ακους το ιδιο αν ειναι ετσι! :taunt:

Ειπαμε,εχεις καποιες γνωσεις αλλα οχι και να μας πλασαρεις οτι αυτο το μαραφετι παιζει καλυτερα απο ενα κορυφαιο και διακεκριμενο dac!

Εισαι απαραδεκτος με τετοιες προτασεις που κανεις στον καημενο ανυποψιαστο συμφορουμιτη!Λυπαμαι...
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
Ντοκτορ,εσυ εισαι μια κατηγορια απο μονος σου!

Υπαρχει τοσο καλο και φτηνο μπιχλιμπιδι που πεταξες τοσα χιλιαρικα για τη Ρωσσικη σαβουρα!Δωσε ενα 50αρικο και παρε 5-6 τετοια και παλι θα ακους το ιδιο αν ειναι ετσι! :taunt:

Ειπαμε,εχεις καποιες γνωσεις αλλα οχι και να μας πλασαρεις οτι αυτο το μαραφετι παιζει καλυτερα απο ενα κορυφαιο και διακεκριμενο dac!

Εισαι απαραδεκτος με τετοιες προτασεις που κανεις στον καημενο ανυποψιαστο συμφορουμιτη!Λυπαμαι...
Δεν είναι Ρώσικη. Γαλλική είναι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.326
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top