Ηγγικεν η ωρα για treatment και subs

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Ναι. Κρίμα το παιδί...
Θα αναστεναζει τώρα πως ακούει μουσική για πρώτη φορά στη ζωή του, ξέρω ξέρω... Σα το γουιζι, που έλεγε τι έχανε τόσα χρόνια. Φυσικά όλα τα ηχεία είναι δορυφόροι. Εννοείται.

Μας άκουσε το παιδί... Έβαλε σαμπ της προκοπής. Κρίμα, κρίμα.

(Όχι σα κάτι Γιάνννηηηηδες και λεαννννδοι, κλπ κλπ, ονόματα να μη λέμε δε χρειάζεται ξέρετε ποιοι είστε.... )

Πολλά μπράβο στο ζαπ! Φλατ μέχρι τους 10 κύκλους ρε θηρίο; Ω ρε παίχτη...

ΜΠΡΆΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
4 τεμάχια 18" σε κάθε σαμπ, σύνολο 8 ζώα 18-αρια να σε χαϊδεύουν τα αυτιά, έτσι γίνεται η δουλειά, όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας...

Πολύ χάρηκα που τελικά πήρες αυτό το κτήνος εις διπλούν, καλές ακροάσεις λοιπόν, και δώσε μπάσο, να ιδρώνουν τα 28-αρια για να βγάλουν τα λεφτά τους, μη τα έχεις χαλαρά, δώσε πόνο να τα φχαριστηθείς! ;)

Παίξε λίγο αυτό σε καλές στάθμες:


Το έχει και στο τινταλ... ;)
 

P

PMC

Guest
4 τεμάχια 18" σε κάθε σαμπ, σύνολο 8 ζώα 18-αρια να σε χαϊδεύουν τα αυτιά, έτσι γίνεται η δουλειά, όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας...

Πολύ χάρηκα που τελικά πήρες αυτό το κτήνος εις διπλούν, καλές ακροάσεις λοιπόν, και δώσε μπάσο, να ιδρώνουν τα 28-αρια για να βγάλουν τα λεφτά τους, μη τα έχεις χαλαρά, δώσε πόνο να τα φχαριστηθείς! ;)

Παίξε λίγο αυτό σε καλές στάθμες:


Το έχει και στο τινταλ... ;)

Αυτό έλεγες????
ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ......oσόι βάλετε να ακούσετε αυτό που έβαλε ο έαρ.....
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
[QUOTE="costas EAR, post: 2541638, member: 4109"

Παίξε λίγο αυτό σε καλές στάθμες:


Το έχει και στο τινταλ... ;)
[/QUOTE]
ΚΑΛΑ ΣΟΒΑΡΑ τώρα;
30 ευρώ για το κρυστάλλινο πάνω από τον αποροφητήρα. Στείλτα με PayPal
ΑΡΡΩΣΤΟΙ!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Αυτό έλεγες????
ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ......oσόι βάλετε να ακούσετε αυτό που έβαλε ο έαρ.....
ΚΑΙ αυτό.
Έχω 6-7 τέτοια κομμάτια, που είναι παράνοια, πραγματικά δεν είναι λογικό τέτοιο μπάσο, το'χουν ξεχειλώσει...

Βέβαια θέλει πολύ δυνατό εξοπλισμό για να το ακούσεις αυτό, ακόμα και σε στάθμες αναφοράς. Εγώ το χώνω και 15 ντεσιμπέλ πάνω από τη στάθμη αναφοράς, αλλά μ'αυτά και μ'αυτά, κοντεύει να φύγει το κασωμα της πόρτας, άνευ πλάκας, έπεσαν σοβάδες... Φρεσκοβαμμένος τοίχος λέμε, άσε....

Υπ'οψιν, στο τινταλ, σε αυτά τα τρατζικ κομμάτια, βαράει λίγο παραπάνω το μπάσο. Μικρή διαφορά μεν, υπαρκτή δε. Πιθανώς ο αλγόριθμος του mp3 να κόβει λίγο υπόηχους, δε ξέρω..

Πάντως αποδεικνύεται πως χωράνε οι ηχογραφήσεις τέτοια τραγική ποσότητα χαμηλών συχνοτήτων, και μάλιστα εντελώς απαραμόρφωτα, ούτε κλιπαρει ούτε τίποτα, άριστη παραγωγή έχουν όλα αυτά τα τρατζικ κομμάτια. Να χαρώ ηχοσυστήματα που μπορούν να τα βγάλουν με άνεση, φυσικά εμπεριέχεται σοβαρό κούνημα καναπέ και τοιχοποιίας.... Παν πακέτο.
 
Last edited:

P

PMC

Guest
ΚΑΙ αυτό.
Έχω 6-7 τέτοια κομμάτια, που είναι παράνοια, πραγματικά δεν είναι λογικό τέτοιο μπάσο, το'χουν ξεχειλώσει...

Βέβαια θέλει πολύ δυνατό εξοπλισμό για να το ακούσεις αυτό, ακόμα και σε στάθμες αναφοράς. Εγώ το χώνω και 15 ντεσιμπέλ πάνω από τη στάθμη αναφοράς, αλλά μ'αυτά και μ'αυτά, κοντεύει να φύγει το κασωμα της πόρτας, άνευ πλάκας, έπεσαν σοβάδες... Φρεσκοβαμμένος τοίχος λέμε, άσε....
Εγώ τρόμαξα παρά πολύ ! Πράγματικα δεν ήξερα τι θα διαλυθεί πρώτο.....έτρεμε ολη η πολυκατοικία!:o
Η μπαλκονόπορτα πρέπει να έπαιζε πέντε πόντους μέσα έξω......:idk:
Σκέτη καταστροφή.....για κατεδαφισμους ειναι:roflmao:
 


Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
... κοντεύει να φύγει το κασωμα της πόρτας, άνευ πλάκας, έπεσαν σοβάδες... Φρεσκοβαμμένος τοίχος λέμε, άσε....
... Πράγματικα δεν ήξερα τι θα διαλυθεί πρώτο.....έτρεμε ολη η πολυκατοικία!:o
Η μπαλκονόπορτα πρέπει να έπαιζε πέντε πόντους μέσα έξω......:idk:
Σκέτη καταστροφή.....
Πρεπει να ειναι ωραια εμπειρια...
 





Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Ναι. Κρίμα το παιδί...
Θα αναστεναζει τώρα πως ακούει μουσική για πρώτη φορά στη ζωή του, ξέρω ξέρω... Σα το γουιζι, που έλεγε τι έχανε τόσα χρόνια. Φυσικά όλα τα ηχεία είναι δορυφόροι. Εννοείται.

Μας άκουσε το παιδί... Έβαλε σαμπ της προκοπής. Κρίμα, κρίμα.

(Όχι σα κάτι Γιάνννηηηηδες και λεαννννδοι, κλπ κλπ, ονόματα να μη λέμε δε χρειάζεται ξέρετε ποιοι είστε.... )

Πολλά μπράβο στο ζαπ! Φλατ μέχρι τους 10 κύκλους ρε θηρίο; Ω ρε παίχτη...

ΜΠΡΆΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ.
Ναι, οπως το ειπες, σαν τον γουιζι την πατησα κι εγω. :gotcha:


4 τεμάχια 18" σε κάθε σαμπ, σύνολο 8 ζώα 18-αρια να σε χαϊδεύουν τα αυτιά, έτσι γίνεται η δουλειά, όλα τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας...

Πολύ χάρηκα που τελικά πήρες αυτό το κτήνος εις διπλούν, καλές ακροάσεις λοιπόν, και δώσε μπάσο, να ιδρώνουν τα 28-αρια για να βγάλουν τα λεφτά τους, μη τα έχεις χαλαρά, δώσε πόνο να τα φχαριστηθείς! ;)

Παίξε λίγο αυτό σε καλές στάθμες:


Το έχει και στο τινταλ... ;)
Θενξ μαν. Ηταν πολυ σημαντικες οι παραινεσεις εσενα και του απο κατω... χεχε.:hi:

Σε πήραμε και σένα στον λαιμό μας :(

:lolsign:

Αμην! :hi:
Και να σκεφτεις οτι ημουν διστακτικος σε στησιμο 5.2 και το κοστος αυτου. Μεχρι που ακουσα.:fuckyou:
Πλεον θεωρω οτι το συγκεκριμενο σεταπ εχει πολυ καλο λογο vfm.


Για αυτους που ρωτησαν νωριτερα:

Διαστασεις σαμπ: Y 1.10 - Π 0,55 - Β 0,70

Τα μεγαφωνα δεν ξερω ποια ειναι.

Κοστος: Πολυ ανταγωνιστικο σε σχεση με αυτα που ζηταει η αγορα για αναλογες υλοποιησεις.

Λιγα λογια για το μεχρι τωρα αποτελεσμα.

Το συστημα ειναι, για λιγες μερες ακομα, 2.2. Θα γινει 5.2
Ισοπλευρο τριγωνο με 3 μετρα αποσταση ακροασης. Με την ελευση 3 δορυφορων θα γινει ημικυκλιο με ακτινα 3 μετρων.
Πρωτες εντυπωσεις. Δεν εχει στηθει σε reference σταθμες, περιμενω αντιδρασεις γειτονων :smg:
Γεματο μπασο, στακατο αλλα και κουνημα καναπε οπου υπαρχει πληροφορια, νομιζα οτι εκανε σεισμο! Κοιτουσα τα φωτιστικα να δω αν κινουνται. Ηχος απαραμορφωτος, ελεω ισοσταθμισης, ξεκουραστος. Με πιανω να ανεβαζω ενταση χωρις τελειωμο αλλα να μην κουραζομαι οπως συνέβαινε πριν μονο με τα... τρανζιστορακια:gotcha:
Χθες και προχθες καταλαβα τι εννοουσε ο ΕΑΡ για εμβοες...:fuckyou:. Not good.

Οι δορυφοροι τερματιζουν για πλακα. Ειδα excursion του γουφερ και του μιντ, 8-ιντσα αμφοτερα και νομισα πως θα τα παρω στο χερι. Η κατασταση θα βελτιωθει με τα εξτρα ηχεια.

Αυτα προς ωρας.
 

Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
Αυτό έλεγες????
ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ......oσόι βάλετε να ακούσετε αυτό που έβαλε ο έαρ.....
Βγάζει πράμα εκεί χαμηλά!!!! o_O Και φυσικά θα βγάζει και χαμηλότερα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το αναπαράγω.
 
  • Sad
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Χθες και προχθες καταλαβα τι εννοουσε ο ΕΑΡ για εμβοες...:fuckyou:. Not good.
Βρε γκουντ και παραγκούντ είναι να νομίζεις πως είσαι λάιβ και μπροστά στα μούτρα σου να κάνει ο μπι μπι Κινγκ τη λουσιλ να βγάζει καημό, με τα ντραμς να δίνουν το Ρυθμό στο στομάχι και τα πνευστά τον πόνο, αλλά όπως όταν πας και κάτσεις φάτσα κάρτα σ'ενα λάιβ, έτσι και σ' αυτήν την περίπτωση, υπάρχουν ....συνέπειες.

Που να δεις τι θα πάθεις με την πεντάδα... Είναι αστείο. Πραγματικά.
(Σιγά μη σταματήσεις στα 5, άμα γλυκαθεις δεν έχει επιστροφή, προβλέπω το 5.2 να γίνει 5.2.4)


-----+++-++++++---+-++----

Εσύ είσαι ένα ωραίο δείγμα για παραδειγματισμό.

Είχες αξιόλογο ηχείο για δικάναλο. Σοβαρό.

Στη μια δόση πήγες και πήρες σαμπ, που για πολλούς δε θα χρειάζονταν καν, και για τους υπόλοιπους σίγουρα δε χρειάζονταν τόσο μεγάλα, μόνο για καναδυό από μας ήταν λογικές αυτές οι επιλογές.

Μετά θα πας σε 5-αδα, και θα ρίξω πολύ γέλιο με τα σχόλια, ήδη γελάω, να ξέρεις...

Θα αρχίσεις και συ να μαζεύεις πολυκαναλες παραγωγές. Γνωστά τα βήματα...

Στο τέλος με το ιμερσιβ θα έχεις πάλι να λες, για την τρίτη διάσταση που ξεπήδησε και και και, τα γνωστά.

Είσαι ωραίο παράδειγμα για καρφιτσωμα....να βλέπουν οι εισερχόμενοι στο φόρουμ την εξέλιξη του σπορ.

Βέβαια, κάποιοι θα γράφουν για πικάπ μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Τι να κανς, αυτά έχει η ζωή...
 
Last edited:


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.638
Reaction score
77.059
Βινύλιο έπρεπε να πάρεις και όχι αυτά τα κλαπατσίμπαλα, να στο φτιάξει ο τοολανδρος να εχει μουσικότητα.
μπα....ξύλινο δάπεδο....θα χει δυσκολίες....
τα σοβαρά μοτέρ κάθονται μόνο σε πλακάκια ....κεντραρισμένα στον αρμό:p :roflmao:
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Βρε γκουντ και παραγκούντ είναι να νομίζεις πως είσαι λάιβ και μπροστά στα μούτρα σου να κάνει ο μπι μπι Κινγκ τη λουσιλ να βγάζει καημό, με τα ντραμς να δίνουν το Ρυθμό στο στομάχι και τα πνευστά τον πόνο, αλλά όπως όταν πας και κάτσεις φάτσα κάρτα σ'ενα λάιβ, έτσι και σ' αυτήν την περίπτωση, υπάρχουν ....συνέπειες.

Που να δεις τι θα πάθεις με την πεντάδα... Είναι αστείο. Πραγματικά.
(Σιγά μη σταματήσεις στα 5, άμα γλυκαθεις δεν έχει επιστροφή, προβλέπω το 5.2 να γίνει 5.2.4)


-----+++-++++++---+-++----

Εσύ είσαι ένα ωραίο δείγμα για παραδειγματισμό.

Είχες αξιόλογο ηχείο για δικάναλο. Σοβαρό.

Στη μια δόση πήγες και πήρες σαμπ, που για πολλούς δε θα χρειάζονταν καν, και για τους υπόλοιπους σίγουρα δε χρειάζονταν τόσο μεγάλα, μόνο για καναδυό από μας ήταν λογικές αυτές οι επιλογές.

Μετά θα πας σε 5-αδα, και θα ρίξω πολύ γέλιο με τα σχόλια, ήδη γελάω, να ξέρεις...

Θα αρχίσεις και συ να μαζεύεις πολυκαναλες παραγωγές. Γνωστά τα βήματα...

Στο τέλος με το ιμερσιβ θα έχεις πάλι να λες, για την τρίτη διάσταση που ξεπήδησε και και και, τα γνωστά.

Είσαι ωραίο παράδειγμα για καρφιτσωμα....να βλέπουν οι εισερχόμενοι στο φόρουμ την εξέλιξη του σπορ.

Βέβαια, κάποιοι θα γράφουν για πικάπ μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Τι να κανς, αυτά έχει η ζωή...

Ολα ξεκινησαν απο τη μερα που εβαλα τριτμεντ στο χωρο και (νομιζα οτι) ακουγα.

Τσιτωνα τα δορυφορια και το μονο που εισέπραττα ηταν μια ωραια αμπαση τρισδιαστατη εικονα. Προσπαθουσαν τα κακομοιρα αλλα το μονο που εβγαζαν ηταν modes του χωρου αναλογα της τοποθετησης.

Μιλησα με τον dionisp μεσω Ζαπ, φερνει τα 18s μαζι με minidsp για ντεμο, τα στηνουμε, ωπα λεω, κατι γινεται εδω.

Ειχα μπασο και ισοσταθμιση. Ωραιος ο συνδυασμος, εδω ειμαστε. Τι θελω για εδω μεσα;

Τα εβαλα κατω.

2 μεγαλα σαμπ, τοσο.
4 μετρια σαμπ, τοσο.
Minidsp shd για 2.2 τοσο.

Και αμα θελω να ειμαι future proof για 5.2 ποσο;;
Η αληθεια ειναι οτι ανοιχτηκα πολυ. Αλλα ειπα μεσα μου αμα δε μ'αρεσει τα βαζω ολα στη σεντρα, παιρνω μια μικρη ζημια και τελος.

Ε, ολα αυτα ισχυαν μεχρι να βαλω μουσικη. Αλλαξαν ολα. Το συστημα, ημιτελες οπως ειναι, μου δινει ευχαριστηση μεγαλη. Και αυτο ειναι βασικο για εμενα καθοτι δουλευω απο το σπιτι αρα το χαιρομαι πολλες ωρες της ημερας.

Ειναι τα σαμπ μεγαλα για τον χωρο?
Ναι. Ισως εκανα τη δουλεια μου με περισσοτερα μικροτερα. Συνηθισε το ματι ομως.

Ειναι ο τρινοβ πολυς για εμενα?
Ισως, δεν ξερω. Με τα 18s / ντιρακ του Διονυση δεν ειχαμε χρονο να το ευχαριστηθω, ισα που πηρα μυρωδια.

Τελικα μεγαλη πτανα η μυρωδια. Κοιτα να δεις που φτασαμε. :gotcha: :gotcha:

(Για την πενταδα επιφυλάσσομαι, να ξερς)
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.254
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top