Μια απλή ερώτηση



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Αυτό εκεί το κομμάτι ξύλου που φαίνεται στο πεζούλι που πατάει το ηχείο, απαγορεύεται να φαίνεται:

273516_e6a314a62185eeec71bfd86955fd7f96~2.jpg


Τα διακοσμητικά καλώδια πάνω στο ηχείο, είναι ωραία, δεν απαγορεύονται.

Στη γωνία, πίσω από το ηχείο, λίγη πυκνή απορρόφηση, σίγουρα δεν απαγορεύεται. Μπορεί μάλιστα και να επιτρέπεται. Δηλαδή, βάλε.

Λίγη παραπάνω στροφή του ηχείου προς τα έσω, επιτρέπεται. Toe in λένε οι χαϊεντάδες.
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Να στο βάλω 2 πόντους;
Επαε που 'φταξε το πραμα , βαλε κι εσυ, ηντα να πω ... ?
ΥΓ. Πρόσεξε την αντανάκλαση κάτω, στο πεζούλι. Δε πρέπει να υπάρχει.
Δηλαδή, να μη γίνεται πεζούλι μπροστά από ηχείο. Αν φαίνεται, έστω και 1 πόντο, θέλει απορρόφηση.
δα τη σαξωμε τη δουλεια
:drinks:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ο λόγος "της τούμπας" των θεριών είναι επειδή εκεί πάνω που τα έχεις ηταν πολύ ψηλά το τουίτερ σε σχέση με το ύψος των αυτιών στην θέση ακρόασης;
Τη τουμπα την εφαγαν γιατι
- για καποιο χαϊφιντελικο λογο (απου μου διαφευγει εδα) τα γουφερ παιζουνε πιο καλα αμα 'ναι στη μεση του υψους του χωρου
- αυτο που λες
- δε μπορω να γυρισω τουμπα τα μεγαφωνα (πραμα που χρειαζεται καθε μερικα χρονια στα ΜΕΓΑΛΑ μεγαφωνα) ,οποτε γυρισα τουμπα το ηχειο
- τα 'χει ετσα κι ο αλλος - ο παπουλης - γιαντα να μη τα 'χω κι εγω ?
- ειμαι χαϊεντας και αμα εισαι χαϊεντας κανεις παραξενα πραματα γιατι Εσυ κατεχεις ! οι αλλοι απου ρωτουνε (εξαιρουνται οι παροντες) ειναι ασχετοι και τσι ξανοιγεις μ' ενα υφος καλοβολης συγκαταβασης (υποτιμητικα) και εισαι σπουδαιος

:drinks:
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Τη τουμπα την εφαγαν γιατι
- για καποιο χαϊφιντελικο λογο (απου μου διαφευγει εδα) τα γουφερ παιζουνε πιο καλα αμα 'ναι στη μεση του υψους του χωρου
- αυτο που λες
- δε μπορω να γυρισω τουμπα τα μεγαφωνα (πραμα που χρειαζεται καθε μερικα χρονια στα ΜΕΓΑΛΑ μεγαφωνα) ,οποτε γυρισα τουμπα το ηχειο
- τα 'χει ετσα κι ο αλλος - ο παπουλης - γιαντα να μη τα 'χω κι εγω ?
- ειμαι χαϊεντας και αμα εισαι χαϊεντας κανεις παραξενα πραματα γιατι Εσυ κατεχεις ! οι αλλοι απου ρωτουνε (εξαιρουνται οι παροντες) ειναι ασχετοι και τσι ξανοιγεις μ' ενα υφος καλοβολης συγκαταβασης (υποτιμητικα) και εισαι σπουδαιος

:drinks:
Τι τραβάμε όλοι μας τελικά με το ρημαδοχόμπι :D :D
Να είσαι καλά κούκλε να τα γουστάρεις. Και όπως αναφέρθηκε πριν ασύρματο πληκτρολόγιο οπωσδήποτε:beach:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Λίγο σήκωμα το θέλει, νομίζω ένα πουλί σήκωμα φτάνει.

Σα μονάδα μέτρησης δεν έχει ασάφειες θέλω να πιστεύω, ε;

Από κει και πέρα, το Τουίτερ στο πεδίο που "βλέπει" δεν πρέπει να έχει εμπόδια ή αντικείμενα, όλα θα είναι δευτερεύουσες πηγές ήχου. Δηλαδή, η πρόσθια μπάφλα του ηχείου πρέπει να προεξέχει όπως το κεφαλάκι.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Λίγο σήκωμα το θέλει, νομίζω ένα πουλί σήκωμα φτάνει.

Σα μονάδα μέτρησης δεν έχει ασάφειες θέλω να πιστεύω, ε;

Από κει και πέρα, το Τουίτερ στο πεδίο που "βλέπει" δεν πρέπει να έχει εμπόδια ή αντικείμενα, όλα θα είναι δευτερεύουσες πηγές ήχου. Δηλαδή, η πρόσθια μπάφλα του ηχείου πρέπει να προεξέχει όπως το κεφαλάκι.
Ντοχτορ ? μη μου θωλωνεις τα νερα - μοναδα μετρησης το πουλι ? αφου 'ναι ασταθες πωςνατοπω, τη μια 'χει τα πανω του , την αλλη τα κατω του
(αμα παω στη θαλασα πουχου το γυρευω καμμια ωρα μεχρι να το βρω )
(αμα θωρω την ολγα ξεπερναμε το απαραιτητο υψος που δινουν οι υπολογισμοι (ολγα αμα γροικας και κοπελι δα σου καμω και οφτο δα σε παω να φαμε στσοι φασουλαδες τσ αγιας μαρινας) )

ειπαμε δα το σαξω - δε θα περισευγει πραμα !

:biggrin: :drinks:
 

P

PMC

Guest
ο λόγος "της τούμπας" των θεριών είναι επειδή εκεί πάνω που τα έχεις ηταν πολύ ψηλά το τουίτερ σε σχέση με το ύψος των αυτιών στην θέση ακρόασης;
Dr.Tool way......
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μια φορα κι ενα καιρο ειχα τη μουσικη μου σε εσωτερικο σκληρο δισκο στο πισι και ενα μπακαπ σε εναν εξωτερικο.
Μετα εκατεβαινανε μουσικες απο τον ουρανο στον εσωτερικο - αλλα εγω δεν ηκανα μπακαπ στον εξωτερικο ...
... εδα πως θα το καμω ?
κιαμια λυση νταγκεντντροπ υπαρχει ?

εφχαριστω !
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ρε δεν παιζεσαι τελος :drinks:
ΟΪ, το βανω απου γουζεσαι που δε σου φθιαχνει ο γιος τσι φωτο και τα λοιπα ... αφου ανεμιζει ετανε ! με τσι ιδιοτροπιες του πατερα δα ασχολειται ?

(κατσε να το ξαναδω ...)

:biggrin:
ανε τα παρει χαμπαρι η οξυζεναρισμενη ετανε δα με αποστειλει στο πυρ το εξοτερον ... :whistling:

τα βινδεο μου παρακαλω full screen full blast ...

:drinks:
 








Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top