Ηγγικεν η ωρα για treatment και subs

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Συγχαρητηρια κι από μενα. Οι επιλογες δειχνουν κορυφαιες .
Όταν μαλιστα βαζει το δαχτυλακι του κι ο Ζαπ τοτε δενει το γλυκο!

Αυτό όμως με τα 4 δεκαοκταιντσα δεν καταπινεται ευκολα (κι ολο αυτό επι δυο). Απιστευτο!
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ναι, ναι.
Να χορευει η βελονα απο τα μπασα :gotcha:
Μην ανησυχείς.
Αν το είχανε ρυθμίσει οι γιανννοτούλανδροι δεν θα υπήρχε μπάσο ούτε για δείγμα.


Θα είχες όμως
μια ωραια αμπαση τρισδιαστατη εικονα.
 
Last edited:

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Φίλε απ' όσο σε γνωρίζω είσαι μετρημένος άνθρωπος άρα αφού τα έβαλες κάτω και σε έπαιρνε για το πολυκάναλο τότε το πήγες με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Εύγε!

Για τα θηρία τώρα, πιστεύω πως έπεσε πολύ μελέτη από τον Άλεξ στις απαιτήσεις και λογικά θα σκοτώνουν στο σαλόνι σου (και σε οποιοδήποτε μεγάλο σαλόνι).

Θα είχε ενδιαφέρον εκ νέου μέτρηση του χώρου τώρα που έχει ενέργεια χαμηλά γιατί πιθανολογώ ότι θα εμφανιστούν προβλήματα που δεν τα είχες δει στην προηγούμενη μελέτη.

Στη θέση σου θα ήθελα να καθυστερήσει η τριάδα για να το ευχαριστηθώ πρώτα και να το "συνηθίσω" δικάναλο και μετά να έχω δεύτερο upgrade με το 5.2. :D
 



Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Μετρημένος;

Δηλαδή αν ήταν large τι θα έκανε; :)
;)

Μετρημένος για μένα σημαίνει να ξέρεις τι κάνεις. Δεν έχει σχέση με το budget όσο με το ρίσκο και την έκθεση που παίρνεις για τα οικονομικά του σπιτιού σου. Δυστυχώς πολλοί παρασυρόμαστε σε έξοδα που δεν τα "σηκώνουμε" πραγματικά. Ο @reactv8 από το λίγο που τον γνωρίζω και τις 2-3 συζητήσεις που έχουμε κάνει για το τι σκεφτόταν για το σύστημά του, δεν μου έδωσε αυτή την εικόνα.
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Ναι, και μπράβο του κιόλας.
Γιατί όμως;
Τι πήγε στραβά;
 

Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Στραβα πηγε ολη η δουλεια απο την αρχη.

Ιουνιο 2019 εδωσα προκαταβολη.

Ιουλιο εβγαλε σχεδια.

Σεπτεμβρη διορθωσε τα σχεδια.

Οκτωβρη τιποτα.
Νοεμβρη τιποτα.
Δεκεμβρη τιποτα.
Ιανουαριο τιποτα.

Φεβρουαριο ηρθαν τα κουφαρια των σαμπ.

Αφινιριστα και χτυπημενα.

Συνολο εξι μηνες μεχρι εδω.

Και εννεα μηνες απο την προκαταβολη.

Συνολο ενας χρονος απο 8 Μαρτιου 2019 που μιλαμε.

Τρεις βδομαδες μετα, τελος Φλεβαρη δλδ, εφερε τα μεγαφωνα και τους ενισχυτες για τα οποια χρειαστηκαν καμποσες τριωρες επισκεψεις να τα δεσει.

Επαιξαν 2 μερες, καηκε το ενα fusion.
Αστοχια υλικου ή λαθος συνδεσμολογια ειπε. Αφου τα ειχε μελετησει πεντε μηνες...

Αντικατασταση fusion 3 βδομαδες μεσω Ζαπαντη, οταν ερχεται σε 24 ωρες απο Ολλανδια εξπρες.

Εκει τελειωσε το πανηγυρι.

Εχω κανει ολικη ανακαινιση σπιτιου σε 5 μηνες.
Δυο σαμπ εκαναν εννεα μηνες.

Νομιζω εκανα πολλη υπομονη.
 
Last edited:


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Βασίλη, ήδη με έχεις ζημιώσει αρκετά.
Οποιαδήποτε περαιτέρω αρνητική αναφορά στο πρόσωπό μου, θα με αναγκάσει να στραφώ σε ένδικα μέσα.

Αει ρε.

74 κλησεις απο 25 Ιανουαριου μεχρι 5 Μαρτιου, τα μισα αναπαντητες που δεν σηκωνες, θα βαλεις και δικηγορο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Οι καθυστερήσεις και οι αστοχίες υλικών είναι μέσα στο παιχνίδι όταν πρόκειται για καστομιά, για κατασκευή στα γούστα σου ενός μη προϋπάρχοντος έτοιμου προϊόντος.

Αστοχίες υλικών υπάρχουν σε κάθε τι που αγοράζεις ως πρώτη ύλη, που βεβαίως καλύπτεται από την εγγύηση του κατασκευαστή. Μεγάφωνα, πλακέτες, όλα μπορεί να σκάσουν. Δεν αγοράζεις ένα έτοιμο προϊόν τεσταρισμένο και με μακράν πορεία σε πωλήσεις ανά τον κόσμο, ώστε να έχουν λυθεί όλα τα "παιδικά προβλήματα", αλλά δημιουργείς ένα καστομ πρότζεκτ στα γούστα σου, όπως το θες. Όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα, θα πληρώνεις μέχρι να τελειοποιηθεί, έτσι πάει.

Η επιστροφή των χρημάτων, δεν είναι μέσα στα πλαίσια της επαγγελματικής σχέσης, αλλά μέσα στα πλαίσια φιλικής αντιμετώπισης.

Χρεώνω σημαντικά θετικά στον ζαπαντη την επιστροφή των χρημάτων, αν και εντελώς αντιεπαγγελματική κίνηση.

Του συνιστώ να μην την επαναλάβει. Ποτέ. 8-)

Αγαπητέ ριακτιβ, η αγορά είναι γεμάτη με ένα σωρό έτοιμα σαμπ. Διάλεξε κάποιο να τελειώνεις, εφόσον δεν έχεις την ψυχοσύνθεση για καστομιές. ;)

ΥΓ. Αμφότεροι, χαλαρώστε. Μια δουλειά δεν πήγε καλά. Δεν έγινε τίποτα σπουδαίο.



---------+-------

ΥΓ.2.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

Προς κάθε ενδιαφερόμενο για καστομιές:


Μη ξεχνάτε πως και έτοιμα προϊόντα (ας θυμηθούμε το epic) με κριτικές σε παγκόσμιες δοκιμές, καταλήγουν με σημαντικά προβλήματα. Μέχρι που κλείνουν οι φίρμες και απλώς έχεις χάσει κάποια λεφτά. ;)

Μην ξεχνάτε πως κάθε νέο προϊόν, ακόμα και από φίρμες με μακράν πορεία στο χώρο, περνάει κρας τεστ στις πρώτες πωλήσεις και συχνά βγαίνουν νέες επανεκδόσεις με βελτιώσεις στα σημεία, με διορθώσεις στα μπαγκς.

Δεν ξέρετε τι εστί ιδιοκατασκευή, ενέχει πιθανή σωρεία προβλημάτων. Και κάθε στάδιο της διαδικασίας, μπορεί να εμπεριέχει σημαντικές καθυστερήσεις, από πολλαπλούς λόγους που δεν μπορείς να προβλέψεις, όσο μάγκας κι αν είσαι. Ξέρω καλά από πρώτο χέρι, διότι έχω φτιάξει πολλά σε αυτή τη ζωή...

Αν δεν έχετε ψυχοσύνθεση για καστομιές, μη τις προσεγγίζετε.
Ούτε στα έπιπλα κουζίνας ή σαλονιού. Πάρτε κάτι έτοιμο, να τελειώνετε.

Φιλικά.
 
Last edited:

T

Tadakis

Guest
απο τα γρανιτένια μπάσα, τα πολλά συγχαρητήρια και τα μουλάρια στο σαλόνι που πολλοί καμάρωσαν....φτάσαμε στις δημόσιες καταγγελίες και κάποιους να στρογγυλεύουν τις γωνίες για να μαζεύουν τα αμάζευτα. Εγώ απορώ πάντως πως σε έπεισαν να πάς από τις κλανιές τα Dynaudio (2x 9.5" έκαστο) στα 4 x 18" ανά σαμπ. Και επίσης αναρρωτίεμαι τι θα τα οδηγούσε!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Οποιαδήποτε περαιτέρω αρνητική αναφορά στο πρόσωπό μου, θα με αναγκάσει να στραφώ σε ένδικα μέσα.
Θεωρείς οτι δεν έχουν δικαίωμα να γράφουν οι χρήστες ανοιχτού forum για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν με εμπόρους και κατασκευαστές; :O_o:
Και με απειλή μήνυσης; :rolleyes:
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Οι καθυστερήσεις και οι αστοχίες υλικών είναι μέσα στο παιχνίδι όταν πρόκειται για καστομιά, για κατασκευή στα γούστα σου ενός μη προϋπάρχοντος έτοιμου προϊόντος.

Αστοχίες υλικών υπάρχουν σε κάθε τι που αγοράζεις ως πρώτη ύλη, που βεβαίως καλύπτεται από την εγγύηση του κατασκευαστή. Μεγάφωνα, πλακέτες, όλα μπορεί να σκάσουν. Δεν αγοράζεις ένα έτοιμο προϊόν τεσταρισμένο και με μακράν πορεία σε πωλήσεις ανά τον κόσμο, ώστε να έχουν λυθεί όλα τα "παιδικά προβλήματα", αλλά δημιουργείς ένα καστομ πρότζεκτ στα γούστα σου, όπως το θες. Όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα, θα πληρώνεις μέχρι να τελειοποιηθεί, έτσι πάει.

Η επιστροφή των χρημάτων, δεν είναι μέσα στα πλαίσια της επαγγελματικής σχέσης, αλλά μέσα στα πλαίσια φιλικής αντιμετώπισης.

Χρεώνω σημαντικά θετικά στον ζαπαντη την επιστροφή των χρημάτων, αν και εντελώς αντιεπαγγελματική κίνηση.

Του συνιστώ να μην την επαναλάβει. Ποτέ. 8-)

Αγαπητέ ριακτιβ, η αγορά είναι γεμάτη με ένα σωρό έτοιμα σαμπ. Διάλεξε κάποιο να τελειώνεις, εφόσον δεν έχεις την ψυχοσύνθεση για καστομιές. ;)

ΥΓ. Αμφότεροι, χαλαρώστε. Μια δουλειά δεν πήγε καλά. Δεν έγινε τίποτα σπουδαίο.



---------+-------

ΥΓ.2.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

Προς κάθε ενδιαφερόμενο για καστομιές:


Μη ξεχνάτε πως και έτοιμα προϊόντα (ας θυμηθούμε το epic) με κριτικές σε παγκόσμιες δοκιμές, καταλήγουν με σημαντικά προβλήματα. Μέχρι που κλείνουν οι φίρμες και απλώς έχεις χάσει κάποια λεφτά. ;)

Μην ξεχνάτε πως κάθε νέο προϊόν, ακόμα και από φίρμες με μακράν πορεία στο χώρο, περνάει κρας τεστ στις πρώτες πωλήσεις και συχνά βγαίνουν νέες επανεκδόσεις με βελτιώσεις στα σημεία, με διορθώσεις στα μπαγκς.

Δεν ξέρετε τι εστί ιδιοκατασκευή, ενέχει πιθανή σωρεία προβλημάτων. Και κάθε στάδιο της διαδικασίας, μπορεί να εμπεριέχει σημαντικές καθυστερήσεις, από πολλαπλούς λόγους που δεν μπορείς να προβλέψεις, όσο μάγκας κι αν είσαι. Ξέρω καλά από πρώτο χέρι, διότι έχω φτιάξει πολλά σε αυτή τη ζωή...

Αν δεν έχετε ψυχοσύνθεση για καστομιές, μη τις προσεγγίζετε.
Ούτε στα έπιπλα κουζίνας ή σαλονιού. Πάρτε κάτι έτοιμο, να τελειώνετε.

Φιλικά.
Απ΄ότι καταλαβαίνω ο άνθρωπος παρείγγειλε κάτι από έναν επαγγελματία. Ιδιοκατασκευή σημαίνει ότι θα το έφτιαχνε μόνος του με υλικά που θα αγόραζε πάλι μόνος. Σε κάθε περίπτωση, είτε φτιάχνεις ντουλάπα σε μαραγκό, είτε σαμπ σε επαγγελματία, έχεις ευθύνη καλής λειτουργίας. Όφειλε φυσικά ο επαγγελματίας να του δώσει τα χρήματα του πίσω, για να μην πούμε για το χρόνο που έχασε ο πελάτης που δυστυχώς δεν γυρίζει πίσω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Σε κάθε περίπτωση, είτε φτιάχνεις ντουλάπα σε μαραγκό, είτε σαμπ σε επαγγελματία, έχεις ευθύνη καλής λειτουργίας.
Σωστά.

Δε χρειάζεται να σου αναφέρω τι προβλήματα έχουν προκύψει στα χρόνια που πέρασαν λόγου χάριν από μαραγκούς, που παρήγγειλα πράγματα στα μέτρα μου.
Ούτε πόσα λεφτά έχω χάσει σε τέτοια μαστόρια.

Κανένας δε μου έδωσε λεφτά πίσω. ;)

Και μετά από αυτές τις εμπειρίες μου, διαλέγω μόνο έτοιμες λύσεις, όπου είναι δυνατόν, ακόμα κι αν δεν είναι επακριβώς στα μέτρα μου.

Και πάλι έχω προβλήματα. Τέλεια πράγματα δεν έχω βρει ακόμα....
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top