Από nordost σε κάτι άλλο !!!



Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Κοιτά είναι και οικονομικό το θέμα εγώ θέλω 1-2 interconnect και ένα δίμετρο ζευγος ηχείων τώρα με 10 subs 2 πλανήτες και 6 δορυφόρους μάλλον χρειάζεται χιλιόμετρα καλωδίων interconnect και ρεύματος οπότε το κόστος είναι πολύ μεγάλο όποτε τι να λέμε ήδη για mogami και belden έχουν ξοδευτεί παραπάνω χρήματα από ότι έχω ξοδέψει εγώ, για αυτό μην κοροϊδεύετε,
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Κοιτά είναι και οικονομικό το θέμα εγώ θέλω 1-2 interconnect και ένα δίμετρο ζευγος ηχείων τώρα με 10 subs 2 πλανήτες και 6 δορυφόρους μάλλον χρειάζεται χιλιόμετρα καλωδίων interconnect και ρεύματος οπότε το κόστος είναι πολύ μεγάλο όποτε τι να λέμε ήδη για mogami και belden έχουν ξοδευτεί παραπάνω χρήματα από ότι έχω ξοδέψει εγώ, για αυτό μην κοροϊδεύετε,
Πολύ πρωτότυπο!!! :lolsign: :headbang:
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Απλά μαθηματικά βγάλε κόστος για 8 subs 1 κεντρικό και 4 ηχεία δορυφόρους ποσά μέτρα θες
Ανάποδα τα λες, αλλά σε καλό δρόμο είσαι.

5 δορυφόρους θες για να ξεκινήσεις να ακούς σαν άνθρωπος.

2 σαμπ θες έτσι κι αλλιώς, και ένα δορυφόρο να είχες, λάτρης του μονοφωνικου ήχου.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Ανάποδα τα λες, αλλά σε καλό δρόμο είσαι.

5 δορυφόρους θες για να ξεκινήσεις να ακούς σαν άνθρωπος.

2 σαμπ θες έτσι κι αλλιώς, και ένα δορυφόρο να είχες, λάτρης του μονοφωνικου ήχου.
Το σχόλιο που κάνατε στην αγγελία μου μπορείτε να μου αιτιολογήσετε τι σκοπό είχε ?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Το σχόλιο που κάνατε στην αγγελία μου μπορείτε να μου αιτιολογήσετε τι σκοπό είχε ?
Σοβαρά τωρα;
Ωραία, σοβαρά.
Αν μου αιτιολογησεις τι νόημα έχει η συζήτηση που κάνετε περί στρωσίματος των καλωδίων, θα σου απαντήσω.

Μη σοβαρά τώρα:
Εσύ θα προτιμουσες να αγοράσεις στρωμένο καλώδιο ή άστρωτο; πες αλήθεια.



ΥΓ. Αρκα διαβάζετε και γελάτε, ή ξυνίζετε και εκνευρίζεστε;
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Μπορούσατε με ένα σκρινσοτ στο νήμα να το κάνετε δεν νομίζω ότι εκεί ήταν κατάλληλος χώρος.
Καθώς επίσης δεν είμαι παιδί έχω ξεπεράσει τον μισό αιώνα.
 
Last edited:


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Το σχόλιο που κάνατε στην αγγελία μου μπορείτε να μου αιτιολογήσετε τι σκοπό είχε ?
Πέραν του τρολαρισματος..Κανένα απολύτως!
...μα κανένα απολύτως όμως!!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Πέραν του τρολαρισματος..Κανένα απολύτως!
...μα κανένα απολύτως όμως!!
τοολανδρε....ίδρυσε κόμμα...ΚΚΚ
κομμουνιστικό κόμμα καλωδιαδων ....μπας κ δει στρωμένη μέρα ο τοπος :laugh: :p
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
τοολανδρε....ίδρυσε κόμμα...ΚΚΚ
κομμουνιστικό κόμμα καλωδιαδων ....μπας κ δει στρωμένη μέρα ο τοπος :laugh: :p
Μπα....
Υπάρχουν αρμοδιοτεροι στο σάιτ για ιδρύσεις κομμάτων και δη αριστερών!
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
91473797_902589140169821_6215904127944228864_n.jpg

Κοιτά είναι και οικονομικό το θέμα εγώ θέλω 1-2 interconnect και ένα δίμετρο ζευγος ηχείων τώρα με 10 subs 2 πλανήτες και 6 δορυφόρους μάλλον χρειάζεται χιλιόμετρα καλωδίων interconnect και ρεύματος οπότε το κόστος είναι πολύ μεγάλο όποτε τι να λέμε ήδη για mogami και belden έχουν ξοδευτεί παραπάνω χρήματα από ότι έχω ξοδέψει εγώ, για αυτό μην κοροϊδεύετε,
Ξέχασες προ και τελικούς. Ή μόνο προ αν πας σε ενεργά που και αυτό είναι μία λύση ;)
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Έλα μωρέ χαλάρωσε λίγο με τα κωλοστέρεα και τα καλώδια, κάνε πλάκα κι άσε τη σοβαρότητα για πιο σοβαρά θέματα. ..

Παγκανινι ακους;

View attachment 160427

Δηλαδή αν ακούς Παγκανίνι στα 40 κάτι, στα 70 και 80 τι θα ακούς;;;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Τα σαραντακάτι λαστ γιαρ.

Πενηνταφεύγα λέμε πλέον.

Ωστόσο, το μενού είχε ποικιλία, περάσαμε από σκορπιονς με συμφωνική:

Screenshot_20200407_040814_com.roon.mobile.jpg


Σε ερα:

Screenshot_20200407_040907_com.roon.mobile.jpg


Μετά ολιγον από αεροσμιθ:

Screenshot_20200407_041036_com.roon.mobile.jpg


Και παίζει να μπει μέχρι και ...σατριανι

Screenshot_20200407_041148_com.roon.mobile.jpg


Αλλά για το τέλος κρατάω γιο γιο μα και Παρίσι ρε φίλε, την καλύτερη εποχή:

Screenshot_20200407_041423_com.roon.mobile.jpg



Όλα πολυκαναλες παραγωγές.

Όλα.
έχω ξεπεράσει τον μισό αιώνα.
Τον κορονοϊό και τα μάτια σου.
Λένε βαράει την τρίτη ηλικία.
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Παίδες κάνετε σαν τους vegetarians όταν με βλέπουν να τρώω παιδάκια έτσι και εσείς όταν ακούτε για καλώδια βγάζετε σπυριά, αφού κάνουν διαφορά είτε σας αρέσει είτε όχι.
Μωρέ διαφορά κάνουν αλλά μικρηηηή....
Θες μεγάλη; οκ, μεγάλη....
Το πρόβλημα είναι πως η διαφορά είναι ας πούμε μη προβλέψιμη... οπότε; δοκιμάζουμε καλώδια του χιλιάρικου μέχρι να βρούμε αυτό που μας αρέσει; αυτό δηλαδή που θα "διορθώσει" κάτι στο σύστημα μας που ίσως να μη χρειαζόταν αν στρίβαμε π.χ. το ηχείο 1 μοίρα πιο μέσα;;;

Η ερώτηση δηλαδή είναι:
και γιατί να μην παίξεις με τα ηχεία και τη θέση ακρόασης που είναι δωρεάν και που οι μεταβολές που προκαλούν είναι απείρως μεγαλύτερες από διαφορετικά καλώδια...

Θες ένα καλόοο καλωδιο; κανένα πρόβλημα, αγόρασε ένα που θεωρείς της προκοπής χωρίς υπερβολές (οικονομικές - μη μου έχεις ηχεία του πεντακοσάρικου και θες καλώδια του διχίλιαρου), βάλτο και τέλος.... έχεις άλλα πράγματα να παίξεις μετά, πιο σοβαρά, για να φτάσεις στην ηχητική ψυχική ηρεμία...

sorry που δεν έμεινα στο θέμα "nordost ή κάτι άλλο", αλλά αν θες να μείνω θα έλεγα: "δεν έχει σημασία... "
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.115
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top