Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.



Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Οκ. Καλώς να έλθει. Έως τώρα χρησιμοποιούσες το εισαγωγικό στο qutest?
Ναι,το στοκ τροφοδοτικο.Εκανα μια δοκιμη με το MCRU αλλα επαιζε λιγο πιο λαμπρα και κουραστικα.Σε αυτην την δοκιμη αποδεικνυεται το ιδιο και σε αυτην την περιπτωση.Ετοιμαζομουν επισης να δοκιμασω και ενα ακριβο Power bank αλλα και εδω παλι ειναι απο τα χειροτερα της δοκιμης...Το συγκεκριμενο Power bank προτεινει και ο Rob για αυτους που εχουν θορυβωδες δικτυο τροφοδοσιας-το θεωρει απο τα καλυτερα της αγορας.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ναι,το στοκ τροφοδοτικο.Εκανα μια δοκιμη με το MCRU αλλα επαιζε λιγο πιο λαμπρα και κουραστικα.Σε αυτην την δοκιμη αποδεικνυεται το ιδιο και σε αυτην την περιπτωση.Ετοιμαζομουν επισης να δοκιμασω και ενα ακριβο Power bank αλλα και εδω παλι ειναι απο τα χειροτερα της δοκιμης...Το συγκεκριμενο Power bank προτεινει και ο Rob για αυτους που εχουν θορυβωδες δικτυο τροφοδοσιας-το θεωρει απο τα καλυτερα της αγορας.
..ετοιμάσου να....χαμογελάσεις!!

Δεν ξέρω τι καλώδιο τροφοδοσίας dc το συνοδεύει, αλλά ίσως θα έπρεπε να δεις καποια στιγμή και ένα mundorf gold/silver. Θα σε εκπλήξει ευχάριστα πιστεύω. Μια DIY κατασκευή κοστίζει πολύ λίγο, και, κατά τη γνώμη μου, αξίζει τον κόπο..
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
..ετοιμάσου να....χαμογελάσεις!!

Δεν ξέρω τι καλώδιο τροφοδοσίας dc το συνοδεύει, αλλά ίσως θα έπρεπε να δεις καποια στιγμή και ένα mundorf gold/silver. Θα σε εκπλήξει ευχάριστα πιστεύω. Μια DIY κατασκευή κοστίζει πολύ λίγο, και, κατά τη γνώμη μου, αξίζει τον κόπο..
Το λιγοτερο που θα κανω θα ειναι να παρακαμψω το βυσμα εξοδου τυπου barrel με κολλητο καλωδιο καλης ποιοτητας και θωρακισμενο,με ενα καλο βυσμα usbμ.Η θωρακιση απο μονη της κανει ακουστη διαφορα σε τετοιες περιπτωσεις που διαβαζω...

Και ενα φρεσκο νεο πανω στην προηγουμενη δοκιμη...
Screenshot_20200815-113837_Samsung Internet.jpg
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Σκεφτομαι να αλλαξω ηχεια,διοτι τα δικα μου ακουγονται εξαιρετικα αλλα εχουν ενα θεματακι'δεν εχει ληφθει υποψιν η καταπολεμηση του baffle step και το μπασσο τους κατα κανονα και με την τοποθετηση που κανω ειναι λιγο αναιμικο.

Τι προτεινετε σε καινουριο ή ακομα καλυτερα μεταχειρισμενο αριστης καταστασης μεχρι 2.5-3k?Θα προτιμουσα δαπεδου με 8ιντσο ή δυο 6ιντσα γουφερ.Οπως επισης να ειναι δοκιμασμενα απο απο σαιτ με μετρησεις.Δεν αποκλειονται και αλλα.

Σας ευχαριστω ολους.
 


Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Σκεφτομαι να αλλαξω ηχεια,διοτι τα δικα μου ακουγονται εξαιρετικα αλλα εχουν ενα θεματακι'δεν εχει ληφθει υποψιν η καταπολεμηση του baffle step και το μπασσο τους κατα κανονα και με την τοποθετηση που κανω ειναι λιγο αναιμικο.

Τι προτεινετε σε καινουριο ή ακομα καλυτερα μεταχειρισμενο αριστης καταστασης μεχρι 2.5-3k?Θα προτιμουσα δαπεδου με 8ιντσο ή δυο 6ιντσα γουφερ.Οπως επισης να ειναι δοκιμασμενα απο απο σαιτ με μετρησεις.Δεν αποκλειονται και αλλα.

Σας ευχαριστω ολους.
Ωπ! Καλή απόφαση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
Σκεφτομαι να αλλαξω ηχεια,διοτι τα δικα μου ακουγονται εξαιρετικα αλλα εχουν ενα θεματακι'δεν εχει ληφθει υποψιν η καταπολεμηση του baffle step και το μπασσο τους κατα κανονα και με την τοποθετηση που κανω ειναι λιγο αναιμικο.

Τι προτεινετε σε καινουριο ή ακομα καλυτερα μεταχειρισμενο αριστης καταστασης μεχρι 2.5-3k?Θα προτιμουσα δαπεδου με 8ιντσο ή δυο 6ιντσα γουφερ.Οπως επισης να ειναι δοκιμασμενα απο απο σαιτ με μετρησεις.Δεν αποκλειονται και αλλα.

Σας ευχαριστω ολους.
γιατί γιατί γιατί?!

βάλε ρε άνθρωπε μου sub να τελειώνεις...θα σου τα ρυθμίσει ο Εαρ... 😁

Υπόσχεση:party:

θα χουμε και λαιβ στριμινγκ
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
ATC μεταχειρισμένα? Αλλά θέλεις και ενίσχυση σούπερ γ΄αυτa (money). Θα σου έλεγα να τα πλαισιώσεις με Crown αλλά θα με βρίσεις.. :roflmao: :roflmao: :roflmao: :biggrin: Δεν το σκέφτεσαι καθόλου για ενεργά βρε Johnny σε αυτά τα χρήματα θα βρεις καλές λύσεις και έχεις ήδη ντακ κλπ.. έτοιμος είσαι. Από την Spendor οι νέες σειρές δαπέδου ίσως σου αρέσουν αλλά μεταχειρισμένο δύσκολα..
 

Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Άστον να αλλάξει ηχεία, αφού τα δικά του δεν έχουν καλές μετρήσεις.
Και αν είναι αρκετά ανοιχτόμυαλος, ίσως σκεφτόταν να διώξει και ενισχυτές και να πάει σε ενεργά.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
ATC δυστυχως εχουν διαγραφει απο την λιστα.Ακομα και τα 40αρια μεταχειρισμενα θελουν αρκετα χρηματα ακομα για αλλον ενισχυτη.Με 2*130 δεν ξερω αν θα παιξουν τα μεγιστα...
Άστον να αλλάξει ηχεία, αφού τα δικά του δεν έχουν καλές μετρήσεις.
Και αν είναι αρκετά ανοιχτόμυαλος, ίσως σκεφτόταν να διώξει και ενισχυτές και να πάει σε ενεργά.
Δεν εχουν κακες μετρησεις.Εχω αναρτησει ποστ με τα αριστα σχολια του JA απο το Stereophile.Ειναι ομως φτιαγμενα να παιζουν κοντα στον εμπρος τοιχο,κατι που δεν θελω να κανω.

Ενεργα;Ωραια!Να τα ακουσω!
γιατί γιατί γιατί?!

βάλε ρε άνθρωπε μου sub να τελειώνεις...θα σου τα ρυθμίσει ο Εαρ... 😁

Υπόσχεση:party:

θα χουμε και λαιβ στριμινγκ
Μπα,πιο ευκολα θα βγαλει μαλλια...!


2 σαμπ και dsp παω στο 5χιλιαρο χαλαρα χωρις να αλλαξω ηχεια...Οχι προς το παρον...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
2 σαμπ και dsp παω στο 5χιλιαρο χαλαρα χωρις να αλλαξω ηχεια...Οχι προς το παρον...
Αν το σκέφτεσαι σοβαρά αυτό το σενάριο όμως, ίσως είναι καλύτερα να κάνεις λίγο υπομονή και να μην ''κάψεις'' χρήμα τώρα.. ;)
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Αν το σκέφτεσαι σοβαρά αυτό το σενάριο όμως, ίσως είναι καλύτερα να κάνεις λίγο υπομονή και να μην ''κάψεις'' χρήμα τώρα.. ;)
Ξεχασα να αναφερω οτι και τα Spendor ειναι στην πιθανη αγορα...

Επισης εχω βγαλει τα Golden Ear διοτι διαβαζω οτι οι καμπινες τους ειναι της πλακας.

Για σαμπ δεν σκεφτομαι αμεσα.Αν αλλαξω να ακουω ειδος μουσικης,οπως ηλεκτρονικη με βαθυ χαμηλο ή κλασσικη,ισως κανω το βημα.Αλλιως μια χαρα καλυπτομαι με ηχεια που κατεβαινουν 30-35 κυκλους -3.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Δεν είναι έτσι εύκολο το sub(s) σε "παραδοσιακό" setup. Λείπει το τσιτσιμπλίκι που θα κάνει σωστή ενσωμάτωση.... Σε όποιους φίλους το έχουμε συζητήσει, καταλήγουμε ότι είναι προτιμότερο να στηθεί σύστημα εξ' αρχής.
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776

 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.062
.Αν αλλαξω να ακουω ειδος μουσικης,οπως ηλεκτρονικη με βαθυ χαμηλο ή κλασσικη,ισως κανω το βημα.Αλλιως μια χαρα καλυπτομαι με ηχεια που κατεβαινουν 30-35 κυκλους -3.
δενθαμαφήσειςναγιάσωρεκιορατά :laugh:
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Υπάρχουν προϊόντα subs που κάνουν τα πάντα.
Ναι αλλά σε "παραδοσιακό" setup όπως του συμφορουμίτη, που έχει μάλιστα επενδύσει σεβαστό ποσό σε dac, είναι λίγο δύσκολη η απόφαση να περάσεις ξανά από ADC & DAC στο sub. Βασικά δεν έχει νόημα. Θέλει άλλη "νοοτροπία".
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top