Νέα Nvidia Shield (2019)

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Μάλιστα...
Έχεις το control game?

Δοκίμασε και αυτό αν και αναφέρετε στο παλαιοτερο
Try connecting your pc/Mac to it using the supplied usb cable. Unplug the device then plug it back in. Wait 2 seconds then hold the power button down for about 5 seconds. It should take you to fastboot recovery. Select the first recovery option (I don't remember exactly what it was titled). Now you should see a sleeping android with an exclamation mark. It should say no command. Now turn your controller on and wait for it to hopefully connect (it should stop blinking). Hold down the home button on the controller and the power button on the shield at the same time. This will allow you to do a factory reset and erase user data. I thought i bricked mine last night. It took a couple of hours of research but after a bunch of trial and error, this worked for me. Good Luck!
 

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Μάλιστα...
Έχεις το control game?

Δοκίμασε και αυτό αν και αναφέρετε στο παλαιοτερο
Try connecting your pc/Mac to it using the supplied usb cable. Unplug the device then plug it back in. Wait 2 seconds then hold the power button down for about 5 seconds. It should take you to fastboot recovery. Select the first recovery option (I don't remember exactly what it was titled). Now you should see a sleeping android with an exclamation mark. It should say no command. Now turn your controller on and wait for it to hopefully connect (it should stop blinking). Hold down the home button on the controller and the power button on the shield at the same time. This will allow you to do a factory reset and erase user data. I thought i bricked mine last night. It took a couple of hours of research but after a bunch of trial and error, this worked for me. Good Luck!
Μάλιστα...
Έχεις το control game?

Δοκίμασε και αυτό αν και αναφέρετε στο παλαιοτερο
Try connecting your pc/Mac to it using the supplied usb cable. Unplug the device then plug it back in. Wait 2 seconds then hold the power button down for about 5 seconds. It should take you to fastboot recovery. Select the first recovery option (I don't remember exactly what it was titled). Now you should see a sleeping android with an exclamation mark. It should say no command. Now turn your controller on and wait for it to hopefully connect (it should stop blinking). Hold down the home button on the controller and the power button on the shield at the same time. This will allow you to do a factory reset and erase user data. I thought i bricked mine last night. It took a couple of hours of research but after a bunch of trial and error, this worked for me. Good Luck!
Δυστυχως δεν έχω το control game
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Που είσαι;
Μπας και σε σώσω...
Οι οδηγείς αφορούν τα προηγούμενα μοντέλα, αυτό που έχεις είναι λιιιογο διαφορετικό.
Θα ψάξω ξανά το βράδι μπας και βρω κάτι άλλο , αν δεν τότε βασικά το ‘εχασεσ’ γιατί θέλει ξεκόλλημα μιας μνήμης καινεπανπρογραμματισμο
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Δλδ η nvidia σπρώχνει update που brickαρει τις συσκευές της?

Ρωτάω γιατί το ίδιο θέμα το έχω διαβάσει και αλλού και νόμιζα ότι ήταν κάτι μεμονωμένο.
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Φυσικά και όχι ... τουλάχιστον όχι εν γνώση της..
Αυτή τη φορά έκανε κάτι νέο, έβγαλε (τυπικά) ένα update και για τα 2019 αλλά και για τα 2015/17.
Τώρα πιθανόν κάτι να έγινε και σε κάποιους δεν έκατσε καλά.
Το πρόβλημα όμως του φιλου είναι ότι θέλει το game control για να κάνει τον παραπάνω οδηγό ΚΑΙ ΑΝ πετύχει ..
Υπάρχει παντως πιθανότητα να το έχασε.
Αν είναι κοντά ίσως μπορέσω να το σώσω.
Ας δοκιμάσει πάντως και την βοήθεια της nvidua ή από εκεί που το πήρε μπας και καταφέρει κατι
Στο δικό μου πάντως του 2015 το πήρε κανονικά χωρίς κανένα προβλημα
 

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Που είσαι;
Μπας και σε σώσω...
Οι οδηγείς αφορούν τα προηγούμενα μοντέλα, αυτό που έχεις είναι λιιιογο διαφορετικό.
Θα ψάξω ξανά το βράδι μπας και βρω κάτι άλλο , αν δεν τότε βασικά το ‘εχασεσ’ γιατί θέλει ξεκόλλημα μιας μνήμης καινεπανπρογραμματισμο
Είμαι Αθήνα Νέος Κόσμος θα εκτιμήσω πολύ τη βοήθεια σου εννοείται περιλαμβάνει και κέρασμα
 




Μηνύματα
625
Reaction score
577
Αφού δεν έχεις το game control δοκίμασε αυτό εδώ:

Θα χρειαστείς ένα usb keyboard για αρχη
Με λίγη τύχη μπορεί και να το σώσουμε.
Αν δεν πιάσει με την πρώτη ο συνδυασμός δοκίμασε αρκετές φορες
 

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Αφού δεν έχεις το game control δοκίμασε αυτό εδώ:

Θα χρειαστείς ένα usb keyboard για αρχη
Με λίγη τύχη μπορεί και να το σώσουμε.
Αν δεν πιάσει με την πρώτη ο συνδυασμός δοκίμασε αρκετές φορες
τα εκανα ολα αυτα χωρις αποτελεσμα δεν αλλαξε τιποτα
μηπως υπαρχει εναν τροπος να περασουμε το firmware 8.2 με το usb stick?
 
Last edited:


Μηνύματα
279
Reaction score
668
Τελικα τι εκανες?
Βρηκες ακρη?
τελικα στην συνέχεια της επικοινωνια με το καταστημα στην θεσσαλονικη ( ειχα μια πολυ ευχαριστη εκπληξη σε οτι αφορα τιν εξιπιρετισι) μου έστειλαν καινουργιο μηχανημα.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Λαχείο!!!
Είπες ότι έγινε update και παπαλα το μηχανάκι και στο άλλαξαν?

Μπράβο τους.
 

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Λαχείο!!!
Είπες ότι έγινε update και παπαλα το μηχανάκι και στο άλλαξαν?

Μπράβο τους.
Θα ηθελα να διευκρινησω οτι αντικατασταθηκε απο την nvidia απλα το καταστημα μεσολαβησε στην επικοινωνια
 


Μηνύματα
279
Reaction score
668

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.532
Μιας και το συζητάμε, ποιό media player (tv) γνωρίζετε που να υποστηρίζει Dolby Vision, Dolby Atmos και να παίζει ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους εγγυημένα ?
 

Μηνύματα
148
Reaction score
22
Μιας και το συζητάμε, ποιό media player (tv) γνωρίζετε που να υποστηρίζει Dolby Vision, Dolby Atmos και να παίζει ενσωματωμένους ελληνικούς υπότιτλους εγγυημένα ?
Αυτό το ψάχνω και εγώ. Νομίζω μόνο τον Nvidia shield pro χωρίς να ξέρω για τους υπότιτλους τι ισχύει.
 

Μηνύματα
1.409
Reaction score
2.532
Επειδή κι εγώ δεν είμαι σίγουρος αν το Nvidia Shield Pro παίζει ενσωματωμένους (pgs) υπότιτλους, γι' αυτό έκανα την ερώτηση να μας πει κάποιος που το έχει να ξέρουμε 100%.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top