Νέα Nvidia Shield (2019)

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Απευθείας συνδεδεμένο το Shield στον προβολέα σου βγάζει πάλι την ίδια προειδοποίηση;
Τελικα με εναν πολυ παραξενο τροπο λυθηκε το ζητημα , δηλαδη επρεπε πρωτα να αναψω τον προβολεα (που επαιξε με την πρωτη χωρις προβλημα) για να μπορω να βλεπω netflix και στην τηλεοραση
 

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Στο Netflix ενώ μου δείχνει ότι η ταινία είναι HDR ATMOS στον Anthem mrx 720 Dolby Digital Plus .

Πρέπει να πειράξω κάτι στα settings ;
Η διαμόρφωση είναι:
nvidia shield pro --> Anthem mrx 720 --> Lumagen Radiance Pro 4242 --> JVC DLA-X7900
Στο Netflix ενώ μου δείχνει ότι η ταινία είναι HDR ATMOS στον Anthem mrx 720 Dolby Digital Plus .

Πρέπει να πειράξω κάτι στα settings ;
Η διαμόρφωση είναι:
nvidia shield pro --> Anthem mrx 720 --> Lumagen Radiance Pro 4242 --> JVC DLA-X7900
 

Attachments


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Για αρχή πρέπει να ενεργοποιήσεις το
Dolby MAT
και το Dolby E-AC3 :)
 



Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Ο τρόπος υλοποίησης του Dolby Atmos είναι είναι μέσω Dolby True Hd το οποίο συναντάμε στα Blu-Ray είτε μέσω Dolby digital+ το οποίο συναντάμε στις streaming πλατφόρμες.
επιπλεον, εφόσον στην οθόνη της ταινίας ή σειράς φαίνεται το atmos λογότυπο, σημαίνει ότι έχει δει η πλατφόρμα την όλη αλυσίδα συσκευών Η οποία υποστηρίζει Dolby Atmos και το αναπαραγει
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Κάνε κανένα reboot Shield + Anthem.
Κανονικά με αυτά που βλέπω αφού έχεις πλέον ενεργοποιήσει στο Shield τα MAT & E-AC3 θα έπρεπε να σου παίζει Atmos via Netflix ( updated το app φαντάζομαι, και το Shield είναι του 2019; )
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.919
Reaction score
12.574
4k premium netflix subscription ? if not, no Atmos
εννοειται
Παράδοξο: το Netflix αναφέρει ξεκάθαρα ότι το Atmos υποστηρίζεται μόνο στα UHD προγράμματα, ωστόσο εγώ με FHD πρόγραμμα και Xiaomi Mibox έβλεπα κλειδωμένο λογότυπο Atmos στον ενισχυτή. Ποτς γένεν?
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Από όσες συσκευές έχουν περάσει από εμένα, μόνο με το nvidia shield pro ο ενισχυτής κλειδώνει αυτόματα στο δηλωμένο από το νετφλιξ φορμάτ της κάθε παραγωγής.
Αγαπάμε nvidia ειδικά το χειμώνα που βλέπουμε και καμιά σειρούλα :hi:
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Στον συνεργάτη μου πάντως παίζει μια χαρά Atmos το Netflix από το Shield 2019 ( non-Pro ) στον Marantz SR6014.
Σίγουρα δεν είναι θέμα Pro vs non-Pro nVIDIA Shield.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Από 3-4 bluray που έχω βάλει για νετφλιξ κλείδωνε ότι να ναι.
Μετά πήγα απευθείας στο προ, το όχι προ δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης και από πισι κλείδωνε σωστά.
Νομίζω ότι non pro είχε ο Κώστας ear οπότε εκείνος θα ξέρει καλύτερα για το συγκεκριμένο.
 



Μηνύματα
279
Reaction score
668
Χρειαζομαι την βοηθεια σας λογω της αναβαθμιση που εκανα στην τελευταια εκδοση 8.2.0 δεν λειτουργει καθολου. Τι θα μπορουσα να κανω?.. (Σας ανεβαζω και το βιντεο
 

Μηνύματα
279
Reaction score
668
Με ποιον τροπο θα μπορουσα να περασω την τελευταια εκδοση Nvidia Shield Experience 8.2.0. μεσα στο usb ?
 


Μηνύματα
279
Reaction score
668
με ethernet την έκανες ή wifi?
με ethernet
Εκανα ολα αυτα τα βηματα μη εχοντας αποτελεσμα... Εχετε καμια αλλη ιδεα

HOW TO RECOVER AN UNRESPONSIVE SHIELD 2015-2017
1. Restart your SHIELD TV in Fast Boot mode. Instructions can be found here
2. Use the X and Y buttons on the controller to move to "Boot recovery kernel".
3. Press the A button to select "Boot Recovery Kernel".
4. You may see the dead Android robot on screen. This is expected behavior. If so, press B button on the controller.
5. You will see Android Recovery Menu.
6. Use the X and Y buttons on the controller to move to "wipe data/factory reset".
7. Press the A button to select "wipe data/factory reset".
8. After process select "reboot system now".
8. SHIELD will boot to home screen.
 
Last edited:




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.976
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top