Ποδήλατο

Μηνύματα
15.157
Reaction score
21.071
η σέλα από bike24 με 9.99 επιπλέον για dhl ήρθε πύραυλος , παραγγελεία σάββατο , αποστολή δευτέρα , παραλαβή σήμερα.

τα αποδελειπά απο wiggle παραγγελία σάββατο με 3 ευρώ αποστολή και σήμερα τα εμφανίζει out for delivery .
τι να σε πω ...
Και ένα 4-0
Χρηστάρα την πάτησες , σήμερα δούλεψε η δικιά μου παράγκα
IMG_20201103_145823.jpg
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Και ένα 4-0
Χρηστάρα την πάτησες , σήμερα δούλεψε η δικιά μου παράγκα
View attachment 185186
Η θκιάμ η παραγγελιά έγινε 28 Οκτωβρίου με τα 3 ευρά και τον πουλο, όχι ότι τα βιάζομαι αλλά ήθελα να δω πως τα πάει η sky net
 
Last edited:


Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Naι σύμφωνοι θέλει πολύ παραπάνω αλλά έχει σημασία για μένα πως αισθάνεται κάποιος στα πρώτα χιλιόμετρα.

Kαι καθώς τρώγομαι να αλλάξω την Concor Light στο Romani που έχει φάει τα ψωμιά της και να του βάλω την Alliante που έχω στο Daccordi άρα αυτό μένει "άσελωτο" λέω να δοκιμάσω για πρώτη φορά μια με τρούπα.

Είμουν μεταξύ της Romin, Power Arc από Specialized και SMP well η Pro Stealth φαίνεται καλή εναλλακτική αλλά ξέρεις τι λένε one man’s throne will be another’s bed of thorns!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Romin σελάρα αλλά παράλογα βαριά, power arc σελάρα αλλά σε βάζει μόνο σε ένα σημείο και δεν μπορείς να αλλάξεις θέση, εδώ και ένα χρόνο έχω τη toupe, επιθετική, σκληρή, μετακινήσεις πάνω της χωρίς περιορισμούς, είναι σχετικά για σιδερόκωλους
 

Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.251
Ναι, οδηγεί εδώ, όπου πληροφορήθηκα ότι 2/3 συσκευές Android που έχω, δεν είναι συμβατές (δεν έχουν Android 7.0 ή μεταγενέστερο). :(
Πάρε Apple TV 4K (180€) και στείλε εικόνα στην μεγάλη tv ή στον προβολέα αν υπάρχει να δεις χαρά. Μπορείς να έχεις και το Fulgaz με αυτόν τον συνδυασμό - εμένα δεν μου άρεσε. Το zwift με έχει βάλει μέσα με την πρώτη.
 

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Μμμ το υποψιαζόμουν για την arc βγαίνει από την εξίσωση αλλάζω συχνά θέσεις.

Είδομεν το βάρος δε με απασχολεί ήδη σ' αυτό τον τομέα έχω ξεπεράσει τα δέοντα το ένα bike είναι 9,5 με τις αρχαιολογίες που έχω πάνω το άλλο δεν ενθυμούμαι κατι λιγότερο, δε προλαβαίνω και να κοιτάξω δε με απασχολεί.

Άσε χάνω από εμένα είδα 81κ στη ζυγαρια και χαρηκα μέχρι τα 78 θα ιδρώσω αρκετά ακόμα.

Περί βάρους έχωσα φίλο που είναι τρομερός τροχανζής να μου αναστήσει ένα ζευγάρι 27άρηδες profile τροχούς που μου είχε φτιάξει κάποτε με κέντρα 28 πίσω, 24 μπροστά που μπορούν και τρώνε ξύλο με τη σέσουλα. Είχα μαμήσει το μπροστινό στεφάνι σε πτώση βγαίνουν κάτι σε 1400 πες 1500 και κάπως έτσι την έκανα τη ψυχοθεραπεία μου για weight win. (εδώ πέφτει τούρτουμα).
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Να και κουριερ άλλαξαν εκεί σαπάν στο Αγγλία και η καθυστέρηση, καθυστέρηση
Εσένα άργησαν πανάγο τα πράματα?
View attachment 185184
Παράγγειλα κάποια πραγματάκια από το wiggle την περασμένη Τρίτη (πρωί), με επιπλέον πληρωμή για tracking. Τα έστειλαν με SkyNet (πρώτη φορά μου ήρθαν πράγματα με αυτήν, ούτε που την ήξερα) και μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι ήταν από το Σάββατο το πρωί στο τοπικό κατάστημα της ACS (δηλαδή δεν μου έχουν έρθει ποτέ άλλοτε τόσο γρήγορα πράγματα από έξω, ίσως μία φορά παρόμοιος χρόνος με UPS) ! Τα πήρα χθες τελικά, γιατί είχα φύγει για Ομαλό όταν ήρθε το μήνυμα το Σάββατο!

Νομίζω και σένα SkyNet είναι...
Ναι, οδηγεί εδώ, όπου πληροφορήθηκα ότι 2/3 συσκευές Android που έχω, δεν είναι συμβατές (δεν έχουν Android 7.0 ή μεταγενέστερο). :(
Time for a new smartphone... :geek: :roflmao:

Το βλέπω το χιλιάρικο μέσα στο 20. :biggrin:
Και είναι μόνο η αρχή. Φεύγουν τα χιλιάρικα, ως νερό... :gamer:
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Πολλά παράπονα το τελευταίο διάστημα με τη DHL γιαυτό η wiggle το γύρισε σε skynet Σώτο.
Σήμερα ήταν η προγραμματισμένη παράδοση αλλά δεν θα γίνει κάτι τέτοιο.
Γιαυτό ρώτησα και το πανάγο επειδή πρώτη φορά και εγώ συνεργάζομαι με αυτή τη κουριερ.
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Ναι, το πρόβλημα με τη DHL είναι ότι τα πακέτα περνάνε από τη μισή Ευρώπη για να έρθουν στην Ελλάδα, από το ένα hub στο άλλο. Τελευταία (αν λέμε για το τελευταίο δίμηνο-τρίμηνο περίπου) δεν είχα αν θυμάμαι καλά κάποια παραλαβή με DHL, γενικά έκαναν γύρω στις 15 μέρες κατά μέσο όρο για την παραλαβή από το τοπικό τους κατάστημα (που πότε τα έφερνε σπίτι, πότε περίμενα και τελικά τα έπαιρνα από εκεί. όπως δηλαδή και από την ACS τις περισσότερες φορές, ευτυχώς όμως αυτή είναι δίπλα στα 300 μέτρα).
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.029
Reaction score
20.577
Πάρε Apple TV 4K (180€) και στείλε εικόνα στην μεγάλη tv ή στον προβολέα αν υπάρχει να δεις χαρά. Μπορείς να έχεις και το Fulgaz με αυτόν τον συνδυασμό - εμένα δεν μου άρεσε. Το zwift με έχει βάλει μέσα με την πρώτη.
Τι λες, ρε; Νιώθεις;;;:roflmao: Που θα δώσω €180 για να δοκιμάσω το Zwift...! Άσε που δεν έχω ούτε προβολέα.
Time for a new smartphone... :geek:
To smartphone είναι καινούριο, τρέχει Android 11. To tablet τρέχει Android 6.0 και το TrainerRoad "παίζει" μια χαρά.:)
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Και σε laptop/desktop με windows το δουλεύεις (επίσης με σύνδεση σε τηλεόραση, αν βολεύει καλύτερα), απλά θέλει αισθητήρα Ant+ ή Bluetooth, για τους σένσορες (αναλόγως τι έχεις). Το laptop πιθανόν να έχει έτσι κι αλλιώς...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.742
Reaction score
43.211
Και είναι μόνο η αρχή. Φεύγουν τα χιλιάρικα, ως νερό... :gamer:
Συμφωνώ, ακριβό το άθλημα, μπορεί να γίνει επικίνδυνα ακριβό έτσι και αρχίσεις να γυαλίζεις...
Το θέμα είναι να μένει ψηλά το ενδιαφέρον για τη άθληση και όχι να πετάμε χρήμα καλυπτόμενοι πίσω από το μανδύα της άθλησης.
Δυστυχώς εδώ Αθήνα βλέπω πολύ κόσμο αυτής της κατηγορίας, όλο μέλι μελι και από τηγανίτα τίποτα :lolsign:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.029
Reaction score
20.577
Και σε laptop/desktop με windows το δουλεύεις (επίσης με σύνδεση σε τηλεόραση, αν βολεύει καλύτερα), απλά θέλει αισθητήρα Ant+ ή Bluetooth, για τους σένσορες (αναλόγως τι έχεις). Το laptop πιθανόν να έχει έτσι κι αλλιώς...
Δεν βολεύουν laptop ή/και desktop computer εκεί που κάνω προπόνηση. Η βέλτιστη λύση είναι tablet αναρτημένο σε ειδική βάση.
 


Μηνύματα
1.281
Reaction score
2.251
Δεν βολεύουν laptop ή/και desktop computer εκεί που κάνω προπόνηση. Η βέλτιστη λύση είναι tablet αναρτημένο σε ειδική βάση.
Ακριβώς δεν βολεύουν... και το apple tv έχει μεν ιδιοτροπίες όπως και όλο το οικοσύστημα με το μήλο αλλά είναι ανώτερο σε εικόνα από shield. Δεν έχω βιντεοπροβολέα ομοίως (έχω το πανί) αλλά θα είναι η επόμενη μου κίνηση και σε συνδυασμό με zwift και sufferfest πιστεύω θα "μπώ". Αρκεί να λύσω το θέμα του ύψους στην εγκατάσταση του προβολικού.

Εδώ βλέπετε το τελευταίο trainer αυτού του είδους στον πλανήτη... Lestos bikes. Δεν σταματάμε με τίποτα.

20201030_205036.jpg
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Δεν βολεύουν laptop ή/και desktop computer εκεί που κάνω προπόνηση. Η βέλτιστη λύση είναι tablet αναρτημένο σε ειδική βάση.
Εννοείς την ειδική βάση που πιάνει στο τιμόνι του ποδηλάτου; Όπως αυτή που είχε και το δικό μου Tacx; Την χρησιμοποιούσα για ένα διάστημα με το iPad που είχα, αλλά "ξέμεινα" από ipad (κάποια στιγμή αποφάσισε να πεθάνει, δεν έδινε κανένα σημάδι λειτουργίας) και χρησιμοποιώ το desktop ή το laptop, στην τηλεόραση συνήθως (τις λίγες φορές που κάνω σε trainer κάθε χειμώνα).

81toQdRX+7L._AC_SL1500_.jpg
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.029
Reaction score
20.577
Εννοείς την ειδική βάση που πιάνει στο τιμόνι του ποδηλάτου; Όπως αυτή που είχε και το δικό μου Tacx; Την χρησιμοποιούσα για ένα διάστημα με το iPad που είχα, αλλά "ξέμεινα" από ipad (κάποια στιγμή αποφάσισε να πεθάνει, δεν έδινε κανένα σημάδι λειτουργίας) και χρησιμοποιώ το desktop ή το laptop, στην τηλεόραση συνήθως (τις λίγες φορές που κάνω σε trainer κάθε χειμώνα).

View attachment 185228
Όχι, είναι επιδαπέδια. Σκέψου ένα τριπόδι που στην κορυφή του έχει μια βάση για το tablet. Κάτι σαν αυτό.

Εάν είχα το tablet στη βάση που παραθέτεις (=πολύ κοντά στο κεφάλι μου), από τον ιδρώτα που ρίχνω, κάθε μήνα θα ήθελα κι άλλο tablet! :biggrin:
 

Μηνύματα
19.813
Reaction score
13.884
Ναι, κατάλαβα, κάπου είδα και κάτι τέτοιο! 8-)

Υπόψη πάντως ότι δεν είναι πολύ κοντά στο κεφάλι, φεύγει αρκετά μπροστά από το τιμόνι, οπότε πρέπει να κάνεις ιδιαίτερα σαλταδόρικα κόλπα για να πέφτει ο ιδρώτας πάνω στο τάμπλετ που είναι σε τέτοια βάση! :geek: :roflmao:
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.756
Μηνύματα
2.874.872
Members
37.945
Νεότερο μέλος
LLLEFTERIS
Top