Καμαρούλα μια σταλιά...

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Συνεχίζω εδώ λοιπόν από το θέμα "Μετρήσεις καραντίνας", νομίζω ταιριάζει καλύτερα... Μοντερέιτορ της καρδιάς μας πράξε τα δέοντα 💘

Λοιπόν. όπως λέει ο τίτλος...
Μετά την τελευταία μετακόμιση το αρχικό δίλημμα ήταν:
Ένα οπτικοακουστικό σύστημα σε κύριο - κοινόχρηστο χώρο του σπιτιού ή σ΄ένα μικρό, ξεχωριστό αλλά μάλλον ακατάλληλο χώρο?
Μετά από εξαντλητική σκέψη :unsure: μερικών λεπτών το καθιστικό απορρίφθηκε πανηγυρικά. Πολύ μεγάλος χώρος με ανοίγματα, μεγάλες τζαμαρίες, τραπεζαρία κτλ . Εφιάλτης για παρόμοιο εγχείρημα. Εκτός αυτού η πρότερη εμπειρία μου έδειξε πως σε κοινόχρηστο χώρο υπάρχουν συχνά πολλοί περιορισμοί στη χρήση - απόλαυση του συστήματος.
Έτσι λοιπόν αφού στήθηκε κάτι πρόχειρα στο σαλόνι,

imageedit_1_5587880040.jpg

αποφασίστηκε να στηθεί ότι υπάρχει στον άλλο χώρο...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Συνεχίζω εδώ λοιπόν από το θέμα "Μετρήσεις καραντίνας", νομίζω ταιριάζει καλύτερα... Μοντερέιτορ της καρδιάς μας πράξε τα δέοντα 💘
θέλεις να τα ενώσω?
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Πηγαίνοντας λίγο ανάποδα, έτσι για σασπένς :confused:, ας δούμε λίγο τις πιο πρόσφατες μεταβολές των λίγων τελευταίων μηνών.
Δοθείσης της κατάλληλης ευκαιρίας, τα μάχιμα ΤζέιΜπιΕλ σαράουντ 8320 αποκαθηλώθηκαν μετά βαΐων και κλάδων για να πάρουν τη θέση τους οι αντικαταστάτες τους.

Διαφημιστικό μπρέηκ - τοποθέτηση προϊόντος : Τα 8320 εξακολουθούν να πωλούνται με τις βάσεις τους σε δελεαστικότατη τιμή. Σηκωθείτε από καρέκλες, τραπέζια, στερεοφωνικά και ΑΓΟΡΑΣΤΕ λέμε, άντε :laugh: .

Συνέχεια προγράμματος.

Τα καινούργια περιφερειακά :

DSP3300c.jpg
DSP3300b.jpg
DSP3300a.jpg


Ωραιότατα! Να τα κρεμάσουμε κιόλας... Τα πράγματα όπως θα φανεί είναι στριμωγμένα. Για να δούμε. Τέτοιες ηχειάρες θέλουν το σωστό καλώδιο ηχείωνγια να κελαηδήσουν :laugh:.

Εδώ είμαστε, το έχουμε κι αυτό:
Cable.jpg


Εξαιρετικό Ubiquiti Tough Cable , CAT 5e STP καλωδιάκι, με ¨μανίσιους" μεταλλικούς connectors RJ45. ΤΟ HIGH-END στα βέλτιστα!
θέλεις να τα ενώσω?
Σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερα... Κάτσε τώρα γιατί έχω οίστρο :tongue:
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Κάποια ώρα αργότερα, τσουπ:

3300 small.jpg


Λαμπρά! Τέλος με τα σαράουντς, πάμε παρακάτω...

Λίγο αργότερα, νομίζω "Quarantine pt I: The rise of Tsiodras" περίοδος, αποφάσισα να αποχωριστώ το πιστό, παλιότερο στρίμερ μου (Meridian Sooloos MC200, o μπαμπάς του σημερινού Roon) και ν' ανανεωθώ, περίοδος εγκλεισμού γαρ:

210a.jpg
210c.jpg
210b.jpg


Κλείσαμε και με μουσικούλα. Παίζει τα αρχεία μου, Tidal, Spoti και Roon Ready για τα πάντα όλα.
Neeext!
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Σιγα το περιεργο Το να έχουν ψηφιακή είσοδο. Και τα νταηναουντιο μου έχουν από δαφτην
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Σιγα το περιεργο Το να έχουν ψηφιακή είσοδο. Και τα νταηναουντιο μου έχουν από δαφτην
μονιτορ να φανταστώ?

το εντυπωσιακό για τα συγκεκριμένα meridian είναι για εκείνα τα χρόνια...τέτοια πσηφιακά πράματα δεν κυκλοφορούσαν ούτε σαν ιδέα στην πιάτσα του χαι εντ
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Στο δια ταύτα τώρα. Αυτή την εποχή, με κλειστά φώτα, βασικά (δεν) βλέπω αυτό:

P1030534.JPG

Χα χα, είναι λίγο σκοτεινά, καθώς ο σχεδιαστής (εγώ) και ιδιοκτήτης (εγώ) επέλεξαν ποικίλους σαγηνευτικούς τόνους του... γκρι για να ομορφαίνει το χώρο και ν΄ απολαμβάνουμε τα δρώμενα επί της οθόνης χωρίς υπερβολικές αντανακλάσεις.
Επειδή όμως στα πολλαπλά ταλέντα μου :redface::cautious: δε περιλαμβάνεται η φωτογραφία, ο χώρος δε με βοηθά... Τέλος πάντων, την είπα την αμαρτία μου...

Τα πάντα στο χώρο βρίσκονται υπό συνεχή επιτήρηση:

P1030574.JPG
P1030554.JPG


Ο Όσιος Βέιντερ ο Ουρανοσουλατσαδόρος έχει υπό τη σκέπη και την άγρυπνη προστασία του το χώρο και τους παριστάμενους, προστατεύοντας από δαιμόνια και R&B ηχογραφήσεις :laugh:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Dynaudio Focus XD, χαηεντάτα
2 χρονών ηχείο...νεούδι
και με φίρμα που έχει απίστευτη τεχνογνωσία στα μονιτορ
 





Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Εννοείται οτι όταν καθόμαστε, οι θέσεις ανοίγουν για ν' απλώνουμε και λίγο τα ποδάρια μας, αλλά αν τις αφήνουμε έτσι θα σκοτωθούμε με τόση άπλα :biggrin::laugh:.

Και λίγα μηχανάκια:
P1030549.JPG

P1030565.JPG
P1030562.JPG
P1030550.JPG
P1030549.JPG
P1030550.JPG
P1030548.JPG
P1030565.JPG
P1030562.JPG
 



Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Τα JBL φεύγουν... οι τρύπες έρχονται :o (τεμπέλης Mode on):
P1030545.JPG
P1030577.JPG


Bonus μια με το photobomber Άρη 🐶:sleep:, που είναι πάντως ασορτί με το setup:
P1030556.JPG

Αυτά προς το παρόν, τεχνικό κουτσομπολιό και λεπτομέρειες αύριο!
Και το πολυπριζο του ιδίου αντιπροσώπου ήταν
Μπα, Belkin, δε καταδέχονται τέτοια κομπιουτερίστικα αυτοί :king:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top