ME Geithain 801K

Status
Not open for further replies.

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Κάτι Τέτοια κάνετε και χαλάτε την πιάτσα, σιγά σιγά θα μας πεις ότι η εργασία απελευθερωνει,
Η εργασία είναι δουλεία απλώς πρέπει κάτι να κάνουμε για να έχουμε χρήματα και δεν θέλουμε να πουλάμε καλώδια σε χαιενταδες.
Επταωρη εργασία πρέπει να καθιερωθεί
Άμα η δουλειά ήταν απολύτως ευχάριστη για όποιον την κάνει,τότε...δεν θα λεγόταν έτσι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Άμα θες να πάρεις Geithain πάντως, με 7-ωρη εργασία σε βλέπω να μένεις με τα άλλα τα γερμανικά που πήρες, και τα me Geithain να τα βλέπεις μόνο σε εκθέσεις. :gotcha:

Η πραγματικότητα της σύγχρονης ζωής, είναι πως αν θες πολυτέλειες χρειάζεται να ιδρώσεις για να τις αποκτήσεις, εκτός κι αν είσαι κλέφτης ή πολιτικός ή απόγονος πλούσιου μπαμπά ή αρκετά έξυπνος ώστε να τρως την προίκα πλούσιας συζύγου. :laugh:

Δυστυχώς, προσωπικά δεν μου έκατσε καμία τέτοια τύχη, οπότε εξ'αρχής, από πιτσιρικάς, βασίστηκα μόνο στα μπράτσα μου, αλλά παράπονο δεν έχω. ;)
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
... επι του θεματως... χρειαζεται μια ακροαση οταν αγοραζεις ηχεια, κυριως για να καταλαβεις πως θα τα προσαρμωσεις στον χωρο σου, οχι (τοσο) για το πως παιζουν.
Βεβαια ολο και κανενας πσυχαναλυτης συστηματων θα προσπαθει να βρει ψυχη στα απσυχα μηχανηματα, αλλα δε φανταζει τοσο τρελο οσο πραγματικα ειναι, αλλωστε τοσα εχουμε δει και ποσα εχουμε ακουσει για το αθρωπινο ειδος που πλεων εχω σταματησει να εκπλησομαι ... 🐒
 
Last edited:

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Γιανννη, ενα cd ακομα περιμενω να το φερεις πισω, ενας χρονος θα περασει, ακομα περιμενω.. ενα cd.. θα το ξεχασω στο τελος.
Καλά, δάνεισες πράγμα; Μικρός είχα δανείσει κάτι Μικυ Μάους στην αδερφή ενός φίλου, πάνε για πάντα!
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Προτού ΄΄κράξουμε΄΄ πώς μπαίνουν (τα ηχεία) των άλλων,ας αναλογιστούμε πώς έχουν μπει τα δικά μας... :sneaky:
Έχω χαμηλές βλέψεις.
Και καμμία ανάγκη για οποιουδηποτε είδους ...περιέλιξη.

Μόνο ενας όρος είναι απαράβατος.
Απουσια μηχανικοτητας στην αναπαραγωγή οργάνων
που όλοι ξέρουμε πως πρέπει ν'ακουγονται
χωρίς να χρειαστεί
να μετρήσουμε τίποτα.
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
.... και συνδιαστικα εχεις ενα πληρες κυκλο διαμετρου 5 μετρων, ενω καπχοιοι τοση αποσταση εχουν απο το δικαναλο (για μενα λεω-εχω και θεση ακροασης σε ισοπλευρο τριγωνο-dont try this at home). 🐒

τσουπ, να και ενα ιμερσιβ στουντιο 8-)
 
Last edited:



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
να και ενα ιμερσιβ στουντιο
Με τόσο λεπτά μαύρα καλώδια, είναι φιμωμενο κατά κάποιους, δεν παιζ (μανα'μ). :gotcha:

Βεβαίως οι μετρήσεις αυτού του δορυφόρου, είναι για σεμινάριο.

Όλες, ανεξαιρέτως. ;)

Από την άλλη, δεν έχει ούτε ομοαξονική αρχιτεκτονική, ούτε καρδιοειδη λοβό, με αποτέλεσμα να υπολείπεται σημαντικά σε σχέση με τα me Geithain, τα οποία δυστυχώς ή ευτυχώς, ξεκινάνε με γκολ από τα αποδυτήρια, αρκεί βεβαίως να τηρούνται σε κάθε περίπτωση οι ενδεδειγμένες αποστάσεις ακρόασης όπως ακριβώς αναφέρονται στο μισητό μανιουαλ, και να έχουν ελεγχθεί πλήρως οι πρώτες ανακλάσεις, σε χώρο με αξιοπρεπείς χρόνους αντήχησης (ή καλύτερα χρόνους μείωσης ενέργειας ανακλάσεων) κι όχι σε ο,τι να'ναι σαλόνια με φλατερ εκο (κι όχι Έκο φλατερινγκ). :gotcha:

Τα μεταξωτά βρακιά της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής, είναι για μεταξωτους (dedicated) χώρους ακρόασης. 8-)
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Έχω χαμηλές βλέψεις.
Και καμμία ανάγκη για οποιουδηποτε είδους ...περιέλιξη.

Μόνο ενας όρος είναι απαράβατος.
Απουσια μηχανικοτητας στην αναπαραγωγή οργάνων
που όλοι ξέρουμε πως πρέπει ν'ακουγονται
χωρίς να χρειαστεί
να μετρήσουμε τίποτα.
Δεν είμαι κατηγορηματικός για τις χαμηλές βλέψεις,αλλά χωρίς συνδρομή μετρήσεων αμφιβάλλω οπωσδήποτε για τις...σκέτες χαμηλές που θα έχεις.
 


Μηνύματα
539
Reaction score
1.203
Δεν λεω πως δεν ειναι πραγματικό το νούμερο που έγραψες.

Λεω πως πήρες γενναία έκπτωση.

Ξερω πως σε όλες τις αγορές μπορείς να διεκδικήσεις καλύτερη τιμή απο την λιανικής οταν πας με τα λεφτα στο χέρι, ειδικά σε μια προβληματική αγορά οπως η Ελλάδα. Εσύ λοιπόν πήρες πολύ καλή τιμή. Εξαιρετική.
Πρέπει να είσαι ικανοποιημένος όσον αφορά αυτό το κομμάτι.

Δες τις αγγελίες που εχουν κλείσει για μεταχειρισμένο (στο Sold/expired)

Δες και αυτήν , πρόσφατη, από κατάστημα από όσο καταλαβαίνω (δεν ξέρω Γερμανικά), μτχ 6 μηνων
12500 €. Μτχ.

Άντε να κανεις παζάρι, και να το κατεβάσεις στην καλύτερη περίπτωση εκεί που το πήρες εσύ καινούργιο.

Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν μπορείς να εχεις παράπονα για την τιμή που πήρες τον τρινοβ.

Παραπονο δεν εχω για την τιμη του Trinnov, μια χαρα τιμη ηταν.
Και αν μαζευομασταν 2-3 εδω στην Αθηνα να αγορασουμε το συγκεκριμενο μηχανακι θα παιρναμε ακομα καλυτερη εκπτωση.

Το αιμα στο κεφαλι μου ανεβηκε οταν η τιμη του Trinnov αρχισε τα limit up χωρις λογο.
Αυτο εθιξα, τιποτε αλλο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Το αιμα στο κεφαλι μου ανεβηκε οταν η τιμη του Trinnov αρχισε τα limit up χωρις λογο.
Ποια λιμιτ απ; Ας σοβαρευτούμε, τσάμπα το πήρες. Αν το έπαιρνες φτηνότερα θα εκανε διαδήλωση το ΠΑΜΕ.

Κακώς το κανεις θέμα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.962
δούλευα σε μεγάλα διαγνωστικά κέντρα, με μισθό τουλάχιστον υπερδιπλάσιο του δημοσίου
Μόνο; :frown:

Δεν ήθελες να γίνεις συντονιστής στο avsite να παίρνεις 4πλάσια λεφτά, καλά να πάθεις!
 




Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top